Jump to content
IGNORED

Pierścienie antydyfrakcyjne na Focale

barni

Recommended Posts

Wstępnie możesz wyciąć kawałek filcu z dziurą na membranę, raczej większą niż ona sama :-) . Robiłem próby dawno temu, ale wytłumiało wysokie w zbyt dużym stopniu, a tym samym poprawy w 3D nie doczekałem :-)

Moim zdaniem nie tędy droga

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Mówisz o tych zrzynanych jeden od drugiego? Bo i ostatnio Wilson miał a wcześniej .....

Wstępnie możesz wyciąć kawałek filcu z dziurą na membranę, raczej większą niż ona sama :-) . Robiłem próby dawno temu, ale wytłumiało wysokie w zbyt dużym stopniu, a tym samym poprawy w 3D nie doczekałem :-)

Moim zdaniem nie tędy droga

To nie tak jak to śpiewał

Trzeba popróbować na różnych filcach i różnej geometrii.

Jasne, że żeby było badawczo-reprezentacyjnie - to i kształty powinny być różne, ale i materialy - być może jakieś spienione miękkie tworzywa, pianki wręcz - dałyby zupełnie inne efekty. Ale najważniejsze - to dać temu głośnikowi dobre warunki elektryczne - powinno wystarczyć :-)

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Elac kiedyś robił z półwalca gąbkowego. w Audio były pomiary- względem charakterystyki 0stopni były różnice poniżej 0,5 dB.

Kiedyś też próbowałem, z płaskiej gąbki chyba 4mm, otwór 2mm większej średnicy od kopułki Peerless WA10 i na ucho nie stwierdziłem różnicy.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.