Skocz do zawartości
IGNORED

Firma DNM, opinie


limono

Rekomendowane odpowiedzi

Atutem Rehdeko jest niesłychanie punktowe ogniskowanie. Jak się trafi utwór na 2 gitary rozdzielone na kanał prawy i lewy, to można zeza dostać.

Do tego nie mniej realistyczny wokal - jedyny sposób na jego przetestowanie to opuszczenie pomieszczenia ze sprzętem. Jak jest z płyty, to wiadomo że zostanie w pokoju, gdyby był żywy człowiek, to ogłada towarzyska nakazałaby mu wyjść razem z nami.

 

To odnośnie ŚRODKA, o którym wcześniej nie napisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nęcicie panowie że chyba te Tokaro po AS przytargam :o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nęcicie panowie że chyba te Tokaro po AS przytargam :o

Z tego co czytalem Tokaro jakoby graja lepiej niz Rehdeko. Sa mniej zakolorowane choc nie mniej kontrowersyjne. "Acquired taste "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podobały mi się głośniki, gdzie głośnik był napędzany bezpośrednio, bez zwrotnicy. takie były Eposy ES11 / 14. Daje to znacznie szybszy, bardziej bezpośredni dźwięk. Takie są też Rehdeko, tyle że dodatkowo mają znacznie wyższa efektywność no i ZTCW także tweeter nie ma zwrotnicy. Dlatego są ekstremalnie szybkie jak na głośniki dynamiczne.

 

Eposy ES11 to nawet ma mój znajomy mieszkający niedaleko ... w sumie to tez mógłbym pożyczyć, aby skonfrontować wspomnienia z rzeczywistością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze za dlugo pan byl po ciemnej stronie mocy, zeby mogl pan zaakceptowac kompromisy tego typu konstrukcji choc kto wie :)

Eposow nigdy nie sluchalem tylko pamietam narzekania na raczej miernej jakosci tweeter. Mam natomiast doswiadczenie z firma Reference 3a . Na moje nieszczescie w ciemno zasugerowalem koledze model Grand Veena z supertweeterem Muraty no i wszystkimi gwizdkami, kwantowymi filtrami bybee i co tam jeszcze . Tam tez glosnik szerokopasmowy nie jest filtrowany a pasma basu i wyokich sa dodatkami do owego szerokopasmowego glosnika .Model mial znakomite recenzje ale nie udalo nam sie uzyskac zadnego cywilizowanego brzmienia ani ze wzmacniaczami lampowymi ani SS , w duzych i malych pomieszczeniach . W sumie gral tak samo: szczupla oschla barwa, wybudowana scena i detalem. Rehdeko gra zuplelnie inaczej . W skrajnej wersji jest to brzmienie "nieujarzmionej" starej aluminiowej tuby Alteca (511 lub 811) ze wszystkimi "honkami " ale takze ze wspaniala namacalnoscia i drapieznoscia.

Za to stary ,pekaty glosnik Reference 3 a w wersji podstawkowej zrobiony jeszcze w Szwajcarii czy Francj, ktory mialem okazje uslyszec na spotkaniu klubu audio gral zupelnie inaczej ,dosyc cieplym wypelnionym dzwiekiem z dobra szczegolowoscia i niezlym budowaniem planow. Zupelnie inne odczucia . Nie chce tu stawiac firmy w zlym swietle. Producenci musza reagowac na potrzeby rynku zeby nie produkowac w pustke.

Jak pan wie Tokaro 42e wycenione jest na $14k w Stanach wiec pewnie nie straci pan pieniedzy. Pozdrawiam . L

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten watek to cala rzeka ha ha, ale przyjemnie zanurzyc sie w typowo polskiej atmosferce, a kilka wypowiedzi typu filozoficznego to nawet musze sobie skopiowac. Kolumny ktore mam (RK 125) nie sa az tak kontorwersyjne jesli ktos mial okazje posluchac co tam sie w glowach roznych konstruktorow /wynalazcow dzieje. Maja dosyc charakterystyczne brzmienie efektywnych szerokopasmowcow z pewnymi interesujacymi niuansami, a takze pozwalaja uciec od typowego brzmienia High End . Odwiedzil mnie kolega ktory ma zacny zestaw oparty na AP Libra i dobrych komponentach Audio Research i Audio Note i rzeczywiscie zywosc brzmienia tego typu kolumn moze zaskoczyc osoby przywykle do kultury z jaka prezentuja dzwiek Libry.

Musze takze przyznac, ze podoba mi sie estetyka wykonania tych kolumn a mlodzienczy "minimalizm " jakby sie juz rozplynal , wiec wspolczesne trendy estetyczne glownego nurtu a la IKEA juz nie dla mnie (choc maja dobre tanie polki na plyty -gabarytowo.)

Na zdjeciu moja stajnia , wszytko oczywicie tymczasowe i w trakcie experymentu ktory nigdy sie nie konczy. Ewidentny brak kobiecej reki wiec zgodnie z zasada "przewrocilo sie niech lezy" Konkurencji dla watku p.Adama o najpiekniejszych pokojach odsluchowych raczej nie bedzie :) Pozdrawiam

PS. Podlaczylem miedziaki zamiast AN VX i jest inaczej choc nie umiem jeszcze powiedziec czy lepiej

Do tych kolumn polecam wypróbować druty duelunda 16GA, jak Ci podejda, zapomnisz o kablach, masz w partconexion, cena śmieszna, tylko daj im pograć co najmniej 200 h bez wypinania, jak ma być trochę pełniej to bierz 12GA, ale na początku spróbować warto 16GA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o tych Duelundach i wychodzi na to ze najbardziej 'magicznym' kablem jest najzwyklejsza ocynowana miedz. (tin-plated copper).

Praktycznie to to samo co Belden 9497, 497mk2, stare Western Electric itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o tych Duelundach i wychodzi na to ze najbardziej 'magicznym' kablem jest najzwyklejsza ocynowana miedz. (tin-plated copper).

Praktycznie to to samo co Belden 9497, 497mk2, stare Western Electric itp.

 

Ja praktycznie cały system odrutowałem Western Electric 16GA ew. grubszymi lub cieńszymi wersjami.

Jak ktoś reflektuje mam troche Transparentów do odsprzedania. Głosnikowe, RCA i XLR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o tych Duelundach i wychodzi na to ze najbardziej 'magicznym' kablem jest najzwyklejsza ocynowana miedz. (tin-plated copper).

Praktycznie to to samo co Belden 9497, 497mk2, stare Western Electric itp.

czy ja wiem czy magiczne, przerzucilem trochę drutów, jak kilka lat temu trafiłem na rzeczone duelundy, odechciało mi się już druciarstwa :)

Westerny też niezle ale duelundy są bardziej przejrzyste.

Większość na aukcjach w tej chwili Westerny to podróbki, proszę pamiętać, że te kable były produkowane kilkadziesiąt lat wstecz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam glosnikowe DNM Bi-wire , a takze interconnect z plytkami HFTN tylko musze zdobyc plastikowe wtyki DIN bo uzywam tego kabla z zestawem Resolution Audio w sypialni. Druty Crimson to tez pojedyncze przewodniki a nie skretka i sa uznawane za lepsze od DNM , takze wsrod milosnikow Rehdeko. Nie chce za bardzo sie angazowac w kable w tej chwili. Mialem set kabli Kubala Sosna Emotion w domu ,laczowki i glosnikowe -bardzo dobre kable ale nie moglem sie mentalnie przestawic i przestac myslec o cenie. Stare PAD'y (Purist Audio Design ) sa swietne i tanieja wiec moze kiedys ..Mam starego Maximusa ktorego wyslalem do firmy bo caly plyn wyparowal z srodka . Napelnili silikonowym feroxem. Zapytalem czy jesli doloze stowke to dodadza jakis drucik (za piec centow:) ktory podniesie klase kabla i zgodzili sie. Nie wiem co tam dolozyli i czy wogole ale bardzo lubie ten kabel. Gra jak zwykly drut oczywiscie mimo ze gruby i sztywny ,ale to pdobno rzadkosc kupic droga laczowke ktora gra jak zwykly drut i nie udziwnia ha ha .

Ach ta magia Western Electric i powrot do zrodel . Tez mam z 10m tej skretki z Ebaya. lezy w kartonie czakajac na swoj dzien. Poczekam az miesiac miodowy z Rehdeko sie skonczy. Tak naprawde to do szczescia potrzeba mi tylko zony , piatki dzieciow , drzewa , sasiada z ktorym bym sie mogl poklocic , tesciowej z jednym zebem (do otwierania piwa) i szwagra ktoremy zawsze mozna dac w mor....de :)

Pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam WE 16 i Duelundy. Jeszcze nie miałem czasu przetestować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.