Skocz do zawartości
IGNORED

ANTON BRUCKNER, czyli potężna, transowa symfonika


Luxmanrulz

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu, gdy posłuchałem Bawarczyków z Jansonsem na żywo (Sommer + Mahler + Rachmaninow), zacząłem uważniej sprawdzać jego nagrania. Bardzo dobry dyrygent!

 

Oj tak. Ja trochę z przypadku kupiłam jakiś czas temu VII Mahlera z Jansonsem i Bawarczykami właśnie. Również BR Klassik. Głównie dlatego, że Jansons używa w tym nagraniu nowej edycji partytury, przygotowanej przez International Gustav Mahler Gesellschaft. Miała być ciekawostka, obok moich ulubionych wykonań tej symfonii (Bouleza i Abbado), a okazało się to strzałem w dziesiątkę. Coś niesamowitego. Zarówno pod względem panowania nad orkiestrą, wydobywania detali, jak i technicznej jakości nagrania. Jego wcześniejsze nagranie tej symfonii z Oslo Philharmonic dla Simax nie robi takiego wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zna ktoś może poniższe nagrania Brucknera? Słyszałem sporo superlatyw od kilku osób, że to ponoć jeden z najlepszych zestawów, spektakularny dźwięk, płynne i spójne całościowo. Do tego Blomstedt we wczesnych symfoniach 1, 2, i 3 bazuje na pierwszych wersjach, bez późniejszych rewizji czy poprawek Mahlera i innych:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

976869.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zna ktoś może poniższe nagrania Brucknera? Słyszałem sporo superlatyw od kilku osób, że to ponoć jeden z najlepszych zestawów, spektakularny dźwięk, płynne i spójne całościowo.

 

Niesamowicie entuzjastyczne recenzje zbierają brucknerowskie nagrania Blomstedta na Amazonie i musicweb:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja niestety nie znam. Na strumykach niestety też nie ma tych nagrań. U mnie Walter, Klemperer, Jochum, Wand i Skrowaczewski spowodowali, że nie czułem potrzeby eksplorowania innych wykonań. Wyjątki robiłem dla pojedynczych symfonii (IV Ormandy, VIII Furtwangler)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zna ktoś może poniższe nagrania Brucknera? Słyszałem sporo superlatyw od kilku osób, że to ponoć jeden z najlepszych zestawów, spektakularny dźwięk, płynne i spójne całościowo. Do tego Blomstedt we wczesnych symfoniach 1, 2, i 3 bazuje na pierwszych wersjach, bez późniejszych rewizji czy poprawek Mahlera i innych:

 

Mam płytę z Trzecią - bardzo dobra!

 

Przy czym ten komplet jakiś strasznie luksusowy jest, to już taniej wyjdzie zakupić pojedynczo np. w Music Island.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.