Jump to content
IGNORED

DAC: CA DAC Magic 100 czy Aune x1s


KotD

Recommended Posts

Witam,

chciałem zacząć zabawę z plikami z laptopa. Na początek szukam DAC-a, który w rozsądnej cenie pozwoli mi na słuchanie w przyzwoitej jakości. Trochę poczytałem i wybrałem dwa DAC-i wymienione w temacie. Jakby było taniej i lepiej to bardzo chętnie posłucham propozycji:)

Nowy Aune jest droższy od nowego CA o ok 350 pln. Czy warto zapłacić tyle więcej za teoretycznie lepszy DAC?

Reszta mojego zestawu to: Rotel RA1070, JBL 4312E oraz główne źródło Primare CD30.2 co akurat nie ma znaczenia, bo pliki będą tylko uzupełnieniem, a CD i tak pozostanie głównym źródłem. Muzyka różna, od Slayera do POP-u.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

Nie będę mógł niestety doradzić dokładnie bo nie znam tych kolumn. Jednak dobrze znam dźwięk dac magic 100. To dobry przetwornik jednak nastawiony raczej do ciemniejszych systemów.

Gra jasno, dość mocno detalicznie w górze pasma. Jeśli kolumny są jasne to system będzie jazgotliwy. Gra czysto, środek umiarkowany, basy w porządku, góra wysunięta.

 

Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

dzięki za odpowiedź. Kolumny nie są jasne, Rotel dodaje im tego czego brakowało z innymi wzmacniaczami. Jak dla mnie jest bardzo dobrze. Kolumny maja jeszcze taka zaletę, że można regulować średnie i wysokie tony, więc zawsze jest jakaś możliwość dopasowania dźwięku.

Bardziej zależy mi na przejrzystości i separacji instrumentów. Nie chciałbym, żeby np Slayer grał jak papka wszystkich dźwięków.

Link to comment
Share on other sites

Posiadam Aune X1s. Przede wszystkim jest bardzie funkcjonalny i chyba lepiej wyposażony w ilość in/out cyfrowych i analogowych. To też wzmacniacz słuchawkowy i podoba mi się w nim to, że po podpięciu słuchawek nie odłącza się sygnał Audio OUT. Wyciszam potencjometrem słuchawki i słucham plików z komputera przez wzmacniacz.

Link to comment
Share on other sites

Chyba trochę źle sformuowałęm pierwsze zdanie. Bezpieczniej jest napisać "niekoniecznie". Nie jestem na tyle kompetentny, żeby coś zapropować. Mogę tylko wtrącić, że czterech kolegów z tego forum, zebrali się, żeby przetestować kartę dźwiękową AIM sc808 z droższym zewnętrznym DAC. Podobno przepaści nie było. Sam zastanawiałem się nad DAC MAGIC 100, bo mam wzmacniacz tej firmy, ale zniechęciło mnie zasilanie. Często się mówi, że impulsowy zasilacz, najlepiej wymienić na jakiś liniowy a to koszt ok 500zł. Może skontaktuj się ze sklepem Q21. Oni wypożyczają sprzęt do testów. Życzę zadowolenia z zakupu bo tyle teraz różności i opinii, że trudno się zdecydować.

Link to comment
Share on other sites

Na razie odpuściłem CA. Zastanawiam się jeszcze nad Nostromo 5H.

O wybór DAC-a najlepiej szukaj porad w PC Audio. Ja np. mam dwa. Jeden to właśnie Aune X1s i drugi zintegrowany ze wzmacniaczem. Tutaj mam taki wybór, że ten wbudowany we wzmacniaczu pracuje w trybie adaptacyjnym i obsługuje protokół WASAPI a Aune w trybie asynchronicznym i może korzystać z ASIO. Wg. mnie obydwa grają bez wyczuwalnych różnic. Teraz weź Panie się spieraj. Odpowiedź jaka zazwyczaj pada "masz chińskie zabawki, więc nie słyszysz różnicy" a prawda jest taka, że większość audiofilów nie zgodziła by się na ślepy test, żeby porównać swojego audio Rolls-Rocye'a z z budżetowym DAC-iem :)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.