Skocz do zawartości
IGNORED

Jakość obrazu i dźwięku


michalc

Rekomendowane odpowiedzi

Czy MPC ma funkcje zapamiętywania żeby filmu nie oglądać od początku jak Power bo szukam w opcjach i nie ma tego ?

 

Edit: mam na tych ustawieniach co pisałem na MadVR na nie których filmach pojawiają sie takie małe kwadraciki świeca one. A wczoraj oglądałem Hostela i połowie filmu na środku ekranu pojawił się zielony pasek pomaga na to pauza zauważyłem i wszystko jest ok. zauważyłem ze nie jest to regułą bo nie na każdym filmie to się zdarza ale na materiale DVD takie cuda mam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. judder (klatkowanie) - ustawiłem smooth motion, ale nie zauważyłem poprawy

Ta opcja jak dla mnie nic nie daje. Jedyny sensowny sposób na pozbycie się juddera to przełączenie wyświetlacza na odświeżanie zgodne z fps filmu. Sprawdź zakładkę Devices/(oznaczenie urządzenia)/display modes -> "list all display modes madVR may switch to" i wpisujesz wszystkie tryby na które ma się przełączać np. 1080p23, 1080p24 itd. oraz zaznaczasz dwa pierwsze pola. Po tym zabiegu możesz zapomnieć co to jest judder. Oczywiście warunkiem jest żeby dane urządzenie obsługiwało wymienione tryby odświeżania.

 

2. W ciemnych scenach dobrych jakościowo filmów widzę śnieg/mrówki/ziarno.

Nic z tym nie zrobisz, radzę się przyzwyczaić :) Tak nagrywa większość kamer filmowych w warunkach słabszego doświetlenia, czasem filmowcy sami dodają efekt ziarna, żeby obraz wyglądał "bardziej filmowo". Na plikach słabej jakości po prostu tego ziarna nie widać, bo mocna kompresja go usuwa, ale jeśli masz film dobrej jakości to ziarno będzie widoczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest ok bo nie bije artami w grach.Miałem już kilka walniętych kart to albo resetowały mi pc albo biły artami pod obciążeniem.Już pisałem że skacze do 24% obciążenie gpu.Coś czuje że z ustawieniami jest nie tak bo ogladałem te filmy na próbę w Powerze i WMP i tam jest ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na brak płynności ( jest tego bardzo wiele typów) lekarstwem jest tylko i wyłącznie HFR.

Czyli rejestracja video w 60/120 klatek w każdej sekundzie rejestracji = fps.

Dodatkowo jesteśmy w fazie oczekiwania (2017) na urządzenia HDMI 2.1

Dynamiczne meta dane pisane dla każdej klatki a nie dla całości

Cały sprzęt VIDEO FILA do kosza.

I ten koszmar DOLBY Atmos z wyburzaniem sufitu i pruciem podług.

Niby dźwięk teraz z góry i dołu.

Ja tam odpadam.

 

W zasadzie dziś (luty 2017) o jakość treści video dbają tylko producenci filmów dokumentalnych. Polecam np. serie [WORLD from above]. Na SAT TV PLANET HD. Po wejściu na stronę producenta wiemy, że rejestracja jest/była w 30 fps.

Na brak płynności ( jest tego bardzo wiele typów) lekarstwem jest tylko i wyłącznie HFR.

Czyli rejestracja video w 60/120 klatek w każdej sekundzie kamerowania = fps.

Dodatkowo jesteśmy w fazie oczekiwania (2017) na urządzenia HDMI 2.1

Dynamiczne meta dane pisane dla każdej klatki a nie dla całości

Cały sprzęt VIDEO FILA do kosza.

I ten koszmar DOLBY Atmos z wyburzaniem sufitu i pruciem podług.

Niby dźwięk teraz z góry i dołu.

Ja tam odpadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wolicie oglądać filmy z upłynniaczem ze sztucznie dodanymi klatkami?? Wiem, że kwestia gustu, ale dla mnie to trochę profanacja kina. To się nadaje do telewizji, gdzie często patrzy się jednym okiem, ale filmy jednak wolę oglądać tak jak zostały nagrane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,, kwestia gustu,, ja tam lubię gdy samochód jak jedzie na ekranie z prawej do lewej to niech będzie tak jak w rzeczywistości, czyli bez przycinek,tak samo ruchy ludzi. Ważny jest również wyświetlacz żeby nie smużył i nie dawał nadpłynności.Ja akceptuje dodawanie klatek ale w tv z opcją 24 klatki.. Wymuszenie programowo z 24 do 60 klatek nawet dla mnie(maniaka płynności) jest deko dziwne. Chyba że program jeszcze sobie z tym dobrze nie radzi i dlatego to tak wygląda. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.