Jump to content
IGNORED

Dali Senzor 3 vs Paradigm Mini Monitor v7

Jacente

Recommended Posts

W domu marnuje się wzmak NAD C316BEE z przeciętnie grającymi głośnikami. Szukam monitorów mogących na 12m sprostać muzyce rockowej, jazzowej oraz klasycznej, tylko nie wiem które monitory podołają takiej muzyce. Rozważam Dali Senzor 3 oraz Paradigm Mini Monitor v7 - wiem, że to dwie różne szkoły grania i zastanawiam się które lepiej zagrają. Nie bardzo mam czas na odsłuch, dlatego chciałbym zapytać o opinię doświadczonych w tym temacie forumowiczów.

Dali Zensor 3 grały u mnie z Marantzem pm6005. Spójne, dynamiczne, swobodne brzmienie. Kolumny raczej uniwersalne, dobrze grały elektronikę i jazz. Klasyki na nich nie słuchałem. Rock też brzmiał nieźle, ale w "gęstych" nagraniach czasami dźwięk trochę "rozjeżdżał" się tonalnie. Trudno mi powiedzieć, czy to wina kolumn czy wzmacniacza. Bas schodził dość nisko i był dobrej jakości. Góra swobodna, czysta, niemęcząca. Ogólnie-bardzo fajne kolumny w swoim przedziale cenowym. Polecam.

Dzień dobry.

Dokładnie, to monitory o zupełnie innej szkole grania. Do rocka i szybkich kawałków Paradigm będzie idealny, natomiast w Twoim systemie kompletnie nie poradzi sobie z jazzem czy klasyką. Moim zdaniem lepszym wyborem będzie Dali Zensor 3 (http://q21.pl/dali-zensor-3.html). To kolumny o lepszym wypełnieniu, grające trochę łagodniej, cieplej. Mocniejsze, szybsze gatunki zagrają także dobrze, natomiast znacznie lepiej będzie brzmiał spokojniejszy repertuar.

Z mojej strony natomiast zasugerowałbym jeszcze posłuchanie trochę droższych, ale wyraźnie lepszych monitorów Tannoy Revolution XT6 (http://q21.pl/tannoy-revolution-xt-6.html). To gęste, spójne i szybkie brzmienie. To zestaw, który na pewno jest przyszłościowy, nawet jeśli w przyszłości zmieniłbyś wzmacniacza na model wyższy.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Panowie namieszaliście - nie brałem pod uwagę monitorów innych firm, gdyż mam problem z tym co jest i po waszych postach skłaniam się ku Dali Zensor 3 - im więcej czytam na ich temat tym bardziej jestem przekonany. Mam nadzieję, że Nad c316 w zestawie z Dali zagra czysto, naturalnie z niezłym basem.

Guest numik

(Konto usunięte)

Panowie namieszaliście - nie brałem pod uwagę monitorów innych firm, gdyż mam problem z tym co jest i po waszych postach skłaniam się ku Dali Zensor 3 - im więcej czytam na ich temat tym bardziej jestem przekonany. Mam nadzieję, że Nad c316 w zestawie z Dali zagra czysto, naturalnie z niezłym basem.

zdecydowanie zensor - sa uniwersalne, Paradigm to ewentualnie do samego ostrego łojenia. Jeśli już masz szukać czegoś innego to posłuchaj Focali i Polk Audio, godni konkurenci. Wyższa półka to Studio 16hertz albo Xaviany NEOX1. Nie piszę tego, żeby Ci namącić, a po to byś kupił kolumny jeszcze lepsze od Zensorków, a ich wady i zalety znam doskonale, miałem długo 5-ki

Zdecydowanie Dali, sa bardzo uniwersalne, graja bardzo dobrze każdy gatunek muzyki poza cieżkim metalem - tu znowu paradigm jest bezkonkurencyjny. Dla Twoich preferencji muzycznych Dali Z3 bedzie bardzo dobra propozycja. Maja ladny, miekki i nisko schodzacy bas, otwarta przyjemna średnice a góra pasma nie jest ostra ale nie brakuje jej detali.

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.