Jump to content
IGNORED

Bi-Amp vs Single Amp uwzględniając Bi-Wiring

arkadowski

Recommended Posts

Otrzymałem od sprzedawcy (de facto bardzo rzetelnego) przewód głośnikowy Bi-Wiring. Jednak zamierzeniem było kupno Bi-Amp'owego przewodu głośnikowego (nastąpiła gdzieś pomyłka w przekazie "potrzeb").

I teraz pytanie bo nie mam jak sprawdzić "organoleptycznie" czyli na słuch zmian (o ile w ogóle jakieś występują) w przypadku zastosowania Bi-Amp'u.

Zastanawiam się, czy jest sens odsyłac przewód Bi-Wire (Single-Amp) i czekac na Bi-Amp (Bi-Wiring).

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie mądre opinie.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Nie wiem czy mądrze, ale wydaje mi się, że bi-amp i bi-wiring to tylko nazwa systemu połączenia wzmacniacza lub wzmacniaczy z kolumnami, a nazwa przewodu nie ma tutaj nic do rzeczy.

Ale żeby się upewnić niech może ktoś jeszcze się wypowie...

Nie wiem czy mądrze, ale wydaje mi się, że bi-amp i bi-wiring to tylko nazwa systemu połączenia wzmacniacza lub wzmacniaczy z kolumnami, a nazwa przewodu nie ma tutaj nic do rzeczy.

Ale żeby się upewnić niech może ktoś jeszcze się wypowie...

Sytuacja jest następująca:

wzmacniacz z możliwością dokonania wyboru Single-Amp / Bi Amp.

I teraz w momencie gdy korzystam z przewodu Single-Amp odłączam zasilanie na wszystkie wyjścia wzmacniacza pozostając jedynie na zasilaniu kolumn w sposób:

Single-Amp - Bi-Wiring.

Jaki to ma wpływ na jakośc brzmienia? Czy nie lepiej w tym momencie zastosowac pomimo wszystko przewód Bi-Amp i włączyć na wzmacniaczu dzielenie mocy na 2 wyjścia na każdy kanał?

Do tej pory od zawsze stosowałem Bi-Amp i kolumny Bi-Wiring, czyli rozdzielałem sygnał dla kolumn na Hi i Low.

Teraz okazuje się, że musze przełączyć wzmacniacz na Single-Amp a przy kolumnach mam Bi-Wiring.

Pytanie czy takie podłączenie ma wpływ na jakość brzmienia w stosunku do pełnego podłączenia Bi-amp/Bi-Wiring

Jeśli wyrażam się nieprecyzyjnie i mało czytelnie to mogę opisac to raz jeszcze.

A jaki masz wzmacniacz?

Konstrukcja tego wzmacniacza opisuje 2x200 przy 8 z wyborem Single Amp/Bi Amp.

Jak sadze w przypadku wyboru single Amp wzmocnienie jest mostkowane na jedna pare wyjsć. I to mnie zastanawia czy takie ustawienie nie jest gorsze od rozdzielenia wzmocnienia na bi Amp poprzez wybór trybu pracy 1+ 2 i zastosowanie kabli bi Amp.

Tym bardziej, ze w każdym przypadku kable od strony głośnika mam bi wiring

Na marginesie do tej pory zawsze korzystałem z rozwiązania bi Amp. Niestety gdzieś niedopatrzenie zamówienia spowodowało, ze przyszły przewody single amp-bi wiring

Drogi ten przewód, może warto go "rozmostkować" i na własne uszy się przekonać...?

Do tanich nie należy, na dodatek raczej niemozliwym jest jego rozebranie bez uszkodzenia konfekcji fabrycznej.

Decyzja zapadła - dla "spokoju myśli" dopłacę do bi-amp'owego przewodu.

Dziękuję wszystkim za opinie. Piotrze wielkie dzięki za wymianę opinii - tak myslałem, że w tym przypadku mamy raczej chęć rodzielenia sygnału na poszczególne terminale, co w rzeczywistości nie daje poprawy jakości brzmienia.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.