Jump to content
IGNORED

Wireworld Eclipse 7 XLR opinie.

arkadowski

Recommended Posts

Szukam informacji na temat tych przewodów (brzmienie, wykonanie-solidność itd.).

W sieci występują oferty na pewnym portalu aukcyjnym ("Alledrogo"), gdzie jedna "wersja" kosztuje ok. 1500, druga jest o 250 tańsza. Ta sama długość przewodu zaznaczam. Jakieś różnice…bo albo jestem slepy lub niedokładnie czytam bełkot marketingowy - nigdzie nie znalazłem różnic pomiędzy tańszą i droższą wersją.

Proszę o opinie w zakresie w/w kabelka. Ma to grać pomiędzy Arcam D33, a Arcam A49

Dzięki za wszystkie informacje.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Tak jak Ci napisałem na PW. ECLIPSE 7 to bardzo dobry równy kabel. Mam wersje RCA i tak go charakteryzuje. Ladnie śpiewa i zwinny bas, choć nie mocarny przewalony. Całościowo szczegółowy, ale nie męczący. Jeśli się spodziewasz,z ę wprowadzi jakaś charakterystyczną zmianę w prezentacji to można się zdziwić, bo kabel ukulturalnia przekaz i tyle albo aż tyle. Kabel miedziany bez cech syczenia, iskrzenia, trzeszczenia interkonektów srebrzonych.

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Tak jak Ci napisałem na PW. ECLIPSE 7 to bardzo dobry równy kabel. Mam wersje RCA i tak go charakteryzuje. Ladnie śpiewa i zwinny bas, choć nie mocarny przewalony. Całościowo szczegółowy, ale nie męczący. Jeśli się spodziewasz,z ę wprowadzi jakaś charakterystyczną zmianę w prezentacji to można się zdziwić, bo kabel ukulturalnia przekaz i tyle albo aż tyle. Kabel miedziany bez cech syczenia, iskrzenia, trzeszczenia interkonektów srebrzonych.

Dzięki za odpis i PW. Będę więc musiał kupić sobie 2 wersje do sprawdzenia czy lepsza z domieszką czy bez srebra.

Dzięki za info.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Guest NEWNEW

(Konto usunięte)

Wireworld ma w swojej serii hi-end (czyli Eclipse) odpowiednio cztery modele kabli głośnikowych oraz interkonektów. Patrząc od góry kolejność jest następująca: Platinum Eclipse, Gold Eclipse, Silver Eclipse oraz Eclipse. Czyli ten ze srebrem w nazwie jest powyżej zwykłego. Zwracam uwagę, że określenie Silver nie musi oznaczać, że jest to kabel srebrny, a jego brak odwrotnie, że srebra na pokładzie brak. To tylko marketingowy wyznacznik pozycjonowania. Natomiast jak chodzi o sam dźwięk, to mogę się wypowiedzieć jedynie o serii Platinum oraz Gold. Ta pierwsza jest w rzeczy samej istotnie lepsza, ale ceny kabli przyprawiają o zawrót głowy nawet doświadczonego kablomaniaka, który niejedno już w swoim życiu widział;-)

Dzięki za odpis i PW. Będę więc musiał kupić sobie 2

Tego swojego ECLIPSE 7 pożyczałem dwóm doświadczonym kolegom. Obaj twierdzili, że kabel prima sort. Niestety drogi, choć z drugiej stron któryś mi mówił, że za 1000zł mógł taki kupić po wszystkich rabatach i upustach. W polskiej prasie nic o nim nie było, ale za granica zbiera pochwały, a i kosztuje tam a nawet w podstawowej miedzianej wersji więcej niż u nas. Dziwne :) Sam go już parę razy przymierzałem się sprzedać, a potem rezygnowałem, bo nic innego lepszego nie było.

Zwracam uwagę, że określenie Silver nie musi oznaczać, że jest to kabel srebrny, a jego brak odwrotnie, że srebra na pokładzie brak

Fakt, wtyki w swoim ma srebrzone :)

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.