Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do tannoy dc6t


Jared7

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym forum panuje taki trend ,że cd to najtańszy punkt systemu.Bardzo drogie kolumny do tanszego wzmacniacza cd za 3stówy i chiński dac za 1500zł .Tak jest trendy dla wielu ale niestety najlepszy wzmak z najlepszymi kolumnami zagra tak jak mu żródło pozwoli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Opowiem trochę o pierwszym kontakcie z tannoy dc6t. nawet podłączone do yamaha rs-700 i cd s-300 te kolumienki zamordowały monitor audio bx6. Pod każdym względem. nawet bas, o którego niedostatek się obawiałem, podoba mi się bardziej w tannoy. Jest naprawdę dobry! przestrzeń, stereofonia i detale są nieporównywalnie lepsze. Dlatego też pomyślałem, że jeżeli możliwe jest za niewiele większe pieniądze od moich obecnych klocków jeszcze poprawić trochę dźwięk, to dlaczego nie. Stąd też pomysł, by poszukać lepszego wzmaka, np. z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj CD player jest najdrozszy z calego zestawu....no za dwa tygodnie przyjdzie Tucana 2 do kompletu, wiec sie wyrowna i najtansze beda glosniki :)

 

Tego coplanda nie slyszalem. Tannoy nie maja glebokiego basu, wiec nie wiem jak graly bx6 skoro teraz jest lepszy. Stereofonia, scena to tannoy jest najlepszy w swojej cenie. Najwazniejsze, ze jestes zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako alternatywę do już wymienionych wzmacniaczy polecam posłuchać Tannoya z Audiolabem 8200A.

Roksan czy Nad to też dobre propozycje a najlepszą wybrać można dopiero po odsłuchach.

Copland CSA28 to kawał porządnego pieca tylko trudno dostępny i chyba najstarszy z proponowanych.

 

Moj CD player jest najdrozszy z calego zestawu....no za dwa tygodnie przyjdzie Tucana 2 do kompletu, wiec sie wyrowna i najtansze beda glosniki :)

Takie rozwiązanie nie jest standardowe ale bardzo korzystne dla kolumn, które będą w pełni kontrolowane przez elektronikę, jedynie brzmienie może się zmienić na bardziej analityczne, szybsze itd zależy kto co lubi. Jestem ciekaw opinii jak zagrają Precision 6.4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo dobry wzmak ale za neutralny do Tannoya,

Roksan będzie bardzo dobrym wyborem. ewentualnie lampa ale na KT88

 

Lampy na kt88 oraz na el34, te grające dobrze , tez są przecież neutralne i naturalne :)

 

dziękuję za wszystkie podpowiedzi. nie ukrywam, że także patrzę na budżet. czy np. marantz pm7005 będzie złym wyborem i przeskokiem z yamaha?

 

Pm8005 miałem kilka mcy.efekciarski Przełom średnicy i góry z tannoy precision męczyły tak ze marantza sprzedałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy na kt88 oraz na el34, te grające dobrze , tez są przecież neutralne i naturalne :)

 

Tak zgadzam się KT88 dodają dynamiki której EL34 nieco brakuje. Do Tannoya jednak polecał bym te bardziej dynamiczniejsze.

Marantz 7005 to przeciętny wybór do tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak zgadzam się KT88 dodają dynamiki której EL34 nieco brakuje. Do Tannoya jednak polecał bym te bardziej dynamiczniejsze.

Marantz 7005 to przeciętny wybór do tych kolumn.

 

Ja bym to ujął inaczej. Zakładając , że mamy do czynienia ze wzmacniaczami grającym dobrze, to KT88 będzie bardziej dynamiczny, a el34 bardziej muzykalny. Coś za coś ale nie powiedziałbym, że el34 brakuje dynamiki. Mam wzmacniacz na el34 i jest dynamiczniejszy niż Vincent 237 co ma 150 w 8ohm na kanał. Tak samo jest bardziej dynamiczny niż Baltlab Epoca 3 , marantz pm8005. Słuchałem je u siebie w domu.

 

Jeśli jednak przetestujemy kiepski wzmacniacz na el34 to faktycznie zagra mulowato, z ciągnącym się basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszukałem oferty. myslę o audiolab 8200a i denon 1520ae. oba mają dobre opinie i wyglądają też ok, jak na sprzęt do salonu przystało :)

 

Mój poprzednik ma racje.

Długa droga przed Tobą. Audiolab i Denon to 2 skrajnie różne brzmienia. Oba znajdują swoich wielbicieli ale na pewno osoby korzystające z Audiolaba nie przesiądą się na Denona i odwrotnie. Nie przeszukuj ofert tylko odsłuch.

 

Pozdrawiam

 

 

Edit: Swoją drogą nie wyobrażam sobie podłączenia audiolaba do Tannoya

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że paru gości posiada jakąś tajną wiedzę którą nie bardzo się chce podzielić. Czy każdy musiał mieć w życiu Audiolaba i wielkim nietaktem jest nie wiedzieć jak on gra? Skąd kolega ma wiedzieć że bardzo chwalony w wielu miejscach wzmacniacz nie zagra akurat z jego kolumnami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą nie wyobrażam sobie podłączenia audiolaba do Tannoya

Wszystko jest kwestią doświadczenia.. człowiek całe życie się uczy..

Podlaczyc sie da, tylko efekt bedzie dosc szokujacy dla uszu :)

Tak można napisać o większości połączeń w audio..

.. zależy jeszcze co kogo szokuje..;)

 

Jak autor tematu kupi wzmak i posłucha to będzie wtedy wiadomo co dalej.. jeśli się pochwali..

a tak nadal trwa loteria.. :)

Ja ze swojej strony jeśli bas jest kluczowy stawiam na NAD 356

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzac jak graja poszczegolne elementy zestawu jestes w stanie z duzym prawdopodobienstwem powiedziec jak zagraja razem...tak jak napisales...kwestia osluchania.

 

Nie wiem czy zauwazyles, ze dla wiekszosci na tym forum slowo lepiej jest rownoznaczne ze slowem inaczej. Zwlaszcza w kontekscie do tego co bylo chwile wczesniej.

 

Z jednym sie zgadzam, ogolnie podsumowywujac kolumny to Tannoy sa lepsze od Bx6 jednak potrzebuja odpowiedniego wzmacniacza I odtwarzacza by blyszczec. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kiedyś audiolaba 8000 a lub s podłączonego do Tannoy m4 i grało to bardzo dobrze..

..zwłaszcza dla właściciela tego zestawu.. odtwarzacza nie pamiętam..

..więc wszystko kwestia gustu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.