Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer o jakiej mocy idealny do pokoju 17m^2 ?


rayzor

Rekomendowane odpowiedzi

A czy tak zachwalane firmy Klipsch i SVS daje kalibracje w swoich jakiś modelach pytam z ciekawości ?

 

Edit: tak patrze to nawet suby z certyfikatem THX nie maja kalibracji a dla czego jak rozumiem tam znaczek wszystko robi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch w swoich pierwszych subwoofera miał takową kalibracje

Miałem swego czasu klipsch rt12d. No to była maszyna! Świetnie się spisywał. I patrząc na dzisiejsze ceny to złoty wybór.

 

Dlatego nie bardzo wiem dlaczego tak na mnie zaskoczyli. Czy jest sub który kalibruje w danym nawet jednym punkcie ale różne częstotliwości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu zrezygnowali bo mogli by mieć suby z kalibracja w swojej ofercie jak inni doszli do wniosku ze to nic nie daję bo inaczej nie umiem tego wytłumaczyć. Cena na pewno nie gra tu roli bo suby każdy producent ma w swoim przedziale zależy od jakości,mocy i tej niby klaibracji jak to jest nazywane tylko czasem to nie idzie w parze z ceną jak czytam więc jaki jest powód rezygnacji klipsa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tendencja jest taka, że coraz więcej subów ma własną kalibrację. Najpierw do tańszych modeli wprowadził ją Velodyne, obecnie robi to samo Paradigm.

 

Ja z własne praktyki powiem tyle, nie wyobrażam już sobie suba w domu, zwłaszcza dużego bez kalibracji, nie ważne czy będzie miał swoją własną czy zostanie wykonana przez Amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zapodałeś 2 firmy kto jeszcze robi z kalibracja może ktoś zrobi listę wtedy będzie łatwiej ile producentów(cały świat) daje kalibrację w subach i wtedy wnioski same sie wysuną bo mi się zdaję że jest to niszowy procent co daję czy lepiej mieć ja w subie czy amplifie?

A kolega Omen jak sadzie gdzie ja mieć lepiej jest ale bez bicia piany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba amplify w najlepszych kalibracjach porafią wiecej punków skorygować niż sub.

Ile punktów koryguję Anathem uważany za jedną z najlepszych i najdokładniejszych on fajny daje mikrofon i wykresy na AV foruns też wyświetla jak widziałem z testów czy on jest lepszy od tych dawanych w velo i pardigmów pytam jako normalny user?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Generalnie nie ma znaczenia gdzie znajduje się kalibracja
czy lepiej mieć ja w subie czy amplifie?

 

Odpowiedź już była w poście #76. Nie istnieje jednoznaczne rozwiązanie tego problemu, tak jak nieuprawione jest twierdzenie, że nie ma to znaczenia. Wszystko zależy do czego jest potrzebna, jaki ma być cel procesu. Innymi słowy, jeżeli amplituner nie dysponuje porządnym systemem autokalibracji, to korekcja samego suba może dać istotną poprawą jakości przetwarzania basów. Jeżeli ampli ma porządny system (minimum Audyssey XT32, Dirac Live i lepsze) to dopłata do suba z systemem korekcji nie ma kompletnie sensu, ampli zrobi to zdecydowanie lepiej, a dodatkowo porządnie skalibruje cały system. Różne warianty pośrednie są też możliwe, ale wymagają więcej wiedzy od użytkownika lub dilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź już była w poście #76. Nie istnieje jednoznaczne rozwiązanie tego problemu, tak jak nieuprawione jest twierdzenie, że nie ma to znaczenia.

 

Jeżeli ampli ma porządny system (minimum Audyssey XT32, Dirac Live i lepsze) to dopłata do suba z systemem korekcji nie ma kompletnie sensu, ampli zrobi to zdecydowanie lepiej, a dodatkowo porządnie skalibruje cały system.

 

W zasadzie sam potwierdziłeś, że nie ma to znaczenia gdzie się kalibracja znajduje, tylko co dana kalibracja potrafi oczywiście jeśli rozpatrujemy tylko kanał subwoofera, bo takie porównanie padło. Jeśli ktoś chciałby dokładnie kalibrować cały system na pewno wybierze lepszą zaimplementowaną kalibrację w amp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W zasadzie sam potwierdziłeś

 

Masz rację, niepotrzebnie skomplikowałem sprawę :-)) Oczywiście, jeżeli mówimy wyłącznie o kanale subwoofera, to nie ma to znaczenia, pod warunkiem, że rozpatrujemy systemy autokorekcji o takich samych parametrach i możliwościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zapodałeś 2 firmy kto jeszcze robi z kalibracja może ktoś zrobi listę wtedy będzie łatwiej ile producentów(cały świat) daje kalibrację w subach i wtedy wnioski same sie wysuną bo mi się zdaję że jest to niszowy procent co daję czy lepiej mieć ja w subie czy amplifie?

A kolega Omen jak sadzie gdzie ja mieć lepiej jest ale bez bicia piany?

SVS ma w droższych subach korekcję np. SVS PB13-Ultra, nie wiem jak on działa. Nazywa się to P-EQ (Parametric EQualizer).

 

Co do korekcji czy w subie czy amplitunarze to myślę, że tak jak napisali koledzy, zależy która jest lepsza, bo te systemy korekcji są bardzo różne.

Np. w moim procesorze i moim pomieszczeniu autokorekcja nie dawała sobie rady z dużymi subami, słupki dochodziły do końca skali.

Autokorekcja zainstalowana w Paradigmie dobrze działa, z tego co wyczytałem jest to ten sam system co w Anthemach.

 

No i jeszcze jedna sprawa, niektórzy korzystają z subów w stereo używając zwykłych wzmacniaczy, wtedy własna korekcja subwoofera jest zaletą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ona działa w tych SVS. No właśnie naczytałem się że Anthem ma najlepszą kalibrację ale czy to prawda jest to nie wiem

Dzieki za info co do SVS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest lepsze odcięcie w amplifie bo większość ma ogólnie dla kolumn i suba Onkyo ma osobne dla LFE czy to ma jakiś znaczący wpływ w KD jak osobno ustawi sie na te 120hz ?

Założenie jest że pokój nie jest zaadoptowany tylko zwykły salon i sub nie ma własnej kalibracji i porównujemy systemy kalibracyjne tych tańszych i ze średniej półki cenowej ampilfów bo nie każdego stać na high-end ?

Bo to mnie nurtuje właśnie jak porównacie systemy kalibracyjne firm amplifów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ona działa w tych SVS. No właśnie naczytałem się że Anthem ma najlepszą kalibrację ale czy to prawda jest to nie wiem

Dzieki za info co do SVS

 

 

Instalowałem ostatnio SVS SB13 Ultra i jest tam klasyczny equalizer parametryczny. Możesz ustawić korekcję w 2 miejscach pasma o +3/-16dB. (jeżeli dobrze pamiętam)

Najniższa możliwa częstotliwość to chyba 31 albo 33 Hz.

Poza tym możesz zmieniać szerokość korekcji.

Rozwiązanie z firmy Paradigm jest zdecydowanie lepsze. (jakby jeszcze dodali możliwość ustawienia manualnego krzywej domowej to byłby hit)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.