Skocz do zawartości
IGNORED

Klub poznańskich melomanów


adams84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

U mnie akurat są kable za 13 zł za metr także nie podejmuje rękawicy, ale z miła chęcią bym sie spotkał w Poznaniu. W sumie mogę je zabrać. Fajnie gdyby Sie.Jax rownież wpadł z Albedo:) mogę też wziąć Cayina. Posiedzimy pogadamy. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak do wyboru. To u mnie.

Łódź coś tam coś tam. Dokładnie jak będziesz jechał.

 

Acha, nie dodałem, że jutro.

Łódź? To my nie jesteśmy w klubie poznańskim? Czy ja dobrze zrozumiałem LTD12. Jesteś z Łodzi. Na moją prośbę konfrontacji kabli podnosisz rękę z pełną świadomością, że gości i tak nie przyjedzie? A może moja logika jest błędna?

 

U mnie akurat są kable za 13 zł za metr także nie podejmuje rękawicy, ale z miła chęcią bym sie spotkał w Poznaniu. W sumie mogę je zabrać. Fajnie gdyby Sie.Jax rownież wpadł z Albedo:) mogę też wziąć Cayina. Posiedzimy pogadamy. Co Wy na to?

Może być jutro. Zapraszam do siebie, ale jak trzeba mogę również podjechać.

 

Acha, nie dodałem, że jutro.

i nie dodałeś, że o 5 rano :)

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie Panowie zrobiłbym ślepy test ty waszych super kabli vs moje OFC 2,5mm2 za 2,5zł/mb. Ktoś podejmie rękawice?

 

Też się podejmę testu tych kabli made in OBi/Castorama z moim Albedo Monolith, tylko jak chcesz je ukryć?

 

A tak mówiąc serio i szczerze w ślepym teście nie przejdziesz ani kabli, ani wzmacniaczy, ani CD plajerów.

Poza tym, żeby zrobić sensowny test ABX trzeba wiedzieć jak to zrobić przede wszystkim od strony logistycznej, nie wspomnę o nakładach od strony technicznej.

Albedo nie ruszę, ale jak chcesz bierz te druty zwiń w kłębek i przyjeżdżaj do mnie :)

Do Ciebie mogę zabrać zasilający np. mam jeden wolny Neel E14 Gold, jak nie usłyszysz różnicy zwłaszcza na źródle, to faktycznie nie zawracaj sobie głowy kablami.

 

U mnie akurat są kable za 13 zł za metr także nie podejmuje rękawicy, ale z miła chęcią bym sie spotkał w Poznaniu. W sumie mogę je zabrać. Fajnie gdyby Sie.Jax rownież wpadł z Albedo:) mogę też wziąć Cayina. Posiedzimy pogadamy. Co Wy na to?

 

Nie osłabiajcie mnie jedne i drugie są z chińskiej szpuli, takie porównanie nic nie wykaże, ale gdyby ktoś miał chociaż DNM Reson, to już będzie inna bajka.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Moje są akurat z Polski :) wyrżnęły z systemu kilka kabli za niemała gotówkę. Zresztą moje podejście do przewodów znasz- różnice są jednak bardzo subtelne. Wole wrzucić pieniądze w sprzęt.

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ale pamiętasz jak byłeś, co było w przypadku dwóch różnych USB?

:))

 

Dlatego napisałem, że różnice słyszę i nie neguje wpływu kabli. U Ciebie Monolithy wpasowały sie bardzo fajnie. Dobór kabli to już naprawdę ostatnia "kropka nad i" . Uważam, że warto porównywać tańsze do droższego w dziedzinie naszego hobby. Szczególnie jeśli chodzi o okablowanie. Przekonałem sie o tym porównujac nie tak dawno troszkę drutów. Gdybym miał już wydać kasę na kable byłby to przewody Black Cat Chrisa Somviego. Dużą różnice odnotowałem przy wymianie lamp oraz źrodła (tutaj najwieksza i bardzo znacząca zmiana brzmienia). Element, który bardzo chciałbym dopracować.

 

 

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że różnice słyszę i nie neguje wpływu kabli. U Ciebie Monolithy wpasowały sie bardzo fajnie. Dobór kabli to już naprawdę ostatnia "kropka nad i" . Uważam, że warto porównywać tańsze do droższego w dziedzinie naszego hobby. Szczególnie jeśli chodzi o okablowanie. Przekonałem sie o tym porównujac nie tak dawno troszkę drutów. Gdybym miał już wydać kasę na kable byłby to przewody Black Cat Chrisa Somviego. Dużą różnice odnotowałem przy wymianie lamp oraz źrodła (tutaj najwieksza i bardzo znacząca zmiana brzmienia). Element, który bardzo chciałbym dopracować.

Posłuchałbym tych nowych lamp ;)

 

Nawiasem mówiąc, nieraz też się przekonałem, że zamiast biec po nowy wzmacniacz, czy źródło za kilka tysi wystarczy w torze zadbać o zasilanie, jakis kabelek i brzmienie się otwiera, przestajesz myśleć na jakiś czas o zmianach klocków. Pomijam tu pierdy związane z akustyką, bo tu niejeden kabelek tyle nie wnosi...

A mając wybór na giełdzie nieraz za śmieszne pieniądze jakiś kabelek, to już w ogóle nie ma co dyskutować.

Niedawno wisiał Vincent Power Cable za 350zł pewno jeszcze do niewielkiej negocjacji, kiedyś taki miałem pożyczony w tej cenie to naprawdę dobra inwestycja w lepsze brzmienie wzmacniacza, czy źródła oczywiście kiedy nim zastąpimy sznurowadła, które daje producent :)))

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adams84

Wbijaj do mnie grzeje sprzęt posłuchasz Atolla :)

Ja chcesz to weźmiesz druty, a jak nie to chociaż na Heglu pokażę ci zamianę Neel 14kę na Furutecha FP 3TS20, jesteś osluchany dasz radę, nic ci nie powiem czego się po brzmieniu spodziewać, sam ocenisz.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanko... Gdzie w Poznaniu maja Tannoy-a do posluchania ? Konkretnie chodzi mi z serii Prestige, model GRF 90 GR. Interesuje mnie ten model, gdyz sam posiadam kolumny na tych 12-to calowych glosnikach, tyle ze w 105-ciu litrach, natomiast w GRF 90 te glosniki siedza w 200-tu litrach i chcialbym posluchac zaspakajajac swoja ciekawosc na ile brzmienie sie rozni i czy w ogole ? Zapewne nie bedzie to w pelni miarodajny odsluch, gdyz w zupelnie innym pomieszczeniu, ale i tak sadze, ze cos mi powie. Pewnie sam charakter brzmienia bedzie bardzo podobny, choc sadze, ze bas z tak duzych obudow moze byc gorszej jakosci, o wolniejszym narastaniu i wygaszaniu impulsow, a wiec poluzowany, wolniejszy, o gorszej kontroli.

 

"...w GRF 90 te glosniki siedza w 200-tu litrach..." - mialo byc: "... w 210-ciu litrach..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.