Skocz do zawartości
IGNORED

Kondensatory - rankingi firm! stwórzmy!


AstraF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Henryk Kwinto: dzisiaj 4-ty dzień

 

Z elektrolitami i czasem wygrzewania jest bardo różnie. Czasem wystarczy 2 dni, a czasem trzeba aż 2 tygodni ale 2 tygodnie grania non stop. Nie znam tych Sprague ale proponowałbym cierpliwość i jeszcze przez tydzień niech sobie pograją. Skoro dobrze było na początku, to nie powinno być aż tak źle po całkowitym wygrzaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z elektrolitami i czasem wygrzewania jest bardo różnie. Czasem wystarczy 2 dni, a czasem trzeba aż 2 tygodni ale 2 tygodnie grania non stop. Nie znam tych Sprague ale proponowałbym cierpliwość i jeszcze przez tydzień niech sobie pograją. Skoro dobrze było na początku, to nie powinno być aż tak źle po całkowitym wygrzaniu.

 

naprawde nie wierze ze one nawet po wygrzaniu bedą robiły swoje na wejsciu tego wzmaka, poprostu sie nienadają w to miejsce a pozatym aby je dlaej w tym miejscu wygrzewać musiałbym komuś to zlecić bo tragedia czy porażka w tym jk grały to jest naprawde bardzo delikatnie powiedziane

 

a MKP nie posiadam o takich mini gabarytach ,ale testowałem na miflexach i jakichś ruskich 73 i "dookoła ocean a tu ani kropli wody" -totalna suchota brzmieniowa

 

aha dałem też na wejscie stereodekodera i zrobił dokładnie to samo -zepsół wszysto : brzmienie i scene ! ale na wyjsciu tego układu brzmią wspaniale.

i tu wniosek nasuwa sie sam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde nie wierze ze one nawet po wygrzaniu bedą robiły swoje na wejsciu tego wzmaka, poprostu sie nienadają w to miejsce a pozatym aby je dlaej w tym miejscu wygrzewać musiałbym komuś to zlecić bo tragedia czy porażka w tym jk grały to jest naprawde bardzo delikatnie powiedziane

 

To nie kwestia wiary tylko prawidłowego podejścia do problemu. W ten sposób możesz odrzucać wartościowe elementy. Cierpliwość i wytrwałość to podstawa.

Z tego co opisujesz: testowałem na miflexach i jakichś ruskich 73 i "dookoła ocean a tu ani kropli wody" -totalna suchota brzmieniowa

Wygląda mi na to, ze faktycznie dźwięk jest o takim charakterze, a Ty starasz się dobrać taki kondensator aby to zamaskować, a w takim przypadku opieranie się na czyichś doświadczeniach mija się z celem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia wiary tylko prawidłowego podejścia do problemu. W ten sposób możesz odrzucać wartościowe elementy. Cierpliwość i wytrwałość to podstawa.

Z tego co opisujesz: testowałem na miflexach i jakichś ruskich 73 i "dookoła ocean a tu ani kropli wody" -totalna suchota brzmieniowa

Wygląda mi na to, ze faktycznie dźwięk jest o takim charakterze, a Ty starasz się dobrać taki kondensator aby to zamaskować, a w takim przypadku opieranie się na czyichś doświadczeniach mija się z celem.

 

Czyli te kondensatory powinny oddać prawdziwą nature wzmaka ? hmm skoro tak, to wygląda na to ze tą wade ukrywałem nieświadomie.. wiec z tego co piszesz problemem nie są kondesatory, a sam wzmacniacz, a to oznacza ze trzeba go przerobić. Być moze masz racje bo niepomyslałem o tym. więc zobaczymy co da sie z tym zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiłeś racje kolego !

przyjzałem sie blizej wzmakowi i znalazłem błąd !

pozbyłem sie go i odrazu przestał sie niemiłosiernie grzać radiator

teraz gra lepiej ! (jeden z elementów miał 100-krotnie zanizoną watość)

dzieki za naprowadzenie, bo jak byś nie wspomniał o wadach wzmaka to nie zwrócił bym na to uwagi

pozdrawiam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiłeś racje kolego !

przyjzałem sie blizej wzmakowi i znalazłem błąd !

pozbyłem sie go i odrazu przestał sie niemiłosiernie grzać radiator

teraz gra lepiej ! (jeden z elementów miał 100-krotnie zanizoną watość)

dzieki za naprowadzenie, bo jak byś nie wspomniał o wadach wzmaka to nie zwrócił bym na to uwagi

pozdrawiam !

 

Nie ma sprawy. Każdy kij ma przynajmniej dwa końce i staram się o tym pamiętać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubycon ZL - do zasilacza przed stabilizatorami, mam mieszane uczucia, rewelacyjna góra i przestrzeń (lepiej niż Elna Silmic), ale jakoś na dłuższą metę męczące... w sieci są sprzeczne opinie, ktoś ma jakieś doświadczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

kurcze coś mi dzwoniło...tylko ze to nie kosciół..a jednak dzwoniło... wzmak sie wzbudał...kolejne sztuki elektroniki ubyło ze wzmaka i przestało dzwonić...teraz temperatura radiatora jest juz w normie...a niechciało mi sie oscyloskopu wygrzebywać z warsztatu..i wracamy do elektrolitów w torze - jak ja nie nawidze zwyczajnych foliowców w torze audio ! - gdy chodzi o pojemnosci powyzej 1uF, poprostu ich nie nawidze za to co robią z dżwiękiem...odbierają mu dusze tu gdzie precycja labolatoryjna jest nie wskazana a jest zapotrzebowanie na klimat i żyjące dżwięki wciągajace do słuchania, a nie zniechcecania...oj mozna by tak długo...

zresztą pewnie są jakieś foliowce ze srebra i h.g.w. czego tam jeszcze co zachowują sie własciwie przenosząc złozone sygnały audio, ale ja ich nie mam zamiru sprawdzać , chyba ze wygram w totka...zresztą nie widze sesu słuchając muzyki w zwykłym pokoju który ma zwykłe sciany i okna... a wytłumienie to jedynie meble i wystruj.

polecam uwaznie sie przyglądać konstrukcji własnego wzmacniacza ;)warto !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam mam Jantzen Superior-Z w Ugodzie na wejściu i jest bardzo dobrze. Zaczęło się od Nichicon Muse, poprzez olejowe Obbligato (całkiem zacne kondy za te pieniądze) a zakończyłem na Jantzen'ach. Jestem usatysfakcjonowany. Chciałbym jeszcze sprawdzić Jantzen Silver-Z, ale kasy ni ma :-( a pojemność 4,7uF trochę kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje szybkiej odpowiedzi na :

 

jakie elektrolity w globalnym sprzezeniu zwrotnym wzmaka tranzystorowego ?

-oryginalnie siedziały matsushita

co najczesciej sie sprawdza w tym miejscu ?

-mowa o elektrolitach 2,2uf i 47uf/16v

co sami montujecie ?

-aby było lepiej

lub co macie i jest dobrze?

-w sprzezeniu zwrotnym

 

ok narazie dałem nippona i nichicona bipolarnego

 

a tak wogóle to zmieniłem taktyke i sie okazuje ze mieliscie racje panowie

bo wcześniej ustawiałem zasilanie z elektrolitami w torze, ale okazuje sie ze z foliowcem na wejsciu jest troche inaczej i dopiero teraz z lepszym zasilaniem one grają przyjemniej w porównaniu do elektrolita na torze, jdnym słowem tzreba sie zastanaowić czy sie czasem do sprawy nie podcodzi od d..y strony, z foliowcem w torze jednak słychać więęęęcej !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę bez pomiarów w sekcji zasilania wzmaka zamiast czterech dużych kondensatorów o parametrze napięcia 59V wstawić cztery tej samej marki ,ale 56V ? Niby zaledwie 3V różnicy ale... No właśnie.Pojemność i górna temperatura pracy taka sama.Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność i górna temperatura są najmniej istotne parametry w tej sytuacji.

Najważniejsze jest to,żeby poznać wartość napięcia,może być za mostkiem,

a najlepiej za kondensatorami bo inaczej przy takich dużych pojemnościach

to walnie jak petarda do rozganiania demonstracji, a o szcządkach kondensatorów

to już nie wspomnę.

Z podanego napięcia na kondensatorach oryginalnych wychodzi,że wytrzymają napięcie

max,42V z transformatora co jest spotykane, ale dość rzadko no i raczej producent użył

by kondów na 63V. Najbardziej prawdopodobne domniemane napięcie z transfomatora to

typowe 36V i wtedy te na 59V i 56V byłyby dobre.

No ale dosyć domniemywania.

Najlepszym i jedynym wyjśćiem jest zakup prostego miernika za trzy dychy i zmierzyć

napięcie wyjściowe. Szkoda pracy,rozbiurkę ilutowania by wszystko zepsuć i wydać kasę

na darmo i jeszcze możliwy uszczerbek na zdrowiu.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem i pytanie,,; pisałem niedawno ze zaczałem sie bawic w wyimane kondów w klockach 30letnich i wiecej. przedwczoraj do swojego marantza 1090 robiącego jako pre, w sekcji wlasnie PRE wstawiłem 2 PANASONIC FM 100/25 ( W ORYGINALE 100/16) poprzednio wstawiłem tam (jak w całym wzmaku) 20letnie elny silmic , z tym, ze tutaj,konkretnie w jednym miejscu nie miałem dwóch takich samych; wstawiłem w jednym kanale 100/16 w drugim 100/35. wstawiłem te panasonic fm dla kosmetyki. poza tym wymieniłem jeszcze jeden przy wyjsciu pre do gniazd i koncówki (pojedynczy) 10/50 tez na panasonica ale fc. i cos mi przestało pasowac-wiem brzmi irracjonalnie- wyostrzył mi sie dzwiek, poszedł strasznie w szerokosc, wypchnięta górna srednica i cos strasznie brakuje wypełnienia w basie. O CO TU CHODZI? (zaznaczam ze nie uderzyłem sie w przeciągu ostatnich dni w głowe).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne pytanie. proponuję je trochę rozszerzyć na kondensatory w samym zasilaczu i kondensatory przy odbiornikach. zjawiska będą się nieco różnić. Ps. poza tym, żeby odsłuch był bardziej ok, trzeba dać czas na uformowanie się elektrolitu (wg większości opinii wystarczy 24-48h).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Panasonici FC właśnie takie są (w zasilaniu) ostre i krzykliwe.

 

Dla Nipponów i Elny dla przykładu Silmic formowanie z moich doświadczeń to minimum tydzień czyli około 150h, a może i dwa tygodnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nippony kmf zmieniły charakterystyke po okolo 72 godzinach,, przez 2 dni m-50 non stop stała włączona, potem juz z przerwami mniej wiecej tyle wyszło łącznie. no poczekam co z tą ostroscią, jestem ogolnie w szoku ze 2 kondy w preampie tak moga namieszac. no i ten pojedynczy. jezeli sie to nie zmieni wsadze jakies nippony lub 20letnie silmic i bede szczęsliwy.

 

dzwiek ogolnie jedne aspekty stracił inne zyskał, mam mega dokładnosc (ale az kłuje) i mega przestrzen, ale natarczywą, i natarczywa srednice, nie da sie tego inaczej okreslic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Panasonici FC właśnie takie są (w zasilaniu) ostre i krzykliwe.

 

A u mnie odwrotnie, z doświadczenia Elny Silmic i Rubycony ZL wyostrzają górę (ale wieksza szczegolowosc), a Panasonic FC pasuje praktycznie wszędzie i zawsze miałem poprawę na plus - głównie uporządkowanie brzmnienia, większa otwartość i swoboda. Ale ja nie wygrzewam kondesatorów, musi zagrać od razu, bo co to za testy kilka dni pozniej... nie wiedziałbym, czy to ucho mi sie przyzwyczailo, albo czy to wina innego "lepszegu" pradu w gniazdku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale może mniej "poezji" a więcej o przyczynach technicznych ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale może mniej "poezji" a więcej o przyczynach technicznych ....

 

Tak jak w innych tematach sam oczekuje wykresów i danych pomiarowych, to w tym temacie mogę jedynie tak poetycznie opisać.

 

Sorry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre rzeczy z kondensatorami odsprzęgającymi da się przewidzieć czy też przewidzieć że rezulatów zastosowania np. bypassów nie da sie przwidzieć

Inny przykład- na Vcomm daców DS z przyczyn czysto technicznych złe będą tantale, i Low ESR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Low ESR faktycznie w takich miejscach mogę być złe, ale dlaczego twoim zdaniem tantale ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tantale też mają dość duży prąd upływu.

Pierwszy konkret w tym gąszczu ;). Upływ prądu będzie się przekładał na współczynnik szumów, co w czułych układach jest niepożądane. Z tego powodu tantal nie jest ok. Żeby trochę zamieszać na koniec - były kiedyś porządnie produkowane, nieliczne tantale, bez żałowania pieniędzy na drogie komponenty i ja je w niektórych, nielicznych miejscach stosuję, ale to rzadkość. Myślałem, że mam jakieś omamy jak je stosowałem "pod prąd" ale potem wyczytałem, dokładnie to samo w wypowiedzi Johna Curl, co spowodowało moje wielkie zdumienie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy takie kondy mają zastosowanie w "układach audio" ?

Mogę zdobyć większą ilość ale nie wiem czy warto zawracać sobie głowę ;)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tantale też mają dość duży prąd upływu.

 

przecież inni czytają forum...

przez szacunek dla innych użytkowników proponuję zajrzeć do datasheet kondensatora zanim napisze się coś sprzecznego z fizyką i chemią...

 

(nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś może do czynienia z kondensatorami z poniższej aukcji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tu taka ciekawostka Silver Mica o pojemności 91nf !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety cena zaporowa.

 

I wiele innych ciekawostek w tym sklepie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wakutoma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu taka ciekawostka Silver Mica o pojemności 91nf !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety cena zaporowa.

 

I wiele innych ciekawostek w tym sklepie.

 

Bez przesady z tą Siver Mocą

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.