Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki projektor do jaskini?


szejk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Optoma UHD40 dużo lepiej przedstawia wszystko względem mojego Benq, tu nie ma co opisywać robić zdjęć. Każdy u mnie w rodzinie widzi, że obraz jest ostry jak żyleta, czerń jest dużo lepsza, ale nie ukrywam, że całość jeszcze do kalibracji i wiele ustawień mnie czeka po zakupie swojego modelu, aby wycisnąć maxa. Bo zdecydowałem się na zakup. 4K w projektorze za takie pieniądze i to 60Hz dla mnie nie ma co tu dużo kombinować. Wiadomo - kiedyś się znudzi i trzeba będzie kupić coś nowego, ale to jak ze wszystkim. W sobotę mam nadzieję, już będę mógł się bawić. Szkoda tylko, że profesjonalna kalibracja kosztuje 550zł. Może ktoś może polecić taniego dobrego fachowca, albo fanatyka z pomorskiego co by się podjął tej zabawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Optoma UHD40 dużo lepiej przedstawia wszystko względem mojego Benq, tu nie ma co opisywać robić zdjęć. Każdy u mnie w rodzinie widzi, że obraz jest ostry jak żyleta, czerń jest dużo lepsza, ale nie ukrywam, że całość jeszcze do kalibracji i wiele ustawień mnie czeka po zakupie swojego modelu, aby wycisnąć maxa. Bo zdecydowałem się na zakup. 4K w projektorze za takie pieniądze i to 60Hz dla mnie nie ma co tu dużo kombinować. Wiadomo - kiedyś się znudzi i trzeba będzie kupić coś nowego, ale to jak ze wszystkim. W sobotę mam nadzieję, już będę mógł się bawić. Szkoda tylko, że profesjonalna kalibracja kosztuje 550zł. Może ktoś może polecić taniego dobrego fachowca, albo fanatyka z pomorskiego co by się podjął tej zabawy.
No gratulacje za decyzję. Mi wcześniej polecali Optoma UHD 51. Podobna cena chyba. Profesjonalna kalibracja swoje kosztuje. Może odczekaj trochę, wygrzej go dobrze i później zrób. Ja do tv oleda brałem w Skalibruj.pl Nieryzykowałem z inną kalibracją. Można szybko pogorszyć coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża różnica po kalibracji?

UHD51 jednak trochę droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Duża różnica po kalibracji?
UHD51 jednak trochę droższe.
Przed zwykły fajny obraz. Po typowy kinowy. Taki mięsisty, konkretny. Nie wiem jak to nazwać. Typowo pode mnie. Tego oczekiwałem. Kolory wyciśnięte na maxa. Nie wiem jak to się ma do projektora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Rafałku czy to znak pokoju ?
A czy była wojna?
Na pewno jesteś inteligentnym gościem, tylko po co te ciągłe prowokacje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś taki jak ja czyta to forum to zastanawia się zapewne gdzie jest admin. Czytając Wasze posty można najzwyczajniej zgłupieć. Gierki słowne to raczej na innym forum albo w Hyde Parku.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś taki jak ja czyta to forum to zastanawia się zapewne gdzie jest admin. Czytając Wasze posty można najzwyczajniej zgłupieć. Gierki słowne to raczej na innym forum albo w Hyde Parku.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


Podejrzewam że większość nie wie co to admin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tu wogóle Admin czy nie? Nie znam tutejszej społeczności ale na innych forach admini ostro traktują niemerytoryczne dyskusje.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Morfi napisał:

To jest tu wogóle Admin czy nie? Nie znam tutejszej społeczności ale na innych forach admini ostro traktują niemerytoryczne dyskusje.

Nie potrzebujemy tu ormowców do tego jeszcze samozwańczych .Skoro razi Cię nasz wrodzony luz i elokwencja to poczytaj sobie te inne sztywne fora . Albo zamiast trollować napisz coś o projektorach .  Jeżeli chcesz napisać skargę to najlepiej do Subfana .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę i czytam wiele tych samych nicków dalej doszukuje sie super perfekcji w swoim ekranie i projku??

Ja od chyba 6 lat świece skalibrowanym hw 55 na Kauberze 1.0 w jaskini i po prostu cieszę sie obrazem. Przestałem doszukiwać sie perfekcji, bo cieżko taka osiągnąć szczególnie w warunkach „nie kinowych”. Zawsze będzie jakis kompromis: u mnie w trybie 2D świecił z jasno (jaskinia) a z kolei w 3D za mało - na szczęście ten drugi format odpadł sam. Na początku dzieci szalaly a pare lat pózniej po prostu „olały” i oglądają w trybie normalnym 2D ???? 

Dopisze: to co mnie urzeka w moim przypadku to efekt kina (jaskinia), „kinowosc” obrazu i swietny dzwiek - 2 suby wszystko skalibrowane ręcznie w zaadoptowanym akustycznie pomieszczeniu. I tyle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.