Skocz do zawartości
IGNORED

Radmory .... kilka pytań do ekspertów


msz

Rekomendowane odpowiedzi

BeerFan ---> Chłopie nie kombinuj bo Twój Radmor skonczy jak mój. Kiedyś już o tym pisałem co mi z niego zostało jak tak po kolei wszystko odcinałem... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

No i kupiłem elementy które polecał Dreamer wymieniłem te tranzystory na orginalne bd 135 i 137 -zasilanie ruszyło.

 

Zmieniłem Bc 211 i 313- płytka ruszyła radmor ozył i zaczął normalnie grać, niestety nie na długo ( ok 2 minut) i pyk i zgasł znowu lewy kanał.

Nie wybiło bezpieczników, nie uszkodziło kolumny.

Bardzo nagrzany był jeden z tych wymienionych bc 211 (ten blizej bezpiecznika).

 

Czy moglibyście mi jeszcze coś doradzić, czy to kwestia wponownej wymiany tych bc, kalibrowania pradu spoczynkowego, czy jeszcś z płytki wymienić?

Fakt że nie załozyłem radiatorków na te elementy, ale sprawna płytka wpięta w to samo miejsce gra długo i nic się na niej nie grzeje.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień ten mały tranzystor od termiki i prądu spoczynkowego między 2N3055 na nowy (jeśli da rade przymocować to z BC na odpowiednik BD).Potencjometry na płytce popsikaj KONTAKTem i ustaw ten od prądu spoczynkowego na środkową pozycję.Wymień raz jeszcze tranzystory na płytce od lewego kanału (zachowując odpowiednie położenie BCE-przy BD 140 i 139 trzeba skrzyżować 2 nóżki ale będzie działać,oczywiście nie zewrzeć tylko zamienić miejscami).Warto,jeśli masz już miernik,porównać wartości rezystancji w lewym i prawym kanale(bez odlutowywania powinny być niemal identyczne lub z małą tolerancją.Tylko uważaj żeby pojemność nie przeszkodziła).

 

Na szybko to tyle.BD nie powinny się spalić przy standardowym napięciu nawet bez radiatorów (u mnie pracowały z małymi radiatorami przy napięciu międzyszczytowym około 75~78V , a standardowe jest w granicach +- 16 na trafie czyli około 45V międzyszczytowego na płytce)

 

Pozatym sprawdź wartość napięć na zasilaczu stabilizowanym i po wykonaniu powyższych czynności ustaw prąd około 25~35mA (wyjmując jeden z bezpieczników kolejno w każdym kanale).Może masz jeszcze gdzieś zimny lut.Warto zwrócić uwage na wszystkie szczególy bo jak wiadomo w nich tkwi diabeł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak rozumieć co się czyta.Sprawdź wartość prądu spoczynkowego na dobrej płytce kolejno na lweym i prawym kanale.Jeśli przy jednej płytce jest taki sam to nie ruszaj tego tranzystorka.

 

Reszta jest już ok.Sprawdź tą drugą płytkę bazując na sprawnej.Powinny być jak najbardziej podobne.Może też być coś z tranzystorami odwracającymi faze.Tak profilaktycznie też warto je wymienić na takie same ale nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamer_1 bardzo Ci dziękuję tak zrobię.

 

Powiedz mi jeszcze tylko ten potencjometr od pradu spoczynkowego to ten przy wtyczce sygnałówki, czy ten bliżej gniazd bezpieczników (:-))?

 

A przy zamianie z BC na BD zamieniamy miejscami te nóżki 1, 2 liczac od strony "dzióbka" zgodnie z ruchem wskazówek?

 

Zimny lut na 2n3055 moze doprowadzić do spalenia bc?

Te tranzystory odwracajace fazę to te bc 157 na płytce mocy?(Chetnie je wymienię choćby dla pewności tylko nie wiem które?

 

Jak widzisz Tesla to ja nie jestem ;-)

 

Jeszcze raz wielkie dzieki ,dawno już tak nie zmądzrzałem jak od Twoich rad.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zapomniałem przylutować 2N3055 i nic mi się nie popaliło ale zimnego lutu być nie powinno(może być przyczyną mimo wszystko).BC157 są od fazy i warto je podmienić.Prąd spoczynkowy reguluje się tym bliżej końcówki mocy przy prawym bezpieczniku.

 

Ps.Przepraszam,że tak bez symboli ale mówie z pamięci.

 

Popatrz jeszcze na jedno.Skoro na drugiej płytce jest wszystko ok z lewym kanałem to zajmij się gownie płytką sterującą bo reszta w takim razie jest dobra!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze sprawa BCE.

 

BD139 i 140 mają układ (patrząc na napis tranzystora czyli jego przód) ECB.

 

BC natomiast kolektor mają połączony z obudową,a emiter znajduje się przy takim ząbku.Baza po środku.Poprostu musi się to zgadzać.Jeśli tego nie zrobiłeś to się dziwie,że wogóle zagrał na te 2 minuty!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nic sie nie stało , po prostu dostałem te orginalne bc211 itp, i tylko wymieniłem, więc nie zdołałem jeszcze czegoś popsuć, te 2 minuty grał super, jakby nigdy nic.

 

Tak jak mówię nagle pyk i wskazówka znowu opadła i kanał głuchy, a ten 211 przy bezpiecznikach był bardzo gorący, poza tym nic się nie stało, nawet bezpieczniki całe.

 

Czy te podmiany tranzystorków które Proponujesz(oprócz 2n3055, to wiadomo) mają jakiś wpływ na dzwięk, czy to "tylko" lepiej sprawujące się elementy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

... kurde .. ale ze mnie melepeta... nie wiedziałem do czego służy ten ARCz i tak co chwile ustawiałem (dostrajałem) stacje radiowe, aż przeczytałem przed chwilą.. włączyłem ... i gra piknie :) dzięki za podpowiedź :)

 

Pozdrawiam

 

Ps. ostatnio testuję Radmorka w roli amplitunera kina domowego i jak dla mnie sprawdza się w zupełności wystarczająco...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja ... Zobaczcie za ile można sprzedać Radmorka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Prawda, że cena imponująca??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji... jaka może być przyczyna tego, że w moim TE poziom głośności jest niższy przy źródle z CD w porównaniu do radia?? Dodam, że różnica jest dość znaczna... Macie jakieś pomysły?? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Viniu" - zjawisko, które opisujesz nie świadczy moim zdaniem o jakiejś usterce.Poprostu twój CD ma słaby sygnał w wyjściach napięciowych "chinch".Tak czasem się zdarza! Na przykład w moim amplitunerze do kina domowego, bardzo cicho gra wbudowany tuner.Natomiast, odtwarzacz CD ma tak silny sygnał, że muszę obniżyć we wzmacniaczu AV o 6dB poziom sygnału wejściowego (Mam taką możliwość, w moim amplitunerze AV)

Zdarza się że poszczególne elementy sprzętu "audio" nie pasują do siebie.Chociaż teoretycznie powinno być OK.

Zauwarzyłem że najtrudniej jest dopasować do siebie wzmacniacz z słuchawkami.Jeśli nie będą do siebie pasowały, to słuchawki zagrają np. bardzo cicho, pomimo dużej mocy wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem nie do konca szczesliwym posiadaczem Rdka 5102-te,nie do konca bo mam z nim troche problemow.Tuner nie chodzi wcale,sensory chyba szlag trafil i prawy kanal gra ciszej i charczy.Sam nie bardzo sie na tym znam.Jakby ktos wiedzial gdzie mozna kolo gniezna radka odswizec to prosze o kontakt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem okazyjnie na "Allegro" jeszcze jednego "5102" (czarny).Więc jeden będę miał na sprzedarz.

Jak ktoś chce to niech pisze. e-mail - [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co to jest ? - skąd ten napis RADMOR 5100 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj wątek od początku

 

5100 to amplituner Radmora. Niemalże to samo, co 5102, ale na lepszych jakościowo elementach. Pod względem jakości to im nowszy sprzęt, tym niestety większe były czynoine na nim oszczędności. Od 5102 różni się brakiem konturu (i tak nie uzywany) i nieco innym programatorem. Ponadto ma szerszą płytę czołową.

 

coś przegapiłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to RADMOR 5100 to skąd się wzieły diody na sensorach , skąd znak jakości "Q", skąd drewniane wystające boki ? Może to jakiś przejściowy model ? Nie mówie nic o przerobionym tylnym panelu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wątek odżył: jaką antenę ukf kupić do 5102 i jak ją podłączyć? gdzieś wyczytałem, że nieumiejętne podłaczenie może sfajczyć tuner, proszę o rady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musi być antena radiowa nie telewizyjna . Ja mieszkam w domku jednorodzinnym daleko od stacji przekażnikowej (80km.) i mam małą antenę radiową w kształcie półksiężyca która przyzwoicie ściąga. Znalazłem starą przejściówkę (300 na 75 Ohm) i tak mam podłączonego Radka do kabla koncentrycznego ale wystarczy żyłe koncentryka włożyć w jeden z dwóch otworów anteny a ekran podpiąć do obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

 

właśnie na allegro niejaki natrixnatrix (znany sprzedawca radmorów) sprzątnął mi sprzed nosa panel do 5100..a ja chciałem go wyczyścić na błysk i wygrawerować symbole...miałbym takiego pięknego radka...lajf is brutal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest taka antena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki-pomocy:)

 

Nie ma nikt z Was spisanych pojemności z Radmora?Zapodziała mi się gdzieś kartka z tym,a jutro musze jechać po nowe elektrolity bo będę odrestaurowywał 5102 kolegi.

 

Jeśli nie macie to zostaje schemat i liczenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.