Skocz do zawartości
IGNORED

DAC: CA DAC Magic 100 czy Aune x1s


KotD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem zacząć zabawę z plikami z laptopa. Na początek szukam DAC-a, który w rozsądnej cenie pozwoli mi na słuchanie w przyzwoitej jakości. Trochę poczytałem i wybrałem dwa DAC-i wymienione w temacie. Jakby było taniej i lepiej to bardzo chętnie posłucham propozycji:)

Nowy Aune jest droższy od nowego CA o ok 350 pln. Czy warto zapłacić tyle więcej za teoretycznie lepszy DAC?

Reszta mojego zestawu to: Rotel RA1070, JBL 4312E oraz główne źródło Primare CD30.2 co akurat nie ma znaczenia, bo pliki będą tylko uzupełnieniem, a CD i tak pozostanie głównym źródłem. Muzyka różna, od Slayera do POP-u.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie będę mógł niestety doradzić dokładnie bo nie znam tych kolumn. Jednak dobrze znam dźwięk dac magic 100. To dobry przetwornik jednak nastawiony raczej do ciemniejszych systemów.

Gra jasno, dość mocno detalicznie w górze pasma. Jeśli kolumny są jasne to system będzie jazgotliwy. Gra czysto, środek umiarkowany, basy w porządku, góra wysunięta.

 

Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

dzięki za odpowiedź. Kolumny nie są jasne, Rotel dodaje im tego czego brakowało z innymi wzmacniaczami. Jak dla mnie jest bardzo dobrze. Kolumny maja jeszcze taka zaletę, że można regulować średnie i wysokie tony, więc zawsze jest jakaś możliwość dopasowania dźwięku.

Bardziej zależy mi na przejrzystości i separacji instrumentów. Nie chciałbym, żeby np Slayer grał jak papka wszystkich dźwięków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym, żeby np Slayer grał jak papka wszystkich dźwięków

Nie wiem jak Slayer, ale gdy odsłuchiwałem CA Dac Magic+ to na Ania Movie "Bang Bang" w momencia uderzenia wszystkim zabrzmiała bez separacji instrumentów - hałaśliwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Aune X1s. Przede wszystkim jest bardzie funkcjonalny i chyba lepiej wyposażony w ilość in/out cyfrowych i analogowych. To też wzmacniacz słuchawkowy i podoba mi się w nim to, że po podpięciu słuchawek nie odłącza się sygnał Audio OUT. Wyciszam potencjometrem słuchawki i słucham plików z komputera przez wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak w wiekszosci przypadków, cena ma znaczenie.

To chyba podstawowy błąd w w wielu przypadkach. Często się sprawdza przysłowie, że lepsze jest wrogiem dobrego a dla wielu właśnie droższe=lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę źle sformuowałęm pierwsze zdanie. Bezpieczniej jest napisać "niekoniecznie". Nie jestem na tyle kompetentny, żeby coś zapropować. Mogę tylko wtrącić, że czterech kolegów z tego forum, zebrali się, żeby przetestować kartę dźwiękową AIM sc808 z droższym zewnętrznym DAC. Podobno przepaści nie było. Sam zastanawiałem się nad DAC MAGIC 100, bo mam wzmacniacz tej firmy, ale zniechęciło mnie zasilanie. Często się mówi, że impulsowy zasilacz, najlepiej wymienić na jakiś liniowy a to koszt ok 500zł. Może skontaktuj się ze sklepem Q21. Oni wypożyczają sprzęt do testów. Życzę zadowolenia z zakupu bo tyle teraz różności i opinii, że trudno się zdecydować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie odpuściłem CA. Zastanawiam się jeszcze nad Nostromo 5H.

O wybór DAC-a najlepiej szukaj porad w PC Audio. Ja np. mam dwa. Jeden to właśnie Aune X1s i drugi zintegrowany ze wzmacniaczem. Tutaj mam taki wybór, że ten wbudowany we wzmacniaczu pracuje w trybie adaptacyjnym i obsługuje protokół WASAPI a Aune w trybie asynchronicznym i może korzystać z ASIO. Wg. mnie obydwa grają bez wyczuwalnych różnic. Teraz weź Panie się spieraj. Odpowiedź jaka zazwyczaj pada "masz chińskie zabawki, więc nie słyszysz różnicy" a prawda jest taka, że większość audiofilów nie zgodziła by się na ślepy test, żeby porównać swojego audio Rolls-Rocye'a z z budżetowym DAC-iem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też wybór DAC-a traktuję z przymrużeniem oka. Wiem, że w takiej cenie spektakularnych różnic nie będzie, tym bardziej, że to mam być tylko uzupełnienie systemu, a nie główne źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.