Skocz do zawartości
IGNORED

"Afera Panama Papers."


Gość Włodzimierz_55692

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

Nie ma szans. To tak jakby ktoś ciebie chciał naprawić. Na twardy beton tylko młot pneumatyczny może pomóc.

 

I ty kiedyś dojrzejesz, jak beton albo jak twój tatuś. I ja. Niedaleko spada jabłko od jabłoni. Za komuny miałem pro zachodnie poglądy do czasu tzw. wypadków bydgoskich.

Po nich wystąpiłem z pierwszej Solidarności mimo, że miałem w komisji branżowej, jednego z regionów funkcję zastępcy kierownika sekcji informacji i propagandy (nazwa nie jest ścisła, wiek robi swoje z pamięcią absolutną). Nie zniosłem tego, że Rulewski wypluł sztuczną szczękę, jak darł mordę na władzę - a nagłośniono to, że ZOMO zęby mu wybiło. Brutalnie. Z Rulewskiego śmiała się cała ówczesna, w pełni świadoma Solidarność - co nie przeszkadzało jej wcale w tym, aby głosić nieprawdę. Dolary przyjmowane świadomie od CIA robiły swoje. Po latach skłaniam się w stronę nowoczesnego narodowego socjalizmu zbliżonego ideowo do Dmowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panama papers - HORYZONT ZDARZEŃ #49

 

Mądrze gada. "Niezależne" dziennikarze i media głównego nurtu kupione przez różnych Sorosów i Rockefellerów są od "robienia wrażenia", które to nie wiele ma wspólnego z faktami. "Panama papers" jest na to dowodem. Fakty są takie:

 

371def9653ebt.jpg

 

A wrażenie takie:

 

2402d19155c3t.jpg

 

Imperium ma swoje przywileje i chciałbym, aby jak najdłużej trwała amerykańska 'okupacja' świata.

 

Chęć panowania białego polsko-amerykańskiego pana nad murzynami światem jest zrozumiała. Tylko, że okupowany świat ma już dość panowania "cywilizacji Colt-a i McDonald's-a" oraz importu amerykańskiej inflacji. Amerykański pan musi się szybko zacząć przyzwyczajać do konsumpcji tych gówien "wynalazków cywilizacyjnych" we własnym zakresie.

 

Nie wyobrażam sobie w tej roli ani Rosjan, ani Chińczyków - za stare, zniewolone, obciążone historią i pełne antagonizmów wewnętrznych cywilazacje.

 

Większość amerykańskich panów ma słabą wyobraźnię oraz duże braki w wykształceniu. Np. cywilizacja chińska przeżyła już wiele cywilizacji, przeżyje i anglosaską chrematystycką.

 

http://www.abc-ekonomii.net.pl/s/chrematystyka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. cywilizacja chińska przeżyła już wiele cywilizacji,

To może imponować, dla naszego życia nie ma jednak znaczenia, czy cywilizacja jest młoda czy stara. Podobnie z demokracją, wbrew temu, co chciałby Antoni.

przeżyje i anglosaską chrematystycką.

Niestety możliwe, oznaki są widoczne, ale oby jak najpóźniej.

 

polsko-amerykańskiego pana

amerykańskich panów

Straszne kompleksy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że wykształcenie w większości zdobywają w US, ale wiadomo, że mogę się mylić i te uczelnie w Chinach i w Rosji to już zupełnie odległa galaktyka - bez porównania. Ludzie, jak was się słucha lub czyta, to faktycznie można odnieść wrażenie, że cały czas jesteście w lesie. I niech tak pozostanie.

 

I ty kiedyś dojrzejesz, jak beton albo jak twój tatuś. I ja. Niedaleko spada jabłko od jabłoni. Za komuny miałem pro zachodnie poglądy do czasu tzw. wypadków bydgoskich.

Po nich wystąpiłem z pierwszej Solidarności mimo, że miałem w komisji branżowej, jednego z regionów funkcję zastępcy kierownika sekcji informacji i propagandy (nazwa nie jest ścisła, wiek robi swoje z pamięcią absolutną). Nie zniosłem tego, że Rulewski wypluł sztuczną szczękę, jak darł mordę na władzę - a nagłośniono to, że ZOMO zęby mu wybiło. Brutalnie. Z Rulewskiego śmiała się cała ówczesna, w pełni świadoma Solidarność - co nie przeszkadzało jej wcale w tym, aby głosić nieprawdę. Dolary przyjmowane świadomie od CIA robiły swoje. Po latach skłaniam się w stronę nowoczesnego narodowego socjalizmu zbliżonego ideowo do Dmowskiego.

 

Akurat z wieloma twoimi poglądami się zgadzam i nie jestem zaślepiony i sztywno wierzący w jedną jedyną i nieomylną ideę. Generalnie, ludzie są szkodnikami tej planety - obojętnie z którego obozu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Straszne kompleksy...

 

Niestety mania wielkości.

 

te uczelnie w Chinach i w Rosji to już zupełnie odległa galaktyka

Ludzie, jak was się słucha lub czyta, to faktycznie można odnieść wrażenie, że cały czas jesteście w lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Większość amerykańskich panów ma słabą wyobraźnię oraz duże braki w wykształceniu. Np. cywilizacja chińska przeżyła już wiele cywilizacji, przeżyje i anglosaską chrematystycką.

dziwne ze nic o rosji a przeciez był tam interesujacy kawalek....takie dyspozycje??

 

czy brak dyspozycji.Podrzucic cós na temat...?pytina??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

"Z ujawnionych dzisiaj danych, wynika, że powiązanych z Polską jest ponad 160 firm zarejestrowanych w rajach podatkowych na całym świecie. Kwity prowadzą na Seszele, Bahama, Niue, a także do Panamy czy na Brytyjskie Wyspy Dziewicze. Udostępnione dane obejmują nazwy spółek, imiona i nazwiska dyrektorów, udziałowców i beneficjentów firm w rajach podatkowych, ich adresy oraz nazwy pośredników. W aferę zamieszani są znani na całym świecie politycy, biznesmeni, a nawet artyści." http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/udostepniono-ogromna-baze-danych-osob-i-firm,44,0,2077740.html

 

"Specjalny zespół śledczy zbada polskie wątki w aferze "Panama Papers". Został on powołany przez prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę. W jego skład wejdą prokuratorzy, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, przedstawiciele kontroli skarbowej i resortu finansów.

Zarządzeniem z 28 kwietnia Zbigniew Ziobro powołał zespół prokuratorów w mazowieckim wydziale zamiejscowym departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej do prowadzenia śledztwa w tej sprawie - podała w piątek Prokuratura Krajowa." http://wiadomosci.onet.pl/swiat/afera-panama-papers-powraca-co-tym-razem-udostepniono/qbzsvz

 

Trafiło się PiS-owi jak ślepej kurze ziarno. Może być ciekawie, ale też może być z dużej chmury mały deszcz. A może... nie uda się nic rozkodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linku otwierającego ten wątek:

 

""Szanowni Państwo! Hipokryzja stojąca za opiniami zaprezentowanymi w tym artykule jest porażająca. Kto nie stara się płacić mniejszych podatków? Czy wykorzystując ulgi podatkowe różnego rodzaju jesteśmy skazani z góry na moralne napiętnowanie? Czy ktoś z Państwa nie prowadzi analizy tego, jak zapłacić mniejszy podatek?

 

Czy ustawodawca wprowadzając system ulg podatkowych skłania do moralnie nagannych zachowań polegających na optymalizowaniu danin płaconych do Skarbu Państwa? Czy Ustawodawca nie stwarza w Polsce możliwości unikania płacenia podatków?

 

Czymże są zatem Specjalne Strefy Ekonomiczne ? Dlaczego zostały stworzone? Aby aktywizować niektóre regiony! A zatem każdy, kto przenosi działalność gospodarczą do Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest oszustem podatkowy? Dalej idąc popatrzmy na fundusze inwestycyjne. W Polsce Fundusze Inwestycyjne (i praktycznie w całym cywilizowanym świecie) są ustawowo zwolnione z podatku dochodowego. Czy zatem każdy, kto wpłaca oszczędności do funduszu inwestycyjnego jest oszustem podatkowym?

 

Czy ktoś, kto boi się trzymać całego swojego majątku w kraju, który uważa za nie do końca stabilny politycznie i dokonuje legalnego przelewu części swojego majątku do innego kraju, aby zdywersyfikować ryzyko geopolityczne swojego majątku jest oszustem podatkowym, czy też roztropnym człowiekiem, który dba o swoje interesy? Łatwo jest uderzać populizmem z tony, które rozwścieczają ludzi mniej zamożnych. Ludziom mniej zamożnym należy stwarzać perspektywy i możliwości rozwoju, a nie napuszczać ich na bogatych. Historia zna przykłady takiego działania w postaci np. Rewolucji Październikowej lub Rewolucji Francuskiej. I co z tego wynikło?

 

To sprawnie funkcjonujący system prawny ma określać ramy tego co wolno, a czego nie wolno robić? Jeśli system określił, że można zakładać firmy w rajach podatkowych i jest to legalne, to dlaczego teraz moralne zarzuty wobec osób, które legalnie tego dokonały. Podkreślam LEGALNIE, bo dla tych którzy nielegalnie system prawny powinien zmusić do poniesienia konsekwencji.

 

A populizm podsycając nienawiść biednych wobec bogatych powinien być karany z całą surowością, bo prowadzi tylko do większej biedy biednych i ucieczki bogatych..""

 

Od jutra będę kupował droższe towary i przepłacał wszędzie, gdzie się da. W ten sposób może uniknę posądzenia o zmniejszanie płaconego przeze mnie VAT'u itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

toptwenty swoim zwyczajem trollujesz. Bo jak inaczej nazwać inaczej twoją manipulację. Wklejasz treść komentarza napisanego ok. 13 godzin i 26 minut temu przez jakiegoś DB i sugerujesz, że jest treścią artykułu, który stanowi podstawę do dyskusji w wątku założonym 07.04. br. Jest to bez wątpienia twoja manipulacja, ponieważ nie zaznaczyłeś, iż jest to własnie treść komentarza.

Przy okazji wyjaśnij na czym zamierzasz przepłacać - na papierze do drukarki? Bogatych i to prawdopodobnie nieuczciwych bronisz oskarżając innych o populizm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz, że jest treścią artykułu

Gdzie to sugeruję?

na czym zamierzasz przepłacać -

Na wszystkim. Im większy VAT zapłacę, tym lepiej dla ojczyzny. Tobie też radzę, jako wzorowemu patriocie.

 

Trollowanie widzisz wszędzie, tylko nie u siebie. Typowe.

 

Z linku otwierającego ten wątek:

Kliknąłem na Twój link, zjechałem na dół strony i znalazłem komentarz.

 

Reszta to już jest z Twój własny trolling.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

Gdzie to sugeruję? Na wszystkim. Im większy VAT zapłacę, tym lepiej dla ojczyzny. Tobie też radzę, jako wzorowemu patriocie.

 

Trollowanie widzisz wszędzie, tylko nie u siebie. Typowe.

 

Kliknąłem na Twój link, zjechałem na dół strony i znalazłem komentarz.

 

Reszta to już jest z Twój własny trolling.

 

Mętne tłumaczenie. Ty i twój VAT to nie ta liga, co osób i podmiotów gospodarczych występujących w tekstach. Tamci, gdyby w Polsce były nawet dogodne dla nich podatki i tak korzystaliby z usług takich kancelarii. Jak powiedział kiedyś jeden polski ekonomista w TokFM - bogaty już tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty i twój VAT to nie ta liga, co osób i podmiotów gospodarczych występujących w tekstach

Skąd wiesz?

 

Zresztą tu nie chodzi tylko o mnie. Gdyby miliony Polaków wybierały jak najdroższe towary, wpływy z VAT byłyby wyższe.

 

Mam nadzieję, że Ty jako wybitny patriota, wybierasz właśnie takie, przyczyniając się do wzrostu dobrobytu.

 

Jeśli tego nie robisz, unikasz - w swojej skali - wyższego opodatkowania, podobnie jak "Panamczycy".

 

bogaty już tak ma

Dlatego jest bogaty, czego i Tobie życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

Skąd wiesz?

 

Zresztą tu nie chodzi tylko o mnie. Gdyby miliony Polaków wybierały jak najdroższe towary, wpływy z VAT byłyby wyższe.

 

Mam nadzieję, że Ty jako wybitny patriota, wybierasz właśnie takie, przyczyniając się do wzrostu dobrobytu.

 

Jeśli tego nie robisz, unikasz - w swojej skali - wyższego opodatkowania, podobnie jak "Panamczycy".

 

Dlatego jest bogaty, czego i Tobie życzę.

 

Swoimi wywodami zaciemniasz tylko sens "Panama papers" podatek VAT płacony przez miliony Polaków ma w niej akurat nie ma tu znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sens "Panama papers"

Sens jest taki, że biedny zazdrości bogatemu. Najlepiej mu zabrać i przepić.

 

podatek VAT płacony przez miliony Polaków ma w niej akurat nie ma tu znaczenia.

Otóż ma. Kupując tańsze rzeczy, unikasz - między innymi - płacenia wyższego podatku VAT i akcyzy. Możesz postąpić analogicznie, trzymając swoje fundusze w "Panamie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

Sens jest taki, że biedny zazdrości bogatemu. Najlepiej mu zabrać i przepić.

 

Otóż ma. Kupując tańsze rzeczy, unikasz - między innymi - płacenia wyższego podatku VAT i akcyzy. Możesz postąpić analogicznie, trzymając swoje fundusze w "Panamie".

 

Wypisujesz totalne głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumntem "zazdrościsz bogatemu" posuługują się proletariusze po awansie społecznym.

 

Przestajebyćć zabawne kiedy ilosc tych zazdroszczącyh przerasta o kilkadziesiąt razy ilość tych naprawdę bogatych majacych motyw i szansę korzystania z rajów podatkowych.

Rozsądni i bogaci w takiej sytuacji zaczynają się sami ograniczać. Dla własnego bezpieczeństa i interesu godzą sie na likwidowanie mozliwości unikania opodatkowania.

 

Tacy którym sie wydaje że sa lub bedą w tej wąskiej grupie społecznej nadal uważają, że powiedzenie komuś "zazdrościsz bogatemu" powstrzyma go od obicia im twarzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrość to jedna sprawa. A podwójna moralność to druga.

Gdy bogaty użytkuje służbowy samochód prywatnie i koszty odlicza od podstawy opodatkowania, to wredny oszust i kombinator, BE!

Gdy ja robię prywatną fuchę sprzętem mojego pracodawcy i w czasie pracy u niego, to CACY, byle się złośliwy pracodawca nie dowiedział.

Podobnie z unikaniem podatków, optymalizacją podatkową itd. itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie jest to legalne a wiec nie podlegajace dyskusji takze samo jak pieniadze podatnika rozpierdolone na 500+

 

jesli rzad moze robic co chce takze samo moze robic to obywatel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

@Less

 

Tylko, co twoje wywody maja do afery "Panama papers"? Raczej wykazałeś, że ty i twój pracodawca macie w podejściu do biznesu tę samą moralność Kalego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

jak na razie jest to legalne a wiec nie podlegajace dyskusji takze samo jak pieniadze podatnika rozpierdolone na 500+

 

jesli rzad moze robic co chce takze samo moze robic to obywatel.

 

 

Ne to nie jest to samo. Działania rządu dot. 500+ są prospołeczne, czego nie można w żaden sposób powiedzieć o korzystaniu z rajów podatkowych i innych podobnych metod..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działania rządu dot. 500+ są prospołeczne

takze samo budowanie pomnikow kaczynskiego, budek koscielnych i innych boisk narodowych na ktorych dra mordy narodowi idioci..Generalnie rozdawanie pieniedzy jest prospoleczne o ile to nie moje pieniadze.Taki sam placz zeby bogaci nie brali 500 + bo pisdzielcom sie rypło/

 

Jesli to sa pieniadze prywatnego podatnika to jak na razie jest to legalne czy ci sie to podoba czy nie.

 

jakos wyprowadzeniem pieniedzy z Skokow biereckiego do luxemburga nie specjalnie sie przejales.Lu xemburg jest lepszy od panamy?/

 

mimo ze opierniczył paredziesiat tysiecy ludzi i wszystkich podatnikow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, co twoje wywody maja do afery "Panama papers"?

Wskazałem na postawy powszechne (moralność Kalego), co Ci niewygodnie jest przyznać.

A optymalizują podatki czy kantują na podatkach (granica w skomplikowanym systemie podatkowym jest nieostra) niemal wszyscy w mniejszym lub większym stopniu.

 

W latach 2012–2015 udział szarej strefy (w ujęciu IBnGR) w polskiej gospodarce wynosił

średnio 19,9 procent. Najwyższym udziałem szara strefa odznaczała się w 2012 roku, czyli w

roku organizacji EURO 2012. Począwszy od roku 2013 udział szarej strefy zmniejszał się.

IBnGR prognozuje jednak, że w 2016 roku udział szarej strefy w gospodarce wzrośnie

i wyniesie 19,7 procent.

 

Drugim głównym czynnikiem przemawiającym za prognozowanym wzrostem udziału szarej

strefy są niektóre działania rządu, które prowadzą do zwiększenie poziomu fiskalizacji

polskiej gospodarki. Wprowadzane przez rząd nowe podatki prowadzić będą w sposób

bezpośredni (podatek handlowy) lub pośredni (podatek bankowy) do wzrostu kosztów

działalności przedsiębiorstw, co skutkować będzie poszukiwaniem możliwości ograniczania

tych kosztów w innych obszarach. W sektorze handlowym, gdzie szara strefa i tak jest

stosunkowo duża, prowadzić to będzie z pewnością do jej dalszego rozwoju.

Warto też zwrócić uwagę na rzadko podnoszony dotąd problem możliwego wpływu

programu 500+ na szarą strefę na rynku pracy. Tak znaczący dopływ gotówki może w

przypadku wielu osób zmienić dotychczasowe zachowania na rynku pracy. Po pierwsze,

legalnie zatrudnione osoby będą bardziej skłonne do ukrywania części swoich dochodów tak

aby znaleźć się poniżej progu, od którego przysługuje świadczenie na pierwsze dziecko.

Po drugie, środki te zmniejszą motywację do poszukiwania legalnej pracy i zwiększą

skłonność do podejmowania krótkookresowej, okazyjnej pracy na czarno. Dodatkowe

dochody w postaci pieniędzy rządowych spowodują bowiem, że dorabianie w szarej strefie

stanie się dla wielu osób wystarczające. W połączeniu ze wskazanym powyżej wzrostem

skłonności przedsiębiorców do poszukiwania i zatrudniania pracowników w szarej strefie,

może to doprowadzić w ciągu kilku najbliższych kwartałów do znaczącego wzrostu liczby

osób pracujących na czarno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczynek do dyskusji:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dziadek jako prawdziwy, państwowy patriota, pozostawi swoje oszczędności w PKO BP i zrezygnuje z ewentualnych lokat w tym banku, żeby jego Rząd miał więcej na nowe opony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

takze samo budowanie pomnikow kaczynskiego, budek koscielnych i innych boisk narodowych na ktorych dra mordy narodowi idioci..Generalnie rozdawanie pieniedzy jest prospoleczne o ile to nie moje pieniadze.Taki sam placz zeby bogaci nie brali 500 + bo pisdzielcom sie rypło/

 

Jesli to sa pieniadze prywatnego podatnika to jak na razie jest to legalne czy ci sie to podoba czy nie.

 

jakos wyprowadzeniem pieniedzy z Skokow biereckiego do luxemburga nie specjalnie sie przejales.Lu xemburg jest lepszy od panamy?/

 

mimo ze opierniczył paredziesiat tysiecy ludzi i wszystkich podatnikow.

 

Takimi wpisami dyskwalifikujesz się jako rozmówca. Twoje fobie mnie nie interesują.

 

 

Wskazałem na postawy powszechne (moralność Kalego), co Ci niewygodnie jest przyznać.

A optymalizują podatki czy kantują na podatkach (granica w skomplikowanym systemie podatkowym jest nieostra) niemal wszyscy w mniejszym lub większym stopniu.

 

Moralność Kalego sam wskazałeś własnym działanie lub myśleniem. Twój pracodawca kombinuje na użytkowaniu samochodu służbowego do celów prywatnych. Krótko mówiąc okrada państwo i społeczeństwo dla zysku. Ty kombinujesz z jego własnością czyli narzędziami. Też okradasz. Jego, ale również państwo i społeczeństwo. Obaj robicie to samo, okradacie innych, bo bogacicie się nie odprowadzając należnego państwu podatku Uważacie, że postępujecie dobrze i nie interesuje was w ogóle, że działacie na szkodę ogółu społeczeństwa. Wystarczy, że jego przyłapie na tym procederze przyłapie państwo, a on ciebie i już obaj podnosicie larum, ze zostaliście okradzeni. Prz tym o optymalizacji podatków potraficie mądrzyć się obaj. Ale po należne wam świadczenia ze strony państwa upomnicie się bez najmniejszych skrupułów.

 

Przyczynek do dyskusji:

 

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,20047186,pko-bp-przerzucil-podatek-bankowy-na-klientow-to-moze-sie.html

 

Dziadek jako prawdziwy, państwowy patriota, pozostawi swoje oszczędności w PKO BP i zrezygnuje z ewentualnych lokat w tym banku, żeby jego Rząd miał więcej na nowe opony.

 

Debilnych wywodów nie komentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.