Skocz do zawartości
IGNORED

Ciepło grające głośniki do Roksan K2


Grafii_

Rekomendowane odpowiedzi

Chociaż niektórzy mówią, że każdy wzmacniacz gra tak samo to jak chcesz wchodzić w Dynaudio to wzmacniacz musi być na prawdę wydajny. K2 jest, ale tylko na papierze. Polecam Ci jeszcze posłuchać Twoich B&W z czymś konkretniejszym pokroju Hegla czy Naima. Może się okazać, że Twoje kolumny nie są takie złe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z monitorów (dużych) jeszcze polecam do odsłuchania Def Tech SM65.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem całkiem serio. Sporo jest takich ludzi i na prawdę warto od nich kupować. Sprzęt masz w stanie wyjściowym.

Ale jak zobaczysz zafoliowany dywan, to sp***dalaj nim złapiesz grzybicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałeś coś takiego pod uwagę ?:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

poza tym, jeśli szukasz ciepła, to na górze tylko jedwab, albo w skrajnym przypadku mylar ;-))

Ale i tak istotny odsłuch i nie ma co dywagować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Usher myslalem, ale podstawowych ze względu na miejsce

Jedwab to np dynki, ale zobaczymy bo ponoć trudne do wysterowania, odsłucham w sobotę to dam znać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zobaczysz zafoliowany dywan, to sp***dalaj nim złapiesz grzybicę.

Eee tam, ścieniasz. Co ma wspólnego dywan ze sprzętem audio? Od takiego człowieka kupiłem swojego czasu CD. Wyglądał jak dopiero co wypakowany z pudełka.

 

No i co? Mam z tego powodu płakać? ;)

 

Ps. Kupuj porysowany złom. Nie ważne jak wygląda. Najważniejsze że kupujesz od "normalnych" ludzi. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka razy, napiszę jeszcze raz. Tak się sklada ze często miałem dwa egzemplarze tego samego modelu i nie raz się okazywało że ten teoretycznie gorszy z jakimiś rysami był w lepszym stanie technicznym niż ten wylizany. Niestety po stanie wizualnym nie wywnioskujemy nic. Może być piękny i co z tego skoro grał u kogoś całymi dniami i nocami. Pokrywy aż przebarwione od temperatury, w środku sajgon, jeden wielki kłak. Ale ja nigdy panie nie rozbieralem, dziewiczy jeszcze. Tylko czekać aż dym z niego pójdzie. O smrodzie tytoniowym nie wspomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest coś lepszego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak się sklada ze często miałem dwa egzemplarze tego samego modelu i nie raz się okazywało że ten teoretycznie gorszy z jakimiś rysami był w lepszym stanie technicznym niż ten wylizany.

 

Pamiętam, że dzięki szybkiej przekładce, sprzedawałeś na Allegro jako stan IGŁA :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że dzięki szybkiej przekładce, sprzedawałeś na Allegro jako stan IGŁA :)

Jestem szczerze pod wrażeniem Twojej pamięci!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Trochę z opóźnieniami ale opiszę swoje wrażenia. Pisałem już o nich w innych wątkach, ale w tym jakoś zapomniałem ;)

Więc tak... ze względu na trudności z wygospodarowaniem czasu na objazdy po salonach, a poza tym odsłuchy w salonach wydają mi się mało wiarygodne z późniejszym dźwiękiem uzyskiwanym w domu (tak miałem przy zakupie wcześniejszych głośników), postanowiłem odsłuchy robić w domu wypożyczając głośniki :) Poniższe opisy to moja osobista opinia oraz żony i znajomych, który mieli podobne odczucia.

 

Bez problemu, za zgodą sklepów udało mi się wypożyczyć 2 głośniki: Dynaudio X18 oraz Studio 16Hz Canto Grand w wersji Premium. Oba w podobnej cenie katalogowej ok. 6 tys. Oba miałem w domu w tym samym czasie przez ok. tydzień, więc porównanie możliwie najbardziej wiarygodne. Głośniki odsłuchiwane w tych samych warunkach.

 

Canto Grand Premium - dostałem je jako pierwsze, nówki sztuki, musiałem czekać ponad tydzień aż się wyprodukują ;) Spodobało mi się to jak one swobodnie grają, niby nowe nie wygrzane a grają bardzo kulturalnie. Nawet przy niższych głośnościach słychać więcej szczegółów niż w poprzednich głośnikach. Ogólnie całkiem fajnie.

 

Dynaudio X18 - wypożyczyłem za kaucją egzemplarz wystawowy, nie wiem ile grał więc nie wiem na ile był wygrzany. Po podłączeniu lekkie zdziwienie.... granie zamulone, dźwięk przyklejony do głośników, mniej szczegółowo niż CG. O co chodzi? Dałem im trochę pograć, ale jakoś nie zachwycały. Tyle dobrego się o nich naczytałem a tu co? Podłączyłem ponownie CG... oooo... dźwięk aż odrywa się od głośników, scena przed głośnikami, fajna stereofonia, dynamicznie to gra, słychać dodatkowe "cyknięcia i dzięki" w podkładzie muzycznym, których nie słychać na X18.

 

Nie wiedziałem o co chodzi, więc podłączałem co pewien czas jedne i drugie. Wyszło na to że Dynio nie są takie złe, bo lepsze od moich starych B&W 683 S2. W B&W najgorzej było w rocku, tam to robił się taki śmietnik i bełkot że nie chciało mi się słuchać muzyki. W jazz było znacznie lepiej, ale im ostrzejsze granie tym gorzej. Prawdopodobnie K2 jest za słaby do B&W, albo taka charakterystyka tych głośników. Niestety przy CG Premium, X18 wyglądały słabo, tu też nie było w zasadzie czego porównywać to inna klasa grania. Nie było w nich słychać tylu dźwięków co w CG. Dźwięk był bardziej przyklejony do głośników niż w CG, przy cichym słuchaniu różnica była jeszcze bardziej na plus w CG. Wydaje mi się że to przez większą efektywność CG, ale może się mylę. Możliwe też że K2 ma za mało prądu dla X18. Czytałem nie dawno w jednym wątku na tym forum że ktoś szuka zestawu i słuchał x18 ze wzmacniaczem za 20 tys. i ponoć grało świetnie :) Dla mnie to przesada wydawać x razy więcej na wzmacniacz niż głośniki, dlatego CG wypadło u mnie lepiej. Im dłużej słuchałem CG tym bardziej się to podobało.

 

P.S.

Biorąc pod uwagę realne ceny za w/w głośniki po rabatach, to wydaje mi się że X18 powinno porównywać się z CG w wersji standard. Dynio można kupić po rabatach za ok. 4,5 tys. więc to bliżej cenie CG Standard. Może w takim porównaniu X18 wypadłby lepiej, nie wiem, bo nie słuchałem CG standard.

 

Jako że koncepcja pokoju znowu się zmieniła to postanowiłem jeszcze spróbować podłogówek od S16hz, jak odsłucham do dopiszę swoje odczucia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Za śmietnik w rocku to kwestia kiepskiej jakości nagrań w tego typu muzyce i analityczności K2, który to wszystko demaskuje. Tak jak pisałem miałem z tym wzmakiem Focusy 160 i obecne Arie. Po zmianie wzmaka na Naima, który jest mniej analityczny nie muszę przejmować się tak jakością nagrań.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że masz rację, możliwe że inny wzmacniacz by lepiej sobie poradził z b&w. Za to z S16Hz było dużo lepiej na tej samej muzyce, prawdopodobnie są łatwiejsze do napędzenia ale nie znam się na tym, wiec to tylko przypuszczenie. Sprawdzę jeszcze podłogówki to dam znać jak wypadną. Oby nie okazało się że podłogówek S16Hz też mój wzmak nie uciągnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.