Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers


Adam901
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Grutka napisał:

Rafa, pożartować  chyba niekiedy można prawda? Lub nawet trzeba, że jesteś sztywny jak kij od szczoty,  to nie moja wina.

Krzysiu, wrzuć fotkę tego swojego sinus audio i napisz  coś, jak tam u nich się zamawia, oni mają chyba indywidualne wzmacniacze? Że pod klienta? Napisz coś o nich i ile zaplaciles?

Grutuś bez stresu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zrelaksowany, przylazł tu za mną jakiś smutas  ? w ogóle to nie pisałem wiele miesięcy, bo o czym tu ciągle wisieć i pisać, wolałem na wycieczki rowerowe pojeździć ? lubię to forum ogólnie, ale lepiej pisać coś bardzo rzadko, bo zaraz wychodzą awantury,a prawdy pisać tu nie można, bo też awantury, tak czytam różne tematy na AS, ciągłe są tu awantury, konszachty jakieś, wymieniają  na forum Siebie z imienia i nazwiska, usuwane są niektóre posty nieprzychylne do danej firmy, dana osoba występuje na wielu nickach, mnóstwo naganiaczy na badziewie za sporą kwotę itd  ? pożartować oczywiście też nie można, nie jest tu też to dobrze widziane ? ot i wszystko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grutka napisał:

Krzysiu, wrzuć fotkę tego swojego sinus audio i napisz  coś, jak tam u nich się zamawia, oni mają chyba indywidualne wzmacniacze? Że pod klienta? Napisz coś o nich i ile zaplaciles?

Zapłaciłem 6000zł + 100 za przesyłkę, a kurier i tak walnął nim o glebę i mam jeden terminal głośnikowy krzywy, ale jest ok.

W każdym razie jak ktoś ma niedaleko to lepiej niech podjedzie.

 

Dane techniczne:

Wzmacniacz lampowy SE KT120/KT150 DualMono

Transformator sieciowy EI96/59 , blacha wyżarzana 0,3mm, Ogonowski
Transformator głośnikowy EI96/59, blacha wyżarzana 0,3mm, Ogonowski
Dławik: 20H, blacha wyżarzana 0,3mm, Ogonowski
Zasilanie lampowe 5C3S
Lampa wejściowa 6SN7
Moc: 2x20W
Pasmo: 10Hz...35kHz (-3dB)
Impedancja wyjściowa : 4Ω / 8Ω

Kondensatory w zasilaniu: Rubycon + Foliowe Jantzen
Kondensatory w torze audio:  MIFLEX
Rezystory w torze audio: DALE 1%
Gniazdo RCA - CMC 2 szt [805-2.5CU-G]
Gniazdo CMC Speaker HQ 6 szt. - [CMC-858-S-CU-G/3]
Rezystory katodowe KT120: Ohmite Audio Gold Resistors
Podstawki pod lampy: Teflonowe CMC
Montaż wzmacniacza: point to point
Montaż zasilacza: PCB

Lampy wejściowe:
6SN7 Tung-Sol

Lampy mocy:
KT120 TungSol

Zasilacz lampowy:
5C3S NOS

 

Sinusaudio zrobi wzmacniacz wg swoich projektów, ale możesz je modyfikować. Ja zmieniłem wszystkie złącza na miedziane i kondensatory na Mifleksa KCPU-02. 

Wzmacniacz waży 25-30kg, czyli jest bardzo ciężki. Bardzo się też grzeje. Ładnie wykonany, żadnego brumienia itp. Mój egzemplarz jest w kolorze czarnym.

Muszę z nim podjechać jeszcze do Sinusaudio aby usunąć tryb TR, bo ja gram tylko na UL. A podczas wyłączania wzmacniacza w trybie UL słychać stuk bo przekaźnik się rozłącza, chcę to zmienić.

Co do dźwięku to gra to lekko ciepło jak Dayens, ale jeszcze bardziej przyjemnie. I bardzo potężnie.  Te lampowe Waty na prawdę są inne. Bierze jakieś 230W z sieci, z czego u mnie 90% przerabia na ciepło.

Dlatego Dayens zostanie i będzie modyfikowany. Będę go uzywał latem.

Więcej o dźwięku póki co nie napiszę bo mam nowe głośniki, jeszcze nie wygrzane. Ale traktuję je 33 Hz więc niedługo się ułożą ?

 

Kupiłem też od Sinusaudio wzmacniacz słuchawkowy, ale odesłałem na wymianę lamp i przerobienie na wzmacniacz dedykowany pod 600Ohm. W tym tygodniu będzie z powrotem. Ładnie brzmiał, ale był zbyt neutralny dla moich DT990 które też zamierzam lekko zmodyfikować - pozbyć się gąbek.

 

Jak chcecie coś zamówić w sinusaudio to najprościej jest zadzwonić albo napisać maila do Pana Mariusza. Wszystko jest na stronie firmy. Tylko teraz to on jest konkretnie zawalony robotą więc trzeba będzie poczekać z miesiąc.

 

KT120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że przynajmniej póki co kabel zasilający Supry na Viborgach, bardziej pasuje do tego wzmacniacza niż Power Roots Reference. Troszkę się bas uspokoił. Wygrzeją się głośniki to podłączę znowu Power Rootsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Krzysiu,  super opis, widzę że znasz się na rzeczy, ja wypadłem z obiegu, jestem laik przy Tobie  ? piękny wzmacniacz,  widzę że ostro inwestujesz w audio, niedługo przebijesz  Nisia i Ty będziesz guru ? ja też myślałem o lampie, ale ja nie lubię ocieplonych klimatów i po drugie kompletnie się nie znam na lampowcach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Grutka napisał:

niedługo przebijesz  Nisia i Ty będziesz guru

Nie chcę być guru, chcę żeby mi ładnie grało aby moja umęczona dusza zaznała spokoju. 

W tym roku jeszcze tylko upgrade streamera i koniec z zabawkami.

W przyszłym to nie wiem ? będzie nowe mieszkanie to będę myślał ?

Te Quinty za mną ciągle chodzą ?

 

Z tego co rozmawialiśmy Tobie lampa by nie przypadła do gustu, za dużo średnicy, a ja jeszcze w mojej trochę ostudziłem zapał sopranów po tym jak IC Tara Labs je ponownie rozbuchał ?

Ja teraz lubię ciepłe brzmienie. Wspominam dawne czasy, kiedy nie było grania bez Loudness, a equalizer jak był to się do mnie uśmiechał suwaczkami. I do tego Altusy. Massakra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez pamiętam te czasy, po rozpadzie komuny ,mama mi kupiła jamnika stereo dwukasetowego firmy Yoko, za 512 tysięcy starych złotych, to było wtedy kupę  kasy!!!!!człowieku jaki to był wtedy sprzęt!!!! Prawie się do niego modliłem!!! No ale to były inne czasy, nawet słodycze pachniały inaczej, bo nic nie było, mi to tylko teraz chodzi po głowie ten Pioneer a 70da żeby go kupić i sprzedać swoje Onkyo , mimo że jestem z tego pieca bardzo zadowolony  ? ale lampowce pięknie wyglądają,  szczególnie przy zgaszonym świetle robią  klimat i do tego świeczki na stole i cygaro i Jack Daniels czarny 

Edytowane przez Grutka
Dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Grutka napisał:

No no Krzysiu,  super opis, widzę że znasz się na rzeczy, ja wypadłem z obiegu, jestem laik przy Tobie  ? piękny wzmacniacz,  widzę że ostro inwestujesz w audio, niedługo przebijesz  Nisia i Ty będziesz guru ? ja też myślałem o lampie, ale ja nie lubię ocieplonych klimatów i po drugie kompletnie się nie znam na lampowcach 

 Ło Boziu  jestem guru ???Nie ma takiej opcji() ??? 
Jack Daniels to pomyje ????Jim Beam. Moon light harley Davidson whisky????
????? A teraz poważniej ...
Grutka wspomniałeś o zakupie pioneera... a wiesz ze sa o wiele lepsze piecyki?? posłuchaj MoonRiver 404 petarda z butów cię wywali warto dać 13kzl bez jaj gra kurde podobnie do Gryphona . 
Ja z kolei poluje na monobloki Ayon Thor ?jakos zapadły mi W głowę i nie moge sie otrząsnąć. 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś  teraz Guru, klub ewoluuje, stworzył go niejaki Adam 901, po którym śladu już nie ma, i potem pierwszy wpis był mój i ja byłem Guru  ? ale coś mi zapał do naszej pasji z czasem opadł, wpadłem w stagnacje i marazm, i Ty się pojawiłeś i Ty jesteś Guru, czy tego chcesz czy nie chcesz ? Krzysieck teraz przebija się na lidera, i bardzo dobrze  ? musi być prowadzący wódz ? patrzyłem na tego moon river i masz rację, ponoć wybitny, jest to modułowy wzmacniacz, musiałbym dokupić moduł mm, bo gramofonu nie raz słucham ,bez daca bym się obszedł, bym sobie kupił transport od Muda 44, mówię do niego Myster Muda,  lubię tego kolesia, nie wiem dlaczego, piszę sobie nie raz z nim na priv, czyli wzmacniacz kosztował by mnie około 15tysi, to troszkę dużo jak dla mnie, troszkę o wiele za dużo,  i czy ja aż tak go potrzebuję? Skoro Pioneer a 70da jest wybitny, gra krystalicznie, czyli to czego szukam, ma super daca i jest super zrobiony także, czy ja na mój metraż i do moich Oper potrzebuje mega pieca? Skoro i tak tego nie wykorzystam, na Onkyo słuchałem chyba góra na 3/4 bo by rozerwał te Opery 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Grutka napisał:

Jesteś  teraz Guru, klub ewoluuje, stworzył go niejaki Adam 901, po którym śladu już nie ma, i potem pierwszy wpis był mój i ja byłem Guru  ? ale coś mi zapał do naszej pasji z czasem opadł, wpadłem w stagnacje i marazm, i Ty się pojawiłeś i Ty jesteś Guru, czy tego chcesz czy nie chcesz ? Krzysieck teraz przebija się na lidera, i bardzo dobrze  ? musi być prowadzący wódz ? patrzyłem na tego moon river i masz rację, ponoć wybitny, jest to modułowy wzmacniacz, musiałbym dokupić moduł mm, bo gramofonu nie raz słucham ,bez daca bym się obszedł, bym sobie kupił transport od Muda 44, mówię do niego Myster Muda,  lubię tego kolesia, nie wiem dlaczego, piszę sobie nie raz z nim na priv, czyli wzmacniacz kosztował by mnie około 15tysi, to troszkę dużo jak dla mnie, troszkę o wiele za dużo,  i czy ja aż tak go potrzebuję? Skoro Pioneer a 70da jest wybitny, gra krystalicznie, czyli to czego szukam, ma super daca i jest super zrobiony także, czy ja na mój metraż i do moich Oper potrzebuje mega pieca? Skoro i tak tego nie wykorzystam, na Onkyo słuchałem chyba góra na 3/4 bo by rozerwał te Opery 

Caly problem polega na tym by wzmacniacz grał wybitnie przy cichym odsłuchu. Jak potrzebuje  3/4 mocy by ruszyć kolumny to przepraszam Grutka ale to popirdułka. Czy ten Pionner jest wybitny? Zależy kto jak na to patrzy. Gdy go sluchalem z ciekawości jak zaczął grac tak szybciutko zamilkł. 
Ale to moja opinia i tylko moja. I nadal twierdze ze to żaden wybitny wzmacniacz przepraszam nie obrażaj się ale jest multum lepszych urządzeń  w tym przedziale cenowym. Ale każdy  lubi  co lubi. MoonRiver 404 to petarda swoje kosztuje ale cena jest adekwatna do poziomu nie wspominając że lepiej gra jak wiele o wiele droższych  klocków uznanych producentów. 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem czytałem o nim że jest wybitny ten moon river, a co Ci się nie podobało w tym pionierze? I źle odczytałeś, nie na 3/4 by kolumny ruszył, tylko by rozerwał, zwracam uwagę na to by przy niskiej głośności, by wszystkie pasma brzmiały jak przy większej głośności, przecie wiem o tym, jestem wybredny co do dźwięku ogólnie  ? niczego nie brak, ma sporą moc i jest świetnie zbudowany, ten klocek przetrwa lata, gdy naimy się stopią razem z blachą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Grutka napisał:

Czyli takiego szukam   ? dzięki 

To kup altusy i radmora. ?(joke) 

i temat pionka zamknięty ?? Naszczeście (joke) 

A teraz poważnie jak wiemy życie składa się z wyborów. Ja ze swojej strony moge powiedzieć Grutka że skoro się podoba to nie ma innego wyjścia tylko kupowac i się cieszyć. W końcu to ty bedziesz słuchał na codzień swojego systemu i tobie ma pasować dzwięk nie mi czy komuś innemu. ??????

Edytowane przez nissio100
Zmiana treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie negocjuje cenę do oper, pioneera a 70da , lekko używany,  chciałem za 4 tysiące, ale on 4200, stoi nieuzywany, pograł kilkanaście godzin, za bardzo sterylny dla niego ten Pioneer,  czyli akurat dla mnie, oj opery pokażą nową  odsłonę na nim  ? a po pisaniu z Nisiem  naszym na priv, gdzie on idzie w hi end,  też tego zapragnalem, ale w cenach które mnie stać,  chciałem wam w nocy napisać  że z tym pionierem, zbieram i sprzedaje opery i wyrywam sobie flaki, ale kupuje na ich miejsce auris poison 8 powystawowe, ale przeszło  mi, wróciłem chwilowo na ziemię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Grutka napisał:

No właśnie negocjuje cenę do oper, pioneera a 70da , lekko używany,  chciałem za 4 tysiące, ale on 4200, stoi nieuzywany, pograł kilkanaście godzin, za bardzo sterylny dla niego ten Pioneer,  czyli akurat dla mnie, oj opery pokażą nową  odsłonę na nim

A może jednak spróbujesz chociaż zmiany kabla zasilającego i kabla RCA. Wypożycz bez ryzyka. Albo kup na allegro Power Rootsa i oddaj jak stwierdzisz że nic nie wnosi- ok 300zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Krzysieck napisał:

A może jednak spróbujesz chociaż zmiany kabla zasilającego i kabla RCA. Wypożycz bez ryzyka. Albo kup na allegro Power Rootsa i oddaj jak stwierdzisz że nic nie wnosi- ok 300zł

 

Power Rotsa polecam. Mam miedziane i srebrne  kazdy jest naprawde dobry. A mam ich 5 sztuk. Dlaczego? A o wiele lepiej się sprawiły jak o wiele droższe poprzednie. Uznanych i dość kosztownych firm. 

ADDBC0BA-5FE8-46B0-87ED-A48CEC683A50.jpeg

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś zainteresuje to mam na sprzedaż Kondycjoner Power Roots 4 cena 700zł. Mysle że nie zabija finansów stan perfect. 
sprzedaje bo zamówiłem Power Roots PR6 . Foty i bajera dostępna na priv. Wysyłka z uk na moj koszt. 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordeczki  moje kochane audiofilskie, idę też w hajend, dojechał Pioneer a 70da, jutro zdam recenzje z odsłuchów,  bo będziemy z dziewczyną  porównywać,  bo dziś opijaliśmy zakup, sprzęt nawet nie wygrzany jest, z 17 godzin pograł, stan gabinetowy, ni rysy i kurzu, wszystkie folie oryginał, jestem mega zadowolony, sprzęt żyleta!!!! Za te pieniądze? Palce lizać!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.