Skocz do zawartości
IGNORED

Thorens TD 318 MK II - alternatywa dla Stanton 500 MK III


buzz_astral

Rekomendowane odpowiedzi

Te wkładki Empire często widzę w gramofonach za nie duże pieniądze - masz upatrzony model ? At 20 gra równo i ma to coś w graniu , nie ważne z jakim szlifem gra . Jednak co zawsze powtarzam pre to nie wszystko bo bardzo ważne jest ramię jak napęd .

 

Ewidentnie pre to nie jest wszystko, bo przyszedł Phono Box SE i generalnie różnicy pomiędzy nim, a pre z Rotela nie ma :(. Jutro przychodzi wkładka, ciekawe czy ona pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przyszedł Phono Box SE i generalnie różnicy pomiędzy nim, a pre z Rotela nie ma

 

Jak będziesz nadal wierzył w "kolosalne różnice" forumowych bajkopisarzy, to spotkają Cię same rozczarowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz nadal wierzył w "kolosalne różnice" forumowych bajkopisarzy, to spotkają Cię same rozczarowania.

 

No dobrze, ale które z powyższych rzeczy byś obalił?

 

Co stoi na przeszkodzie w uzyskaniu przeze mnie dobrego brzmienia?

No właśnie, i czym to dobre brzmienie jest? Przyznam, że ja oczekuję głębi, która nie będzie przykryta masteringami pod CD czy internet gdzie ważne jest aby było tylko porządne łupnięcie. Zrodziła się we mnie refleksja, że trzeba przede wszystkim posłuchać winyli, przyzwyczaić się do nich, a potem wrócić do współczesnych masteringów i określić czy mi one przeszkadzają czy nie.

 

Co zostawić, a co zmienić?

 

Kwestia niuansów to zawsze jest kwestia personalnych preferencji, ale zakładam, że istnieje też spora przestrzeń na obiektywne "lepiej".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zamierzam obalać. Ale jeśli myślisz, że ktoś Ci napisze: kup wkładkę X z igłą Y i będzie wspaniale, to niestety jesteś naiwny. Nikt nie wie co się Tobie spodoba i takie rady można sobie w buty wsadzić. Jeśli nie masz doświadczenia z gramofonami to jedyna droga znaleźć miejsca gdzie możesz posłuchać różnych wkładek ( ludzie z forum, znajomi, sklepy audio ). Można też kupować wkładki i potem je odsprzedawać, aż się trafi bingo. To droga i czasochłonna zabawa, ale innej drogi nie ma. To oczywiście tylko moje zdanie :-)

I jeszcze jedno: nie zawsze drożej znaczy lepiej. Moją ulubioną jest stara wkładka ze zwykłą igłą sferyczną. Gra, jak dla mnie lepiej od Fine Line czy Shibaty. Ale to mój gust, u Ciebie może być dokładnie na odwrót.

Ile ludzi, tyle opinii i upodobań. Nie można się opierać tylko na tym, co przeczytasz na forach, szczególnie w temacie analogu. Niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli myślisz, że ktoś Ci napisze: kup wkładkę X z igłą Y i będzie wspaniale, to niestety jesteś naiwny. Nikt nie wie co się Tobie spodoba i takie rady można sobie w buty wsadzić.

Bzdury opowiadasz bo o jakości odtwarzania decydują niuansiki i tzw "powietrze", jeśli w/w słychać w nagraniu to znak że jest dobrze, właśnie to powietrze (sam się przekonałem) można uzyskać tylko i wyłącznie gdy igła "wyczyta" wszystko co jest mechanicznie "wyryte" w rowku. Igły "ostre" są w stanie odczytać wszelakie mikro rowki ukazując nam bogactwo (rozdzielczość) nagrania, igła sferyczna z racji swojej budowy nie jest w stanie odczytać mikro drgań bo jest po prostu za gruba, jeśli bardziej Ci się podoba muzyka zubożona to znak że przyszedł czas na MP3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury opowiadasz

 

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Jak trzeba, to drugi i trzeci. Może za którymś razem zrozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie pre to nie jest wszystko, bo przyszedł Phono Box SE i generalnie różnicy pomiędzy nim, a pre z Rotela nie ma :(. Jutro przychodzi wkładka, ciekawe czy ona pomoże.

Poczekaj na At .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zamierzam obalać. Ale jeśli myślisz, że ktoś Ci napisze: kup wkładkę X z igłą Y i będzie wspaniale, to niestety jesteś naiwny.

Nikt nie wie co się Tobie spodoba i takie rady można sobie w buty wsadzić.

Oczywiście, że tak nie myślę, ale traktuje te opinie jako punkt wyjścia do swoich poszukiwań.

 

Jeśli nie masz doświadczenia z gramofonami to jedyna droga znaleźć miejsca gdzie możesz posłuchać różnych wkładek ( ludzie z forum, znajomi, sklepy audio ).

Ja nie uważam, że:

-latanie po sklepach gdzie nie będziesz mieć komfortu zapoznania się ze sprzętem,

-znajomych z gramofonami (którzy czasami 500 km ode mnie),

-ludziach z forum, z którymi też trzeba się zgrać w czasie, bo nie po to żyją żeby mnie obsługiwać,

nie jest kosztowne. To kosztuje czas i pieniądze podczas którego mogę zarobić na taką wkładkę i testować sobie ją do końca swoich dni. Kwestia rachunku ekonomicznego, który u niektórych wychodzi na minus, a u niektórych na plus.

 

Można też kupować wkładki i potem je odsprzedawać, aż się trafi bingo. To droga i czasochłonna zabawa, ale innej drogi nie ma.

To oczywiście tylko moje zdanie :-)

I to jest pierwsza rzecz, z którą się zgadzam, ale jak chyba zauważyłeś, jakoś nie marudzę jeżeli chodzi o pieniądze, więc pozwól, że będę dalej się bawić, po swojemu ;).

 

I jeszcze jedno: nie zawsze drożej znaczy lepiej. Moją ulubioną jest stara wkładka ze zwykłą igłą sferyczną. Gra, jak dla mnie lepiej od Fine Line czy Shibaty.

I super, szczerze zazdroszczę, mam nadzieję, że też odnajdę swojego "wkładkowego idola"

 

Ale to mój gust, u Ciebie może być dokładnie na odwrót.

Jak na mój gust to Twój gust nie ma tutaj żadnego znaczenia ;).

 

Ile ludzi, tyle opinii i upodobań. Nie można się opierać tylko na tym, co przeczytasz na forach, szczególnie w temacie analogu. Niestety.

Można, tylko trzeba - jak słusznie wcześniej napisałeś - założyć, że to nie będzie akurat to co nas satysfakcjonuje. Porażka jest bardzo cennym doświadczeniem, pod warunkiem, że potrafi się ją zaakceptować.

 

Poczekaj na At .

A czekam, jutro przychodzi, będę pewnie z pół dnia zmieniał wkładkę i kalibrował ... i już nie mogę się doczekać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze od czegoś zacząć trzeba .

buzz - dużo zależy też od płyt , najlepsze do testowania są stare płyty te z czasów bez cyfrowych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na At .

 

Piszę dla potomnych:

No i wkładka przyszła, ale niestety system montażowy jest ciut inny niż w Stantonie. Zamówiłem dłuższe śrubki, mam nadzieję, że to wystarczy.

 

Adres do zdjęcia w linku, bo forum mi go nie przyjmowało:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zawsze od czegoś zacząć trzeba .

buzz - dużo zależy też od płyt , najlepsze do testowania są stare płyty te z czasów bez cyfrowych .

 

Moim założeniem jest grzebanie w przedcyfrowym okresie. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buzz_astral napisz czy urywa... wiesz co urywa. :)

Ile dałeś?

Sam spróbuj - cena bardzo dobra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam spróbuj - cena bardzo dobra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z racji braku igieł w rozsądnych cenach nie spróbuje bo mam już nauczkę z VMS 20 MK2 ale dziękuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATN20 jeszcze droższa niż maja VMS - dziękuje postoje, VMS strasznie mi pasuje ale i tak mam opory aby wydać 100$ + cło i przesyłka no bo co się stanie za dwa lata jak igłę szlag trafi - znowu następna i tak w kółko a przecież oryginałów na świecie jest poniżej 30 szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buzz_astral napisz czy urywa... wiesz co urywa. :)

Ile dałeś?

 

Napiszę, ale dopiero jutro, bo dzisiaj śrubek nie dostałem.

Za to wczoraj założyłem jeszcze raz Stantona i porządnie ustawiłem punkt styczności igły i czuję lekko poprawę, zniknęło trochę irytującej górki - chociaż i tak wciąż za dużo, ale może to kwestia płyty, Michael Jackson Bad HOL- i pojawiło się więcej basu.

Dzięki temu podniosłem poprzeczkę dla AT20SLa.

 

Dałem 400 zł

 

Wsadzisz eliptyka i też fajnie zagra - ja mam i sobie chwale .

 

Już jest w niej igła diamentowa ze szlifem eliptycznym 0.2x0.7mil. Podobno mało używana, ale jak jest naprawdę to dopiero życie pokaże :).

 

ATN20 jeszcze droższa niż maja VMS - dziękuje postoje, VMS strasznie mi pasuje ale i tak mam opory aby wydać 100$ + cło i przesyłka no bo co się stanie za dwa lata jak igłę szlag trafi - znowu następna i tak w kółko a przecież oryginałów na świecie jest poniżej 30 szt.

 

To coś takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co Ci pasuje w VMS 20 MK2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś takiego?

ano

 

Co Ci pasuje w VMS 20 MK2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buzz_astral napisz czy urywa... wiesz co urywa. :)

 

W porównaniu do Stantont 500 MKIII to urywa, aż miło. Zniknęła natarczywa góra, bas jest pełny, ale kontrolowany, jest go po prostu więcej. No i pojawiła się średnica. Zrobiło się pełniej, ale czuję, że to dopiero początek. :).

W dodatku wykryłem różnicę w basie pomiędzy pre z Rotel 990BX, a Phono Box SE. W Rotelu bas jest bardzo sztywny i chłodny, a Phono taki fajny ciepły, a taki zdecydowanie preferuję.

 

Poczekaj na At .

 

Dzięki za propozycję, jest dużo lepiej. Teraz można słuchać, ale zastanawiam się czy nie wymienić też kabelków od wkładki do ramienia, bo to przyszło z gramofonem ma już styki pogryzione zębem czasu :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji wstawiam jeszcze dane techniczne tej wkładki:

 

Audio Technica

AT20SLa

Limited Edition

Moving Magnet

Production early 1980s

Serialized numbered

SRP $345 US

 

Technical Specification:

Frequency Response: 10Hz~50KHz

Output @ 5cm/s: 2.7mV

Recommended Tracking force: 1.5 grams

Channel Balance: +-0.75dB @ 1KHz or less

Dynamic Compliance: 9.5 x 10^-6 cm/Dyne

Stylus Tip: Shibata Line Contact (ATN-20)

Recommended Load: 47K to 100K ohms

Coil Impedance: 370mH

VTF: 1.0-2.0 grams

Cartridge Weight: 8.5 grams

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że brzmienie ci się podoba choć powinno się trochę jeszcze ułożyć . Kabli w ramieniu nie ma sensu wymieniać bo 318 nie jest aż tak stara .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o powietrzu nic nie napisałeś więc go nie ma a zatem dupy nie urywa

 

Nie napisałem, ale to nie znaczy, że go nie ma. Moim zdaniem jest, i nawet kiedy już słyszę niedoskonałość płyty, której słucham, to nadal chce mi się jej słuchać. Muzyka mnie otacza.

Oczywiście nie mam wielkiego porównania i aż mnie korci ten VMS żeby go porównać, ale bosko jest :).

 

Najważniejsze że brzmienie ci się podoba choć powinno się trochę jeszcze ułożyć . Kabli w ramieniu nie ma sensu wymieniać bo 318 nie jest aż tak stara .

 

Nie w ramieniu tylko tych od ramienia do wkładki. 4 krótkie kabelki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż mnie korci ten VMS żeby go porównać

VMS może ładnie zagrać ale nie na każdym ramieniu, na złym jest to taka sobie pierwsza lepsza wkładka, ale jak się stworzy warunki (preamp też piekielnie ważny) to ho, ho

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na miejscu Buzza to bym prędzej gramofon zmienił niż kupował jeszcze dodatkową wkładkę ale to daleka przyszłość .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na miejscu Buzza to bym prędzej gramofon zmienił niż kupował jeszcze dodatkową wkładkę ale to daleka przyszłość .

 

A jakieś sugestie ... na przyszłość? Chociaż na razie jestem zadowolony, bakcyl załapany.

 

Przyjdzie pora i na zmiany , teraz osłuchaj się z 20 .

 

Ta uczynię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś sugestie ... na przyszłość? Chociaż na razie jestem zadowolony, bakcyl załapany

No zadowolenie najważniejsze . Jak złapiesz większego bakcyla to bym Td 321 z jakimś fajnym ramieniem upolował .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zadowolenie najważniejsze . Jak złapiesz większego bakcyla to bym Td 321 z jakimś fajnym ramieniem upolował .

 

No to rzeczywiście pieśni przyszłości. Teraz popracuję nad płytami :).

No słucham i muszę powiedzieć, że jest naprawdę git. Podoba mi się. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś sugestie ... na przyszłość?

Do VMS masz gotowy przepis: ramię (nie cały gramofon) od Unitry G 8010 (zawsze myślałem że to ramie to kiszka a tu taki zonk) + preamp NAD 1000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.