Skocz do zawartości
IGNORED

Radmory .... kilka pytań do ekspertów


msz

Rekomendowane odpowiedzi

Ile teraz kosztują Audiowave 171 SE? W wersji standardowej z MDF być może zmieściłyby się cenie, a z tego co pamiętam do rocka były świetne, a przede wszystkim robiły wrażenie również ze wzmacniaczami ze średnio-niskiej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

adse - w tej cenie to chyba Audiowave 141, bez SE, chyba że second hand. U mnie się sprawdziły w 21m na reperuarze od Paradise Lost do Elli Fitzgerald. Miały ogromną zaletę - były litościwe dla słabo nagranych płyt (choć z Helloween - Keeper of the seven keys niewiele udało im się wycisnąć )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczbork ;-)

 

Województwo Opolskie

 

Widze, że temat ruszył:-)

 

 

A co do kolumn, ktoś wyżej wymieniał tonsile, jaki to może być model??

 

Bo widze, ze tonsil wypuścił coś nowego, może w to warto zainwestować??

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->chicco

Na Audio Show 2004 były na pewno Excellence EX 1F i rzeczywiście jak na zestawy za 1400 zł grały całkiem poprawnie .Jeśli ktoś lubi tego typu brzmienie , to do rocka mogą być ciekawą propozycją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Trochę się narobiłem ale efekt chyba niezły. Polecam zwłaszcza właścicielom srebrnych Radmorów 5102.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do mojego Radmora 5102T podłączone 4 zestawy głośnikowe Tonsil ZG30C114 i mam pytanie - do czego

słuzy znajdujący sie w głosnikach przełącznik opisany +/- ? No do czego? Bo, kurde, nie mam pojęcia, a skoro jest

ten przełącznik, to do czegos musi byc i strasznie cierpie z powodu swej niewiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

witam

 

Wczoraj kupilem takiego radmora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i mam pare pytan, po pierwsze mam dosc gube kable (widac je na fotce)

 

i nie wiem czy one wejda do tego gniazda chinch w Radmorze.

 

Wy macie oryginalne gniazde,czy wtyki czy zmieniliscie sobie na np jakies wtyki bananowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mieszkam niedaleko Malborka i gdzie moglbym dobrze przestroic Radmora,bo Gdynia to troche za daleko jest.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

post-7635-100006639 1170269700_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radmor nie ma gniazd chinch tylko DIN. Jakie kupisz DINy, takie kable do nich wpakujesz.

 

Ja robię sobie interkonekty (DIN - chinch) z kabla sygnałowego o średnicy blisko 6mm - Polak potrafi.

Kable do kolumn mam takiej grubości jak Ty - wtyczki kupiłem w OBI za 5zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pamięci - nie pakuj przewodów bez wtyczek do wyjść głośnikowych - jedno drobne zwarcie i masz spalone tranzystory.

 

proponuję przestudiować wątek o renowacji radmora, tam jest cały szerego wartych wykonania usprawnień.

 

witam w gronie Radmorowców!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączniki +/- jak wiadomo przynajmniej w "Altusach" służyły do ustawiania poziomu głośności głośnika wysokotonowego oraz średniotonowego.Tak aby dopasować brzmienie według własnego gustu, do parametrów wzmacniacza oraz właściwości akustycznych pomieszczenia.Dziwię się jenak że się sam nie zorientowałeś, przecież to wyraźnie słychać podczas przełączania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich na forum. (1 post)

 

BeerFaN-> dzieki za poruszenie ciekawego tematu (kawal czasu temu ;))

cieplutko sie robi jak sie okazuje ile jest fanow tego wspanialego sprzetu :)

 

tomektoon-> respect co do kolekcji Radka i umiejetnosci naprawy. Zazdroszcze.

A co do polerowania gałek - chyba juz wiem co bede robil w wolne weekendy =)

 

Mam nadzieje ze nie zanudze Was lekko przydlugawa historia JA I MOJ RADMOR ;) :

A wygladalo to tak:

Jako dzieciak w koncowce lat 80tych czesto irytowalem mojego ojca tym ze podkrecalem galke sily glosu do takiej wartosci ze szyby w naszym komunistycznym mieszkanku w 'szarej plycie' zaczely niebezpiecznie drzec :)

Of course' moj starszy w latach swojej mlodosci jako zapalony aufiofil jesli mozna tak powiedziec zaopatrzyl sie w kilkukrotnie wspomniane legendarne kolumny ZG40 z membrana bierną =)

[ wersja ze zworą z tyłu, z membranami z zawieszeniem z "kosmicznego'' tworzywa, na bassowym napis "licenced by Pioneer" ]

I chyba wlasnie wtedy uksztaltowa sie moja swiadomosc co do dobrego brzmienia.

 

Niestety gdzies w polowie lat 90tych , gdy przyszla moda na miniwieze z CDkami , zamienilem z wujkiem owego legendarnego Radmora i jeszcze bardziej legendarne kolumny na jedna z takich miniwież (sic!)

Aha , nie dodalem jeszcze ze ow wspomniany Radmor to 5100 , z piecioma wskaznikami wychylowymi. Czarny!

 

Pare lat temu doszlo do mnie jaka niefortunna byla tamta zamiana , miniwieza teraz kwitnie dzies w kuchni jako pierdziawka do porannej kawy, a radmor u wujka dalej emanuje mocą :)

Przyznam nawet ze to jakas niezla sztuka , bo nadal jest czarny tak jak byl zawsze , az musialem obejrzec Wasze zdjecia tych pobrązowiałych/sraczkowatych bo nie wiedzialem o co chodzi ;)

Jedyne co przez te lata trzeba bylo zrobic to wymian tranzystorow koncowych, bo padly. Drobnostka.

W momencie gdy doszla mnie ta swiadomosc co stracilem , postanowilem kupic sobie Radmorka z Allegro. (Mialem wtedy kolumny DIY na glosnikach Alpharda)

 

Kupilem srebrną 5102 TE, do przestrojenia, podobno sprawna. Niestety przyjechal sprzecik, ktory gral z glosnoscią jak ze słuchaweczek. Oczywiscie spalone tranzystory koncowe, oraz jakies dwa scalaki, juz nie pamietam ktore. Znajomy naprawil mi to wszystko i przestroil tuner.

Brzmi oczywiscie pieknie :) plusem sa takze potencjometry ktore prawie wcale nie trzeszczą.

Jedyne co moge MU zarzucic to ze ma pourywane gałki do regulacji stacji radiowych

(nie dziwne ze sie połamaly, jak sa plastikowe, dlaczego te super lsniace alu zastapili plastikowym gownem :? :/ )

 

Moze ktos wie gdzie mozna takie kupic ?????? (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was taką wielką prośbę ! Czy mógłby ktoś z was podesłać mi na maila instrukcję, jak podłączyć gniazdo "korektor" w "Radmorze 5102".Kupiem niedawno taki egzemplarz na "Allegro" w bardzo dobrym stanie.Nawet płyta czołowa (czarna) nie wypłowiała.Teraz poszukuję tunera AM do kompletu oraz oryginalnego korektora w kolorze czarnym.Jednak aby mieć możliwość podłączenia korektora, najpierw muszę jakoś załatwić sprawę z podłączeniem gniazda "korektor".Mój adres e- mail: [email protected]

Z góry dziękuję - Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o twoje pytania "Zax" to "Arcz" to system automatycznego dostrajania stacji.Umożliwia on optymalne, najlepsze dostrojenie do wybranej stacji.Wszelkiego rodzaju pokręteł i gałek,przycisków szukaj na "Allegro"tam wcześniej czy później coś się pokaże.A kolce myślę że nigdy nie zaszkodzą, zmniejszają one przecież przenoszenie drgań na inne przedmioty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gałki - na allegro

ARCz - dawny RDS, jak naciśniesz to sprzęt sam dostraja się do najbliższej stacji

polerowanie - wzdłuż linii na panelu, pasta do zębów jest ok

wyciszanie - wycisza słabo nadające stacje

 

kable do gniazda korektora podłącza się na przełączniku wyboru źródła. Proponuję zastosować chinch - łatwiej zamontować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za schemat!

Pozdrawiam - Mariusz

PS.-Do polerowania najlepiej jest się postarać o specjalną pastę polerską (taka zielona, w kształcie walca)

Pasta do zębów też się nadaje, ale tej która była do tego celu najlepsza już nie produkują ("Nivea"w niebiesko- białej tubce).Pasta ta była "niszczycielska" dla zębów, ale do polerowania "pleksi" oraz metali kolorowych była OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie polerowania to mam troszkę doświadczenia ponieważ w ramach GRANT-u robiłem kiedyś zgłady tytanu do badań mikroskopowych i zmęczeniowych. Więc po obróbce skrawaniem element trzeba przeszlifować wodnym paierem o gradacji ok 800 aż do usunięcia rys obróbkowych. Później jednolicie zmatować papierem wodnym o gradacji ok 2000-2500. Po tym można juz polerwoać (jeśli powierzchnia jest jednolicie matowa bez rys i wgłębień). Do polerownia polecam pastę polerską do lakierów samochodowych "drobną" o gradacji ok 4000-5000 np firmy 3M. Jest ona w postaci półpłynnej. Powierzchnia po tym zabiegu wychodzi jak lustro. Do nanoszenia pasty i polerowania polecam gałgany z waty higienicznej wiskozowej. W bawełnianych trafiają się opiłki i cząstki SiO2 (kwarcu, piasku), które bardzo rysują polerowaną powierzchnię. Powodzenia w działniu. W Warszawie takie pasty można dostać np w sklepie przy ulicu Marsa z lakierami samochodowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny panel chcecie szlifować i później polerować? toż to pozbędziecie się warstwy anodowanej i nie dość, że panel będzie srebrny bez napisów to na dokładkę będzie go można paznokciem zarysować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

ARCz = Automatyczna Regulacja Częstotliwości.

 

W odbiornikach FM występuje ujemne sprzężenie zwrotne automatycznej regulacji częstotliwości (Arcz). Jest ono potrzebne, gdyż w przypadku zmian temperatury elementów generatora ulega zmianie częstotliwość heterodyny. Automatyczna regulacja częstotliwości Arcz powoduje zmianę polaryzacji diody pojemnościowej w obwodzie rezonansowym heterodyny, co umożliwia utrzymanie stałej wartości częstotliwości heterodyny. Dzięki automatycznej regulacji częstotliwości ARcz częstotliwość pośrednia jest zawsze zgodna z częstotliwością, na którą jest nastrojony wzmacniacz p.cz.

Układ ARCz nie powoduje automatycznego dostrojenia do danej częstotliwości, a jedynie utrzymuje nastawioną częstotliwość. To takie PLL dla ubogich :-)

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Jeśli dostroisz ręcznie tuner w pobliże częstotliwości - tak aby było słychać sygnał nadawany - na której pracuje dana stacja radiowa i włączysz ARCz, to tuner dostanie dostrojony do "środka" tego sygnału. Gdy pod wpływem warunków termicznych zmieni się częstotliwość heterodyny - generatora lokalnego - zmieni się sygnał na wyjściu detektora FM i pojawi się napięcie podstrajające generator, tak aby doprowadzić układ do stanu ustalonego.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie bracia radmorowcy!

 

Kasjel

 

Ten tuner AM na niewiele Ci się przyda, to wynalazek do radmorów seri 54**, seria 51** ma wbudowany tuner AM.

Co ciekawe z tego co wiem mimo tego była tez wersja tunera AM (i korektora) dedykowana starszej serii z drewnianymi boczkami (?)

 

Może chodziło tu o specjalizację w odbiorze pewnego popularnego w czasach PRLu i zabronionego radia grajacego tylko przeboje?;-) (bynajmniej nie chodzi o RMF :-))

 

Choć korektor radmorowski jest całkiem zaawansowanym urzadzeniem to jednak odradzam montowanie na siłe gniazdka do radia aby podłączyć.

 

Dzwięk 51** podłaczonego do CD jest na tyle dobry że na prawdę nie potrzebuje korekcji,a już samo podłączenie korektora niepotrzebnie degraduje brzmienie.

 

Te super stereo też sie znudzi, nie wprowadza niczego dobrego, poza tym taki dokładny (10 zakresowy) korektor wymaga na prawdę wiedzy i wielu godzin (a nawet tygodni)próbowania aby udało sie nim coś "poprawić" - ale to raczej tylko w wyjatkowych, określonych sytuacjach-np. bardzo niekorzystne warunki odsłuchowe, pogłos nie do opanowania, czy stara sieć elektryczna o bardzo mocnym przydzwięku i innych zakłuceniach, bardzo kiepskie kolumny, itp.

 

Korektor to tylko proteza, choć fakt że 5471 nawet ambitna.

 

Polecic moge go natomiast jeżeli lubi się np. bardzo stare i zużyte taśmy magnetofonowe, zniszczone, zdarte winyle, wtedy jego filtry zwłaszcza DNL na prawde potrafią uczynić niemal cuda,do tego stopnia że nawet nieżle się tego słucha!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie doczytałem całego postu ale jak zobaczyłem, że ktoś chce polerować aluminium aktywna chemicznie pastą do zębów to nie wytzrymałem i coś skrobnąłem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kurt Dupel" - ja sobie zdaję z tego sprawę, że ani tuner AM, ani też korektor nie poszerzy zbyt możliwości brzmieniowych "Radmora".Wiem też że są to urządzenia w pewnym sensie zbędne.

Jednak ja, poza walorami odsłuchowymi cenię sobie tzw."efektciarstwo" czyli im więcej (albo raczej im wyżej, tym lepiej).Tak więc poprostu lubię, ubóstwiam takie coś, co robi wrażenie nie tylko dla ucha, ale także dla oka!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-))))

 

Rozumiem, jeżeli tak to rozejżyj się za radmorem ale koniecznie 5100, srebrnym lub (jeszcze) czarnym.

 

Jego niebieskoseledynowe wskaźniki i podświetlane żarówką zielone sensory w ciemnym pomieszczeniu (tzn. tak romantycznie podświetlonym :)) zrobią murowane wrażenie na każdym!

 

Cytat:

 

"Co to jest?Jakaś radiostacja? I odbiera "trójkę"???"

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.