Skocz do zawartości
IGNORED

Czy ktoś kiedyś badał wpływ percepcji (np marki) na odsłuch sprzętu?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

I wyśmiana przez niego podczas odsłuchu opinia żony, dla której nazwa technics, krell czy accuphase nie robi różnicy i która stwierdzi że generalnie "to przecież gra tak samo", może się w swoim czasie okazać zadziwiająco słuszna :)

Samo życie. KIlka ładnych lat temu miałem Krell 400xi. Mały ale wariat w klasie A. Na początku czarował mnie mocą, brzmieniem i przestrzenią. No ale bakcyl zmian uderzył. W ogłsozeniach pohjawił się Accuphase E408. Uzywany kosztował za 2.5-3 razy tyle co ten Krell używka. Powinna być przepaść. No i ta marka Accuphase. Mniam. Accu został do mnie przywieziony, zapłaciłem (w sumie to była kaucja bo okazało się ze sprzedawcą był Nautulius z Wawki) i podłaczyłem. No nirvana. Banan na twarzy. Syfiasty Krell przeszkadzający teraz w kącie, takie badziewie,blee. Po kilku dniach jednak podłaczyłem Krella ponownie aby się "utwierdzić" w przewadze japonskiego złota. Hmm. Downgrade nie usłyszałem. Hmm. W sumie grało bardzo podobnie. Zdziwko. E408 pojechał z powrotem do Nautiliusa.. no ale wtedy kupiłem E550, tu dopiero była słyszalna różnica...

 

Czasem inaczej/głośniej albo po prostu z innego klocka czy kabla - od razu wydaje się lepiej i ciekawiej. Potrzeba dłużej posłuchać a potem wrócić do znanego sobie zestawu żeby zobaczyć czy powrót boli czy nie.

 

Z kablami to samo. Kiedyś - na bazie opisów i och-achów zewsząd - kupiłem kable Harmonixa. W Polsce dopiero co wchodziły a że były pieruńsko drogie to wyczaiłem używki gdzieś z Japonii za mniej więcej pół ceny w Polandzie. Zresztą smiesznie było bo najpierw kupiłem niższy model a potem po słuchaniu znów z Japonii ten droższy. Tanszy wrzuciłem na hifi.pl na sprzedaż za mniej więcej 1/2 ceny polskiego dystrybutora i ...w ciągu godziny miałem telefon z MojeAudio z wyrzutem że "psuję rynek, klienci się skarżą że przepłacili a na dodatek na pewno sprzedaję podróby" (sic!). Odlot. No ale ja nie o tym... W końcku skompletowałem cały zestaw Harmonixa - topowe interconnecty, głosnikowe, sieciówki. Kupa forsy nawet jak na używki i to wtedy gdy dolar był zdecydowanie tanszy. No a potem zainteresowałem się Lebenem, a potem doczytałem o kablach Auditorium23. W porównaniu do cen kabli Harmonixa - taniocha. Kupiłem głośnikowe i ic. No i co - powinny zagrac inaczej/gorzej zapewne. Miałem wtedy cd Accuphase, dwa wyjścia liniowe. Wzmacniacz tenże Accu E550, wybór źródeł z pilota. Podłaczyłem cd playera zarówno kablami Harmonixa jak i Auditrium23 i słuchałem, słuchałem, zmieniając tylko we wzmacniaczu wejście liniowe pilotem i sluchając czy i co się zmienia w dźwięku. No ja chyba generalnie głuchy jestem - nie usłyszałem żadnej znacząj róznicy w brzmieniu mojego zestawu. Nic. Harmonixy wszystkie poszły na sprzedaż.....

 

Wiele osób wręcz boi się ślepych testów bo są przekonani do swoich wartości i rozumowania.

No własnie. Tym bardziej nie byłem w stanie zrozumieć dlaczego taki kolega Pacuła pisał na swoim "blogu hifi", że slepe testy są błędne bo.. nie wiem, nie zrozumiałem jego rozumowania.. ale może chodziło o to, że wtedy recenzenci i marketerzy nie mieliby z czego żyć no bo jak tu pisac recenzję że sprzet jest super jak brzmi gorzej albo w sumie nie wiadomo jak bo różnic nie słychac ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie możliwe jest przesłuchanie wszystkiego. Można się sugerować testami opiniami czy forami jednak trzeba pamiętać że to nie recenzent nie kolega z forum czy nie sprzedawca będzie tego słuchał w domu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a potem zainteresowałem się Lebenem, a potem doczytałem o kablach Auditorium23.

Nie mogę ich nigdzie namierzyć. Dystrybucja jakaś słaba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na rynku "marketowym" od wieków taką pozycje ma Sony(przynajmniej u nas w kraju). Zawsze to były takie produkty "z plusem". Nic się nie zmieniło, ostatnio kupowałem TV i sprzedawca: wie pan, to dobre, ale sony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę ich nigdzie namierzyć. Dystrybucja jakaś słaba.

skontaktuj sie bezpośrednio z producentem (przez strionę www auditorium23) i zamów - wysyła DHLem do Polski bez problemu a na dodatek żadnej głupiej marży nie będziesz płacił - ja tak kupowałem głośnikowe, interkonekty i step-up - zero problemów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.