Skocz do zawartości
IGNORED

Sonus Faber Electa


jimmi

Rekomendowane odpowiedzi

$_85.JPG

 

Drodzy formuowicze, prosze o informacje jak dawno owe monitory byly produkowane i czy warto je nabyc "woeloletnie". Wiem tylko ze dawno.

Jak dzis sie plasuje ich cena wraz ze standami-zestaw dokladnie ze zdjecia. Jaka jest wartosc ich brzmienia na tle nowszych modeli?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno

dawno

warto

warto

Jaka jest wartosc ich brzmienia na tle nowszych modeli?

W kwestii tej firmy, to nowsze są gorsze. W kwestii innych są warte każdej złotówki jaką za nią należy zapłacić na rynku S/H - po szczegóły zgłoś się na priv do n.p. Squada;-)

Pozdr!

P.S.

to bardzo dobry kierunek - serio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek jest fajny, generalnie jest tylko kwestia tego ile nalezy za nie zaplacic. Wykonanie jest obledne, jak i material ect. Tylko ten wiek lekko mnie przeraza a dokladnie to jak czas wplywa na przetworniki, co do drewna to nawet i lepiej ze stare.

Sonicznie mnie interesuja bardzo.

Jak je wycenic o to jest pytanie.

 

priv do n.p. Squada, chetnie lecz uzytkownika o tym niku nie znajduje..

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł wątku i zdjęcie odnosi się do SF Electa. Tych maluchów nie znam a to trochę inne klasyki niż moje Electa Amator mkI.

 

 

Dokładnie to squad05 - ma Electę Amator I jeśli się nie mylę, jest dość aktywny, więc bez problemu znajdziesz...

Witek, staram się ruszać ile mogę :)

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 1,5 roku temu kolega kupił Electę Amator z oryginalnymi standami za 8,5kzł głośniki w stanie idealnym można powiedzieć jak z fabryki. Posłuchał i powiedział biorę i koniec w sumie żałuję ze to ja nie byłem w tym miejscu i o tej godzinie. Od kilkunastu miesięcy ktoś próbuje sprzedać takie same electy amator na aledrogo za 12,5 sory ale to dużo za dużo ostatnio chyba opuścił na 9,5 tez moim zdaniem za wiele.

Samej Electy raczej nie powinno porównywać się do Electy Amator mimo wszystko nie ta klasa.

Tak więc uwaga głośniki na pewno warte pewnej sumy ale bez przesady. Wiadomo sprzedający bedzie wymyślał że Heind i inne cuda ale to nieprawda.

Jeśli są w super stanie i możesz ich posłuchać i podobają ci się to moim zdaniem max 4-5kzł i to chyba za wiele.

Zresztą poobserwuj i zobacz jak zakończy się ta aukcja i dolicz standy oraz wyciągnij wnioski.

 

http://www.ebay.pl/itm/Sonus-Faber-Electa-High-End-Traumlautsprecher-/121944540155?hash=item1c647603fb:g:DeQAAOSwJQdXAVWZ

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweljazz

Aucja ktora podales jest nieadekwatna, zerknij na opis i zdjecia kopulek.

 

4-5k ze standami to bylaby swietna cena, generalnie same standy sa wg mnie sporo warte, a napewno uwagi ;)

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze z Ebaya maja jakis dziwny wyblakly kolor, pewnie dlatego cena jest tak niska.

 

Tweetery to Dynaudio D28, prawie napewno specjalna wersja dla SF, woofer to Skaaning / Audiotechnology - nigdzie niedostepny, w razie uszkodzenia trzeba szukac zamiennikow.

W Electach Amator byl T330D-SF i woofer Skaaning / AT ale bardziej przypominajacy nowsza serie C-quenze.

Co do zwrotnic to ciezko powiedziec, sa solidnie zalane klejem, nie da sie ich wyciagnac ani nawet rozebrac.

 

Amatory 1 mozna kupic za 1750-2200e, EA2 (na scanspeakach) za okolo 1750-2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweljazz

Aucja ktora podales jest nieadekwatna, zerknij na opis i zdjecia kopulek.

 

4-5k ze standami to bylaby swietna cena, generalnie same standy sa wg mnie sporo warte, a napewno uwagi ;)

 

Znalazłem pierwsze lepsze nie wnikałem w opis bo niemieckiego nie znam. Jednak tak czy inaczej więcej niż 5kzł nie zapłaciłbym. Tak jak napisałem wcześniej znam dosyć dobrze electy amator samych elect słuchałem dosyć krótko ale z tego względu że obok stały electy amator które okazały się sporo lepsze.

Co jednak mimo wszystko, nie zmienia faktu że można z samymi electami też zgrzeszyć po warunkiem że ten grzech będzie miał rozsądną cenę. To są naprawdę świetne głośniki a electy amator wybitne. Ot i tyle a może aż tyle.

Zbij cenę do 5kzł lub niej i będziesz miał fajne głośniki.

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rydz

zdrowa w sensie- droga cena. Zdecydowanie.

 

paweljazz- sprzedawca zada 1400eur ze standami

 

Czyli około 6kzł wydaje mi się że to za dużo. Ja w każdym razie jakiekolwiek rozmowy zaczynałbym od 5kzł. Dla mnie nie są warte więcej. Czy sprzeda za 1,4kzł euro pokaże ale zapewne nie prędko. Sprawa druga nie siedzę w twoim portfelu i nie wiem ile to dla Ciebie 6kzł. Jeśli jest możliwość wypożycz i posłuchaj przynajmniej kilka dni dopiero wtedy stwierdzisz czy ten dźwięk wart jest takie pieniądze.

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.