Skocz do zawartości
IGNORED

Audiolab 8200A vs Rega Brio-R


Coyotee

Rekomendowane odpowiedzi

Audiolab konkretnie 8200a można powiedzieć, że jest wzorcem neutralności. A poprawianie analityczności? Tego nie potrafię zrozumieć. Jest za mało analityczny czy za dużo i trzeba go zepsuć. Radzę nie powielać tego co ktoś tam o czymś gada bo tworzy się legendy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega to takie trochę lekkie granie, bez masy, wesołe, ale niepełne wg mnie. Jestem Audiolabowcem i uważam to za lepsze granie. Myślę jednak, że to czego szukasz znajdziesz w hybrydzie Vincenta i Baltlabie Epoca 3, tylko na używkę trza zapolować. Potem chyba Roksan Caspian i Audiolab, Rega na końcu wg mnie. Roksan Kandy jakoś mnie nigdy nie olśnił, jest niezły, ale ciut wolny i wszystko tak na swój dziwny sposób "upiększa / umuzykalnia" (tak ciut nienaturalnie wg mnie)

 

a co to kurcze znaczy"wesołe granie" ??? o co koledze chodziło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulepszanie brzmienia tak aby nie było analityczne.

 

No jakby ktoś chciał mi Audiolaba tak ulepszyć aby nie był analityczny to ja pierdzielę takie ulepszanie. Nie sądzę też żeby to była jakaś wada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Słaaaaawek

po odsłuchu u siebie regi brio r i apollo r miałem ubaw z tych wszystkich recenzji w których recenzenci szczytowali jakie to cudo ta brio, faktycznie było to "radosne granie" - szkoda, że obok radosnego nie mogę dodać - dobre granie... Jak już wyżej wspomniałem poza barwą wokali cała reszta jest do du....y.

ps. i ta cena 3300 zł za brio r - to też "radosna cena" no ale koszty recenzji muszą się zwrócić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

a co to kurcze znaczy"wesołe granie" ??? o co koledze chodziło?

ma lekką sygnaturę, jest ok do miłej lub "wesołej" muzyki ;p, nie bardzo na nim dla mnie grały mocniejsze brzmienia już nawet od Jethro Tull oraz szybka wymagająca muza jak Yello. Rega tak jakoś wszystko spłyca lekko, zabiera poważniejsze akcenty i gra Regi kojarzy mi się z "miło, przyjemnie.....za lekko" ;p. Brak dociążenia pasma

 

Kocham połączenie analityczności i jakości Audiolaba. Nie ukrywam, że dla mnie to już wysoka półka, aczkolwiek rozważam w 2017 Baltlaba Epoca 3, Roksana Caspiana, hybrydę Vincenta i ze 2-3 lampy do testów (Audio Fezz / Phast / Cayin / Jolida / Primaluna / Triode / Mingda). Jeśli któryś z ww. wzmaków połączy jakość z analitycznością oraz plastycznością i uniwersalnością Audiolaba z ciut większym dociążeniem dołu i przez to całości nie wykluczam zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />"miło, przyjemnie<br />

 

Tu sie zgodze. To dobry wzmacniacz do dlugiego, relakcujacego sluchania. Z drugiej strony audiolab, ktory jest duzo mniej "muzykalny" a nastawia sie na eksponowanie poszczegolnych dzwiekow zamiast graniu calosci. I w jednym i drugim brak odpowiedniego rozlokowania instrumentow na scenie. Dwa rozne wzmacniacze i dwie grupy osob z innymi gustami muzycznymi. Ja wole cos po srodku i to moim zdaniam zapewnia Roksan K2..oprocz tego sporo mocy w porownaniu i z jednym i z drugim. Teraz tylko autor musi wybrac co on woli. Jak dobierze sie piskliwy model monitor audio do takiego audiolaba to az uszy bola. Z drugiej strony z rega jakies cieple i rozlazace sie jak kluchy kolumny tez nie zagraja dobrze.

 

Audiolab nie jest naturalny, czy neutralny tylko sucho-jasno-analityczny w porownaniu do regi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani suchy ani jasny ani nadmiernie analityczny (jeśli w ogóle to wada) w porównaniu do wszystkiego. Gra od rana (filmy, bajki, wiadomości i muzyczka) i nikogo nie męczy a jak wracam po pracy wieczorami plumka do snu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Tu sie zgodze. To dobry wzmacniacz do dlugiego, relakcujacego sluchania. Z drugiej strony audiolab, ktory jest duzo mniej "muzykalny" a nastawia sie na eksponowanie poszczegolnych dzwiekow zamiast graniu calosci. I w jednym i drugim brak odpowiedniego rozlokowania instrumentow na scenie. Dwa rozne wzmacniacze i dwie grupy osob z innymi gustami muzycznymi. Ja wole cos po srodku i to moim zdaniam zapewnia Roksan K2..oprocz tego sporo mocy w porownaniu i z jednym i z drugim. Teraz tylko autor musi wybrac co on woli. Jak dobierze sie piskliwy model monitor audio do takiego audiolaba to az uszy bola. Z drugiej strony z rega jakies cieple i rozlazace sie jak kluchy kolumny tez nie zagraja dobrze.

 

Audiolab nie jest naturalny, czy neutralny tylko sucho-jasno-analityczny w porownaniu do regi.

on tak brzmi na niezgranych kolumnach, np. Paradigm. Z Dali gra bardzo dobrze i te cechy nie występują, jest pozytywnie analityczny bez kłucia szczegółami, nie jest ZA jasny i ma nawet miłą barwę. Ale tak, zgodzę się, że w kwestii barwy i nasycenia Roksan (szczególnie Caspian), Baltlab E3, hybrydy Vicka, kilka lamp - oferują więcej i nie bez powodu za rok będę wybierał z nich docelowy piec porównując z Audiolabem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz podac w takim razie przyklad analitycznego, suchego i jasnego wzmacniacza...innego niz audiolab. Cos z anglikow najlepiej, bo na tym rynku jestem najlepiej rozeznany.

 

Na unitrze kiedys tez sie sluchalo bajek, wiadomosci i muzyki i nikt nie narzekal...baa...nawet wiekszosc uwazala, ze Pana Boga za nogi zlapala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie przy odsłuchach dużo bardziej "sterylny" był exposure 1010 i 2010 yamaha 4xx(nie pamiętam modelu)

Jednocześnie tego typu opinie są o kant dupy rozbić bo każdy z nas słuchał w innym miejscu/systemie i każdemu co innego pasuje.

 

A największa synergię słyszałem w połączeniu 2 systemów

Na pierwszym miejscu :

Fatman + triangle (nie pomnę modelu ale coś ebałt 12-14 tysi) + gramofon z lat 70tych

 

Na drugim TAD + NAIM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

A mozesz podac w takim razie przyklad analitycznego, suchego i jasnego wzmacniacza...innego niz audiolab. Cos z anglikow najlepiej, bo na tym rynku jestem najlepiej rozeznany.

 

Na unitrze kiedys tez sie sluchalo bajek, wiadomosci i muzyki i nikt nie narzekal...baa...nawet wiekszosc uwazala, ze Pana Boga za nogi zlapala.

Primare, niektóre CA i Marantze, Exposure, Rotel też bywa suchawy i jasnawy. Audiolab potrafi grać dość ciekawą "plamą dźwięku", jest poza tym bardzo uniwersalny i żaden gatunek nie brzmi na nim z "brakami". Atoll potrafi przesadnie zagęścić i osłodzić, NAD specyficznie oddaje niskie częstotliwości. Dla mnie ze średniej półki Baltlab E3, Audiolab, AMC, MF, Roksan, Vincent to liderzy, a słucham od plumkania, przez Yello, Pink Floyd, Jethro Tull do Metallici itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan, MF i audiolab to zupelnie inne granie. Roksan, MF zdecydowanie berdziej ocieplony i spojny dzwiek i nie taki "straight in your face" jak audiolab. Wiecej muzyki w muzyce.

 

Primare (ogolnie jako firma)to dobry przyklad sucharka chyba jeszcze wiekszego niz 8200. Z suchym, jasnym Marantzem sie nie spotkalem...Z Rotela sluchalem tylko w sklepie dwoch wzmakow do £600 (11 i 12 chyba) i wydawalo mi sie, ze do rocka to dobry sprzet. Podobny styl do audiolab w kontekscie barwy przekazu. Nienajlepsze wybrzmiewanie, ale dosc dobra kontrola i szczegolowosc jak na ta polke.

 

CA to dobry przyklad "plastic is fantastic" z Chin. Chyba tylko siedziba jest w UK a caly ten zlom skladaja w Azji...

 

Zanim kupilem marantza sa8005 zastanawialem sie tez nad audiolab 8200cdq bo za £375 nowego moglem kupic...cena marzenie...dzwiek porazka. Marantz zagral duzo cieplej i nie tak jasno, wrecz klojaco w uszy. Do audiolab trzeba miec cieple glosniki o nasyconej barwie. Podlacz pod niego Tannoy to Ci uszy zwiedna.

 

Ja slucham kazdej muzyki. Oprocz disco polo i country.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan, MF i audiolab to zupelnie inne granie. Roksan, MF zdecydowanie berdziej ocieplony i spojny dzwiek i nie taki "straight in your face" jak audiolab. Wiecej muzyki w muzyce.

 

Primare (ogolnie jako firma)to dobry przyklad sucharka chyba jeszcze wiekszego niz 8200. Z suchym, jasnym Marantzem sie nie spotkalem...Z Rotela sluchalem tylko w sklepie dwoch wzmakow do £600 (11 i 12 chyba) i wydawalo mi sie, ze do rocka to dobry sprzet. Podobny styl do audiolab w kontekscie barwy przekazu. Nienajlepsze wybrzmiewanie, ale dosc dobra kontrola i szczegolowosc jak na ta polke.

 

CA to dobry przyklad "plastic is fantastic" z Chin. Chyba tylko siedziba jest w UK a caly ten zlom skladaja w Azji...

 

Zanim kupilem marantza sa8005 zastanawialem sie tez nad audiolab 8200cdq bo za £375 nowego moglem kupic...cena marzenie...dzwiek porazka. Marantz zagral duzo cieplej i nie tak jasno, wrecz klojaco w uszy. Do audiolab trzeba miec cieple glosniki o nasyconej barwie. Podlacz pod niego Tannoy to Ci uszy zwiedna.

 

Ja slucham kazdej muzyki. Oprocz disco polo i country.

 

Góralską też muzykie słuchasz zatem...

 

 

Marantz pm8005 efekciarsko podkręca wyższa średnicę co pewnie miało dac efekt czystego dźwięku, szczególnie wokali. Mnie takie efekciarskie granie meczy. Jest pozbawione czaru i subtelności. Wycie, daecie mordy, nerwowość dźwięku itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie. Marantz nadal troche barwy i ciepla w kazdym pasmie... Nie wiem o jakim "darciu mordy" piszesz??? "czysty dzwiek" to slysze teraz z antila. Wiecej szczegolow, mniej ciepla, ale wybrzmiewanie zdecydowanie lepsze co daje znacznie lepszy efekt koncowy. Niestety wciaz nie jest idealnie.

 

Goralskiej muzyki ani mongolskiej, irlandzkiej czy tez innej ludowej nie slucham bo nie mam zadnej. Chodzilo mi o podstawowe nurty muzyczne...

 

A tak na marginesie Golec Orkiestra to goralska muzyka czy moze rock, albo pop, albo ludowa...? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie Golec Orkiestra to goralska muzyka czy moze rock, albo pop, albo ludowa...? ;)

 

Biesiadnia :P

 

 

A darcie mordy ,to brak subtelnosci, gladkosci, nerwowosc w brzmieniu.

 

Darie mordy to tez przeciwności Analogowośći brzmienia.

 

Miałem go pół roku z Tannoyami . Wiem co pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja w każdym sklepie nie dla idiotów.

 

Ale tam nie ma pm8005. A chyba o nim mowa.

 

W sklepie dla nie idiotów kupią jakieś Janusze pm 6005 z kolumnami JBL i myślą , że Pana boga za nogi złapali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Biesiadnia :P

 

 

A darcie mordy ,to brak subtelnosci, gladkosci, nerwowosc w brzmieniu.

 

Darie mordy to tez przeciwności Analogowośći brzmienia.

 

Miałem go pół roku z Tannoyami . Wiem co pisze.

 

System ma różnicować realizacje...analogowo to analogowo, jak byś miał nagrany krzyk też ma być gładki i nie drzeć mordy...? wyobrażasz sobie trąbkę wygladzoną przez system audio...?

Jakie jest analogowe brzmienie...dla mnie nie ma to nic wspólnego ze spowolnieniem i uśrednianiem dźwięków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

System ma różnicować realizacje...analogowo to analogowo, jak byś miał nagrany krzyk też ma być gładki i nie drzeć mordy...? wyobrażasz sobie trąbkę wygladzoną przez system audio...?

 

No właśnie. Realizację nagrane analogowo mają brzmieć analogowo, a nie drzec morde.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Ale tam nie ma pm8005. A chyba o nim mowa.

 

W sklepie dla nie idiotów kupią jakieś Janusze pm 6005 z kolumnami JBL i myślą , że Pana boga za nogi złapali

 

O widzę kolega z tych lepszych od innych... :-(

Chyba, że opacznie zrozumiałem...

Nie wszystkich stać na lepszy sprzęt...cieszą się z tego co mają...to jakaś ujma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchach. Na moich Elacach EL 121 słuchałem Atoll IN80 i IN100 potem Brio-R, Elex-R i Kandy K3. Przypominam że zależało mi na głębokim nisko schodzącym i kontrolowanym basie oraz szerokiej scenie i przestrzeni. Słyszałem dużą różnicę miedzy IN80 i IN100 - lepszy bas i przestrzeń, górne pasma dochodziły z tej piątki najwyżej co generalnie mi nie przeszkadza. Na Atollu zacząłem i na nim skończyłem, podoba mi się to granie ale słyszałem że to może być efekt przy pierwszej styczności z IN100, na dłuższą metę może być męczący.

 

Następnie przyszła pora na Brio-R przerwałem odsłuch, może to wina głośników ale niskiego basu to w nim nie było wcale. Po przepięciu na Elex-R duża poprawa, barwa podobała mi się ale w porównaniu z IN100 mniej przestrzeni a górne pasma były skrócone. Doradca zaproponował jeszcze rozważenie dobrania wyżej grających głośników np: Pylon Diamond.

 

Ostatni był Kandy K3, który grał podobnie do Atolla IN100 z tym, że jakby bardziej subtelnie, szlachetniej i szeroko.

 

W Elex-R jest podobno dobry przedwzmacniacz a planuję słuchać również gramofonu.

 

W dalszym ciągu nie słuchałem Audiolaba ale jeśli Roksan to taki ulepszony Audiolab z lepszym basem to w sumie chyba nie muszę go słuchać, chyba że ktoś z warszawy mógłby dać posłuchać bo w salonach go nie mają.

 

Jak wygląda porównanie Kandy K3 z Caspianem M1NG? Mogę tego ostatniego kupić używanego za około 3500. Z drugiej strony mogę mieć Elex-R za 3900 z gwarancją 2 lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O widzę kolega z tych lepszych od innych... :-(

Chyba, że opacznie zrozumiałem...

Nie wszystkich stać na lepszy sprzęt...cieszą się z tego co mają...to jakaś ujma?

 

Nie pisałem nic na temat pieniędzy. Moim zdaniem łatwo wyciągnąć z tego co napisałem , że ludzie są w ogóle nieświadomi tego , jak brzmi przyzwoity sprzęt i ile kosztuje naprawdę dobry zestaw. Myślą, że kupując pm6005 to tak jak kupić nowe auto segmentu D. Tez mi się tak kiedyś wydawało. Myślałem że za 3 tyś kupie nowe kolumny, wzmak i ze będzie juz grubo.

 

 

Jakiś przykład analogowej realizacji?

 

 

Stare wydania Dire Straits.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam nie ma pm8005. A chyba o nim mowa.

 

W sklepie dla nie idiotów kupią jakieś Janusze pm 6005 z kolumnami JBL i myślą , że Pana boga za nogi złapali

 

Twoja wypowiedź oznaczała jednoznacznie, że jeśli nie spotkałeś się z suchym i jasnym Marantzem to wśród tych Marantzów, które spotkałeś nie ma jasnych i suchych. Teraz piszesz o jednym modelu co oznacza, że wprowadzasz ludzi w błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Twoja wypowiedź oznaczała jednoznacznie, że jeśli nie spotkałeś się z suchym i jasnym Marantzem to wśród tych Marantzów, które spotkałeś nie ma jasnych i suchych. Teraz piszesz o jednym modelu co oznacza, że wprowadzasz ludzi w błąd.

 

Ale ja nie pisałem nigdzie , że nie spotkalem jasnych i suchych narantzow. To Hubert pisał coś w ten desen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pisałem nigdzie , że nie spotkalem jasnych i suchych narantzow. To Hubert pisał coś w ten desen.

 

No fakt. Mam burdel w papierach:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie ma co sie spierac...dla mnie gra sucho I analitycznie, dla was jak wzmak lampowy...kazdy ma swoja racje.

 

Prawda jest taka, ze Roksan I tak najlepszy :) chociaz jak ktos lubi audiolab to proponuje posluchac primare i30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie ma co sie spierac...dla mnie gra sucho I analitycznie, dla was jak wzmak lampowy...kazdy ma swoja racje.

ale to o pm8005 marantza? czy audiolab?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.