Jump to content
IGNORED

Adaptacja akustyczna w temacie pogłosu w zakresie średnich częstotliwości

Jarek K

Recommended Posts

Witam,

chciałem poradzić się Forumowiczów w temacie adaptacji akustycznej w zakresie średnich częstotliwości.

Pomieszczenie odsłuchowe ma wymiar 3,8 (dł) x 5,5 (szer) x 2,8 (wys) + aneks kuchenny z boku tego pomieszczenia (ok. 2x3m). Sprzęt ustawiony jest na dłuższej ścianie. Na oknach są rolety rzymskie, ale z cienkiego materiału. W pomieszczeniu na podłodze jest parkiet i duzy (2x3m) dywan typu shaggy, ktory znajduje się centralnie między słuchaczem a kolumnami. Sprzęt rtv jest na stoliku, szerokim na 1,3m, z wysokimi na 60cm i grubymi na ok 30cm słupkami, w których można schować płyty, masywnym, robionym na zamówienie. Po zewnętrznych stronach kolumn stoją kwiaty. Do tego stół, krzesła, zabudowa aneksu, kanapa i..tyle. Zauważyłem, że podczas odsłuchu pojawia się pogłos w zakresie średnich częstotliwości, który można zniwelować poprzez rozłożenie ręczników/koców itp w pomieszczeniu, czasem także nie tyle rozłożonych, ile ułożonych w bryły. Rozkładam je przede wszystkim w miejscach, gdzie nie ma dywanu, czyli głównie tam, gdzie jest aneks.

Oczywistym jest, że nie do końca dobrze to wygląda w mieszkaniu ;) ale może któreś z poniższych pozycji godnie by to zastąpiły? Skoro ręczniki i koce, a nie panele profesjonalne sobie radzą, to może coś takiego, jak poniżej, a zdecydowanie łatwiej to rozłożyć i schować po słuchaniu, a nie przewalać szmaty? Czy ktoś wypróbował to w praniu lub może zasugerować coś innego?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

Pozdrawiam

Jarek

Jak chcesz iść w gąbki to proponuję zwykłą gładką. Zapłacisz mniej, bo nie będzie powycinanych ząbków (które i tak nie odbijają dźwięku), będziesz miał więcej materiału pochłaniającego i nie będzie dopisku "audiofilska" czy "profesjonalna" dzięki czemu zapłacisz o połowę mniej.

A czy to zda egzamin to jak wróżenie z piany piwa. Nie mam pomiarów, Nie znam Ciebie, więc nie wiem jak dobry masz słuch i na ile ręczniki pomagają.

Jak chcesz iść w gąbki to proponuję zwykłą gładką. Zapłacisz mniej, bo nie będzie powycinanych ząbków (które i tak nie odbijają dźwięku), będziesz miał więcej materiału pochłaniającego i nie będzie dopisku "audiofilska" czy "profesjonalna" dzięki czemu zapłacisz o połowę mniej.

A czy to zda egzamin to jak wróżenie z piany piwa. Nie mam pomiarów, Nie znam Ciebie, więc nie wiem jak dobry masz słuch i na ile ręczniki pomagają.

Kiedyś wróżyło się z fusów, dziś z piany piwa, ale zdecydowanie preferuję tę drugą opcję ;) Dzięki za sugestie, myślę, że nie tyle chodzi o mój słuch, tylko o Twój, bo tylko na jego podstawie jesteś w stanie coś podpowiedzieć ;) Uważam, że słuch mam bardzo czuły, natomiast zdaję sobie sprawę, że cały czas rozmawiamy na wysokim stopniu ogólności i nie oczekuję też żadnej gwarancji. Po prostu zacząłem się zastanawiać, czy tanie (bo tak trzeba je nazwać) o mało co w cenie ręczników panele mogą pomóc i niekoniecznie trzeba się porywać na ustroje z półki Vicoustics. Spróbuję w takim razie ze zwykłą gąbką.

Czy ktoś wypróbował to w praniu lub może zasugerować coś innego?

Czasem używam do mycia, co do prania -najczęściej wykorzystuję w tym celu proszek.

Hidden Content

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.