Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase kontra Marantz albo Ayon


81x

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planach przesłuchać trzech zestawów.

Accuphase DP-410 + Accuphase E 260

Marantz SA 11s3 + Marantz PM 11s3

Ayon cd3 + Ayon Spark III

Tylko pytanie, z jakimi kolumnami warto posłuchać wskazanych zestawów. Kolumny podłogowe do 20tys.zl Słucham głównie muzyki klasycznej, jazzu. Pokój 25m2. W muzyce szukam w szczególności pięknych wokali, naturalnych, z ciepłem, do tego barwa instrumentów, dynamika miłe widziana. Co do kolumn to w grę wchodzą nowe lub używane. Gdyby w tej cenie można znaleźć kolumny podstawkowe, które będą dobrym partnerem dla tych zestawów to przesłucham. Na chwile obecna stawiam na wskazane zestawy i po podsłuchach będę robił korektę, co odpada i budował nowe zestawy. Na odsłuchamy mam czas do końca tego roku. Tyle potrwa rozbieranie odpowiedniej kwoty na zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Accuphase i Ayona masz w Nautilusie. W jednym miejscu masz szansę przesłuchać tylu kombinacji, że chyba nikt Ci lepiej nie poradzi, niż taki test na na własnych uszach :) Tylko budżet i własne preferencje tutaj pozostają.

Jeśli odłuch w Warszawie to też trzeba brać poprawkę, bo pokój odsłuichowy jest wyjątkowo kiepski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Ayon cd3 już nie jest produkowany (produkują tylko cd1sx i cd35), więc jeśli mają w nautilusie to pewnie jakąś wersję exdemo albo pozostawiona w rozliczeniu używka - tu bym uważał bo panowie często sprzedają to jako "nowe" a te odtwarzacze do bezawaryjnych nie należą i trzeba się z nimi delikatnie obchodzić

Generalnie ja bym nie łączył wzmacniacza lampowego z lampami w źródle chociaż są tego gorący zwolennicy.

To prawda co pisze maciek36. salki mają fatalne (zarówno w Kr jak i w Wawie), najlepiej jak możesz to bierz do do domu na odsłuchy

 

powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Chodzi mi tylko o Wasze doświadczenia dot kolumn, które mogą się zgrać z wskazanymi parami stereo, aby również odsłuchać i zobaczyć, czy to ta droga, która chciałbym podążać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nautilusie na bank zestawią Ci z Dynaudio albo z tubowymi Avantgardami. To konstrukcyjnie zupełnie odmienne kolumny. Osobiście nie przepadam za jednymi i drugimi - co nie oznacza że Tobie się nie spodoba. Możesz posłuchać np. Contur 20 z Dynek.

Nautilus sprzedaje jeszcze kolumny Spendora - posłuchaj którychś monitorów z serii classic - do jazzu i klasyki (zwłaszcza jeśli lubisz bardziej kameralne składy) może Ci się spodobać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I Accuphase i Ayona masz w Nautilusie. W jednym miejscu masz szansę przesłuchać tylu kombinacji, że chyba nikt Ci lepiej nie poradzi, niż taki test na na własnych uszach :) Tylko budżet i własne preferencje tutaj pozostają.

Jeśli odłuch w Warszawie to też trzeba brać poprawkę, bo pokój odsłuichowy jest wyjątkowo kiepski.

Wręcz odwrotnie :)

 

Moim zdaniem wogole powinieneś zacząć od kolumn a później szlifować dźwięk elektronika

Ale w porządku. W nautilusie posłuchaj na wymienionych sprzętach dynaudio Focus 380 .

Warto poszukać jeszcze tannoy definition dc10t, elac fs 249.3 i wiele innych.

Wybór masz tak spory że długa droga przed tobą. Chyba że za akceptujesz pierwszy skuchany zestaw i nie będzie cię interesować porównanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-260 nie da rady Focusom 380

Słuchałem ich z E-408 i było tak bez wyrazu jakoś, tu trzeba bardziej bezpośredniego i wydajniejszego pieca.

Za to Tannoye i Elac bym posłuchał z którymś z tych wymienionych przez autora zestawów.

 

Z 2 pierwszych zestawów odrzuciłbym Accu. To najniższe modele, nie ma szaleństwa w tym dźwięku, Marantz zaś topowy i z tego co go kojarzę, może być ciekawiej, choć wiadomo, zależy z czym to zestawić i co kto lubi.

 

Co w ogóle kierowało Tobą przy wyborze tych 3 kombinacji wzmak+źródło?

Moim zdaniem w tych pieniądzach można lepiej, zdecydowanie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus 380 też już nieprodukowany, mogą mieć ex-demo chyba jakieś.

E-260 za słaby do Focusa 380.

Słuchałem tego głośnika z E-470 i DP-410 i była miazga!!!

Dla mnie dźwięk wybitny, gdybym miał gdzie wstawić takie kloce (kolumny są spore) i miał taką gotówkę to moja przygoda z audio, przynajmniej w kwestii zakupu sprzętu, raczej mogłaby się już skończyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-470 to już inna bajka i wielu osobom to zestawienie może się podobać, choć tu już wchodzimy (razem ze źródłem i Focusami) w dość duże pieniądze.

 

A lepsze granie w tej czy niższej kasie oczywiście, zaproponować można wiele systemów, ale pierwsze co bym zrobił to uderzył w zestawienie:

- kolumny S16 Hertz (za 20 tys. będziesz miał takie kolumny, przy których wymiękają nawet kilkukrotnie droższe konstrukcje zachodnich producentów - słuchałem dużo i długo, porównywałem i nie miałem wątpliwości)

- wzmak Cayin (w zależności od kolumn konkretny model ale przy tym budżecie A70T albo CS88 już dadzą wielką frajdę)

 

w przypadku obydwu powyższych możliwości konfiguracyjne są bardzo duże, w zależności od preferencji słuchającego, pomieszczenia itp.

Dźwiękowo klasa.

Znam doskonale A70T, doskonale kilka modeli Accu (sam użytkowałem E-408 dość długo) i tu nie ma porównania nawet.

Brzmienie Dynaudio bardzo do mnie trafiało zawsze, ale w S16Hz granie jest na zdecydowanie wyższym poziomie jeśli mowa o podobnych czy niższych pieniądzach.

 

- odtwarzaczy CD zbyt wielu nie słyszałem żeby teraz konkretami rzucić, ale można sporo lepiej w cenie rzeczonego Accu

 

Innym rozwiązaniem jest zakup wyższych modeli Infinity z dawnych lat i wtedy odpowiedniego, bardzo mocnego i wydajnego pieca żeby to ruszyć.

Będzie grało dobrze, ale:

- będą do rzeczy wiekowe, idące w dziesiątki lat. Coraz ciężej dostać fajne modele w dobrym stanie i uczciwych pieniądzach (graniczy to wręcz z cudem) i nie wiadomo ile pograją,

- duże, prądożerne, wizualnie też nie każdemu przypadną do gustu.

 

Żeby nie było: nie mam żadnego interesu w proponowaniu S16Hz czy Cayina, nic z tych rzeczy nie sprzedaję, nie pozbywam się, nie produkuję, ot dzielę się wrażeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-470 to już inna bajka i wielu osobom to zestawienie może się podobać, choć tu już wchodzimy (razem ze źródłem i Focusami) w dość duże pieniądze.

 

A lepsze granie w tej czy niższej kasie oczywiście, zaproponować można wiele systemów, ale pierwsze co bym zrobił to uderzył w zestawienie:

- kolumny S16 Hertz (za 20 tys. będziesz miał takie kolumny, przy których wymiękają nawet kilkukrotnie droższe konstrukcje zachodnich producentów - słuchałem dużo i długo, porównywałem i nie miałem wątpliwości)

- wzmak Cayin (w zależności od kolumn konkretny model ale przy tym budżecie A70T albo CS88 już dadzą wielką frajdę)

 

w przypadku obydwu powyższych możliwości konfiguracyjne są bardzo duże, w zależności od preferencji słuchającego, pomieszczenia itp.

Dźwiękowo klasa.

Znam doskonale A70T, doskonale kilka modeli Accu (sam użytkowałem E-408 dość długo) i tu nie ma porównania nawet.

Brzmienie Dynaudio bardzo do mnie trafiało zawsze, ale w S16Hz granie jest na zdecydowanie wyższym poziomie jeśli mowa o podobnych czy niższych pieniądzach.

 

- odtwarzaczy CD zbyt wielu nie słyszałem żeby teraz konkretami rzucić, ale można sporo lepiej w cenie rzeczonego Accu

 

Innym rozwiązaniem jest zakup wyższych modeli Infinity z dawnych lat i wtedy odpowiedniego, bardzo mocnego i wydajnego pieca żeby to ruszyć.

Będzie grało dobrze, ale:

- będą do rzeczy wiekowe, idące w dziesiątki lat. Coraz ciężej dostać fajne modele w dobrym stanie i uczciwych pieniądzach (graniczy to wręcz z cudem) i nie wiadomo ile pograją,

- duże, prądożerne, wizualnie też nie każdemu przypadną do gustu.

 

Żeby nie było: nie mam żadnego interesu w proponowaniu S16Hz czy Cayina, nic z tych rzeczy nie sprzedaję, nie pozbywam się, nie produkuję, ot dzielę się wrażeniami.

 

Jaki masz obecnie zestaw jeśli mogę zapytać ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dziękuje za podpowiedzi. A jakie kolumny dobrać do posłuchania z Marantzem z serii 11s3? Czy wskazane przez Was, czy jeśli chodzi o Marantza to na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiednich kolumn do muzyki klasycznej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marantza byl posluchal Tannoye. Sluchalem 11s3 z Tannoy dc8t i brzmialo to pieknie, ta srednica to cud! To moja propozycja, no chyba ze znajdziesz dc10t e dobrej cenie. Ale dc10t nie sluchalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także obstawiał bym sprawdzenie Cayina bo Cie zaskoczy!

A do Maranta przychylam się do opinii kolegi wyżej Definition DC8 lub 10T, tyle że to już model nie produkowany. Nowy Ti jest droższy dwukrotnie

Taniej można dostać Precision 6.4 czy Studio 16 HZ.

 

Zapraszam na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.