Jump to content
IGNORED

Zestaw 5.0 do Onkyo Tx rz 800


Liter

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Niedawno zmieniłem amplituner na Rz 800, z którego jestem mega zadowolony, aczkolwiek z racji tego że gra on z Quadral Quintas 6000 czuje pewny niedosyt Zaczynam powoli odkładać kasę na nowy zestaw kolumn, dużo czytam w necie, no i niestety jak to często bywa im więcej wiem, tym mniej wiem W grę wchodzą raczej kolumny podłogowe, podstawki raczej mnie nie rajcują. Budżet to ok. 5000 zł na cały zestaw, wiadomo jak to zawsze bywa im mniej tym lepiej. Dodam że salon w ktòrym slucham i ogladam tv jest połączony z kuchnią... Teraz tak, moi faworyci jak do tej pory :

1. Jamo C 97 C 91 C 9 CEN Zestaw kolumn 5.0 - Dystrybucja Hurt Detal AUDIO - imperiumAUDIO.pl

2. Klipsch Reference R-28F + R-25C + R-15M SET 5.0 - Dystrybucja Hurt Detal AUDIO - imperiumAUDIO.pl

Jak się domyślam większość z was doradzi Klipsch, bardzo bym jednak prosił o rzeczową argumentację dlaczego ? Jamo mega podobają mi się wizualnie, no i są troszkę tańsze, ale czy gorsze ? Wiem że najlepiej umówić się na odsłuchy , być może tak zrobię kiedy będę miał taką możliwość (na chwilę obecną nie mam) , ale na razie szukam, zastanawiam się no i przede wszystkim zbieram fundusze Z góry dziękuję za wszelkie konkretne argumenty przemawiające za jednym lub drugim zestawem... a może za jakimś zupełnie innym ???

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry.

Wybór kolumn zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Jeśli zestaw będziesz przede wszystkim wykorzystywał jako kino domowe, zdecydowanie najlepiej wybrać w danym budżecie kolumny Klipsch. Jeśli pomieszczenie ma do 30m2, wystarczy system oparty na kolumnach przednich Klipsch R-26F (http://q21.pl/klipsch-r-26f-r-15m-r-25c.html), jeśli natomiast całość jest większa, spójrz na kolumny R-28F (http://q21.pl/klipsch-r-28f-r-15m-r-25c.html). To zestawy, która zaoferują świetną dynamikę, szybkość, analityczność, koncertowe granie, które świetnie sprawdzi się w muzyce rozrywkowej oraz w kinie domowym.

Jamo serii C to bardzo dobry system, chociaż w tym przypadku uzyskamy dźwięk znacznie łagodniejszy, matowy. To kolumny, które w przypadku kina domowego bardzo dobrze wsółpracowałyby z elektroniką Denon czy Marantz. Natomiast jeśli szukasz cieplejszego, lepiej wypełnionego dźwięku, w dużym stopniu zależy Ci na dobrym stereo, spójrz na zestaw kolumn Tannoy Mercury 7.4 Set (http://q21.pl/tannoy-mercury-7-4-7-1-7c.html). Będzie to bardzo dobre połączenie z elektroniką Onkyo. Warto także zwrócić uwagę na Dali Zenosr 7 Set (http://q21.pl/dali-zensor-7-1-vokal.html) oraz Q Acoustics, przy którym teraz w prezencie dostajemy bardzo dobry subwoofer (http://q21.pl/q-acoustics-qa-3050-qa-3010-qa-3090c-qa-3070s.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

W tym budżecie zdecydowanie heco music style 900 z subem.

Połączenie amplitunera z tymi kolumnami daje dobry dźwięk zarówno w kinie jak i stereo.

Jamo oraz klipsche które wybrales dobrze sprawdza się z kinie jednak gorzej w muzyce i pamiętaj zestaw bez subwoofera to jednak taki ułomny zestawik.

 

Zapraszam cię na odsluch zarówno kina jak i stereo wyżej wymienionych kolumn. Sprawdzisz też porównanie do klipscha.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.