Skocz do zawartości
IGNORED

Ciepło grające głośniki do Roksan K2


Grafii_

Rekomendowane odpowiedzi

A to się ma do czego...gimofilec z małego głośnika...?

 

A do tego że nie ma głośników idealnych,

Kolejny, który myśli że większość na tym forum to "ciemnota" , która kontrabas i inne instrumenty to na obrazku widuje...???

 

Guzik o mnie wiesz chłopczę, co myslę. Nigdzie nie zarzuciłem autorowi ciemnoty" to raz . A myślę że albo to jest twoja projekcja", albo wciskanie dziecka w brzuch z przekory.

lub wyrywanie zdań z kontekstu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Guzik o mnie wiesz chłopczę, co myslę. Nigdzie nie zarzuciłem autorowi ciemnoty" to raz . A myślę że albo to jest twoja projekcja", albo wciskanie dziecka w brzuch z przekory.

lub wyrywanie zdań z kontekstu.

 

Chłopiec zadał tylko pytanie...

 

Kolejny, który myśli że większość na tym forum to "ciemnota" , która kontrabas i inne instrumenty to na obrazku widuje...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Minimum 12 cali żeby były niskie tony dobre oraz front kolumny w miarę szeroki , tak jak w starych projektach kolumn z lat 70-80 . dla przykładu link.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Widzę fascynację tą konstrukcją - IMO niezbyt udaną. Porównywanie tego z nowoczesnymi zestawami głośnikowymi to jest jednak nieporozumienie, i uprzedzając żarty, uzupełnię, że rozumiem przez to, że te tonsile nie mają startu w żadnym aspekcie do byle czego współczesnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Piwo Jasne

(Konto usunięte)

Widzę fascynację tą konstrukcją - IMO niezbyt udaną. Porównywanie tego z nowoczesnymi zestawami głośnikowymi to jest jednak nieporozumienie, i uprzedzając żarty, uzupełnię, że rozumiem przez to, że te tonsile nie mają startu w żadnym aspekcie do byle czego współczesnego.

Idąc tym tokiem rozumowania proponuję zestaw do nagłaśniania kościołów . Rduch . Kolumny jeszcze węższe a głośniczki prawie jak słuchawki . Swoją drogą opisałem jak brzmi nowoczesny system audio na Dworcu Warszawa Centralna .Porównanie nie mam bo byłem na otwarciu tego dworca prawie 40 lat temu. Prawie a nawet nic nie słychać zapowiedzi podczas wjazdu i wyjazdu pociągu a także jak żaden pociąg ani nie wjeżdża na dworzec ani nie odjeżdża. To samo co do współczesnych kolumn z wyjątkiem tych profesjonalnych . Teraz projektują styliści a nie fachowcy. Może Centralny nie na temat ale problem jakości ten sam . Że czegoś nie słychać to zmienię wzmacniacz , zmienię wzmacniacz też nie słychać czegoś , zmienię i kolumny i wzmacniacz i znowu dookoła Wojtek forsa na gówno-kolumny i gówno-wzmacniacz. Byłem na wielu koncertach i tych z nagłośnieniem i tych bez nagłośnienia . Widziałem basistę na jednym z koncertów i co ? Używał pieca z 15 calowym głośnikiem . Gitara grała z "mięsem" . Z takim samym "mięsem" powinny grać kolumny audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem basistę na jednym z koncertów i co ? Używał pieca z 15 calowym głośnikiem . Gitara grała z "mięsem" . Z takim samym "mięsem" powinny grać kolumny audio

 

Poniżej pasmo przenoszenia przykładowego wzmacniacza do gitary basowej z głośnikiem 15"

 

tc-mic2.jpg

 

Takie pasmo nie jest zbyt wielkim wyzwaniem nawet dla tannoya m1, także ten... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Piwo Jasne

(Konto usunięte)

Poniżej pasmo przenoszenia przykładowego wzmacniacza do gitary basowej z głośnikiem 15"

 

tc-mic2.jpg

 

Takie pasmo nie jest zbyt wielkim wyzwaniem nawet dla tannoya m1, także ten... ;)

Niestety ale dynamika tego twojego tannoya jest be . Słychać owszem , ale nie o to chodzi . Jak lubisz megafony kościelne to zamień Tannoya i wzmacniacz sterujący na kościelnego Rducha . Kolumny węższe na mur beton sąsiadom na pewno przeszkadzał nie będziesz. A ile testów i eksperymentów żeby z rewolwera strzelać móc kulą armatnią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale dynamika tego twojego tannoya jest be . Słychać owszem , ale nie o to chodzi . Jak lubisz megafony kościelne to zamień Tannoya i wzmacniacz sterujący na kościelnego Rducha . Kolumny węższe na mur beton sąsiadom na pewno przeszkadzał nie będziesz. A ile testów i eksperymentów żeby z rewolwera strzelać móc kulą armatnią ?

 

To pasmo nie jest problemem, tylko "dynamika"? Czyli konkretnie co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak zmienić temat wątku? :) Wymieniony w nim kontrabas miał oznaczać ciepły bas, a nie kartonowe granie. Chodziło mi o kolumny z przyjemnym basem i ładna średnicą, a zrobiło się show na niewłaściwy temat ;)

 

Szukam dobrych kolumn do K2 i repertuaru który wymieniłem. Podstawowych chyba ze dobre to tylko podłogówki to niech beda takie.

 

Jak narazie poza moimi typami dostałem Dynaudio c16/18 - sprawdzę.

Inna to bw683s2... hmmm... jakby to powiedzieć, ta kolumnę mam w domu i wg mnie nie ma ona ciepłego przyjemnego basu, a i zejście słabe. A to ze ma 2 woofery, to co z tego, jak nie wiem do czego one tam służą. Granie tez takie dziwne jakby z za kotary. Może mam słaby słuch, może K2 nie daje im rady, ale chce coś innego co zgra się lepiej z K2 i moim słabym słuchem ;)

 

Posłuchaj Chario Delphinus. Mają super zejście jak na podstawkowe, miękki bas a i żonie się pewnie spodobają. Nie wiem tylko czy z K2 zagrają musisz sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Piwo Jasne

(Konto usunięte)

To pasmo nie jest problemem, tylko "dynamika"? Czyli konkretnie co?

To pasmo nie jest problemem, tylko "dynamika"? Czyli konkretnie co?

Tak zwanego kopa jakiego posiada każda orkiestra na koncertach na żywo , perkusja akustyczna, fortepian akustyczny . Całego instrumentarium nie będę wymieniał. Dla mnie zestaw dopiero jest dobry jak usłyszę dobrze niskie rejestry w organach piszczałkowych , ale niestety to gra kompromisów i walka z miejscem . Niestety kopa posiadają tylko duże głośniki.

Inaczej mówi się na to sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwanego kopa jakiego posiada każda orkiestra na koncertach na żywo , perkusja akustyczna, fortepian akustyczny . Całego instrumentarium nie będę wymieniał. Dla mnie zestaw dopiero jest dobry jak usłyszę dobrze niskie rejestry w organach piszczałkowych , ale niestety to gra kompromisów i walka z miejscem . Niestety kopa posiadają tylko duże głośniki.

Inaczej mówi się na to sprawność.

 

Coraz ciekawiej... czyli sprawność decyduje o "kopie" i paśmie przenoszenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie kolumny B&W serii 6xx jakie by S nie było to przeciwnicy przyjemnego grania.. ale są różne gusty..

..spróbuj posłuchać coś z polskich konstrukcji lub Dynaudio to dobry kierunek..

 

Czyli z moim słuchem nie jest tak najgorzej, skoro ktoś myśli podobnie ;)

Decyzja o zmianie juz zapadła, teraz tylko pytanie na co. Skoro polecacie Dynaudio to ok, do tego myślałem nad BMN.

A co myślicie o Usher lub Xavian?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super kolumny- gratuluję!

Z moich doświadczeń wynika, że wysokość ma znaczenie zasadnicze: różnica o 10cm w pionie ma zdecydowanie większy wpływ niż zmiana o 10 cm w kierunku do lub od ściany tylnej. Trzeba próbować samemu. Obniżenie poniżej poziomu uszu można skorygować odchylając kolumnę. Nie jest to oczywiście audiofilski koshrut, ale te stare modele są bardzo łaskawe, o ile się popracuje nad ustawieniem (sam latami grałem na Klipsch Heresy I- stały na ... cegłach z odchyleniem jak napisałem powyżej a scena była bezbłędnie na wysokości oczu). Piszą, że Pioneer hpm100 mają za dużo góry... Kolumna w dół i najpewniej blisko ściany.

Dla mnie kolumny B&W serii 6xx jakie by S nie było to przeciwnicy przyjemnego grania.. ale są różne gusty..

..spróbuj posłuchać coś z polskich konstrukcji lub Dynaudio to dobry kierunek..

 

Myslisz, ze ludzie ktorzy wybieraja B&W wybieraja nieprzyjemne granie?

Placa za nieprzyjemnosc? Robia sobie sami krzywde?

Mowie o tych, ktorzy wybrali kolumny tej marki po odsluchu kilku zestawow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Piwo Jasne

(Konto usunięte)

Myslisz, ze ludzie ktorzy wybieraja B&W wybieraja nieprzyjemne granie?

Placa za nieprzyjemnosc? Robia sobie sami krzywde?

Mowie o tych, ktorzy wybrali kolumny tej marki po odsluchu kilku zestawow.

Robią sobie krzywdę finansową kupując te megafony i pół megafony . Ich buraczki i będą je jedli . Czy im smakują to się okaże .

Nikogo nie zmuszam do kupowania tych nowomodnych zestawów . Parę ich posłuchałem w sklepach , nazw i modeli nie zapamiętałem bo kiepsko to grało .

Wybrali bo nie mieli wyboru , a chcieli coś kupić . Teraz jest rynek na pewno nie klienta tylko rynek stylisty. Kupujemy co nam styliści do łap wcisną.

 

No co Ty...ja mam gitarę podpietą pod smartphone... ;-)))

Ile płacisz sieci TMobile , Play , Orange za usługę gitara na tym srajfonie żeby przez miesiąc pograć i żeby można było ciebie posłuchać na Yt czy fejsie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ushery są fajne, fajny, lekko ocieplony basik

Xaviany? Zależy które. Te z serii XN mi się nie podobały - brzmią suchawo, mało barwnie, w sposób nieco zdystansowany. Ale są osoby, którym się podobają.

 

Zwróć uwagę na polskie konstrukcje, świetne monitory robi RLS, polecam Nareidy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale fajne są Studio 16 Herz na przykład. Jest sporo możliwości. I polecam jednak rynek wtórny.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniejsza średnica dla ciebie tym lepiej . Strzelasz kulami armatnimi z rewolweru.

EOT.

Nie wiem, skąd taka wiedza o moich preferencjach, ale faktycznie dalsza dyskusja nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zestaw dopiero jest dobry jak usłyszę dobrze niskie rejestry w organach piszczałkowych , ale niestety to gra kompromisów i walka z miejscem . Niestety kopa posiadają tylko duże głośniki.

Ojjejejejejej a jak się mają te piszczałkowe organy do kontrabasu?W zejściu....oczywiście.Pytającemu chodziło prawdopodobnie o plastyczne brzmienie basu a nie organy piszczałkowe i zejście w najniższe rejony,w które nie zagląda kontrabas.Trzeba czytać ze zrozumieniem pytającego a nie wypisywać farmazony.A co do kolumn to rzeczywiście Dynaudio jest dobrym kierunkiem.Nadaje się do salonu a nie na salę koncertową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw polecam się zapoznać co niektórym z budową instrumentu, a później dopiero się wypowiadać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myslisz, ze ludzie ktorzy wybieraja B&W wybieraja nieprzyjemne granie? (...)

Mowie o tych, ktorzy wybrali kolumny tej marki po odsluchu kilku zestawow.

 

Niestety tak tez się zdarza, ja tak wybrałem, ale do odsłuchu wybrałem złe konstrukcje, po prostu marki polecane w prasie, nie zaglądając jednak na forum. Nawet nie słyszałem o takich rzeczach jak roksan, dynaudio, itp. Okazało się wiec ze to nie to, dlatego teraz pytam co porównać ze sobą ;)

 

Cieszę się że wątek się żwawo rozkręca, ale przyznaje że tytułem wprowadziłem niepotrzebne zamieszanie. Zmienię go pozniej bo z tapatalka sie nie da. Chodziło mi o przyjemnie grające kolumny z przyjemna średnica i miłym dla ucha basem, ale nie koniecznie super niskim. Niestety B&W pod tym względem są dla mnie dalekie od przyjemności.

 

Dynaudio mnie mocno zaciekawiły, ludzie dobrze się o nich wypowiadają, są niewielkie dla mnie to plus, wiec x18 beda na pewno słuchane. Pytanie tylko z czym je porównać? Chciałbym jeszcze z 1 góra 2 głośniki do porównań.

 

Wierze ze rynek wtórny jest najlepszy bo najkorzystniejszy, ale to sektor zarezerwowany dla ludzi osłuchanych z doświadczeniem. Ja jestem totalnym laikiem i na pierwszy słuch coś może sie spodobać, a później na innym repertuarze e juz nie. Planuje dlatego odsłuchy nowych, a później zakup przez neta i mam pare dni na ewentualny zwrot, gdyby okazało sie ze to była pomyłka.

 

Mam jeszcze jedno laicki pytanie. Czy głośniki można wieszać na ścianie, tzn czy są jakieś przeciwskazania co do jakości grania? Wiem ze lepiej na stendach, ale to zajmuje miejsce i pewno wywrotne jest. Na ścianie zaoszczędzone miejsce ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio w segmencie pro jest bardzo OK. Ja mam w dwóch miejscach na ścianie, na wieszakach od monitorów. Oczywiście bliskość płaszczyzny to ZUO ;) ale i więcej basu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na polskie konstrukcje, świetne monitory robi RLS, polecam Nareidy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wierzę że są ok, ale trochę duże jak na podstawkowce :) Jak znajdę sklep gdzie je odsłuchać to chętnie porównam z DynioX18

 

Przemek dzięki za odpowiedź, choć nie rozumiem skrótu myślowego ZUO... jestem laikiem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Piwo Jasne

(Konto usunięte)

Ojjejejejejej a jak się mają te piszczałkowe organy do kontrabasu?W zejściu....oczywiście.Pytającemu chodziło prawdopodobnie o plastyczne brzmienie basu a nie organy piszczałkowe i zejście w najniższe rejony,w które nie zagląda kontrabas.Trzeba czytać ze zrozumieniem pytającego a nie wypisywać farmazony.A co do kolumn to rzeczywiście Dynaudio jest dobrym kierunkiem.Nadaje się do salonu a nie na salę koncertową.

Za bardzo uwierzyłeś stylistom . Na tych stylistycznych gównach basu dobrego nigdy nie będzie i farmazonem jest poruszanie tego wątku z którego wynika że po kupnie stylistycznych głośników wyszło gówno i trzeba zmienić wzmacniacz , też stylistyczny i tak w kółko napychając stylistom kieszenie. Przeglądałem foldery tych wspaniałości przez autora wątku . Na koniec kup sobie Rducha z głośnikami . Są jeszcze lepsze bo są węższe i nadają się do słuchania w szafie . Reszta nie ważna. Byłem w paru sklepach na odsłuchach , żaden mi nie pasował z tego właśnie powodu.

 

Nadaje się do salonu

Co według ciebie jest salonem . Pokój o powierzchni 15 m ^ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę sklep gdzie je odsłuchać to chętnie porównam z DynioX18

 

Jak bierzesz pod uwagę dynki posłuchaj jeszcze Dynaudio bm6a cena ta sama co x18 ale odpada wzmacniacz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, ze ludzie ktorzy wybieraja B&W wybieraja nieprzyjemne granie?

Placa za nieprzyjemnosc? Robia sobie sami krzywde?

Mowie o tych, ktorzy wybrali kolumny tej marki po odsluchu kilku zestawow.

Kolega źle zrozumiał mój post..

..napisałem.. że dla mnie..

..ale też i dla wielu melomanów pewnie tak będzie.. bo jeśli ktoś lubi zajadać się zupą chili i czerpie z tego przyjemność to jego sprawa..

..a znaczna większość wybierze jednak pomidorową lub rosołek..;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.