Skocz do zawartości
IGNORED

Klub poznańskich melomanów


adams84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem chrapkę na Grandy ale gość nie zamieścił tel do siebie i aukcja się skończyła. Myślę także o helicon 400 ale tutaj trzeba sporo dołożyć. Mentory grają świetnie lecz Grandy to już podobno najwyższy poziom. Poza tym pamiętajmy że cena mentor na rynku wtórnym ok 5tyś a dostajemy jakość dźwięku z przedziału 15-20 za nowe paczki. Na rynku wtórnym aby dostać jakość Mentor musimy kupić np focal arie, ma gold200 A ich cena 8 plus

 

Adam czy tam Bartosz (pogłubiłem sie) szybki jestes z tymi kolumnami. Zachwalałeś a jednak olx?

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Miałem chrapkę na Grandy ale gość nie zamieścił tel do siebie i aukcja się skończyła. Myślę także o helicon 400 ale tutaj trzeba sporo dołożyć. Mentory grają świetnie lecz Grandy to już podobno najwyższy poziom. Poza tym pamiętajmy że cena mentor na rynku wtórnym ok 5tyś a dostajemy jakość dźwięku z przedziału 15-20 za nowe paczki. Na rynku wtórnym aby dostać jakość Mentor musimy kupić np focal arie, ma gold200 A ich cena 8 plus

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nicku adams84 myslałem za na imię masz Adam. Arie to dla mnie osobiscie kolumny piekne ze wzgledu na wyglad i oczywiscie warte tych pieniedzy jesli chodzi o granie. Nie słuchałem monitor audio silver 10 ale są ponoć rownież zarabiste. Mowinneś je przetestowac ,mają je w w Korisie na umultowskiej. Warto ich olposłuchać za nim kupisz coś innego.

słuchałem jednych i drugich. Arie ok choć uważam, że Mentory to lepsze kolumny, grają bardziej przestrzennie. Monitor Audio słuchałem silver 8 było ok ale to nie ta sama liga co Mentory, odpowiednikiem MA to seria Gold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś taki serial w PRL-u "Niedźwiedź Pana Adamsa" ;-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś taki serial w PRL-u "Niedźwiedź Pana Adamsa" ;-)

nie znam chyba za młody jestem :)

 

Panowie pomóżcie!!

2 dni temu zgłosiłem się do licytacji Dali Grand, a tu wczoraj dzwoni klient na Primare i22. Doradźcie czy jest sens sprzedawać I22 na poczet jakiegoś innego. Kwota do dyspozycji 2700zł. Można w tej cenie znaleźć coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam chyba za młody jestem :)Panowie pomóżcie!!

2 dni temu zgłosiłem się do licytacji Dali Grand, a tu wczoraj dzwoni klient na Primare i22. Doradźcie czy jest sens sprzedawać I22 na poczet jakiegoś innego. Kwota do dyspozycji 2700zł. Można w tej cenie znaleźć coś lepszego?

Pospieszyłeś sie troszke, tą licytacje mozesz wygrać ,wątpie aby ktoś dał za nie więcej niż 6.000 a to dobra cena. Na twoim miejscu rozważał bym sprzedaż po odsłuchu z i22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pospieszyłeś sie troszke, tą licytacje mozesz wygrać ,wątpie aby ktoś dał za nie więcej niż 6.000 a to dobra cena. Na twoim miejscu rozważał bym sprzedaż po odsłuchu z i22.

sprawy obrały taki obrót, że I22 został sprzedany i zagościł u mnie Amplifon WT40II. Mentory zostały jest bosko, choć są i wady. Dźwięk z Wt40II lepszy choć I22 miało większą dynamikę. Inne cechy dźwięku na korzyść Amplifona. Ciekawe jest to, że I22 jest szczegółowy a na wt40II słychać coś czego nie słyszałem na I22. Primare ma więcej góry, jest bardziej ostry. Jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czesc ;)

 

Panowie co myslicie o kablach zasilajacych z dobrej miedzi i ekranem?

Ja przyznam, że jeszcze do mnie nie trafiają kable. Sam mam u siebie kable zwykłe OFC za 2,5zł/m. Może kiedyś wypożyczę ale...póki co nie przekonują mnie ceny. Panowie za kawałek kabla 1000zł? Mam wrażenie, że z kablami i innymi zresztą duperelami w audio jest tak jak w np Media Markt. Telewizory i inne duże rzeczy mają w dobrych cenach, ale już drobne rzeczy np końcówki do anteny itd. mają przebicie 10x cena ze sklepiku osiedlowego. Jak kupujesz lodówkę czy telewizor ceny porównasz, ale nikt nie będzie sprawdzał ceny jakiejś pierdoły za 20zł. Analogicznie do audio przecież zrobienie kabla niech będzie ekranowanego z czystej miedzi to nie koszt 200zł/mb. Kto wie może kiedyś się skuszę, póki co zdrowy rozsądek podpowiada wydaj lepiej 1000zł w kolumny lub wzmacniacz.

 

artiz_ może chciałbyś porównać swojego PMA1510 vs 2000R?

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Poznaniacy!!

W piątek wybieram się ze swoim Denonem PMA 2000R do sklepu Audio Plaza na Wildzie. Będę porównywał Denona do Primare I22, Cambridge Audio Azur 851A, Audiolaba 8300, a może jeszcze do Marantz PM8005. Może miałby ktoś ochotę potowarzyszyć mi w moim teście porównawczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ;)

 

Panowie co myslicie o kablach zasilajacych z dobrej miedzi i ekranem?

To spróbuj, wypożycz i zobacz. Jak chcesz to coś tam mam :))

 

Sam mam u siebie kable zwykłe OFC za 2,5zł/m. Może kiedyś wypożyczę ale...póki co nie przekonują mnie ceny.

A nie możesz wypożyczyć?

Zlożyłeś już przyzwoity system, a ograniczają bo miedzą za 2,5zł ? :)

Oj, chyba się wybiorę do Ciebie z Monolithem, albo jakimś zasilającym ;))

Czadu tylko ostatnio brak, nawet nie zaglądałam tu długo.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj, wypożycz i zobacz. Jak chcesz to coś tam mam :))

 

 

A nie możesz wypożyczyć?

Zlożyłeś już przyzwoity system, a ograniczają bo miedzą za 2,5zł ? :)

Oj, chyba się wybiorę do Ciebie z Monolithem, albo jakimś zasilającym ;))

Czadu tylko ostatnio brak, nawet nie zaglądałam tu długo.

zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

po dzisiejszym odsłuchu wiele się zmieniło w moim rozumowaniu o sprzęcie. Zacznę może od początku. Źródło Audiolab 8300cd, kolumny focal arai 948. W rolach głównych wystąpiły:

-mój Denon2000r

-denon 2500

-primare i22

-roksan Candy k3

-cambridge audio 851a

-audiolab 8300

W pierwszej kolejności poszedł mój denon, zaraz po nim 2500. I tutaj pierwszy szok. Ciężko byloby odróżnić który gra piec. W ślepym teście wielu by poległo. Sorry posiadacze 2020 i 2500, ale staruszek kosztujący dziś 2500zł praktycznie nie odstawał.

Dalej podłączyliśmy roksana. Pierwsze pozytywne zaskoczenie. Bardzo fajny piec. dynamiczny. Bardzo fajne scena w głąb i szerz. Muzykalny, minimalnie bardziej szczegółowy, choć tutaj można się by było sprzeczać. Dżwięk bardziej przestrzenny niż u denona.

Jedziemy dalej. Na scenę wychodzi CA 851a. Nie podobał mi się. Grał mniej muzykalnie, z podobną sceną może troszkę ostrzej, po Kandy k3 wypadł słabo. Przechodzimy więc do I22. Tutaj inaczej. Bardziej szczegółowa góra od pozostałych lecz dźwięk mało muzykalny, suchy jak kto woli. Bas bardzo punktowy ale zarazem mało zróżnicowany. Generalnie i22 wypadł lepiej niż 851a, miał swój charakter tzn detaliczność. To może robić wrażenie. Powracamy do Roksana K3. Faktycznie gra najlepiej. Jest muzykalny, ale zarazem detaliczny, bardzo dobre stereo. I już miałem wychodzić ale na stoliku stał jeszcze mały niepozorny audiolab. Spróbujmy jeszcze i jego.

Włączamy słuchamy chwilę.Na mojej twarzy pojawia się uśmiech. Mamy lidera. Gra podobnie do Roksan(swoją droga zrozumiałem co to znaczy brytyjskie brzmienie :)jest muzykalny ma świetną scenę,lecz góruje nad Roksanem separacją instrumentów. Teraz wiem czego będę szukał. 2x monobloki 8200mb + m lub q dac jako pre. Może ca magic 6.

 

P.s.

Siedząc i słuchając tych wszystkich wzmacniaczy zdałem sobie sprawę jaki jestem smieszny z tym odsłuchem. Niby szukam wzmacniacza który przeniesie mnie do raju, a okazało się, że Focal Aria 948 to plasikowe zabaweczki, z trudem imitujące dobre kolumny. Różnice między wzmacniaczami to niuanse za które ja jak idiota chcę zapłacić tysiące zł. Te różnice to naprawdę nie były duże, ale za to ARIA948 a Dali GRAND to jest jakaś przepaść. To kolumny robią 90% roboty. Reszta to niuanse, mało znaczące różnice, często pojawiające się w naszych głowach. Pozdrawiam

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To kolumny robią 90% roboty. Reszta to niuanse, mało znaczące różnice, często pojawiające się w naszych głowach.

 

Uważam, że te same kolumny z różnymi wzmacniaczami oraz źródłami potrafią zagrać diametralnie różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to odsłuch z zakupem?

Nie. Chciałem sprawdzić którą drogą podążać. Dziś audiolab mnie przekonał i zaczynam o nim poważnie myśleć.

 

Uważam, że te same kolumny z różnymi wzmacniaczami oraz źródłami potrafią zagrać diametralnie różnie.

Ty czytałeś to co ja napisałem. Dziś z tym samym źródłem podłączałem do kolumn 5 wzmacniaczy. Wzmacniacze nie robiły takiej (przepraszam za słowa, ale tylko one oddają te emocja)" k**ewsko wielkiej" różnicy jak kolumny.

 

ale rozumiem możesz mieć swoje zdanie :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz się do Korisa skknfrontuj jeszcze z wymienionymi wzmacniaczami Atolla, zwłaszcza jego końcówki.

Mają tam wszystkie z tych wzmacniaczy, uważam, że mogło by wyjść ciekawie i nie wiadomo co by wyszło w tym porównaniu z tym Audiolabem.

 

Dziś z tym samym źródłem podłączałem do kolumn 5 wzmacniaczy. Wzmacniacze nie robiły takiej (przepraszam za słowa, ale tylko one oddają te emocja)" k**ewsko wielkiej" różnicy jak kolumny.

Czyli w ślepym teście była by kiszka.

:))

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A jak się mają w takim razie porównania Primare z Amplifonem? Pisałeś o różnicach w dynamice oraz wysokich tonach? Podłączając dwa różne wzmacniacze była różnica. Trafiłeś chyba zestaw, który był wyjątkowo nieczuły na zmianę wzmocnienia oraz źródła. Wrzucanie różnych sprzętów do jednego worka nie ma sensu. Również bym się pokusił o odsłuch Atolla- w Korisie mają chyba bardziej przyjazne warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo kabelków ;)e49c9e682c78c09a8fa4a123fe8e4b91.jpg4cd624d3199e9da2d9e73ac92f999ce4.jpg

artiz pamiętaj, że taki kabel musi być:

a) widoczny

b) dobrze by było jeszcze metkę z ceną zostawić :)

Poprę to może przykładem. Byłem tydzień temu w Poznanii. Żona jakieś małe zakupy ja wykorzystałem czas i udałem się do Denona. Stały tam sonous faber za 40 i 130tyś zł. Obydwa model wyglądem urzekają. Porozmawiałem chwilę z gościem i mówi, że wbrew pozorom te za 40tys sprzedają się bardzo dobrze. Opowiadał, że pojechał raz do klienta, który kupił te sonusy, a tam same marmury. Generalnie pomieszczenie akustycznie katastrofa. Tłumaczy klientowi, że w takim pomieszczeniu to nie zagra. Klienta mało to obchodziło. Najważniejsze było aby podczas wizyty znajomych stały ładne kolumny, które na dzień dobry trzeba pochwalić się ile kosztowały.

Chętnie Panowie zrobiłbym ślepy test ty waszych super kabli vs moje OFC 2,5mm2 za 2,5zł/mb. Ktoś podejmie rękawice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.