Skocz do zawartości
IGNORED

Radmory .... kilka pytań do ekspertów


msz

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zamieniłem mojego "murzynka" (nie mylić z cb radio) na srebrnego 5102 - 1980 rok, kompletny, niebieskie wskaźniki ze srebrnymi wskazówkami i...ZIELONE diody programatora. Zdziwiłem się, nie powiem. Wydawało mi się, że zielone były tylko w 5100 z progr. podświetlanym żarówkami. Na razie rozmontowałem go i trwa czyszczenie i wstępne drobne naprawy.

 

Poniżej umieszczam spis kondensatorów ze stabilizatora napięcia, płytki korektora, pre, końcowek i gramofonu. Z tunera nie ruszam żeby nie rozstroić:

 

6800/40 x2

1000/63 x2 (KEO)

470/63 x3

220/63 x3

47/40 x11

10/40 x8

4,7/40 x16

2,2/40 x2

 

Napięcia jakie podałem to najwyższe, jakie znalazłem. Jak były 10/16, 10/25 i 10/40 to ująłem je jako 10/40 x3.

 

Czy warto zmieniać też rezystory w torze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto.

 

Pieniądze przeznaczone na inne inwestycje niż renowacja,(np. zmiana kondów/potenciometrów) nie ma zbytnio sensu, bo to w zasadzie nic nie daje.

 

Z radmora nie da się zrobić poważnego audiofilskiego wzmacniacza, to jest tylko (aż tylko), przyjemne, niezłe retro Hi-fi.

 

Zresztą nie rozumiem po co miłośnicy tego klocka tak strasznie chca go "tuningować", skoro kochają go właśnie za to jaki jest.

 

Zamiast pakować pieniążki bez większego sensu w radmora nr. naście poszukaj innego zabytku - np. amplitunery/wzmacniacze saby, elaca, telefunkena, który już na starcie gra co najmniej klasę lepiej niż 51** czy 52**, a kosztuje tyle co nowe kondy do radmorka.

 

Wtedy otworzą Ci się uszy i będziesz miał porównanie.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zamiaru go przerabiać. Po prostu obecnie elementy są lepszej jakości i dlatego myslę, że warto poświęcić 10zł.

Kondy wymieniam bo w poprzednim 5102 po takim zabiegu brzmienie się "otwarło" - i według mnie zdecydowanie warto.

 

Ten radmor to będzie mój zestaw sypialniany. Dokupię jeszcze jakiś srebrny CDek, gramofon, 20-letnie kolumny i będzie ładny komplet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wstępnym czyszczeniu i wymianie wszystkich elektrolitów w wyj. części tunera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie warto.

>

>Pieniądze przeznaczone na inne inwestycje niż renowacja,(np. zmiana kondów/potenciometrów) nie ma

>zbytnio sensu, bo to w zasadzie nic nie daje.

>

>Z radmora nie da się zrobić poważnego audiofilskiego wzmacniacza, to jest tylko (aż tylko),

>przyjemne, niezłe retro Hi-fi.

>

>Zresztą nie rozumiem po co miłośnicy tego klocka tak strasznie chca go "tuningować", skoro kochają

>go właśnie za to jaki jest.

>

>Zamiast pakować pieniążki bez większego sensu w radmora nr. naście poszukaj innego zabytku - np.

>amplitunery/wzmacniacze saby, elaca, telefunkena, który już na starcie gra co najmniej klasę lepiej

>niż 51** czy 52**, a kosztuje tyle co nowe kondy do radmorka.

>

>Wtedy otworzą Ci się uszy i będziesz miał porównanie.

>

>Pozdrawiam!

 

Żal mi ciebie , wątpie żeby telefunken , saba czy elac zagrał klasę lepiej od Radmora, wybacz ale strasznie jestem ciekaw ile razy radmora porównywałeś do ww sprzętów na tych samych kolumnach i CD oraz po tych 250 latach nieruszanych ręką "tunerów" o klasie Radmora świadczy fakt wygrania pierwszej nagrody na targach sprzętu audio bodajrze w 1979 roku , ba ja wiem czym jest radmor bo znam nawet człowieka który pomagał jego konstruować.

 

Pozwodzenia u laryngologa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Radmor 5102" ma w sobie to coś, i koniec ! Posiadam to cudo i porównywałem go z wieloma amplitunerami oraz wzmacniaczami.W swoim zestawie "Vintage" mam amp. "Sony STR-6800 SD" który miał doskonałą opinię wśród użytkowników w tamtych latach, a i teraz można przeczytać bardzo dobre opinie na zachodnich forach.Jednak nie mogę stwierdzić zdecydowanie, że ten model jest lepszy od "Radmora".Gra inaczej, ale nie lepiej !

Tak prawdę mówiąc, to nie zdarzyło mi się jeszcze słuchać amp/wzm. który miał by podobne brzmienie do "Radmora 5102".Ostatnio zdobyłem "Radmora 5412"w idealnym stanie.Niestety to już nie jest to, co 5102.

PS,- "5412" jest na sprzedarz !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djeight

 

Bucowata ta twoja wypowiedź, i to samo pytanie moge zadać Tobie.

 

Tak się składa że mam w domu wszystkie radmory tej serii od 5100 począwszy,i gruntownie zmodyfikowany CD (cdm 2) lepszej niż średnia klasy, więc to co mówię nie jest wyssane z palca.

 

Elaca mam na własność, a sabę , kilka telefunkenów, technicsa (fuj) słuchałem wiele godzin w domu na własnym sprzęcie.

 

Radmora bardzo lubię, ale nie mam zamiaru wmawiać nikomu że to jest jakiś niezwykły sprzęt, bo to nie jest audiofilski wzmacniacz, i dla kogoś kto słuchał czegoś lepszego jest to oczywiste.

 

Radmor gra ciepłym, matowym, niezbyt szczegółowym dźwiękiem z przyciszoną średnicą, bez ataku i dolnego basu i z nieco przekoloryzowana górą.

 

Wrażenie że wszystko jest ok. sprawia nisko osadzona równowaga tonalna całego dźwięku i wycofana średnica, która maskuje niedostatki(zwłaszcza dolnego) basu (zciszenie średnicy i"pogrubienie" charakterystyki powoduje że bas brzmi głośniej i pełniej).

 

Radmor może pochwalić się niezłą stereofonią i "powietrzem" w nagraniach (swoista ciekawostka biorąc pod uwagę ze to jest klucha), względnie dobrą kontrolą basu i brakiem zaostrzeń, oraz na prawdę sporą muzykalnością.

 

Wszystko to sprawia że słucha się go z przyjemnością wiele godzin, ale to nie jest neutralne, szczegółowe brzmienie.

 

Radmor to niezły wzmak i z pewnością najlepszy produkowany w polsce na taką skalę, ale nie zmienia to faktu że były w tym czasie konstrukcje dużo poważniejsze od niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Żal mi ciebie , wątpie żeby telefunken , saba czy elac zagrał klasę lepiej od Radmora, wybacz ale

>strasznie jestem ciekaw ile razy radmora porównywałeś do ww sprzętów na tych samych kolumnach i CD

>oraz po tych 250 latach nieruszanych ręką "tunerów" o klasie Radmora świadczy fakt wygrania

>pierwszej nagrody na targach sprzętu audio bodajrze w 1979 roku , ba ja wiem czym jest radmor bo

>znam nawet człowieka który pomagał jego konstruować.

 

A-ha Djeight.

 

Słucham sobie teraz akustycznej muzyki ludowej irlandii i faktycznie, to nie jest klasa lepiej tylko co najmniej dwie.

 

Mówię to na podstawie bezpośredniego porównania a nie w oparciu o fakt znania twórcy Elaca.

 

I nie ma on 250 lat, 1973rok produkcji.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na twoje nieszczęście powiem że Radmora 5102 i 5510 posiadam 5412 posiadałem , i nie ma szansy żeby Radmor 5102 nie przebił tych konstrukcji!! Jego stonowana charakterystyka w średnim paśmie to chyba coś nie zbadanego [ a wystarczy wyłączyć kontur i mamy płasko] sam wzmacniacz takiej charakterystyki nie ma !!! Radmora porównywałem z Sony , Technicsem , i Sabą i co a no jednogłośnie każdy Radmora wskazał .........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djeight

 

Nie podniecaj się tak bo niepotrzebnie napinasz mięśnie i na starość zwieraczyki moga Cię nie słuchać, a nie ma o co to niejst wojna.

 

Twoje zacietrzewienie jest bardzo charakterystyczne dla niedoświadczonego, nieosłuchanego amatora używającego kontura i regulacji barwy i przyzwyczajonego do starych tonsilowych kolumn które grają konturem.

 

Saby, telefunkeny których słuchałem to były fakt, najwyższe modele amplitunerów.

 

Radmor 5100 to najlepszy ze wszystkich 51** i nie ma wogóle układu kontura (przez co ma wogóle najwyraźniejszy dźwięk z całej linii), a w innych modelach można go łatwo odpiąć.

 

"coś nie zbadanego" jak to nazywasz to przede wszystkim ogromny prymitywizm przedwzmacniacza, który ma dodatkowo skrajne nastawienia, złagodzone przez miękkie ustawienia filtrów.

 

Żeby zauważyć wszystko to o czym mówię trzeba choć raz uważnie posłuchać poważnego sprzetu, polecam wizytę u kogoś z forum, posiadacza takowego.

 

Radmor to dobry wzmacniacz, i kasuje wiele nowych, podstawowych i markowych klocków, ale nie popadajmy w przesadę hi-end ani rasowy Hi-fi killer to na pewno nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie bym zrobił sobie teścik u jakiegoś audiofila z trójmiasta , a potem nie wpadnie do mnie posłuchać , no ale z trójmiasta mło kogo na forum znajduje :/

 

Jeżeli myślisz że słucham z włączonym konturem to się mylisz , kontur czasami jest przyjemny ale tylko czasami się podoba , do celów odsłuchowych posiadam i tak Wzmacniacz Akai i tu ciekawostak dla ciebie, że nie jest wogóle w kontur[Loudness] wyposażony , nie ma w nim takiego przycisku jest tylko regulacja barwy i głośność a regulację barwy i tam mam odłączoną i idzie prosto z CD do końcówki :)

 

Zapraszam do siebie .

 

Pozdrawiam , wojny nie chcę prowadzić , a zwieracze każdemu na starość siądą , to tylko kwestia czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz trochę emocje opadły i dochodzimy do porozumienia.

 

Ja również zapraszam do siebie do katowic i życzę, jednak możliwie najdłuższego okresu cieszenia się sprawnymi zwieraczykami.

 

P.S

 

Ja rozgladam się za jakimś dual mono, lub zestawem koncówka + przedwzmak.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po polerce i wymianie elektrolitów. Dołożyłem tylko dwa gniazda chinch z tyłu, resztę zostawiam w oryginale i nie dłubię więcej.

 

Niestety nie mam umiejętności w kopresowaniu zdjęć, dlatego wklejam takie kiepskie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3444-100007707 1170298233_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa! To ja pozwolę sobie jeszcze raz umieścić zdjęcie mojego zestawiku.

Tak przy okazji, mam prośbę........czy mógłby ktoś narysować mi, lub wykonać zdjęcie połączeń jakie trzeba wykonać przy instalowaniu gniazda korektora ? Dawno temu "Beerfan" umieścił schemat takiego połączenia.

Niestety nie radzę sobie z odczytem schematów i boję się że coś uszkodzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz dina lub cztery chinche.

 

Od selektora wejścia (uniw., radio, gramofon..) idą dwa kabelki sygnałowe (czerwony w białej izolacji - tak wygląda) do płytki z regulatorem barwy i balansu. Odlutowujesz je i przylutowyjesz takiej długości, by starczyły do miejsca, gdzie chcesz dać gniazdo korektora. Tam lutujesz din lub chinche i łączysz w nie korektor.

 

Roboty dla niewprawnego jest na pół godzinki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Beerfan" trochę nie rozumiem........mam odlutować czerwony kabelek w białej izolacji od selektora i płytki z regulatorami barwy i balansu i przylutować odpowiedniej długości przewód w to samo miejsce w selektorze i pociągnąć aż do gniazda korektora, czy tak ? Ale co z tym drugim kabelkiem o którym piszesz ? Jakiego koloru jest ten drugi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu podarowano mi starego Radmota 5102TE i do tego tuner AM. Wygląda okropnie. Drewniana część obudowy 5102TEnie do odratowania, nada się chyba do tego tylko, by wziąć z niej miarę na nową. O ile warto ją robić. Bo w środku pajęczyny. Właściwie to nie wiem, co z tym zrobić? Mogę podarować, jest ktoś chętny?

 

Wpadł mi też w łapy Zodiak. Ten sprzęt tu oczywiście sam w sobie żadnego zaintereoswania nie wzbudzi. W stanie też nienajlepszym, bo choć nie ma pajęczyny w środku i nawet spróbowałem podłączyc (Radmorka się nie odważyłem), to dźwięk jaki się dobył z głośników wskazywał, że nie obeszłoby się bez kapitalnego remontu. Już miałem go po prostu wyrzucić, gdy następnego dnia, gdy dokonywałem ogledzin Radmorka, zwrócił moją uwagę transformator. Aby nie są one takie same? Po przeciwnej stronie zwróciła moją uwagę też część bardzo podobna - jeśli nieidentyczna - związana chyba z sekcją tunera. Są to tylko powierzchowne podobieństwa czy też pewne elementy były w nich (Zodiaku i Radmorze) identyczne?

 

Tuner AM nadaje sie tylko na złom (mam zresztą w domu sprawny) ale może ktoś potrzebuje guziczków czy metalowych części obudowy? To ten z tych miedzianobrązowych. Bo drewniana część obudowy jest całkiem do niczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprubuję prościej: kabel łączący selektor z płytką barwy przecinasz. Masz wtedy 4 końcówki, do których przylutowujesz DIN lub 4 chinche i masz wyjście na korektor.

 

Tylko tych kabli nie starczy do tylnej ścianki, dlatego trzeba je zastąpić dłuższymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ---> Chodziło mi oczywiście o Radmora 5102TE jeżeli sprawa jest aktualna:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi polecić jakiś dobry serwis sprzętu audio w Warszawie? Najlepiej w okolicy wawra, pragi płd.

 

Mój 5102 jest kiepsko przestrojony a sam nie umiem tego poprawić.

 

Zależy mi na jakości a nie cenie usługi. Bylem nie musiał go do Gdyni wysyłać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dreamer_1

 

Aktulane. Napisz do mnie na priva, to się jakoś umówimy. Do odebrania w Śródmieściu Warszawy. Stan na oko komnpletny. Brak na panelu jakiśch dwóch plastikowych pokręteł ale te chyba identyczne i można przełożyć z tunera. W środku też wydaje się być wszystko ale nie próbowałem nawet podłącząć (trzeba najpierw usunąć pajęczyny), więc za nic nie ręczę.

 

Obudowę można sklecić samemu biorąc starą na wzór lub kupić na Allegro (w tej chwili są chyba wystawione dwie).

 

Nie powiem, aby mnie samego ten Radmor nie kusił ale to przerasta to jednak moje umiejętności :-(

 

Na Zodiaka nie ma chętnych? I co z pytaniem o podobieństwa niektórych podzespołów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wychodzi mi KURCZE !!! Zamontowałem tylko gniazdo DIN. Wiem że chodzi o przewody w wielowtyku na płytce z potencjometrami barwy/balansu oznaczonymi jako W4 i W6. Ale nie mogę ich znaleźć w selektorze !

Mam dobry miernik, i sprawdzałem detektorem obwodu elektrycznego, ale nigdzie nie słyszę sygnału.

"Beerfan"! Pomóż, bo mnie chyba szlag trafi !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Po drugie Elac gra niestety lepiej od 5102. I nie jest to drobna różnica..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

diabli, za drogo..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam. Wczoraj, do mojej kolekcji dołączył jeszcze "Radmor 5102 TE". Dostałem go od kolegi, w zamian za odtwarzacz CD który kupiłem na "Allegro" za 50zł. Jest w idealnym stanie wizualnym. Panel przedni w kolorze srebrnym, z absolutnie wszystkimi napisami. Wzmacniacz jest sprawny, jednak tuner nie został przestrojony.

Ale nie w tym problem..........chodzi o to że nie działają trzy sensory (nr 2,3,4). Sensor 3,4 reaguje na dotyk ale nie zapala się dioda i nie zostaje przełączona częstotliwość. Natomiast nr2 jest całkowicie martwy.

Być może da się to naprawić w jakiś prosty sposób ? Proszę wszystkich "Radmorowców" o pomoc !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.