Jump to content
IGNORED

Jak to podlaczyc...

mastax666

Recommended Posts

Witam posiadam

tv Samsung PS-51D6900 Plasma TV 51

wzmacniacz Nad t755Bee

arcam rdac

dekoder satelitarny Nki

Mialem wczesniej amplituner Nad ale po kilku naprawach i wymianach postanowilem sie z nim rozstac- znowu sie popsul.

Moje pytanie jest takie jak podlaczyc te 4 rzeczy ze soba zeby dzialalo z cd i gramofonem nie mam problemu.

czy tak bedzie dobrze?

Nka do TV- kabel Hdmi

TV do arcama- optykiem

z arcama do Nad kablami RCA

Co o tym myslicie? moze jakies inne rozwiazanie?

Z dekodera NC+ obraz to kabel hdmi na TV. Z TV mozna wyjść optykiem na DAC i dalej analogowo do wzmacniacza.

Ma to tą zaletę, że w dekoderze NC+ nie ma prawdopodobnie regulacji opóźnienia dźwięku, a w większości telewizorów z wyjściem optycznym dźwięku jest. A dźwięk, połączony bezpośrednio optykiem z dekodera na DAC, a obraz na TV , może się rozjechać.....

Podłączaj tak jak pisze bolth. Nie będzie żadnego opóźnienia... no chyba że dekoder N-ki jest jakiś upośledzony.

Nie masz pewności co TV robi po drodze z tym sygnałem i jak go synchronizuje, w końcu to jest PCM. Podłączenie bezpośrednie ze źródła zawsze jest bezpieczniejsze.

Epson LS10000; Cambridge CXU + Arcam FMJ P7; Polk Reserve R700 + Paradigm Center 3 v7 + Studio 10 v5 + sub Paradigm Seismic 110; Schiit Asgard 3

Podłączaj tak jak pisze bolth. Nie będzie żadnego opóźnienia... no chyba że dekoder N-ki jest jakiś upośledzony.

Nie masz pewności co TV robi po drodze z tym sygnałem i jak go synchronizuje, w końcu to jest PCM. Podłączenie bezpośrednie ze źródła zawsze jest bezpieczniejsze.

Dzieki dzis sie pobawie jak znajde czas i dam znac czy jest jakas roznica.

Pozd

Czy puścisz sobie audio z dekodera Nki * optykiem do wzmacniacza ( co jest bez sensu ), czy wypuścisz sygnał audio optycznym już z tv ( przy okazji pójdzie też sygnał z jakiś koncertów z dysku hdd pod tv, plus Nka po Hdmi do Tv) nie ma opóźnienia względem wizji.

*dekoder nki tzw. szchownica.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.