Skocz do zawartości
IGNORED

Klub poznańskich melomanów


adams84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki. Nie sadzilem, ze w takim miescie jak Poznan moze byc bieda z asortymentem sprzetowym do audio. Akurat w Korisie mam dobrego znajomego o imieniu Kamil, choc nasze blizsze kontakty dotycza mocno lat minionych i aktualnie nie mam nawet pewnosci czy on tam jeszcze pracuje i nie wiem gdzie obecnie Koris ma swoje lokum - Google mowi, ze na Umultowskiej. Ostatnio bylem jeszcze jak byli na Dabrowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... Gdzie w Poznaniu maja Tannoy-a do posluchania ? Konkretnie chodzi mi z serii Prestige, model GRF 90 GR. Interesuje mnie ten model, gdyz sam posiadam kolumny na tych 12-to calowych glosnikach, tyle ze w 105-ciu litrach, natomiast w GRF 90 te glosniki siedza w 200-tu litrach i chcialbym posluchac zaspakajajac swoja ciekawosc na ile brzmienie sie rozni i czy w ogole ? Zapewne nie bedzie to w pelni miarodajny odsluch, gdyz w zupelnie innym pomieszczeniu, ale i tak sadze, ze cos mi powie. Pewnie sam charakter brzmienia bedzie bardzo podobny, choc sadze, ze bas z tak duzych obudow moze byc gorszej jakosci, o wolniejszym narastaniu i wygaszaniu impulsow, a wiec poluzowany, wolniejszy, o gorszej kontroli.

 

"...w GRF 90 te glosniki siedza w 200-tu litrach..." - mialo byc: "... w 210-ciu litrach..."

nie pamiętam czy konkretnie ten model Tannoy mają, ale jak ostatnio byłem mieli coś co wyglądało podobnie. Chyba to była seria Presige.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam Klub poznańskich melomanów!

 

Organizujemy prezentację naszych produktów (kolumn głośnikowych Impuls Audio) wraz z przedstawicielem firmy Monrio (wzmacniacze) w Poznaniu w dniu 09.12.2017, na ul. Ostrowskiej 474.

 

Więcej szczegółów na FB

https://www.facebook.com/events/1997351920486909/

 

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Impuls Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Dołączam :)

Witamy choć ostatnio słabo u nas. Użytkownicy mało aktywni :(

Już kilka razy proponowałem ustawić spotkanie u jednego z nas, ale jakoś brak chęci w narodzie. Szkoda wspólne spotkania z pewnością poszerzyłyby nasze sprzętowe i muzyczne horyzonty.

Spróbuję jeszcze raz.

Poznaniacy proponuję wspólne spotkanie. Do kogoś wpraszał się nie będę dla tego zapraszam do siebie :) Jeżeli macie ochotę porównać swoje audiofilskie sprzęty do Dali Grand połączone z Primare A30mk2 wspomagane DAC-iem Teac UN-501 Zapraszam :)

https://images83.fotosik.pl/1001/bf7a2e140bcdb06bmed.jpg

bf7a2e140bcdb06bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy choć ostatnio słabo u nas. Użytkownicy mało aktywni :(

Już kilka razy proponowałem ustawić spotkanie u jednego z nas, ale jakoś brak chęci w narodzie. Szkoda wspólne spotkania z pewnością poszerzyłyby nasze sprzętowe i muzyczne horyzonty.

Spróbuję jeszcze raz.

Poznaniacy proponuję wspólne spotkanie. Do kogoś wpraszał się nie będę dla tego zapraszam do siebie :) Jeżeli macie ochotę porównać swoje audiofilskie sprzęty do Dali Grand połączone z Primare A30mk2 wspomagane DAC-iem Teac UN-501 Zapraszam :)

https://images83.fotosik.pl/1001/bf7a2e140bcdb06bmed.jpg

bf7a2e140bcdb06bmed.jpg

 

To możę u mnie?

Jestem z okolic Konina, 8km od zjazdu od A2. To nawet i koledzy z innych rejonów Polski mogliby się zjechać.

D.

 

A i ja chętnie Ciebie odwiedzę. Postanowiłem po kilkunastu latach wyjść z cienia i nieco skonfrontować swoje praktyczne doświadczenia, z doświadczeniami innych kolegów :).

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nie ma problemu... Jesli mialbys ochote mnie odwiedzic, posluchac i porozmawiac, to zapraszam..., tym bardziej, ze mieszkamy dosyc blisko siebie. Z pdi90 tez juz jestem wstepnie umowiony, ze mnie w najblizszym czasie odwiedzi.

Coś mi umknęło. Spotkanie udało się? Może ponowię. Mogę wpaść, posłuchać. Jeżeli blisko mogę zabrać ze sobą nowy nabytek bc5fc8b43b693349med.jpg

 

Końcówka mocy Primare A33. 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz nieprodukowany Audio gd Precision 2. Źródło Cambridge CXN.

Kolumny trzecia para. Najpierw KEF ls50, potem KEF R300, a teraz Pylon Diamond 25. Okablowanie Furutecha, głośnikowy U2T, właśnie wymieniam na Ewa ls-XXV.

Muzyka głównie free jazz, rock

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz nieprodukowany Audio gd Precision 2. Źródło Cambridge CXN.

Kolumny trzecia para. Najpierw KEF ls50, potem KEF R300, a teraz Pylon Diamond 25. Okablowanie Furutecha, głośnikowy U2T, właśnie wymieniam na Ewa ls-XXV.

Muzyka głównie free jazz, rock

A jak z przestrzenią u pylon diamond?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakująco dobrze, lepiej niż r300. Zresztą wszyscy recenzenci to podkreślają.

Tzn kolumny potrafią zniknąć? U mnie dziś włączyłem płytę Julii Pietruchy pierwszy utwor Living on the island myślałem że komputer przełączyl dźwięk na telewizor. Centralnie że środka między kolumnami i hejta za linią kolumn. Szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi umknęło. Spotkanie udało się? Może ponowię. Mogę wpaść, posłuchać. Jeżeli blisko mogę zabrać ze sobą nowy nabytek

 

Spotkanie jeszcze nie doszlo do skutku, gdyz pdi90 do tej pory sie ze mna nie skontaktowal co do terminu.

A Ty ewentualnie kiedy bys mial ochote wpasc ?

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze godzina to sporo=daleko.

Godzinka jazdy to daleko ? Nie zartuj... Wiele osob szukajacych cos do kupienia ze sprzetu, aby posluchac u kogos niejednokrotnie jedzie kilkaset km. Ja osobiscie przed kilkunastu laty - aby posluchac - rowniez kursowalem po Polsce szukajac kolumn: Tychy, Sosnowiec, Warszawa, Wroclaw, Inowroclaw, nie mowiac ile razy Poznan. Do takich Katowic, to pociagiem trzeba jechac 6 -7 godzin, a Ty uwazasz, ze godzina, to sporo :-) Zreszta dla samego posluchania czegos innego niz sie ma u siebie i zdobycia kolejnego doswiadczenia " odsluchowego " rowniez sporo jezdzilem i to czesto daleko - wiele osob tak robi. Przykladowo nie tak dawno byl u mnie ktos z Wroclawia, z Lodzi, a nawet ostatnio z Lublina ! Zobacz na mape jakie to sa odleglosci !

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinka jazdy to daleko ? Nie zartuj... Wiele osob szukajacych cos do kupienia ze sprzetu, aby posluchac u kogos niejednokrotnie jedzie kilkaset km. Ja osobiscie przed kilkunastu laty - aby posluchac - rowniez kursowalem po Polsce szukajac kolumn: Tychy, Sosnowiec, Warszawa, Wroclaw, Inowroclaw, nie mowiac ile razy Poznan. Do takich Katowic, to pociagiem trzeba jechac 6 -7 godzin, a Ty uwazasz, ze godzina, to sporo :-) Zreszta dla samego posluchania czegos innego niz sie ma u siebie i zdobycia kolejnego doswiadczenia " odsluchowego " rowniez sporo jezdzilem i to czesto daleko - wiele osob tak robi. Przykladowo nie tak dawno byl u mnie ktos z Wroclawia, z Lodzi, a nawet ostatnio z Lublina ! Zobacz na mape jakie to sa odleglosci !

Pewnie,ze godzinka to nie dużo ale mając opcje podjechania do znajomych kilka kilometrów na odsłuch to jednak godzinka kawał drogi . Pewnie jak bym szukał sprzętu to ten dystans byłby rzut beretem.

Oczywiście nie mówię nie może przy okazji. Jeżeli jednakże Ty miałbyś ochotę posłuchać czegoś nowego zapraszam do siebie. To tylko godzinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,ze godzinka to nie dużo ale mając opcje podjechania do znajomych kilka kilometrów na odsłuch to jednak godzinka kawał drogi . (...) Jezeli Ty miałbyś ochotę posłuchać czegoś nowego zapraszam do siebie. To tylko godzinka. ������

 

Pewnie, ze fajnie jak znjomi majacy sprzet do sluchania muzyki mieszkaja bliziutko, tylko czasem jest tak, ze nie zawsze posiadaja to czego chcielibysmy posluchac, a niejednokrotnie tak jest, ze np. chcielibysmy posluchac konkretnego modelu kolumn, a posiadajacy je mieszka daleko, a na dodatek zaprasza, wiec wsiadamy w samochod - pociag - i jedziemy.

Co do moich wyjazdow na rozne odsluchy, to dawniej jezdzilem bardzo duzo, ale raz, ze jestem juz wiekowy, a dwa, to to, ze nie czuje sie na tyle dobrze aby podrozowac, wiec obecnie jesli juz, to na bliskie odleglosci, ale nie mowie, ze Ciebie kiedys nie odwiedze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.