Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast plazmy Panasonic G20 42" ?


Vonda

Rekomendowane odpowiedzi

Thomson (bez "p") ;)) ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ukrywam, że oglądając w całkowitej ciemności na moim G20 czerń jest daleka od doskonałości ... Ale też nie przypuszczałem, że w budżetowych LCD może być lepiej ... 6000:1 to już by było coś ... tylko jak trafić na matrycę AUO ? Domyślam się, że w po nr / typie samego tv nie wystarczy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne.....nie wiem o czym myślałem pisząc z tym "p".

Teraz ja muszę się zapoznać z tą rewelacją (mam ten Tv na myśli) Thomsona. ;)

 

Teraz trafienie na taką matrycę jest możliwe (na 100%) tylko w wersji 65 cali jeżeli jest jeszcze w sprzedaży, bo tylko te w tej wersji były. Inne to loteria lub niektóre rozmiary są tylko na innych matrycach. Ale skoro są wypuszczane w tej serii muszą minima jakości zachowywać o czym wcześniej pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o tej technologii. Trwałe to, przetestowane ? Czy taka lipa jak na razie Oled ?

Jaki kontrast ? :)

 

Thomson (bez "p") ;)) ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ukrywam, że oglądając w całkowitej ciemności na moim G20 czerń jest daleka od doskonałości ... Ale też nie przypuszczałem, że w budżetowych LCD może być lepiej ... 6000:1 to już by było coś ... tylko jak trafić na matrycę AUO ? Domyślam się, że w po nr / typie samego tv nie wystarczy ...

Plazma ma stałą najniższą czerń niezależnie od jasności ekranu. W LCD jak zjedziesz z podświetleniem to czerń się pogłębi. W testach mierzą zwykle przy 120cd/m2 a to dość jasno. Tak jak pisałem - w pomiarach np wspomnianemu Samsungowi H6400 mierzyli między 0,02-0,03, gdzieś widziałem też 0,04cd/m2, czyli podobnie lub trochę lepiej niż G20 ale to jest czerń przy ustawieniach kalibracyjnych - dla mnie o wiele zbyt jasnych. Natomiast jak się zjedzie podświetleniem do warunków nocnych, to czerń na LCD (w odróżnieniu od plazm) ciemnieje i jest dużo lepsza. Wtedy na moje oko (przy oglądaniu na wprost) jest bardzo blisko czerni ST60 (około 0,007cd/m2), nie stawiałem obok siebie obu tv ale tak mi się wydaje, ujęcia nocne robiły duże wrażenie. Być może OLED wymusiły spadek cen LCD, teraz nie można się już tak czepiać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starszy bardzo chwalony ze względu na jakość czerni model Samsunga z matrycą mająca czerń na poziomie tego H6400. Kontrast 4000:1 0,03 cd/m2

Kiedyś robiłem porównania jakości czerni z ST60. Nie ma za bardzo co porównywać. Jest dużo gorzej. Widziałem też H6400 niewiele lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem w innych pomieszczeniach porównanie jest złudne i nie uwierze ze st60 wypadnie podobnie do tego samsunga skoro js9500 prawie nigdzie nie wypadł lepiej w porównaiu do vt..powiem inaczej wprawne oko wyłapie co chwile zapalającą sie strefę..porprostu kontrast 9000 do 1 i ok 3000 do 1 jest widać..raz mniej raz gorzej..tak samo czern 040 do 007..wiem to może być dla jednego tylko a dla drugiego aż..dla mnie na początku przygody z plazmą bylo tylko ale jak już się przyzwyczailem to te małe różnice są jednak ważne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne pasy w filmach zdecydowanie widać na lcd. Widać to wyraźnie przy ciemnych scenach. Są one szare. Czasami widać na nich podświetlenie. Po drugie ilość szczegółów w cieniach jest bardzo niska.I piszę to o modelach typu H6400 czy Panasonic As640 mających dobre matryce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajcie, że w moim wypadku byłoby to przejście z G20, nie z ST60/VT60 a to , jak przypuszczam, olbrzymia różnica ...

 

Ps pamiętam jeszcze przejście z topowego kineskopowego Philipsa na tą plazmę ... Nie w każdym aspekcie był to "upgrade" ... oj, zdecydowanie nie w każdym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

I właśnie dlatego dziś nie warto przepłacać za tv.

Dobre były ze strefowym wygaszaniem i tylnym podświetleniem. Były.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem w innych pomieszczeniach porównanie jest złudne i nie uwierze ze st60 wypadnie podobnie do tego samsunga skoro js9500 prawie nigdzie nie wypadł lepiej w porównaiu do vt..powiem inaczej wprawne oko wyłapie co chwile zapalającą sie strefę..porprostu kontrast 9000 do 1 i ok 3000 do 1 jest widać..raz mniej raz gorzej..tak samo czern 040 do 007..wiem to może być dla jednego tylko a dla drugiego aż..dla mnie na początku przygody z plazmą bylo tylko ale jak już się przyzwyczailem to te małe różnice są jednak ważne

Bezpośrednio porównywałem do LG LX9500 (IPS z local dimming). Oczywiście tutaj różnica czerni była znacząca bo ten się wygasza do zera (ok 200 stref), ale tylko na scenach bardzo ciemnych, gdzie prawie cały ekran był czarny, na normalnych scenach zaciemnionych nie było znaczącej różnicy. H6400 nie ma stref, ma statyczny kontrast na bardzo wysokim poziomie. Przy ustawieniach kalibracyjnych (do jasności 120cd/m2) nie jest tak dobra czerń jak w ST60 bo w plaźmie najniższa czerń jest osiągana niezależnie od ustawienia jaskrawości ekranu. LCD natomiast ma regulację podświetlenia i od tego zależy najgłębsza czerń jak również maksymalna jasność. Te 0,03-0,04cd/m2 ma przy wysokim podświetleniu, natomiast w warunkach nocnych ustawiłem mu normalną jaskrawość aby nie raziło w oczy, wtedy przy niskim podświetleniu czerń była super (z pewnością coś pomiędzy 0,01- 0,02 max). Na tyle dobra że nie jestem pewny czy to poziom ST60, którego oglądam na co dzień, czy może tylko ciut słabszy, może to drugie ale różnica jeśli jest to minimalna. Oczywiście mowa o siedzeniu na wprost tv. Pod kątem jest gorzej, a w ST60 co ciekawe jeszcze lepiej jest pod kątem niż na wprost (filtr jeszcze przyciemnia). Cloudingu widocznego w H6400 brak (przynajmniej w tym egzemplarzu), pasy na filmach są czarne, prawie zlewają się z ramką (no chyba że jest scena gdzie prawie cały ekran jest bardzo ciemny). Do ideału brakuje, to jeszcze nie OLED. Jeśli chodzi o szczegóły w czerni, nie było odczuwalne że coś zjadało, kwestia regulacji gammy, jasności. Za te pieniądze jakość tego LCD mnie zaskoczyła na duży plus. 55" za 3300, za tyle do niedawna chodziły 42-46" słabej jakości. Gwoli ścisłości - nie zamieniłbym swojego 50ST60 na ten model 55" Samsunga, mimo że na większym zawsze fajniej się ogląda, ale różnicy klasy tu nie ma. Powiem więcej - technicznie jest bliżej remisu niż wyraźnej przewagi ST60 (w kwestii płynności, kontrastu). Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach i plazma jest dla mnie ogólnie przyjemniejsza w odbiorze, ale to już coś czego nie da się pomierzyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajcie, że w moim wypadku byłoby to przejście z G20, nie z ST60/VT60 a to , jak przypuszczam, olbrzymia różnica ...

 

I właśnie dlatego dziś nie warto przepłacać za tv.

 

Jak widać niektórzy pamiętają....i znów wypada mi się zgodzić z don111 choć porównań bezpośrednich z plazmą nie robiłem a porównuję to co pamiętam z własnych obserwacji, co do reszty pełna 100% zgoda.

 

Ps. O jednym nie wspomniano obraz jest w ustawieniach fabrycznych na tyle dobry że przy odpowiednich i dla każdego dostępnych ustawieniach może już cieszyć.

Dla mniej wymagających nie wymaga profesjonalnej kalibracji czego nie można powiedzieć o innych zwłaszcza starszych modelach TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie udany był panas as640 i cena jeszcze lepsza za 55" 2799 :)

Sam chciałem tego sama zgarnąć ale troszkę mnie wystraszyly "problemy z kurzem"....ale miałem wybór i padło na as640.... ale gdybym miał dzisiaj kupowac gdy nie ma już w ofercie panasa to kupiłbym h6400...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czerń na poziomie 0.023 cd/m2, kontrast 4700:1 i problemy z równomiernością podświetlenia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden plus wymienię; wyposażenie. Ilość gniazd połączeniowych w tej cenie(2490) imponująca.

 

I WIELKI minus by nie było że tylko chwalę.....tragiczny dla mnie dźwięk przynajmniej w tym modelu który opisuję (50 cali).

Kompletny brak niskich tonów....posiłkowanie się korektorem spowodowało jedynie jakiś dziwny rezonans obudowy zupełnie nie do zaakceptowania. Reszta pasma też nieciekawa.

Całe szczęście że wyjścia analogowe dźwięku oferują dobrą jakość i można się tym ratować. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.