Jump to content
IGNORED

Neural:X co to takiego ?

mcemsi

Recommended Posts

Przy sygnale źródła DTS , DD amplituner NR1606 jako input auto włącza takie właśnie odpowiednio tryby czyli DTS Neural:X , Dolby Digital Neural:X. Na ucho brzmi to podobnie jak bez Neural.

Pytanie co to jest za twór ? Kolejny jakiś usztuczniany up-mixer hiper super robiący z fizycznych 5.0 (nie mam subwoofera) jakieś swoje zmyślone wirtualne 30.5 ?

Instrukcja jak to w dzisiejszych czasach dla wielu sprzętów brzmi jak dla debili i tłumaczy to jak coś w rodzaju :

DTS Neural:X

Nadaje starszym treściom wrażenie dźwięku immersyjnego. DTS Neural:X

potrafi rozszerzyć treści stereofoniczne, 5.1 lub 7.1, aby w pełni

wykorzystać wszystkie głośniki w systemie dźwięku przestrzennego.

albo

DTS Neural:X Rozszerza sygnały dźwiękowe nie oparte na obiektach i

optymalizuje je do posiadanej konfiguracji głośników.

albo

Ten tryb wykorzystuje DTS Neural:X Upmixer, aby rozszerzyć odtwarzanie różnych źródeł do naturalnego i realistycznego

trybu wielokanałowego.

Użyj wysokich głośników, takich jak przednie wysokie głośniki, aby uzyskać trójwymiarowe pole dźwiękowe.

Naturalny i realistyczny ? Powyższe chyba oznacza coś zupełnie na odwrót.

Może ktoś z kolegów to prostym językiem wyjaśnić ?

Jak masz np.film w 5.1 a w posiadanym systemie kina domowego masz więcej kolumn np.7.1 na dole czy jeszcze np. 4 do atmosa to wciskając na pilocie tryb neural x to amplituner sam dekoduje dźwięk do poszczególnych kolumn powyżej podstawowego sygnalu 5.1. W jednych filmach zrobi to blepiej w innych gorzej.. ;-)

No jeżeli tak jest jak mówisz to owszem - jest to istotna informacja. Być może uznano ją za zbyt oczywistą w dzisiejszych czasach.....no przecież to juz nawet tzw gimbaza wie !

A co do oznaczenia kanałów - 5.1 to wiadome od dawna , glosniki+ LFE

a ta ostatnia z trzech cyferka ? ilość glośników górnych ?

Czyli jak domyślą kolejne lokacje kolejnych głośników (nie wiem ... w podłodze ,za oknem , u sasiada lub na strychu , w WC) to bedzie 7.1.4.6 ? Wiem wiem sarkazm ale te systemy juz powoli przechodzą w absurd.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.