Skocz do zawartości
IGNORED

Amperex BUGLE-Boy 6DJ8 / ECC88 Vs Mullard 6DJ8 / ECC88


kwasior21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, drak7771 napisał:

u mnie gra to totalnie płasko,sycząca góra,żero dołu,średnicy - totalnie psuje brzmienie,że nie jestem w stanie tego słuchać . Może to wina ,że są niewygrzane?

Daj to komuś do pomierzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, drak7771 napisał:

Lampy kupione na allegro. Czy może ktoś zobaczyć,czy rzeczywiście są to amperexy? Bo logo zeszło. Facet, u którego kupiłem mówi ,że 100 % oryginał. Porównałem do tanich  6n23p EW i te lampki za 80 zł ,zjadają te amperexy. Może coś w moim systemie nie tak? Pomocy:)

Wcale mnie to nie dziwi że 6n23p-EW są lepsze, to lampy znacznie lepszej jakości, niż zwykłe amprexy ECC88.

Jeżeli chciałbyś lampy, które mogłyby dorówna 6n23p-EW to szukaj lamp SQ (special quality) E88CC uznanych producentów, coś podobnej klasy jakościowej co 6N23P-EW np. Telefunken E88CC, czy CCa itp.       

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
13 godzin temu, Roman_66094 napisał:

Wcale mnie to nie dziwi że 6n23p-EW są lepsze, to lampy znacznie lepszej jakości, niż zwykłe amprexy ECC88.

A miałeś okazje je bezpośrednio porównać? Bo ja kilkakrotnie w paru konstrukcjach i wnioski mam zgoła odmienne.

15 godzin temu, drak7771 napisał:

, a u mnie gra to totalnie płasko,sycząca góra,żero dołu,średnicy - totalnie psuje brzmienie,że nie jestem w stanie tego słuchać . Może to wina ,że są

Coś z tymi lampami nie tak. Miałem wiele BB i tylko jedna para trafiła mi się trefna i kulała właśnie na basie. 

A układ dostosowany do ecc88?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2020 o 14:13, Seyv napisał:

A miałeś okazje je bezpośrednio porównać? Bo ja kilkakrotnie w paru konstrukcjach i wnioski mam zgoła odmienne.

Coś z tymi lampami nie tak. Miałem wiele BB i tylko jedna para trafiła mi się trefna i kulała właśnie na basie. 

A układ dostosowany do ecc88?

Mam dwie pary  6n23p EW i każda z nich pięknie gra w porównaniu do Amperexów. Mam mullardy i te lampy  dosłownie zjadają amperexy. Układ dostosowany do ecc88 . Może coś z tymi lampami nie tak... nie wiem. Ja więcej nie kupię żadnych amperexów.  

W dniu 8.12.2020 o 23:29, McGyver napisał:

Daj to komuś do pomierzenia.

Pomiary: 

A1=16,5

A2=14

100%=15

A1=16,4

A2=15,7

100%=15

Jakieś pomysły co jest nie tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
8 godzin temu, Rafał 73 napisał:

Czy ktoś się orientuje gdzie najlepiej kupić lampę Mullard 6DJ8 / ECC88? Tak żeby się nie naciąć na podróbki?

Polecam sklepy tych panów:

Brent Jessee USA 

Jac van de Walle Niemcy 

Kupowałem i nigdy się nie naciąłem. Lampy pewne, dobre i z gwarancją. Do tego poziom doradztwa technicznego i jakość obsługi bardzo wysokie. 

Oczywiście, są też zaufania godni forumowicze. Tutaj także nigdy się nie zawiodłem na Kolegach. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Niestety lampy są stare i drogie. Nie sądziłem, że tak trzymają cenę. Chyba to gra nie warta zachodu do mojego Magant ma600. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 9.12.2016 o 17:35, kwasior21 napisał:

Lampke, bo tylko jedna wpinam do Magnata ma 600, szczerze to nie sadzilem ze jedna lampeczka tak potrafi zmienic brzmienie. Wiem , ze ten wzmak to zaden hajend ale od czegos trzeba zaczac.

Slicznie dziekuje za zaproszenie, Jaworzno wita;) A dokad ?

Hejka...ja tez jaworzno...widze ze post stary ale masz moze jakas jedna szt ecc88...bo mam chinskie w pre i chce zobaczyc jak to zagra z inna lampka...pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie. Kupiłem ostatnio kwadrę Siemensów E88CC z nowego źródła (ebay) . Lampki przyszły w super stanie, niesamowicie bezpiecznie zapakowane, z pomiarami, wygląd bez zastrzeżeń , a brzmienie postawiło mój pre na zdecydowanie wyższym poziomie. Efekt wow😀. Ponieważ sprzedający ma jeszcze kwadrę Brimarów Made in England ( z gorszymi trochę pomiarami , ale za to w  bardzo dobrej cenie) i sam zaproponował Bugle Boy wersję z zielonymi i niebieskimi kropkami na górze lampy co w jego opinii  jest pozytywnie brzmiącym wariantem lampy ( sam nawet uważa , że to jedne z najlepszych lamp wyprodukowanych w latach 60; - nie potrafie tego zweryfikować czy to ściema) to pytanie brzmi, czy z BB jest coś na rzeczy z tą wersją i czy BB i Brimary( słyszałem , że jest dużo podróbek ) warte grzechu ( czy tylko 6060 czy inne też?) i jak poznać czy oryginał ( podobno coś jest na rzeczy z jakimiś wypustkami na anodach ??) W zmianie lamp szukam brzmienia gęstego, precyzyjnego, dociążonego ale bez "kocyka".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę Brimar niż dowolną wersję lampy Amperexa 

mimo wszystko dawno ich nie używałem , może czas przesłuchać , mam teraz Lamm'a a w pierwszym stopniu ecc82 Siemens

Z kolei w pojedynczym stopniu klasycznego srpp Brimar był rewelacyjny, liniowy z dynamiką gorszą niż amperex i bas mniej pompujący

 

 Jednak ta liniowość to było coś 

Właśnie włożyłem 🙂 tyle że mam je w wersji PCC88,

dynamika na pewno jest lepsza niż Mullard ufo getter a-frame

muzykalne, bas bardziej zwarty niż w.w. mullard i pasmo, koszernie, równo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kramyeu
edycja włozyłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejszy Mullard to był ECC189 A-frame ufo getter. On gra loudnessem i niski bas już ostro zamula.

 

Kolejne mogę testować Bugle Boye ecc88 w zielono-zoltych pudełeczkach NOS lub już wygrzane wersje od HP z małym bodaj getterem o-

lub wszelkie wersje Philips SQ: z każdej z fabryk holenderskich, francuskich, a nawet 1 wire ufo getter 1 stage

 

 

zamieszczam zdjęcie, nie znam się na ecc82 zbyt dobrze ale to powinno też pasować do przynajmniej części ecc88

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kramyeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kramyeu napisał:

Wcześniejszy Mullard to był ECC189 A-frame ufo getter. On gra loudnessem i niski bas już ostro zamula.

 

Kolejne mogę testować Bugle Boye ecc88 w zielono-zoltych pudełeczkach NOS lub już wygrzane wersje od HP z małym bodaj getterem o-

lub wszelkie wersje Philips SQ: z każdej z fabryk holenderskich, francuskich, a nawet 1 wire ufo getter 1 stage

 

 

pieknie, ładnie. pozazdrościć możliwości, ale  przy Brimarach ECC88 na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? i czy mogę użyć zamiennie ECC88 zamiast E88CC , bo widzę , że zdania uczonych są podzielone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamian ecc88 można wpasować e88cc, odwrotnie już nie. Dlatego większość preampów to ecc88 na napięciu anodowym przewidzianym dla ecc88 czyli 90V maks. E88CC pracować może do 250V.

 

Nie wiem na co zwrócić uwagę, ja mam London Valves, tego raczej nie podrabiali. 

Z drugiej strony jeśli jesteś mocno oblatany i wiesz jak wyglądają inne - w tym te najtańsze! - lampy jak np. Tesla to można odróżnić je po wyglądzie. Tesla m.in. wysoko zaczynają się anody. Kształt bańki zaokrąglony, srebrne też prawie na czubku na okrągło.

Najczęściej przemalowywują najpospolitsze. Brimar Foreign też unikać, to była m.in. Tesla z tych co widziałem; oryginalnie tak.

Tungsram, pospolity do odhaczenia w rozpoznawaniu lamp ( kształt bańki i tego srebrnego z góry, oraz kwadratowa metka na anodach) oraz ruskie: charakterystyczne po tych pierścieniach trzymających anody

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kramyeu napisał:

W zamian ecc88 można wpasować e88cc, odwrotnie już nie. Dlatego większość preampów to ecc88 na napięciu anodowym przewidzianym dla ecc88 czyli 90V maks. E88CC pracować może do 250V.

 

Nie wiem na co zwrócić uwagę, ja mam London Valves, tego raczej nie podrabiali. 

Z drugiej strony jeśli jesteś mocno oblatany i wiesz jak wyglądają inne - w tym te najtańsze! - lampy jak np. Tesla to można odróżnić je po wyglądzie. Tesla m.in. wysoko zaczynają się anody. Kształt bańki zaokrąglony, srebrne też prawie na czubku na okrągło.

Najczęściej przemalowywują najpospolitsze. Brimar Foreign też unikać, to była m.in. Tesla z tych co widziałem; oryginalnie tak.

Tungsram, pospolity do odhaczenia w rozpoznawaniu lamp ( kształt bańki i tego srebrnego z góry, oraz kwadratowa metka na anodach) oraz ruskie: charakterystyczne po tych pierścieniach trzymających anody

 

 

Mój pre w instrukcji fabrycznie ma dedykowane lampy E88CC/6922 czyli rozumiem , że nie mogę użyć ECC88 , bo ten typ lampy pracuje na niższym napięciu? Wcześniej siedzialy w nim Phillipsy 6DJ8 ale to odpowiednik E88CC.

 

Tak wyglądają te Brimary 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, carlos med napisał:

Mój pre w instrukcji fabrycznie ma dedykowane lampy E88CC/6922 czyli rozumiem , że nie mogę użyć ECC88 , bo ten typ lampy pracuje na niższym napięciu? Wcześniej siedzialy w nim Phillipsy 6DJ8 ale to odpowiednik E88CC.

 

Tak wyglądają te Brimary 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

6DJ8 = ECC88

6922 = E88CC

Osobiście nie spotkałem fabrycznego preampa na lampy 6922.

To by musiał być prędzej preamp DIY

Conrad Johnson, Merlin, Lamm, Audio Note to wszystko posiada ecc88 żeby 'zalecić' E88CC dla ew. poprawy brzmienia.

Dużo lamp w wersjach militarnych (jak E88CC) posiada bardziej szczegółowe i/lub ostrzejsze brzmienie

 

edycja:

Brimar który zamieściłeś podobny jest do Mullard Brimar, czyli to nadal Mullard (kod na bańce BVA)

Moje wyglądają inaczej

Screenshot_2022-11-10-22-15-49-177_com.android.chrome.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kramyeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kramyeu napisał:

6DJ8 = ECC88

6922 = E88CC

Osobiście nie spotkałem fabrycznego preampa na lampy 6922.

To by musiał być prędzej preamp DIY

Conrad Johnson, Merlin, Lamm, Audio Note to wszystko posiada ecc88 żeby 'zalecić' E88CC dla ew. poprawy brzmienia.

Dużo lamp w wersjach militarnych (jak E88CC) posiada bardziej szczegółowe i/lub ostrzejsze brzmienie

To mój chyba jest wyjatkowy😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I na dodatek 4 Phillipsy JAN 6DJ8 czyli ECC88  grały w nim bez problemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok juz chyba wszystko jasne...E88CC znosi większe napięcie na anodzie oraz większą różnicę potencjałów między grzejnikiem a katodą (przy katodzie na niższym potencjale). Wniosek z tego taki że w niektórych układach, gdzie możliwości lampy wykorzystane są maksymalnie, lampa jest wyżyłowana, zastąpienie E88CC lampą ECC88 może prowadzić do awarii, skrócenia żywotności lub skutków ubocznych w postaci np. pojawienia się przydźwięku (różnica napięć katoda-grzejnik).
Spokojnie i bez jakichkolwiek złych konsekwencji można jedynie zamiast ECC88 wstawić E88CC, nie odwrotnie.

Jeden z moich Phillipsów  zaczął padać ...może to dlatego , że jest 6DJ8.

Odpuszczam te Brimary ECC88

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do dziś nie wyobrażam sobie tego jak lampa wysokich częstotliwości stosowana w układzie kaskady stała się audio. Chyba z braku laku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ampman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, carlos med said:

sam zaproponował Bugle Boy wersję z zielonymi i niebieskimi kropkami na górze lampy co w jego opinii  jest pozytywnie brzmiącym wariantem lampy

Przeszło przez moje ręce przez lata ok 140 szt. Bugle Boy'ow Ecc88 z różnych źródeł, we wszystkich wykonaniach. Ani jedna nie miała zielonych i niebieskich ani żadnych innych kropek. Malowanie tipów baniek miało faktycznie miejsce w przypadku innych typów lamp, oznaczało to po prostu specjalną selekcję a nie inną produkcję, ale takiego BB ecc88 nie spotkałem jeszcze ( więc chyba już nie spotkam). Ale na poprawę humoru każdy może sobie domalować dowolne rzeczy.

BTW. preampow seryjnych pod lampy 6922 jest trochę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Airmike napisał:

Przeszło przez moje ręce przez lata ok 140 szt. Bugle Boy'ow Ecc88 z różnych źródeł, we wszystkich wykonaniach. Ani jedna nie miała zielonych i niebieskich ani żadnych innych kropek. Malowanie tipów baniek miało faktycznie miejsce w przypadku innych typów lamp, oznaczało to po prostu specjalną selekcję a nie inną produkcję, ale takiego BB ecc88 nie spotkałem jeszcze ( więc chyba już nie spotkam). Ale na poprawę humoru każdy może sobie domalować dowolne rzeczy.

BTW. preampow seryjnych pod lampy 6922 jest trochę.

No to wszystko jasne . Dzięki. Nie mniej jednak Siemensy E88CC brzmią fantastycznie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Czy ktoś wie co to za lampa 6dj8? z gwiazdą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk....Czyli najgorsza lampa ze wszystkich e88cc, 6n23p, 6922....? Nigdzie nie widzę ich na sprzedaż, były w Vincencie D-150, którego kupiłem...mają bardzo mdłe, ciemne i zamulone brzmienie podobne do Tesli e88cc z serii32 ze złotymi nóżkami...aczkolwiek nie twierdze, że Tesla ( chyba wyżej ceniona? ) nie jest lepsza w niuansach...dokładnie nie porównywałem.........dzięki za info, bo nie wiedziałem co to za lampy i czy warte trzymania ich w Vincencie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.