Skocz do zawartości
IGNORED

Radmory .... kilka pytań do ekspertów


msz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Czy możliwa jest regulacja wzmocnienia poszczególnych kanałów w potencjometrze głośności ? Prawy kanał gra ciszej od lewego a w pozycji potencjometru poniżej jedynki różnica jest bardzo duża . Radmor jest po wymianie kondensatorów i kabli a defekt ten występowal również przed wymianą . Może należy wymienić potencjometr . Czy ktoś wie jaki on ma symbol ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Nie martw się tym kompletnie, to jedna z cech charakterystycznych radmorów,(zresztą nie tylko radmorów sporo starszych, czesto znacznie lepszych wzmaków ma taką przypadłość), w moich dwóch było tak samo, pomimo faktu całkiem dobrej formy potencjometrów.

 

Jeżeli masz model z serii 5102 to teoretycznie można regulować poniewarz ten model ma podwójnego telpoda (po 1 ścierzce dla karzdego kanału) i pomiędzy połówkami potencjometru jest plastkiowy krążek łączący te połówki, i robi się to obracając go.

 

Taka regulacia na niskich głośnościach praktycznie nie ma sensu i jest raczej niewykonalna, gdyż to ułomność potencjometrów i częściowo wzmaka ją powoduje a możesz zakłocić głośność między kanałami powyżej pozycji "1" czyli wtedy gdy juz powinno grać równo i dobrze.

 

W moim 5100 jest jenościerzkowy alps obsługujący dwa kanały więc tej możliwości wogóle nie ma i poniżej jedynki nagle gra tylko jeden kanał i....już....

 

Potencjometr jest do wymiany gdy trzeszczy i (o zgrozo) nie pozwala już "trafić" i utrzymać głośności.

 

Do cichego słuchania użyj funkcji -20db (w 5100 -16db) która obetnie głośność i potencjometr bedzie ustawiony kilka działek więcej przy cichym graniu (więc znacznie powyżej tego "nierównego" początkowego poziomu) i wtedy wszystko powinno być ok!

 

Śpij spokojnie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady . Z tym wyciszeniem już słuchałem wcześniej lecz zauważalna była degradacja dżwięku (mniej basu i gorsze wysokie tony na głośnikach fockala) wolę przekręcić potencjometr balansu jeszcze bardziej w prawo na pozycje 3. Mam rozkręconego jeszcze jednego 5102 i zobacze czy uda mi się z tą regulacją potencjometru głośności . Właśnie dzisiaj kupiłem na allegro osławione tonsilowskie kolumny z membraną bierną. Zobaczymy czy zostały zaprojektowane pod radmora? Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze jeden problem powstał z moim Radkiem tym razem bardziej poważny . Mianowicie po wymianie kabli , po włączeniu (nie zawsze) zasilania wskazówka prawego wskaznika wychyla się na maxa a póżniej niszczy końcówke (padły już 3 szt.) to znaczy występuje charczenie podczas głośniejszego słuchania (siadają te tranzystory BC211 i BC313) . Wykluczam zwarcie kabli gdyż 100 razy sprawdzałem . Czy możliwe jest że zmienił się prąd spoczynkowy w związku z wymianą kabli ? Po wymianie kabli (dość grube Monstera Interlink100) Radek zaczął grać lepiej ale i głośniej. Nie jestem elektronikiem i ciarki przechodzą mi po plecach jak będę musiał oddać go w rączki miejscowych fachowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokłądnie płytkę czy nie ma nigdzie zwarcia (również tą z tranzystorami mocy i regulującym prąd spoczynkowy,który możesz,a raczej wydaje mi się,że powinieneś wymienić)

 

Mógł się nieco zmienić ale żeby palić odrazu BC to raczej nie.Możesz wymienić na mocniejsze odpowiedniki,a chcąc utrzymać charakter dźwięku zmień na BD140 i 139.

 

Zwykle awaria wygląda tak przy uszkodzeniu BC313 więc 10 razy go sprawdź,a wymieniając wymień również pozostałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro przyjdą zamienniki tranzystorów (niestety mieszkam w dziurze gdzie nic nie można dostać) więc będę wymieniać ale dziwi mnie fakt że padło kilka różnych płytek końcówek co oznacza że przyczyna leży poza nią , może należało zmniejszyć na każdej z nich prąd spoczynkowy? bo jak zacząłem skręcać potencjometrem od regulacji prądu spoczynkowego to wskazówka wróciła z maxa i zaczęła normalnie pracować choć tranzystor był już padnięty. Mam nadzieję że z waszą pomocą dam sobie radę. Z góry dziękuję . Aha i jeszcze jedno kupiłem ostatnio zamienniki tych tranzystorów w sklepie w Pile i okazało się że są nieodpowiednie. Teraz wysłali mi inne (po konsultacjach są to niby dokładne odpowiedniki) :za BC211 dostanę BC141-16 a za BC313 2N4033.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

top101

 

Bardzo uważaj z tymi rzekomymi dobrymi zamiennikami, sklepy elektroniczne często nie mają pojęcia co proponują wzamian, albo zwyczajnie łżą jak psy!

 

Miałem te samą wymianę i wcisnęli mi z braku właściwych BCków jakieś do spawary, czy innego dynama, które po krótkim czasie powodowały spalenie całej poprzedniej roboty i moją bardzo głupią minę (???).

 

W tych sprawach konsultuj się (raczej wyłącznie) z moimi przedmówcami, bo Oni na prawdę wiedzą co mówią.

 

jeżeli masz problem z wyregulowanie prądów spoczynkowych (i innych) to warto wymienić te potencjometry nastawcze z płytek, bo często (podobnie jak programatory z radia) nie trafiają i nie utrzymuja nastawów.

 

Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie można zwariować jak wymieniasz 9 tranzystorów i ciągle ten sam problem a póżniej dzwonisz do firmy TME gdzie się dowiadujesz że wsadziłeś nie te . W poniedziałek zacznę walkę z nowymi odpowiednikami może teraz się uda. Mam nadzieję że płytki to jakoś zniosą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Może zmienię trochę wątek ze ścieżki czysto technicznej na bardziej "użytkową". Co prawda założyłem w związku z tym nowy temat w zakładce "Kino Domowe", ale może tutaj prędzej otrzymam odpowiedź, dlatego też ponowię mój post. A więc:

Pytanie mam takie: Czy ktoś z Was próbował użytkować taki wzmacniacz jako amplituner kina domowego wykorzystując tylne zestawy głośnikowe? Nie oczekuję oczywiście dźwięku typowego dla 5.1, ale czy tylne zestawy potrafią wytworzyć tło korzystne dla całej reszty, czy raczej przeszkadzają podczas projekcji? Kolejne pytanie to: co z ewentualnym subem?? Czy impedancja 4 omowa nie przeszkadza w podłączeniu suba poprzez wy/wejścia wysokonapięciowe?? Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że chciałbym wykorzystać to co mam, dodając jedynie odtwarzacz DVD.

 

Liczę na odpowiedź i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suba możesz podłączyć, ale tylko aktywnego (np przez wyjście słuchawkowe)

 

kolumny efektowe nie grają tego, co typowe kolumny surround we wzmacniaczach 5.1 tylko sygnał różnicowy z kolumn frontowych - ale zwykłe kolumny efektowe można tam śmiało podłączyć

 

próbowali. Gra o wiele lepiej niż kenwood kr-v5090 do kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beerfan jak zwykle niezawodny. Dzieki za odpowiedź. A co powiesz na podłączenie suba (aktywnego z wyjściem na głośniki efektowe) tak jak w moim poście? Tzn poprzez kable głośnikowe do wejścia wysokonapięciowego w subie i z suba na zestawy tylne ?? Teoretycznie tez powinno zagrać prawda?? Ale przez wyjście słuchawkowe to nie pomyślałem i faktycznie tak chyba prościej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Od 20 lat moje ucho zadowalał Radmor 5412 w komplecie z kolumnami Altus 110 ostatnio skusiłem się na zmiane amplitunera - marzyło mi się coś na pilocika z możliwością programowania stacji radiowych itd. Radmora udało mi się sprzedac za 200 zł (nie był przestrojony, dało się zauważyć że jeden kanał gra "jakby" troszkę głośniej więc w miare udany interes ALE tylko pozornie). Dołożyłem 150 zł i kupiłem Techniksa sa gx170 ; 2x60W przy 8 ohm oczywiście używanego. Po podłączeniu masakra - dźwięk płaski jak deska bas rozmyty, brak funkcji kontur ostro dał mi się we znaki oj zapłakałem w duchu nad 20 letnim Radmorem. Nie zastanawiałem się długo wypchnąłem go za ponad 400 zł dołożyłem 20 zł i kupiłem Onkyo tx 8211, 2x55W 8 ohm oczywiście też używany ale wizja konstrukcji wzmacniczy na tranzystorach i do nich sentyment budziły nadzieję na lepszy odsłuch. Po podłaczeniu tak jak myślalem dźwięk głębszy mocne basy (choć nie takie jak przy radmorze) widać sporą różnice w porównaniu z techniksem w podobnej cenie ale dalej coś z dynamiką nie tak. I tu moje pytanie czy od ćwierćwiekowego odsłuchu na zestawie radmor + altus mam po prostu zryty beret ;) i wypaczony słuch czy powinienem szukać dalej i ewentualnie pozbyć się Altusów i zmienić je na jakieś 4 omowe nowoczesne kolumny (w granicach 800 zł) a może pomyśleć nad powrotem radmora :) i skończyć swoje męki. Jeśli macie jakieś pomysły dajcie znać moje preferencje są proste bas i dobra dynamika a cenowo jak najtaniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za zmianą kolumn.W każdym razie 5412 dla mnie już nie grał jak radmor.Był bardziej suchy,techniczny i brakowało mi duszy.Takie przynajmniej jest moje odczucie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym radmorem będzie ciężko ale WS-ka jest do załatwienia chyba zmienie jednak kolumny ale na Altus 140 lub 300 :) i dorzucę do tego chwalonego na forum Diora WS 504 zostaje kwestia radia i załatwienia tego w miarę tanio może ktoś się chce pozbyć takiego kolosalnego zestawiku? a może ktoś ma lepszy pomysł na tani zestaw bo moim zdaniem z zestawem ALTUS 150 nominalnej + DIORA 80 nominalnej nic nie ma prawa się równać chociaż nie słyszałem jeszcze jak coś takiego by współpracowało ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Morphius

 

Porządny tuner dostaniesz i za mniej niż stowę. Lub oczywiście za trochę więcej. zależy na co dasz się skusić. Zajrzyj do wątku 3620 o ślicznych tunerach. No trochę lektury jest :D Możesz zacząć od obejrzenia obrazkow :D Jeśli wolisz cyfrowy, to nie będę Cię namawiał na analoga. Cyfrowe też bywają śliczne (acz znacznie rzadziej) ale ze znalezieniem czegos fajnego też wśród nich także nie powinno byc problemu. Tylko odpuść sobie przy wyborze tunera tego pilota jako warunek. Stosunkowo niewiele tunerów - nawet tych nowszych - przystosowanych jest do beżpośredniej obsługi z pilota. Bardzo często możliwe jest to dopiero po podłączeniu do caego zestawu, za pomocą pilota od wzmacniacza i ten warunek bardzo ograniczy Ci wybór. Ale czy zdalny wybór stacji jest aż taki ważny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle z tym radiem się zastanawiam bo teraz oddam tego " RDSa " i inne super niepotrzebne funkcje za pół darmo żeby tylko mieć namiastke starego dobrego odsłuchu. Strasznie się zawiodłem na japończykach a ten post niech będzie przestrogą dla innych którzy stary dobrze grający sprzęt chcą zastąpić nowym z bajerami na pilota :Dd kosztującym 10 razy drożej i grającym 10 razy gorzej ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem właśnie ws504b. Ale radmora zostawiłem, jego dźwięk jest dla mnie niepowtarzalny i najlepiej koi nerwy.

 

swoją drogą ws504b ma wykop i żadne technicsy jakie znam na pewno je nie prześcigną. A te rds-owe brednie i różne filtery to po kiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że amplitunery, to jeszcze jeden z nich Technics, i oba z raczej niskich pólek.

Nie ma się co dziwić, że Radmor grał lepiej.

Zaopatrz się w porządny japoński wzmacniacz z lat 80-tych (na aukcjach do kupienia za 400-1000 zł) i przestaniesz tęsknić za Radmorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> adse

Napisz jakies konkretne modele żebym wiedział czego poszukać. Mimo wszystko im więcej czasu spędzam na tym forum tym mam większą chęć na WSke 504 lub 704 + Altus 140 lub 300.

 

> BeerfaN

gdzie kupiłeś i ile zapłaciłeś za WS. Na allegro wystwia jeden człowiek ten sprzęt w przyzwoitym stanie :/ cena 380 zł. Trzeba będzie pochodzić po komisach. I czego wreszcie będziesz używał ;) Radmora tylko zamiast ziół uspokajających :D napisz konkretnie co gra dla Ciebie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich Braci Radmorowców ponownie, po dłuższej przerwie.

Piszę właściwie po to żeby się pochwalić swoim nowym nabytkiem, a jest nim korektor Radmor 5470 w kolorze czarnym.Nie myślcie sobie że jestem taki chwalipięta, poprostu musiałem o tym napisać ponieważ nie sądziłem że po 25 latach od zakończenia produkcji można jeszcze dostać egzemplarz w tak doskonałym stanie.Mówię wam wygląda jak by właśnie został kupiony w sklepie.Gość od którego kupiłem ten korektor, wspominał coś o tym że ma jeszcze amplituner Radmor 5102 TE na sprzedarz.Więc pomyślałem sobie że jeśli ten amplituner jest w tak doskonałym stanie co korektor, to była by wspaniała okazja dla niejednego z was.Więc jak ktoś chce to niech pisze na mojego maila to podam nr.telefonu do sprzedawcy.Dodam jeszcze że za korektor zapłaciłem tylko 50 zł.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

No trochę to trwało ale wymotałem się z tego "japończyka" :-)) Onkyo TX-8211 poszedł za 650zł i troszkę musiałem czekać na okazje ale nadarzyła się wreszcie, można powiedzieć że was posłuchałem i sprawiłem sobie DIORE 504 akurat gość sprzedawał z tunerem radiowym kosztowało mnie to ponad 400zł za te dwa klocki ale opłacało się, rzeczywiście można powiedzieć że przestałem tęsknić za Radmorem szeroka scena bas taki że się go po prostu boje a kumpel jak przyszedł nie wiedział co sie dzieje bo dech zapiera trochę :-))) zostało mimo to parę spraw jeszcze: z miła chęcią odsłuchałbym Radmora 5512 będę na niego też polował ale ceny jakie osiąga na Allegro to lekka przesada (ok 500-550zł). No i jeszcze kwestia kolumn Altus 110 już trochę za słabe :)) i prawie mnie nie ukamienowali za ich obrone :) w innym temacie, planuje odsłuch Tannoy M4, Maestro 180, Altus 300 będzie z tym ciężko ale to już czas pokaże i inny wątek dotyczący kolumn :-)))))) nr tematu 21530

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam obu.

 

Radmora do snu, diorę jak chcę pohałasować. Trudno porównywać te sprzęty. To po prostu zupełnie inna kategoria sprzętu. Jednak jeśli miałbym kiedyś z któregoś zrezygnować, oddałbym diorę WS504B. Radmor ma to coś:)

 

zapłaciłem 250zł, stan zadowalający

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja diory nie słyszałem ale Radmorka mam A-5510 , według mnie to gra bardzo przyjemnie miałem do niego farta bo mój Radmor mnie kosztował tylko 120zł , kupiłem go w stanie idealnym, bez jakich kolwiek zadrapań itp. Radmor to Radmor ma klasę , wiadomo dla czego bo z Trójmiasta pochodzi!!!! Do fabryki radmora mam 10km :D szkoda tylko że przestali produkować sprzęt grający, a podobno ich kolumnienki pod koniec lat 90 nieżle wymiatały i kładły nie jedne droższe na łopatki!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.