Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki amplituner w okolicach 10 000 zł?


dominikm

Rekomendowane odpowiedzi

Także obstawial bym procesor i końcówki mocy. To dobre rozwiązanie na teraz i na przyszłość a jakość dźwięku będzie na pewno lepszą.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie posiadam Denona 6200 i zastanawia mnie jego bardzo wysoka temperatura górnej obudowy w trakcie oglądania filmu. W częściej posiadałem starego denona 1906 i jego obudowa była ledwo ciepła, natomiast tutaj jest bardzo gorąca. Czy to jest normalne, a co najlepsze mam podłączone do niego tylko 3 kolumny bo fronty są puszczony na końcówkę mocy.

Od razu mówię że amplituner stoi na wierzchu, niczym nie jest ograniczony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie odnośnie temperatury to amplituner wylądował na serwisie Horna, gdzie mi powiedzieli że 9 wzmcniaczy pomimo iż nie są w trakcie odsłuchu stereo obciążane kolumnami to prąd przez nie płynący powoduję taką temperaturę. Dodatkowo dowiedziałem się że temp. 45 stopni to normalna temp. jego pracy.

 

Niestety ale to nie był powód że ampli wylądował w Hornie a przerywanie sygnału HDMI na wyjściu monitor 2 na projektor. Dowiedziałem się że wymieniają całą nową płytkę HDMI oraz pytają czy stosuje kable HDMI dłuższe niż 15m ponieważ jest długość graniczna do nie stosowania wzmacniaczy w kablach HDMI.

Mam 3kable hdmi po 15m i jak były podłączone do blu ray a następnie do projektora z pominięciem ampli to obraz był bez zarzutu. Zanikanie chwilowe sygnału występuje jak sygnał idzie z blu ray poprzez ampli oraz wychodzi na 15m kabel hdmi do projektora. Na wyjściu monitor 1 gdzie jest puszczony sygnał do TV poprzez kabel hdmi 3m nic się nie dzieje i wszystko działa prawidłowo. Tak więc coś musi ograniczać sygnał w amplitunerze skoro z BR jest ok a jak puszcze poprzez ampli są zaniki.....

Czy jak wróci z serwisu ampli a problem się pojawi to gnębić dalej HORN czy zostawić sygnał prosto z BR...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę coś z WIKI

 

,,Maksymalna odległość transmisji to 15 metrów, przy zastosowaniu przewodów wykonanych zgodnie z zaleceniami HDMI Working Group. W większości wykonań kabli dostępnych na rynku, odległość nie przekracza 3-5 metrów. W przypadku większych długości konieczne jest stosowanie repeaterów (regenerator sygnału)."

 

Może już przy 15 m trzeba to stosować. A co się stanie jak go puścisz prosto z odtwarzacza, będziesz miał jakieś komplikacje/ograniczenia w sterowaniu, jeśli nie to co stoi na przeszkodzie szkoro wszystko wtedy działa bez zarzutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bipo - sprawdz jakie masz ustawienia wyjscia video w Blurayu... ja mam 20m kabel (z elektronika w srodku kabla - repeater/wzmacniacz) ale mimo wszytsko jak podlaczylem bluray przez ampli to mialem czasem problemy w 3D (niewielkie byly to problemy ale byly - raz na 30minut [losowo/spontanicznie] pokazywala sie czarna klatka zamiast wlasciwego obrazu.) Zmienilem ustawienia glebi obrazu z 48bit na mniej i problem od tego czasu sie nie pojawil. Gdzies czytalem o przepustowosci kabla hdmi w zaleznosci od ilosci fps, rozdzielczosci i glebi kolorow (roznica jest przeogromna - zbyt duza ilosc informacji mimo iz przejsc powinna (w teorri) nie zawsze daje rade (w praktyce).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli puszcze sygnał prosto z odtwarzacza br to tracę podgląd na ustawienia menu itd. amplitunera. Jeśli włączę menu to mam podgląd na projektorze a jak puszcze prosto z BR sygnał to pozostaje tylko wyświetlacz na ampli.... ;-(

Odnośnie ustawień br to sprawdzę jak mam bo nie pamiętam...

Dziwię się tylko czemu jak idzie sygnał prosto z BR to wszystko ok.... :-( Zobaczymy jak wróci z serwisu czy coś pomogło..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się tylko czemu jak idzie sygnał prosto z BR to wszystko ok....

 

ogolnie to masz 100% racji - tak byc nie powinno - powinno dzialac i juz... ale niestety... moze to byc wina chociazby tego ze uzywasz 2ch kabli (BD-ampli i ampli-proj) to juz nie sa 2 koncowki tylko 4 i nie jeden kabel tylko 2 (rozne) a w ampli masz pewnie bypass video (bez obrobki) i moze nawet nie wzmacnia sygnalu, tylko przekazuje to co dotarlo przez pierwszy kabel hdmi (a ten pierwszy z racji ze taki krotki juz nie jest pewnie taki super precyzyjnie zbudowany zgodnie ze specyfikacja (bo po co sie do metrowego kabelka przykladac)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mi się wydaje że to przejście sygnału przez 4 koncowki hdmi może oddziaływać negatywnie przy 15m. Odnośnie kabli krótkich to nie są złe średnio 300- 400 zł za 1,0-1,5m kabla... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez powymienialem wszytskie kable na firmowe i pomoglo ale nie zlikwidowalo problemu calkowicie... mialem 1 czarna klatke na 1,5h filmu a jak zmienialem glebie kolorow w BD to problem zniknal (przynajmniej narazie) a roznica w obrazie 0% (na moje oko)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.