Skocz do zawartości
IGNORED

Radmory .... kilka pytań do ekspertów


msz

Rekomendowane odpowiedzi

>Jendrek< - proszę bardzo, fotka zawieszenia. Jak widzisz, nie jest to gąbka tylko jakiś materiał impregnowany, dosyć sztywny. Co do typu głośnika, to nie sprawdzałem tego, ale membrana bierna to prawdziwa membrana - nie ma magnesu i cewki :-) Sam kosz, z identyczną membraną i zawieszeniem (to ta na dole; na górze jest 100% głośnik).

[obrazekLUKASZ-165507_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomektoon > ja jestem z Wrocka, troche daleko , to jest ta starsza wersja ze zworkami z tyłu.

Musze jutro je podłaczyc przypomnieć sobie jak grają. Dzieki forum przypomniałem sobie o nich. :-) A poza tym ten Radmorek 5102 to naprawde fajna maszynka. Gdzie coś takiego można kupić w dobrym stanie ( poza Allegro) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam :)

Po przeczytaniu waszych spostrzeżeń na temat Radmora 5100 lub 5102 (te są najładniejsze wizualnie) poprostu zapragnałem go mieć za wszelką cenę. I chyba juz niedługo ziści się moje najmłodsze marzenie. Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Czy przy sprzęcie w 100 % oryginalnym powinienem coś wymienić, żeby osiagnąć to legendarne brzmienie?? Jeśli tak to proszę o info co wymienić i ewentualnie jakiej firmy jakie parametry itp.

2. W przypadku widocznych sladów zużycia z zewnątrz czy sa jakieś możliwości regeneracji?? Czy w gre wchodzi tylko wymiana płyty czołowej u producenta??

3. W związku z tym, że Radmor ma impedancję 4 ohm, czy duży wpływ na legendarną jakość dźwięku będzie miał fakt, że moje kolumny (Tonsil Sonata 250 z podwójnym basem) mają impedancję 8 ohm?? Dodam, że obecnie napędzane są Kenwoodem model 1030 i jeśli chodzi o bas to jakbym słyszał stukanie w puszkę po sardynkach ;)

To chyba najważniejsze dla mnie pytania. Jeśli ktoś ma ochotę podzielić się wiedzą na ten temat to będe wielce zobowiązany :) Wyczytałem, że w Radmorach wraz z biegiem lat pogarszała się jakość użytych podzespołów. Mam, zatem jeszcze pytanie, czy późniejsze modele T i TE charakteryzuja sie gorszą jakościa dźwięku?? Czy raczej macie na myśli ich żywotność i wytrzymałość??

Pozdrawiam wszystkich miłośników klasyki i czekam na odpowiedź :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viniu, nie tyle co legendarnego bzremienia, co legendarnego amplitunera. A elementy to starzeja sie w kazdym uzradzeniuem elektrolity wysychaja, potencjometry traca styk i trzeszcza - to trzeba wymienic obowiazkowo jak sa juz zuzyte. Wersje T i TE roznia sie tylkoszczegolami, glownie wizualnymi (typy wzkaznikow ito). Funkcjonalnie i elektrycznie pod wzgledem fonicznycm to to samo. (TE ma gniazdo korekotora, jednak mozna je w 5 minut dorobic do popzrednich wesji). Pozdrawiam!

a im wieksza bedzie impedancja obciazenia dla wzmaka tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zobaczcie co on im zrobił :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomektoon -->profanator ten allegrowicz. rozpieprzył kolumny i zrobił głowojeby. ciemniak bez dwóch zdań.

 

vinyl -->poczytaj na forum jest sporo o odnawianiu radmora. polecam model 5102 (ma kontur - super opcja). przesiadłem się na radmora z kenwooda kr-v5090. kenio poszedł w odstawkę, radek wali takim basem, że kolumny wytłumiłem. Piekny, ciepły dźwięk...

 

za pamięci: radmor nie ma zabezpieczenia antyzwarciowego, więc przy podłączaniu czegokolwiek dokładnie sprawdź, czy nie ma zwarcia bo coś usmażysz

 

mam kolumny 8 ohm 70 watt znamionowej i radek rozkręca je aż szyby w oknach się kruszą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeerfaN -> Kiedyś na allegro były podobne kolumny, w których właściciel podmienił wszystkie głośniki basowe, łącznie z biernymi na "888", sredniotonowe bodajże Alphard a wysokie STX. Nie pamiętam tylko jaką podał moc, ale była kosmiczna :-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź... od przedwczoraj rozpocząłem usilne poszukiwania takiego cuda i pierwsze tropy już są :) Oby ze szczęśliwym finałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeerfaN > Radmor ma takie zabezpieczenie ale w formie bezpiecznika (w sumie 2). Tranzystory są na tyle mocne,że taki przypadek powinny wytrzymać (2N3055 mają nominalnie koło 100W każdy,a tutaj pracują na 25W i to jako para komplementarna w układzie super-alfa). Jeżeli już coś miałbym doradzać to podmiankę BC211 i BC212 na BD139 i BD140. Są mocniejsze i w razie zwarcia zwiększamy szansę ich "przeżycia".

 

Już straciłem na to oko ale jak z tymi kabelkami od konturu? Sprawdzałeś jak Ci po tej zmianie zagra czy jeszcze nie? Polecam Ci żebyś sprawdził:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wtajemniczonych w bebechy radmora. Mam okazje zakupić model 5102 TE. Cena 100 zł. Jedyny problem to szumy w jednym z kanałów. Czy to może być coś poważnego?? Czy to może być kosztowna naprawa?? Bardzo prosze o poradę i z góry wielkie dzięki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamer --> zrobiłem to. dźwięk jest pełniejszy, ale faktycznie subiektywnie jest mniej niskich. przylutowałem z powrotem, ale zrobię sobie przełącznik do tych przewodów. faktycznie ciekawy efekt

 

Viniu --> zależy co to za szum. ja za podobną naprawę zapłaciłem 40 zeta (nie znałem się na tym jeszcze). jeśli to tylko jeden kanał to może jakiś kondensator dał zwarcie i nie filtruje (jeden kanał szumi, tak?). może spróbuj potargować np. do 70zeta. łatwo w radmorze namierzyć usterkę - po prostu przełożysz końcówki i sprawdzisz, czy to one, czy przedwzmacniacz, a może kondy z zasilaniu.

 

jeśli by mocno trzeszczał przy basie, to znaczy że padły tranzystory (u mnie tak było), ale to nie jest droga naprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych szumów bo nie mam namiarów osobistych na człowieka sprzedającego. Ogłoszenie jest na Allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) więc i możliwości potargowania nie mam tymbardziej, że na Allegro nic jeszcze nie kupowałem ani nie sprzedawałem... Ale pomijając wszystko sądzisz, że to oferta warta zainteresowania??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym licytował do 120 (+30 przesyłka)= 150. więcej raczej nie. zdarza się kupić dobrego radka TE za 150. na allegro często trafia się dużo radmorów naraz, wtedy ceny nie osiągają granic rozsądku i można powybrzydzać.

 

ten akurat wygląda na zadbany, więc raczej ze starości niż np. z uszkodzenia na dress-party wynika jego dysfunkcja. zagadaj ze sprzedacją, niech Ci ten szum opisze (czy głośny, czy zanika jak potencjometrami się porusza, kiedy się pojawił).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ta aukcja według mnie nie dojdzie do skutku. namów sprzedawcę żeby wystawił osobno albo zaproponuj mu cenę za samego radmora. tylko zdjęceie weź wcześniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie przypadkiem jak sprawuje się wyjście słuchawkowe na tym Radmorku. Tak sie akurat składa że znajomy ma do sprzedania sam wzmacniacz, korektor i tuner a ja jeszcze się głośników nie dorobiłem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tomektoon - Mam pytanie: W jednym z kanałów w radmorze 5102TE słychać szumy, w całym zakresie głośności przez które mimo wszystko przebija się muzyka. Co to może być? Czy to cos poważnego i kosztownego w naprawie? Mam okazję kupić takiego Radka za 100 zł + tuner AM i nie wiem czy warto bo nie wiem ile będzie mnie kosztowała naprawa w serwisie - sam się na tym kompletnie nie znam. Beerfan mówił, ż to nic poważnego, ale poradził, żebym się spytał jeszcze ciebie. pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitrich --> wyjście słuchawkowe masz na dinie, więc dajesz przejściówkę na jack - to cały ewentualny kłopot przy używaniu nowych słuchawek z radmorem

 

viniu, tomektoon--> jak dla mnie to któryś z kondensatorów dał zwarcie i nie filtruje prądu. nie wiem jakiej częstotliwości jest to buczenie, ale jeśli koło 50Hz to jak dla mnie przydźwięk z sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jest w czym wybierać, ja za przestrojenie dałem 20 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "padniety " emeryt.5102

Po czyszczeniu Kontakt spray'em potencjometrów i przelączników obrotowych (przy wył . zasilaniu ) okazalo się że padl jeden kanał. Wydobywajacy się dżwięk przypomina słaby przester z zaniżoną glośnością wzgledem "zdrowego " kanału. Poprzednio przy pracy w trybie wzmacniacza z ukladem korekcji przedwzmacniacza Q -MM pojawiały sie w glosniku pojedyncze nieregularne puknięcia , jakby przerwy włacz-wył zasilania.Moze doświadczeni el-spece podpowiedza feler.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viniu -> Doprowadziłem do sprawności już sporo sztuk 5102 i wiem, że szum szumowi nierówny :-) Jeśli jest to dość niskie buczenie to pewnie padł jakiś kondensator w zasilaczu. Jeśli dźwięk w jednym z kanałow jest dużo cichszy, szumi i charczy - im głośniej tym bardziej charczy to:

a) sprawdź bezpieczniki na dolnych płytkach wzmacniaczy mocy.. Jeśli wszystkie dobre to..

b) wymień tranzystory uszkodzonego kanału - są dwie sztuki - cena 3zł za sztukę, wymiana dość prosta i przyjemna (dla mnie), więc nie daj się naciągnąć na nadmierne koszty w serwisie..

 

Natomiast jeśli w jednym kanale nie ma wogóle dźwięku lub dźwięk jest ledwo słyszalny mimo dużej głośności mógł po prostu odczepić się jeden z kabelków przy gniazdach np korektora. Oczywiście jest w tym gnieździe zworka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcowe tranzystory tak szybko nie padną.Jeśli bezpieczniki i styki są ok to wymianie mogą podlegać BC211 i BC212 lub BD140 i BD139 (w zależności od typu jakie zastosowano).Koszt dużo niższy. W sporadycznych przypadkach może coś być z tranzystorami wejściowymi ale tym bym się teraz nie zajmował. Na potwierdzenie mojego myślenia wymontuj jeden z bezpieczników na sprawnej płytce wzmacniacza mocy i zobacz czy gra tak samo jak uszkodzona.Nic tym sposobem raczej nie zniszczysz,a będziesz wiedział co jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

kątem usprawniania sprzętu - co daje zbocznikowanie elektrolitów kondami foliowymi? jak pojemność elektrolitu determinuje pojemność foliówki i gdzie opłaca się je używać?

 

myślę o zbocznikowaniu elektrolitów na PWM i w CD w torze audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Kupiłem niedawno na alegro Radmor'a 5412.

Wiadomo, że sprzet to już stary i wymaga pewnych poprawek.

Po pierwsze tuner niestety gubi fale i sie nie dostraja, a jest podobno przestrojony.

Druga sprawa, że jesden kanał wyjsciowy z czterech dosytepnych nie dziala.

Zauwazylem, ze jeden tylko kanal reaguje na regulacje tonow wysokich, a pozostale i to te nalezace do strony przeciwnej czyli w moim przypadku A bodajze nie bardzo reaguja.

Trzecia sprawa, to potencjometry moze i nadaja sie do wymiany, ale czy to duzo bedzie kosztowac.

 

Abstrahujac do kanałow wyjsciowych, to na wyswietlaczu dla poziomu mocy wyjsciowej chyba powinno byc tak, ze oba kanaly maja miec to samo napiecie, czyli mrugac roznolegle, ale one tu u mnie nie za bardzo to robia.

 

Nie jestem elektronikiem, to moj pierwszy duzy sprzet grajacy i mam kluczowe zapytanie, czy to wszystko jest do zrobienia u jkegos specjalisty za "ludzkie" pieniadze.

Chyba, ze to mozna samemu zrobic : )

 

Dziekuje za pomoc i kazde wnoszace slowo.

Pozdrawiam.

M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest watek ktory Cie interesuje

POWIEDZCIE MI COŚ O RADMOR 5412

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.