Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  49 członków

Verictum Klub

Gość NEWNEW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie posiadam Daca ale napewno najlepiej sprawdza się na CD potem na Dacu itd

Wojtek Pacuła testował ostatnio DAC Mytek Brooklyn z położonym na nim X Block Verictum. A więc na DAC i odtwarzaczu efekt pozytywnego wpływu na dźwięk urządzenia może być zbliżony.

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

a gdzie ulokować X-Blocka, to chyba Ty wiesz

 

Wiem, najlepiej nad trafem zasilającym. I trzeba ustalić czy wzdłuż czy poprzecznie, gdyż różnice są ewidentnie słyszalne. To oczywiście zależy od tego jak ułożone jest trafo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, najlepiej nad trafem zasilającym. I trzeba ustalić czy wzdłuż czy poprzecznie, gdyż różnice są ewidentnie słyszalne. To oczywiście zależy od tego jak ułożone jest trafo.

U mnie też X Block Verictum najbardziej efektywnie działa nad trafami ale nad torem też słychać poprawę, zwłaszcza w zakresie układów cyfrowych.

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitusowi SIA-025 nie pomógł;-)

Tomku miałeś okazję potestować na tym Vitusie?

Ja ostatnio testowałem X Bulki i X Blocki w systemie z ARC VT-60, Garardem z SME w aplikacji Loricraft oraz Harbeth HL5 Plus i efekt był bardzo dobry.

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tomku miałeś okazję potestować na tym Vitusie?

 

Tak. Przy czym odsłuchy dotyczyły samego Vitusa a nie dodatkowych elementów. Dałem mu niejako z automatu X-Blocka, jako warunek konieczny do porządnego odsłuchu. Sam Vitus niezły, aczkolwiek nie w tym zestawieniu, w którym słuchaliśmy. Za dużo urządzeń o zbliżonej sygnaturze brzmieniowej. Vitus jest ciemny i gęsty, najlepiej zagra z kolumnami z metalowymi przetwornikami tudzież z tioxidem i innymi szybkimi membramami. Węglowe Scan Speaki nie są dla niego dobrym towarzystwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przy czym odsłuchy dotyczyły samego Vitusa a nie dodatkowych elementów. Dałem mu niejako z automatu X-Blocka, jako warunek konieczny do porządnego odsłuchu. Sam Vitus niezły, aczkolwiek nie w tym zestawieniu, w którym słuchaliśmy. Za dużo urządzeń o zbliżonej sygnaturze brzmieniowej. Vitus jest ciemny i gęsty, najlepiej zagra z kolumnami z metalowymi przetwornikami tudzież z tioxidem i innymi szybkimi membramami. Węglowe Scan Speaki nie są dla niego dobrym towarzystwem.

Czyli Vitus zagrał jak Vitus :)

Tak ma wyglądać alternatywa dla dźwięku lampowego, gęsto i z lekkim przytłumieniem góry, jako coś analogowoego bez wypchanych wad trazystora. Nie wiem ale mnie słuchane Vitusy też nie przekonały do swojego firmowego soundu, a miałem już kilka podejść do nich.

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tak ma wyglądać alternatywa dla dźwięku lampowego, gęsto i z lekkim przytłumieniem góry, jako coś analogowoego bez wypchanych wad trazystora.

 

Dokładnie tak. Przy czym tego typu prezentacja nie ma nic wspólnego z dźwiękiem dobrych lamp. Pojęcie rozdzielczości w zakresie wysokich tonów w zasadzie nie istnieje, są monochromatyczne i zgaszone. Nie ma tej feerii barw, wibracji, migotania które oferują lampy. To są dwa różne światy. Dla mnie kosztująca chyba mniejsze pieniądze dzielonka ARC daje dźwięk dużo wyższej klasy. Mam też wrażenie, że monobloki MC601 z dowolnym preampem adekwatnym klasę też grają lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dokładnie tak. Przy czym tego typu prezentacja nie ma nic wspólnego z dźwiękiem dobrych lamp. Pojęcie rozdzielczości w zakresie wysokich tonów w zasadzie nie istnieje, są monochromatyczne i zgaszone. Nie ma tej feerii barw, wibracji, migotania które oferują lampy. To są dwa różne światy. Dla mnie kosztująca chyba mniejsze pieniądze dzielonka ARC daje dźwięk dużo wyższej klasy. Mam też wrażenie, że monobloki MC601 z dowolnym preampem adekwatnym klasę też grają lepiej.

Podzielam twoją opinię ale jak widać reklama robi swoje i Vitusy sprzedają się u nas dobrze.

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Podzielam twoją opinię ale jak widać reklama robi swoje i Vitusy sprzedają się u nas dobrze.

 

Jak na tranzystor to jest niezły. Oczywiście nie za taką cenę. Ale nie zapominajmy, że to tylko tranzystor, więc w rywalizacji na muzykalność z lampą jest z góry skazany na porażkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak na tranzystor to jest niezły. Oczywiście nie za taką cenę. Ale nie zapominajmy, że to tylko tranzystor, więc w rywalizacji na muzykalność z lampą jest z góry skazany na porażkę.

Zdecydowanie lampa daje dużo więcej informacji, a tranzystor uśrednia.

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Czytałem że firma Verictum od września wypuszcza na rynek nowe X-Blocki . Ciekawe czy ze zmianą wyglądu która nawiązuje do ,,puszek " Demiurga , idą jakieś zmiany wpływające na dźwięk lepiej niż poprzednie wersje ? A może ktoś już miał okazję porównać obie wersje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto spróbować, mam X Blocka Black w nowej wersji i efekt poprawy jest bardzo słyszalny na źródle cd jak i na preampie oraz końcówce mocy.

Firma jest polska a nie japońska, więc nie będzie raczej co rok nowej wersji :)

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie podchodzę do wszelkiego rodzaju ,,cudownych" ulepszaczy, jednak muszę się przyznać że uległem i mam w systemie dwa X- Bulki. Miałem też okazję posłuchać u siebie w systemie dwóch kabli Verictum Demiurg , jeden do źródła a drugi do wzmacniacza. Wpływ na brzmienie jest jednoznacznie pozytywny , pierwsze to neutralność , gładkość i nawet przy cichym słuchaniu ilość informacji i dynamika są wyraźnie lepsze. Ale też zdałem sobie sprawę jakie zalety i ułomności mam w swoim systemie , bo Demiurg pokazał co warte są pozostałe elementy toru. Źródło już wymieniłem bo chyba najbardziej tłumiło , krótko mówiąc nie grało pełnym pasmem . Moim zdaniem jeżeli system jest zrównoważony, barwny i nie tłumi informacji to te kable wzniosą go na poziom dotychczas nieznany. Na podstawie moich skromnych doświadczeń nie zgadzam się też z ostatnimi recenzjami dwóch panów , (nie chcę wymieniać autora )które są pełne górnolotnych porównań i słów które trudno znaleźc w słowniku , natomiast merytorycznie niewiele wnosi na temat czy ten kabel jest potrzebny. Całe szczęście że wcześniej słuchałem Demiurgów i wyrobiłem sobie swoje zdanie , bo po tej recenzji chyba nie dałbym im szans na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń z bezpiecznikami X- Fuse pamiętam jak próbowałem pierwsze egzemplarze . Pierwsze wrażenia z X-Fuse nie były na zasadzie opadu szczęki , ale powoli dźwięk szlachetniał i nabierał barwy. Najbardziej odczułem jak wróciłem do poprzednich bezpieczników , wtedy poczułem jak zrobiło się szaro i płasko . No i dziś mam 5 sztuk X-Fuse w odtwarzaczu CD i jeden we wzmacniaczu. Mam też inne zdanie na temat opinii że X-Fuse nadaje się raczej do systemów szczupło grających. Z doświadczeń z akcesoriami Verictum ; Demiurg , X-Bulk , X-Fuse wyciągnąłem wnioski, takie że w systemie grającym pełnym pasmem w miarę liniowo z dobrą barwą, Verictum pokaże pełne możliwości systemu . I proszę się nie martwić że niektórym nie udaje się usłyszeć zmian wprowadzonych przez te , albo inne akcesoria. To nie jest tak że macie słaby słuch , lecz błąd leży w systemie który nie do końca przekazuje informacje o dźwięku. Sam zwątpiłem w moje nienajmłodsze uszy. Lecz po pewnych korektach w systemie , stwierdzam że nie jest tak źle , w dobrej konfiguracji słyszę i bezpiecznik i kable i jak sąsiad udarową wiertarką próbuje przewiercić się do mnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Koledzy ostatnio potwierdziała się kolejna funkcjonlność ustroju Verictum X Block.

Proszę spojrzeć na załączone zdjęcia. X-Block działa bardzo dobrze również jako kondycjoner do płyt CD. Kładziemy płytę stroną z danymi na spód X-Blocka na około minutę lub dłużej. Można przytrzymać dla lepszego styku całej powierzchni.

Efekt: wyraźny wzrost dynamiki w całym paśmie, szczególnie odczuwalny w kick-basie, większa przejrzystość, klarowniejsza góra i lepsza, bardziej naturalna barwa.

 

Proponuję zatem spróbować samemu.

 

U mnie efekt jest lepszy niż demagnetyzacja przy pomocy urządzeń Bedini, Audio Revive czy Destat II Furutecha, używanych dotychczas w moim systemie.

post-13479-0-60366400-1473406495_thumb.jpg

post-13479-0-69622000-1473406508_thumb.jpg

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam . Działanie X-Blocka na płyty cd jest po wielu próbach pozytywne i powtarzalne. Nie wiem jak to działa , ja odebrałem poprawę całościowo , taki pozytywny zastrzyk energii i witalności .Ale za każdym razem działa.

 

Polecam sprawdzenie działania na kablach, wtykach, gniazdach etc. efekt jest bardzo interesujący.

 

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Działa też i to bardzo dobrze na interkonekty. Efekt; zdecydowany przyrost dynamiki i rozciągnięcie w dole pasma. Cała reszta czyli pogłębienie planów, poprawa plastyczności brzmienia analogiczna jak w przypadku zastosowania do płyt CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.