Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwszy zestaw stereo do ~3000zł.


gonzua

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie użytkowników forum.

Słowem wstępu... od dłuższego czasu przeglądam sobie oferty sprzętu audio. Od 16 lat grają u mnie głośniczki Kenwooda a za wzmacniacz robi wieża w/w producenta o modelu RXD-653. Czas to ustrojstwo wyrzucić, bo cd nie działa, złącza do wymiany, radio ledwo odbiera, a membrany są już zmasakrowane przez dzieciaki. Posłuchałem już dobrego sprzętu u znajomych i właściwie to praktycznie już tych głośników nie używam - chyba, że oglądamy z żoną film...

Muzyki słuchamy każdej, chillout, skrzypce... ale w dużej większości elektroniczna, alternatywna, trance... Więc interesuje mnie dobry ciepły Bass, ale również wyraźny wokal.

Ucho mam czułe jak sonar nietoperza :D Wiem, że po przejściu z obecnych głośniczków na cokolwiek nowego będzie to i tak niesamowity skok w przyszłość, ale chciałbym aby ten nowy sprzęt również był na lata...

Extra była by opcja radia internetowego, ale za to może robić komputer...

Niestety salon jest tak nieustawny, że z rozstawieniem kolumn może być problem... Wrzuciłem poglądowe zdjęcia... Myślę aby nowymi kolumnami zastąpić obecne... po prostu. Poniżej 2 zestawy jakie po przejrzeniu różnych for skomponowałem.

 

Zestaw1 ok 2600

Yamaha A-S201

Magnat Quantum 675

 

Zestaw2 ok 3500zł

Yamaha R-N500

Monitor Audio MR4

 

Jeżeli zestaw 2 to kosmos jakościowy w porównaniu z zestawem 1 to byłbym skłonny tę kwotę zapłacić...

Proszę o konstruktywne opinie, co zmienić, co innego rozważyć...

 

Poniżej rzut salonu wraz z niezbędnymi wymiarami.

Oraz zdjęcie miejsca docelowego dla sprzętu.

a6ac870d2baae.png

7f91adab2b8fe.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się zlecą typy i bedą odradzać amplituner.

 

Myślałeś na używanym audio?

W tym górnym pułapie złożysz coś co Cię naprawdę "rozwali"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakiegoś parcia na ampli.

Może być i wzmacniacz.

 

@Bolth

Wolałbym kupić nowy sprzęt bo mam pewność że nie był zajeżdżany np. A notabene na co polecałbyś polować z używek? Tylko dla sprawdzenia sobie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zestawów w tym pułapie cenowym jeśli chodzi o elektronikę miałem denona 720, marantza 5003 ( teraz w produkcji chyba 5005) , onkyo a5vl.

Zdecydowanie najbardziej podobał mi sie zestaw marantza - był najlepiej nasycony, wszystkie smaczki w muzyce typu Yello, Novika czy chill Smolika podawał najlepiej. Nowych Yamah nie słuchałem. Co do kolumn wtedy grałem na jamo e770, potem miałem podstawki Kef q300. Marantz plus te kefy wspominam najlepiej. Przekroczy to budżet niestety, chyba ze kolumny coś z używeczek poszukasz, zdarzają się przecież zadbane i na gwarancji.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuje Ci zestaw jaki posiada mój brat tj.: Harman Kardon hk980 + Melodika bl40. Ewentualnie możesz kupić ampli HK 3390 lub 3490. Tylko musiałbyś celować w używki ale do muzy której słuchasz powinno być super :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HK polecam jeszcze posłuchać monitor audio BX2 lub większe RX2. Takie zestawienie też daje radę.

HK 3490 to ampli stereo, którego zaletą jest dość selektywny tuner, ma przetwornic C/A no i można podpiąć 2 suby.

HK980 moim zdaniem troszeczkę lepiej wypada dźwiękowo ale coś za coś.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w sobotę podjechać na odsłuch z waszymi sugestiami :)

 

Sugerujecie podstawkowe? w miejsce głośników jak na foto? czy spokojnie można tam podłogowe postawić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Możesz rozważyć i te.Cena dobra jak za nowe.Podłogowe nie dużych rozmiarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Posłuchaj wzmacniacz NAD 326BEE, a jeśli ma być amplituner to Onkyo TX-8150. Tu masz test tego ampli :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny warte posłuchania to Polk Audio T50 oraz polska konstrukcja STX Electrino 250.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto subiektywnie kumpel szukał praktycznego urządzenia i padło na wspomniany amplituner Onkyo do tego nagrzany opiniami w necie na temat "nowej fali" kolumn pokroju Electrino 250 zakupił je po uprzednich odsłuchach. Jakie było jego rozczarowanie po dłuższym obcowaniu tej konfiguracji u siebie w domu. W dużym skrócie dla znajomego było to krew z uszu dla mnie zresztą też, możliwe i duże prawdopodobieństwo, że kolumny nie były jeszcze "wygrzane" lecz tak czy siak było zero satysfakcji.

Na szczęście kumpel poznał innych moich kumpli i wyciągnęliśmy chłopaka z tarapatów.. sprzedał wszystko zakupił Hegla H80 i zbiera teraz na paczki do niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Hegla H80 i zbiera teraz na paczki do niego.

 

Hegel super piecyk ale nie ten przedział cenowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hegla H80 i zbiera teraz na paczki do niego.
Hegel super piecyk ale nie ten przedział cenowy :)

Prawda, ale czasami warto się wstrzymać i dokonywać chłodnych kalkulacji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jak byś się nie bał używanego sprzętu to są dwa fajne ogłoszenia na naszej forumowej giełdzie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jesli szukasz sprzętu nowego to polecam Magnat Quantum 675, Melodika BL40 czy wspomniane wyżej Polk Audio T50.

Co do wzmacniaczy to NAD 326BEE, Onkyo 8150 (to w roli urządzenia uniwersalnego) czy Yamahe AS501.

 

Zapraszam Cie do naszego salonu na odsłuch i prezentację sprzetu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie, przesłucham wspomniane konfiguracje jak tylko wrócę z delegacji, jednakże biorąc pod uwagę umiejscowienie kolumn (post1) nie należy szukać podłogówek z BR z przodu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7f91adab2b8fe.jpg

Witam serdecznie użytkowników forum.

Słowem wstępu... od dłuższego czasu przeglądam sobie oferty sprzętu audio. Od 16 lat grają u mnie głośniczki Kenwooda a za wzmacniacz robi wieża w/w producenta o modelu RXD-653. Czas to ustrojstwo wyrzucić, bo cd nie działa, złącza do wymiany, radio ledwo odbiera, a membrany są już zmasakrowane przez dzieciaki. Posłuchałem już dobrego sprzętu u znajomych i właściwie to praktycznie już tych głośników nie używam - chyba, że oglądamy z żoną film...

Muzyki słuchamy każdej, chillout, skrzypce... ale w dużej większości elektroniczna, alternatywna, trance... Więc interesuje mnie dobry ciepły Bass, ale również wyraźny wokal.

Ucho mam czułe jak sonar nietoperza :D Wiem, że po przejściu z obecnych głośniczków na cokolwiek nowego będzie to i tak niesamowity skok w przyszłość, ale chciałbym aby ten nowy sprzęt również był na lata...

Extra była by opcja radia internetowego, ale za to może robić komputer...

Niestety salon jest tak nieustawny, że z rozstawieniem kolumn może być problem... Wrzuciłem poglądowe zdjęcia... Myślę aby nowymi kolumnami zastąpić obecne... po prostu. Poniżej 2 zestawy jakie po przejrzeniu różnych for skomponowałem.

 

Zestaw1 ok 2600

Yamaha A-S201

Magnat Quantum 675

 

Zestaw2 ok 3500zł

Yamaha R-N500

Monitor Audio MR4

 

Jeżeli zestaw 2 to kosmos jakościowy w porównaniu z zestawem 1 to byłbym skłonny tę kwotę zapłacić...

Proszę o konstruktywne opinie, co zmienić, co innego rozważyć...

 

Poniżej rzut salonu wraz z niezbędnymi wymiarami.

Oraz zdjęcie miejsca docelowego dla sprzętu.

a6ac870d2baae.png

7f91adab2b8fe.jpg

 

Pokój o takim układzie jest chyba większym ograniczeniem niż budżet. W 20 m spokojnie zagrają monitory – a w takim układzie i tak kolumn podłogowych nie da się za bardzo ustawić – monitory zawsze można jakoś zainstalować.

 

Używki są dla wyjadaczy, ludzi, którzy ciągle coś zmieniają – więc na Twoim miejscu od razu bym odpuścił taki wariant. Skupiłbym się na jakimś zestawie promocyjnym z markowych komponentów – skoro 1000 zł robi wielką różnice, w takich zestawach często wychodzi taniej niż cena komponentów osobno. Np. z tego co widzę w Top-HiFi jest sporo zestawów w interesującym Cię przedziale

 

Na przykład:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ewentualnie oferta horna(też pewnie są salony w Breslau):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

 

Przy ograniczeniu przestrzeni nie bawiłbym się w wielkie graty. Fajne monitorki + jedno urządzenie zintegrowane midi/mini w zupelności wystarczy

 

PS. Jeśli zdecydujesz się na pełnowymiarowe komponenty sprawdź czy zmieszczą się w tej szafce. Np. ten droższym model Yamahy, który wymieniłeś ma 40 cm głębokości. Sam, po przeprowadzce przeżywałem gehennę z instalacją w cywilnej szafce mojego Vincenta a miał jedynie 30 cm. Tak się zraziłem, że teraz mam elektronikę 15/15 cm ważącą 0,8 kg (chyba moje kable głośników są cięższe) ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

pozwoliłem sobie podpiąć się tutaj, nie chcąc generować nowego tematu,

 

Krótka geneza problemu :) Mam przeznaczone ok 4 tys na sprzęt audio, do nagłośnienia pokój ok 20 m2 (pokój z aneksem więc kiepska akustyka), słuchana będzie bardzo różna muzyka od spokojnych ballad do rocka /metalu, właściwie wszystko z wyjątkiem elektroniki....(wiem to też nie ułatwia wyboru)

 

przede wszystkim oczekuję jak najlepszego dźwięku, jednocześnie chciałbym aby sprzęt miał funkcje jak czytanie formatów bezpośrednio z pendr/dysku, opcje sieciowe itp., wszystko to powinno zamknąć się w 2 klockach....więcej bardzo skomplikuje mi sytuacje (ilość miejsca)....niestety,

 

i teraz pytanie podstawowe którą drogą iść : czy szukać amplitunera stereo ze wszystkimi bajerami + dostawić używany cd-k, czy może odwrotnie - poszukać samego wzmacniacza - używki, i do tego dokupić jakiś cd z opcjami sieciowymi, usb-kiem itd....

 

jeżeli dobrze się orientuje w obu przypadkach jedno z urządzeń trzeba by brać nowe:) nie ukrywam, że także skłaniałbym się aby ta droższa cześć + kolumny była jednak nowa........jeżeli kupiłbym nowy ampli (pierwszy przypadek) to ew mógłbym się czasowo obejść bez cd-ka... jakiś prosty mam,

 

Proszę o porady, w którym kierunku iść, odsłuchy oczywiście będą jednak chciałbym wcześniej sprecyzować kierunek działania,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chcesz słuchać płyt czy plików? Wydawanie kasy na odtwarzacz CD ma sens jak masz co najmniej kilkaset płyt albo więcej, większy budżet i nie chce Ci się zgrywać płyt (ja mam jakieś 1300 a i tak wszystko zgrałem i odpuściłem sobie odtwarzacz CD – fakt, że zgrywanie trwało jakieś pół roku ;-))

 

W cenie 4000 zł i przy ograniczeniach miejsca do rozstawienia sprzętu to zastanawiałbym się nad czymś takim (oczywiście po wypożyczeniu i odsłuchu w domu):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tego co widzę cena za parę to ok 3300 więc można jeszcze dokupić jakiś mini-komputer jako serwer(jeśli nie masz laptopa) i reszta klamotów jest niepotrzebna.

 

 

 

Skoro jest mało miejsca to nie wiem po co fiksować się na (w tej cenie) siermiężnym pełnowymiarowym „sprzęcie audio”, z dziesiątkami pokręteł i wejść/wyjść, z których zapewne w 90% nigdy nie skorzystasz(a za które na pewno w 100% zapłacisz) – ani to ustawne, zagrać też nie zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

dzięki za odpowiedź, ale na razie myślę o bardziej klasycznym ujęciu tematu, nie tylko ja będę z tego korzystać, zresztą mam nieodparte wrażenie, że klocek (wzmacniacz) + np odtwarzacz cd sieciowy dadzą zdecydowanie lepszy efekt, a w każdym razie szerszy wybór :),

ponadto wydaje mi się ze lepszym pomysłem będzie używany wzmak + źródło cd z usb i opcjami sieciowymi, ( pod kątem jakości dźwięku),

a co do pytania co będzie słuchane.....hmm i kolejny kłopot bo i płytek już sporo się uzbierało ( w tym sporo ze starym polskim punkiem), a jakiś czas temu i troche flacków pozyskałem, poza tym taki zestaw bardziej uniwersalny jest, ktoś wpadam z ciekawa plytka myk i słuchamy...bez zabawy,

2 klocki nawet większe zmieszczę....tyle miesjca mam, problem byłby z 3 lub 4 ma:)

pozdr Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

Sprzęt zakupiony i skompletowany po myśleniu, słuchaniu, kalkulacjach, słuchaniu, myśleniu......

 

Na razie powstał pewnego rodzaju kompromis...niestety(już samo słowo mnie irytuje w tej materii), a mianowicie ampli stereo pioneer sx-n30 + ma bronze 5, całość zmieściła się w górnej granicy budżetu, niestety system wzmak + odtwarzacz sieciowy z cdkiem wychodził jakby nie liczyć poza budżetem,

przejście jest planowane jak znormalnieje stosunek cena/jakość dla takich źródeł, ale to przyszłość,

 

Sprzęt na tą chwile już wygrzany całkowicie albo w zdecydowanej większości - od pewnego czasu nie odnotowuje zmian w brzmieniu,

akustyka kiepska - pomieszczenie nowoczesne z panelami, meble, brak zasłon jeden mały dywanik przed kolumnami,

 

Do rzeczy jednak, nieco o odsłuchach

- system najlepiej się czuje w klimatach nieco wolniejszych, bardzo fajna góra i średnica, bardzo czysta, selektywna ale lekko ocieplona, bas spory, bardzo fajnie kontrolowany, przyjemny czasami troszkę brakuje mu zróżnicowania i odcieni (ale pamiętajmy o klasie sprzętu...)

 

 

mimo iż, zestaw potrafi bardzo fajnie zagrać rock/metal ( tak do black metalu jest czysto i wyraźnie - nawet przy szybszych sekcjach)natomiast death metal to już niestety plama - instrumenty się zlewają, ginie rozdzielczość, wrażenie bardzo słabe,

 

Na szczęście obecnie już pozostał tylko niewielki % tej muzyki u mnie :)

Natomiast zdecydowanie domeną tego zestawienia są klimaty akustyczne i wokale w każdej postaci (kobiecie szczególnie przyjemne), góra czysta otwarta, ładnie zbilansowana ze średnicą - tutaj mamy naprawdę bogate pole do popisu :)

scena bardzo fajnie rozłożona, słychać rozkład poszczególnych instrumentów i to że są w różnych miejscach na scenie,

 

naprawdę sprzęt daje baaardzo dużo przyjemności w odsłuchu, a ile jeszcze może dać :)

 

podczas odsłuchów porównywałem tego pioneera z yamaha rn-600na różnych kolumnach, yamaha miała zdecydowanie bardziej suche brzmienie, aczkolwiek lepiej (chętniej) wchodziła w szybkie sekcje i lepiej tam reagowała, natomiast sama barwa zdecydowanie na korzyść pioneera, podobnie budowa sceny....(same głośniki bardzo ładnie - szeroko ją budują, ale yamaha potrafiła ją praktycznie wyciąć...)

 

Szwagier, który miał okazje przywieźć swoje płytki i posłuchać mając zestaw oparty na (NAD 357 (po modzie)+ aa phoebe III) był pozytywnie zaskoczony poprawnością grania :)

i taka dygresja na koniec - jest bardzo subtelna ale słyszalna róźnica między brzmieniem tego samego kawałka, odtwarzanego z cd-ka (denon dcd-655), a z usb-ka - plik audio, ten sam utwór na usb jest nico bardziej "dźwięczny" - podkolorowany, - słyszalne głównie na niektórych średnicach, + delikatnie mniejszy bas (czyli brzmienie przesunięte nieco w górę)

 

pozdrawiam

Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.