Skocz do zawartości
IGNORED

Holo Audio – Spring DAC


xsnailx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No może nie do końca prawidłowo napisałem z tym pre. Chodziło mi o to, że ono powinno pełnić funkcje pre pasywnego czyli nie wnosić zbyt wiele do dźwięku, tak jak klasyczne pre, które mają duży wpływ na dźwięk. Jak będzie to wyglądało w rzeczywistości, przekonam się po odsłuchu.
Jeżeli mi się spodoba to nie wykluczam że będę dążył do takiego rozwiązania. Niemniej minie jeszcze trochę czasu ponieważ dac się wygrzewa i potrzebuje jeszcze sporo godzin do osiągnięcia właściwego poziomu, a mnie interesuje odsłuch tylko na w pełni wygrzanym urządzeniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, doktor_mun napisał:

No może nie do końca prawidłowo napisałem z tym pre. Chodziło mi o to, że ono powinno pełnić funkcje pre pasywnego czyli nie wnosić zbyt wiele do dźwięku, tak jak klasyczne pre, które mają duży wpływ na dźwięk. Jak będzie to wyglądało w rzeczywistości, przekonam się po odsłuchu.

Dokładnie tak, trzeba posłuchać. PRE jest wykonane na tranzystorach i wcale nie jest powiedziane, że jest przezroczyste. Pamiętaj też, że będziesz porównywał inne generacje urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz już przedwzmacniacz to dublowanie PRE. Mija się z celem. Chyba że wysterujesz od razu końcówkę mocy (wzmacniacz).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam podłączyć to bezpośrednio pod końcówkę mocy. To jak grają zewnętrzne pre to już wiem. Wiem też że dobre pre tranzystorowe to furmanka pieniędzy. U mnie sprzęt stoi na drewnianej komodzie i brakuje mi już miejsca na klamoty.
Dlatego ciekawe jak zachowa się takie wbudowane w Holo pre. Zobaczymy. Sam jestem ciekawy co z tego wyniknie. Holo też ma ofercie pre Serene, a tutaj mamy mniej więcej „coś takiego” wbudowane w dac. Wiadomo osobne pre to też osobne zasilanie oraz obudowa itp. Jednak ta wersja kolegi z tym pre może okazać się bardzo ciekawą opcją. Jak będzie czas to pod to nowe Holo podepnę również integrę.

Generalnie mnie interesuje bardzo odpowiedz na pytanie dotyczące różnice między dac. Stara wersja vs najnowsza w dodatku KTE +pre. Ja raczej na długo zostanę z marką Holo. Są pewnie ciekawsze opcje ale to już ponownie furmanka kasy.

Właściciel nowego Holo również zastanawiał się czy wsiąść wersję z pre czy bez. Wybrał ostatecznie z pre. Zewnętrzne pre tranzystorowe również posiada.

Trzeba jeszcze trochę poczekać. Zawsze ogólnie jest problem z czasem na takie odsłuchy. Teraz mam czas ponieważ mam Covid oraz izolację, ale nie mam drugiego dac aby zrobić porównanie, niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2022 o 09:51, doktor_mun napisał:

Trzeba jeszcze trochę poczekać.

Jak trochę posłuchasz to opisz swoje odczucia. Jestem ciekawy opinii i wrażeń. Szczególnie w podłączeniu z preamp i bez. Przedwzmacniacze generalnie to elementy toru gdzie dużo łatwiej zachować neutralność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Zamierzam podłączyć to bezpośrednio pod końcówkę mocy. To jak grają zewnętrzne pre to już wiem. Wiem też że dobre pre tranzystorowe to furmanka pieniędzy. U mnie sprzęt stoi na drewnianej komodzie i brakuje mi już miejsca na klamoty.
Dlatego ciekawe jak zachowa się takie wbudowane w Holo pre. Zobaczymy. Sam jestem ciekawy co z tego wyniknie. Holo też ma ofercie pre Serene, a tutaj mamy mniej więcej „coś takiego” wbudowane w dac. Wiadomo osobne pre to też osobne zasilanie oraz obudowa itp. Jednak ta wersja kolegi z tym pre może okazać się bardzo ciekawą opcją. Jak będzie czas to pod to nowe Holo podepnę również integrę.
Generalnie mnie interesuje bardzo odpowiedz na pytanie dotyczące różnice między dac. Stara wersja vs najnowsza w dodatku KTE +pre. Ja raczej na długo zostanę z marką Holo. Są pewnie ciekawsze opcje ale to już ponownie furmanka kasy.
Właściciel nowego Holo również zastanawiał się czy wsiąść wersję z pre czy bez. Wybrał ostatecznie z pre. Zewnętrzne pre tranzystorowe również posiada.

Trzeba jeszcze trochę poczekać. Zawsze ogólnie jest problem z czasem na takie odsłuchy. Teraz mam czas ponieważ mam Covid oraz izolację, ale nie mam drugiego dac aby zrobić porównanie, niestety.

No to ja również czekam na wyniki
Udało się posłuchać ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Udało się posłuchać ?

Na chwilę obecną jeszcze nie. Ja praktyczne 5 tyg. byłem na zwolnieniu Covidowym. Dopiero wracam do życia. O audio za wiele nie myślałem, dojechał mnie ten COVID. Mnóstwo zaległości do nadrobienia i brak czasu, ale siły wracają . Mam nadzieję że w kwietniu uda się porównać dacki Holo. Jak do tego prędzej czy później dojdzie dam znać na forum. Teraz jeszcze wojna w dodatku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Udało się dzisiaj w końcu rozpocząć porównanie HOLO AUDIO SPRING DAC vs SPRING 3 KTE + PRE. 
Wszystko odbędzie się w trybie NOS dla obu urządzeń.
Na zabawę mam około tydzień czasu. Także postaram się podzielić wnioskami na dniach, choć jak wiadomo jakieś pierwsze spostrzeżenia pojawiają się na dzień dobry, jednak trzeba poczekać z ostatecznymi wnioskami jeszcze trochę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem za bardzo jak to wszystko opisać. Nie zajmuje się pisaniem na forach o audio i nie potrafię tego robić jak co poniektórzy.
Jednak tak słowem wstępu swego czasu sporo hałasu było na forach, że np. taki TOPPING D90 czy SMSL M400 to są killerzy daków nawet za kilkadziesiąt koła. Z ciekawości sprawdziłem zatem tego Toppinga i SMSLa (to ponoć nawet ten sam producent jest, czy fabryka). Te przetworniki grają rozdzielczo, czysto, szczegółowo, dobre czarne tło, w porządku bas, można by rzec w sumie super, taki dźwięk mocno nowoczesny. Jak za te pieniądze to rewelacja. Jest tylko jeden mały problem. Ogólnie dźwięk z tych dac jest tak jakby techniczny. Ma w sobie coś sztucznego, czyli ogólnie nienaturalnego. To nie jest dźwięk naturalny jak na moje ucho i ten techniczny nalot w dźwięku spowodował, że ja nie mógł bym słuchać muzyki na takim urządzeniu ponieważ mnie to drażniło. Ogólnie SMSL był gram lepszy od Toppinga według mnie ale to i tak nie to.
HOLO AUDIO gra według mnie tak jak chyba raczej lubi ludzkie ucho (przynajmniej moje). Czyli można by rzec, że dźwięk posiada wszystkie cechy jakie powinien mieć „dobry” dac + NATURALNY DŹWIĘK. I to jest najważniejsze w Holo, dźwięk jest bardzo organiczny, taki prawdziwy, naturalny. Jednocześnie nie jest ani ostry ani ciepły, taki w sam raz. Pewnie zawsze można lepiej ale mnie ten sposób prezentacji dźwięku bardzo odpowiada.

Wersja Spring 3 KTE różni się od Spring 1 tym, że dźwięk jest jeszcze bardziej rozdzielczy, precyzyjny, bardziej szczegółowy. Ogólnie nowsza wersja gra trochę jaśniej i ma więcej góry. Starszy jest jakby ciut bardziej „analogowy” (nie wiem czy to dobre słowo ale tak to odczuwam). Oczywiście nie jest to tak że nowa wersja kosi starą. Oba są wspaniałe, jednak pewne różnice są. Na pewnych nagraniach czasami odnoszę nawet wrażenie,  że stara wersja może zabrzmieć nawet lepiej. Jednak ogólnie nowa wersja prezentuje bardziej zaawansowany z punktu widzenia audiofilskiego dźwięk.

Sporym zaskoczeniem jest wbudowane PRE w Spring 3 KTE. To pre nie kosztuje wiele jeżeli ktoś decyduje się na takie urządzenie, a naprawdę steruje końcówką mocy wzorowo. Oczywiście że zewnętrzne pre będą lepsze, ale dobre pre sporo kosztuje. Skok głośności ma skalę od 0 do 100 kroków i działa bardzo precyzyjnie. Tutaj duża pochwała za ten dodatek ponieważ dzięki temu mamy regulację głośności z pilota. Pilot jest mały, zgrabny, cały metalowy. Ogólnie wykonanie i budowa zewnętrzna Holo Audio jest na 5 z plusem.

To tak na szybko. Na chwilę obecną tyle, jak coś mi wpadnie do głowy odnośnie opisywanych urządzeń to będę pisał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez doktor_mun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie te twoje opisy martwią. Nie lubię jasno grających urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są jasno grające dac. To są przetworniki grające naturalnie z analogowym sznytem. Ten nowszy jest kilka gram jaśniejszy od starego, ale to nie znaczy że one są jasne. To może nawet wynikać z tego że ta nowa wersja jest KTE. Ja osobiście również raczej nie lubię jasno grających sprzętów. Dźwięk Holo jest naturalny i odpowiednio dociążony.

Dlatego jeżeli ktoś myśli aby kupić Spring 3 to ja już wiem że wersja KTE będzie grała ciut jaśniej od wersji podstawowej, ale to nie oznacza że to jasne urządzenia. Pojęcie jasny/ciemny jest pojęciem względnym jak wszystko w audio.

Dlatego dopóki samemu się nie posłucha to można błędnie interpretować czyjeś opisy, tym bardziej że ja nie jestem specjalistą od pisania o audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez doktor_mun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To nie są jasno grające dac. To są przetworniki grające naturalnie z analogowym sznytem. Ten nowszy jest kilka gram jaśniejszy od starego, ale to nie znaczy że one są jasne. To może nawet wynikać z tego że ta nowa wersja jest KTE. Ja osobiście również raczej nie lubię jasno grających sprzętów. Dźwięk Holo jest naturalny i odpowiednio dociążony.
Dlatego jeżeli ktoś myśli aby kupić Spring 3 to ja już wiem że wersja KTE będzie grała ciut jaśniej od wersji podstawowej, ale to nie oznacza że to jasne urządzenia. Pojęcie jasny/ciemny jest pojęciem względnym jak wszystko w audio.
Dlatego dopóki samemu się nie posłucha to można błędnie interpretować czyjeś opisy, tym bardziej że ja nie jestem specjalistą od pisania o audio.

Ej dobrze ci to pisanie wyszło.
Holo generalnie jest R2R . Ciekaw jestem czy to powoduje to cechę "naturalności" dźwięku czy tez ich realizacja. Fajnie byłoby porównać Holo do np Denafrips Pontus II o którym myślę. Oba są R2R


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Fajnie byłoby porównać Holo do np Denafrips Pontus II o którym myślę.

Ja nie słyszałem jak gra Denafrips Pontus także nie mogę się wypowiadać.
Jednak mam znajomego który porównywał Holo do innych przetworników w tym Denafrips ARES i chyba właśnie Pontus i opinia znajomego była że Holo wyraźnie lepszy (on sporo sprzętu przewala). Ta osoba nie używa na codzień żadnego przetwornika tylko kompakt.
W zeszłym tyg. rozmawiałem z kimś ze sklepu audio na temat wzmacniaczy i końcówek i ten sklep ma w ofercie Denafripsy. W luźnej rozmowie powiedziałem człowiekowi, że posiadam dac Holo, to On mi pogratulował i powiedział, że jest lepszy od Pontus właśnie. Raczej wiarygodna opinia skoro ta osoba sprzedaje Denafrips i słuchała Holo.

Jak chcesz się przekonać jak gra Holo to bierz swój wzmacniacz pod pachę i zapraszam. Do mnie wszyscy mają blisko bo mieszkam w centrum kraju.
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, doktor_mun napisał:

Ta osoba nie używa na codzień żadnego przetwornika tylko kompakt.

Czyli używa DAC wbudowany w CD.

Mi się podoba idea transportu CD i zewnętrznego DAC'a. Lub CD z wyjściem coax.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Ma_ki napisał:

Czyli używa DAC wbudowany w CD.

No właśnie nie. W ogóle nie używa dac, ponieważ nie jest mu potrzebny na obecną chwilę.
Znajomy nie używa w ogóle plików (ani tym bardziej streamingu), plikom mówi zdecydowanie nie (może to się kiedyś zmienić oczywiście).

W chwili obecnej używa tylko kompaktu i słucha muzyki z płyt CD. Taki konserwatysta.

Oczywiście w takim przypadku jeżeli mamy dac to możemy wykorzystać odtwarzacz CD jako transport, sam tak czasami robię. Znam kilka osób (takich konserwatystów właśnie) które słuchają muzyki głównie z płyt CD lub czarnych i w sumie przetworniki nie są im potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Ej dobrze ci to pisanie wyszło.
Holo generalnie jest R2R . Ciekaw jestem czy to powoduje to cechę "naturalności" dźwięku czy tez ich realizacja. Fajnie byłoby porównać Holo do np Denafrips Pontus II o którym myślę. Oba są R2R


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Konkurentem dla holo spring 3 będzie raczej venus. Venus również będzie miał podobny charakter grania do spring. Tu porównanie kilku denafrips:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, doktor_mun napisał:

No właśnie nie. W ogóle nie używa dac, ponieważ nie jest mu potrzebny na obecną chwilę.

Każdy odtwarzacz CD ma wbudowany DAC.

Więc słuchając CD jesteś skazany na jeden wewnętrzny DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Ma_ki napisał:

Więc słuchając CD jesteś skazany na jeden wewnętrzny DAC.

To jest wątek o HOLO jako o zewnętrznym dac. I cały czas chodziło mi o zewnętrzny przetwornik. To co mam wbudowany odtwarzacz CD nie ma w tym wątku żadnego znaczenia. Kolega używa odtwarzacza do słuchania płyt cd w domenie analogowej i tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2022 o 09:54, EMiL napisał:

Konkurentem dla holo spring 3 będzie raczej venus. Venus również będzie miał podobny charakter grania do spring. Tu porównanie kilku denafrips:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale Venus jest okreslany jako najjasniej grajacy z wszystkich Denafrips.

Posluchalem wstepnie Terminator 2 ale jest nowy i potrzebuje jeszcze wielu godzin bo ma straszna hustawke obecnie. Pierwsze dwa dni dzwiek byl bajka. Super muzykalny. Potem od trzeciego dnia zrobil sie jasny, niespojny i malo angazujacy wiec za wczesnie na oceny. Za to zagral na dzien dobry conajmniej klase lepiej od Auralic Vega.

Jesli ostatecznie jego granie mialoby byc takie rozjasnione to oznaczaloby ze to kompletnie nie moja bajka. Pontus (wedlug opisow) wydaje sie byc mi najblizszy. Pytanie jak sie ma do nich Holo Spring 3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale Venus jest okreslany jako najjasniej grajacy z wszystkich Denafrips.
Posluchalem wstepnie Terminator 2 ale jest nowy i potrzebuje jeszcze wielu godzin bo ma straszna hustawke obecnie. Pierwsze dwa dni dzwiek byl bajka. Super muzykalny. Potem od trzeciego dnia zrobil sie jasny, niespojny i malo angazujacy wiec za wczesnie na oceny. Za to zagral na dzien dobry conajmniej klase lepiej od Auralic Vega.
Jesli ostatecznie jego granie mialoby byc takie rozjasnione to oznaczaloby ze to kompletnie nie moja bajka. Pontus (wedlug opisow) wydaje sie byc mi najblizszy. Pytanie jak sie ma do nich Holo Spring 3.

Daj znać ile godzin grzania mu potrzeba do stabilności


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, rafa napisał:

Ale Venus jest okreslany jako najjasniej grajacy z wszystkich Denafrips.

Posluchalem wstepnie Terminator 2 ale jest nowy i potrzebuje jeszcze wielu godzin bo ma straszna hustawke obecnie. Pierwsze dwa dni dzwiek byl bajka. Super muzykalny. Potem od trzeciego dnia zrobil sie jasny, niespojny i malo angazujacy wiec za wczesnie na oceny. Za to zagral na dzien dobry conajmniej klase lepiej od Auralic Vega.

Jesli ostatecznie jego granie mialoby byc takie rozjasnione to oznaczaloby ze to kompletnie nie moja bajka. Pontus (wedlug opisow) wydaje sie byc mi najblizszy. Pytanie jak sie ma do nich Holo Spring 3.

Holo będzie jaśniejszy, terminator w wielu recenzjach opisywany jest jako ciemno grający DAC - powinien Ci po wygrzaniu pasować.

Z R2R w okolicach ceny venus (~3k$) jest jeszcze musician aquarius, wygląda na rozwinięcie ciemno grającego pegasus, może też warto spróbować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, EMiL napisał:

jest jeszcze musician aquarius, wygląda na rozwinięcie ciemno grającego pegasus, może też warto spróbować?

Tak, tez obserwuje watki na zagraczninych forach odnosnie tego DAC. Mysle ze rownie ciekawa opcja.

 

Albo LaScala z drugiej reki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.04.2022 o 23:38, Marcin Wielgus napisał:

Daj znać ile godzin grzania mu potrzeba do stabilności

Dopiero mniej więcej od dwóch tygodni jest stabilny. Z tym że kolega go często wyłączał na noc. Tzn nie z prądu całkowicie tylko do standby kiedy zegary i część układów jest pod ciągłym zasilaniem.

 

Od wczoraj mam go u siebie na cały tydzień więc zamierzam go dobrze poznać. Gra po fabrycznym USB ale będzie też testowane z DDC Gustard U16 USB po I2S którego mam od dawna i który świetnie grał kiedyś z DAC Gustarda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że mam T2 i Pontusa 2 (mówię z góry - nie porównywałem, 😉 ) Pontus gra z Staxem T8000 i X9000 a Termi 2 z Gryphonem, Classe i Apogee Diva i nie myślę nad zmianą na inne DAC-i.
Zanim kupiłem Pontusa miałem krótko Singxera SDA-6 Pro, podobny problem jak Toppingi - gra idealnie ale może trochę sztucznie, zbyt idealnie?
Aresa II też miałem ale Pontus to klasa wyżej, porównywanie go do Holo za 3-4 krotność ceny jest błędne.

Co jest moim zdaniem największą bolączką Denafripsów to brak wylącznika zasilania. Szczególnie Terminator 2 nawet w trybie standby jest cały czas ciepły, w środku są setki małych elektrolitów czyli wiadomo - za parę lat się wysypią będąc 24/7 pod napięciem. Obu używam może 2-3 razy w tygodniu i nie pozostaje nic jak wyciągać w międzyczasie kabel z gniazdka...z Pontusem jest podobnie ale ten grzeje się o wiele mniej.
Moim zdaniem taka sama głupota jak stare Krelle bez wyłączników i bez trybu standby.

Co do zmieniającego się brzmienia po czasie, cieżko mi się jednoznacznie wypowiedzieć ale Pontus też tak zaczął grać, ostro i bez basu po byciu włączonym przez tydzień. Wystarczyło go zresetować wyciągając kabel z gniazdka....a może to po prostu nasz mózg płata figle? Stres i inne bodźce mają ogromny wpływ na percepcję dźwięku, czasami po prostu trzeba sprówać jeszcze raz kiedy indziej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Marek.S napisał:

Szczególnie Terminator 2 nawet w trybie standby jest cały czas ciepły, w środku są setki małych elektrolitów

Po pierwsze sprzęt najlepiej gra jak jest pod prądem, rozgrzany, szczególnie dotyczy to zegarów.

Po drugie w trybie standby nie jest cały włączony tylko część krytycznych dla jakości dźwięku układów.

 

Poza tym jak używasz 2-3 w tygodniu za każdym razem wyłączając wtyczkę to ani nie wiesz do końca jak na prawdę gra ani nie wygrzeje się w takim tempie przez rok.

A faktem jest że zimny świeżo włączony gra dość słabo. Bez powietrza, ze skurczoną sceną.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mu spokojnie 1-2h żeby ustabilizować układ, nie popadajmy w jakieś paranoje typu trzymanie DACa 24/7 pod prądem. Po to ma zegary stabilizowane temperaturowo OCXO.
Akurat w trybie standby grzeje się praktycznie tak samo jak uruchomiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, Marek.S said:

Wystarczy mu spokojnie 1-2h żeby ustabilizować układ, nie popadajmy w jakieś paranoje typu trzymanie DACa 24/7 pod prądem. Po to ma zegary stabilizowane temperaturowo OCXO.
Akurat w trybie standby grzeje się praktycznie tak samo jak uruchomiony.

Ocxo potrzebuje około 30 dni na stabilizację. Niektóre dac potrzebują setki godzin odtwarzania muzyki aby zabrzmieć. Wyglada na to, ze nigdy nie słyszałeś swojego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw właśnie w klubie Musical Fidelity też dyskusja o tym że koledzy pytają czy to normalne że Wzmak pełnią krasy gra dopiero po 2 godzinach "grania / grzania" - nie mówię o wygrzewaniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.