Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór gramofonu


leviath

Rekomendowane odpowiedzi

W myśl zasady nie zmieniać co dobre , niedobra była cena to At ją zmieniła i żeby płaczu nie było to i nazwę dla niepoznaki :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....i proszę, żadnych hejtów pod adresem autora....z czarną płytą żyję od zawsze a zaczynałem w czasach późnego Gomółki i wczesnego Gierka, nasze liczące napędy miałem wszystkie i nie powiem, że te topowe były tragiczne, ale........po latach jak wróciłem do grona żywych i odkopałem kilkanaście kartonów z płytami winylowymi składowanymi w garażu (dzięki Bogu, nie było minie nigdy stać na "duże" auta to i kartony się ostały) wróciłem....;)......jakimś psim swędem udało mi się nabyć Luxmana PD 282 (o ile dobrze pamiętam) strasznie sponiewieranego, ale z nienaruszonym ramieniem i genialnym napędem dd, moje płyty odżyły i wprowadziły mnie na wyższy poziom słuchania już tylko przy użyciu goldringa1042, obecnie radość słuchania daje mi klasyk AN TT1 z najwyższym MI Grado i wiem jedno, gramofon to , moim zdaniem, 25 - 35 % dobrego dźwięku z czarnej płyty, reszta to wkładka i to czym sygnał od niej jest poprowadzony do przedwzmacniacza.... tym samym te nowe, produkowane wyłącznie dla zaspokojenia potrzeby posiadania takowego sprzęty, produkty nawet uznanych dawniej marek, mają się, moim skromnym zdaniem, nijak, do tych z epoki.....Jacek wyluzuj.....;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co "luzować", wierzę Ci bezgranicznie i nieco zazdraszczam:) przeżyć z czarną związanych, ale...

Nie było Gomółki, za to Gomułka - i owszem!

Bardzo mocno, z serca ściskam wariata!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było Gomółki, za to Gomułka - i owszem!

...sorry edytory....ale Gomółka też był, do tego muzyczny...Mikołaj mu było......a co do "naszego" to tyle już wody w Odrze upłynęło, że i pisownia nazwiska towarzysza Wiesława uleciała z pamięci, może to i dobrze.....;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorens TD 318 / TD320 , Technics SL-1200

Ja bym w te uderzył ze wskazaniem na Td 320 lub Sl 1200

 

Td 318 lub 320 również mi się podoba. Jednak problem w tym , że na aukcjach pojawiają się bardzo rzadko. A jak już są , to w kosmicznych cenach. Np td320 na alle za 3000zł , a td318 za 2900 - lekka przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wiesz jak na alle niektorzy pajacują z cenami . Trzeba też ebay przeglądać bo idzie wyrwać tam w normalnych pieniądzach takiego Td lub inną marke .

 

Jednak cierpliwość w kupnie to cnota :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania gramofon Thorens 321 z wkładką Ortofon Bronze i ramieniem Linn w komplecie z Pełną wersją Pre forumowego NUDA.

Wszystko sprawne i niestety mało używane stąd decyzja o sprzedaży.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefunken to świetny gramofon ale jak już coś piardnie to kłopot , tym bardziej jak się nie obcowało z elektroniką .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz , nowy czy stary wszystko się zdarzyć może . Miałem kilkanaście Telefunkenów i zawsze było coś nie tak , jednak to najbardziej kapryśny gramofon jaki znam niestety .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w dobre ręce trafil :) . Mnie tak Lenco polubiły . W tym rzecz , co byśmy nie doradzali to i tak zainteresowany wybierze swój typ .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wiesz jak na alle niektorzy pajacują z cenami . Trzeba też ebay przeglądać bo idzie wyrwać tam w normalnych pieniądzach takiego Td lub inną marke .

 

Jednak cierpliwość w kupnie to cnota :)

 

Zgadzam się z Tobą. Z tego co widzę to rynek zachodni jest znacznie ciekawszy niż PL - co do ilości ofert oraz cen , normalnych cen.

A zatem ,kierunek obrany i czas rozpocząć poszukiwania ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tym zainteresował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tu podobny niższy model - tylko z lepsza wkladką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

Podłączę się do tematu, nie chcę tworzyć nowego... Oczywiście chodzi o wybór gramofonu :))

Od kilku dni sobie czytam, przeglądam allegra i ebay oraz sklepy... I wiem, że nic nie wiem..

 

1. Czytam tutaj, że w przypadku kwoty XXX kupię dużo lepszą używkę niż nowy gramofon.. No logiczne, ALE... To tak jak z zakupem samochodu. Za 60K PLN kupię nową Fabię albo 10 letnie BMW 7... I znając się, można za nieduże pieniążki śmigać super hiper autem, ale równie dobrze można wtopić z jakimś przeszczepem, po powodzi czy czymkolwiek innym... Wracając do gramofonu, jeżeli się nie znam, czy ma sens szukanie używki? Czy nie jest to jednak za duża loteria? Dla Was to banał, dla mnie czarna magia...

 

2. Czy posiadając amplituner KD - Onkyo TX-RZ900 + zestaw kolumn Dali Zensor 7, jest sens wydawać na przykład 4K pln na gramofon, czy nie jest tak, że amplituner i tak jest na tyle "drewniany" że nie ma sensu inwestować w gramofon i taki za 2K pln wystarczy a za zaoszczędzone pieniążki lepiej kupić trochę płyt :)

 

3. Przedwzmacniacz - czy potrzebny od pierwszego dnia? Czy jeżeli gramofon jest bez.. amplituner sobie nie poradzi?

 

4. Pewnie tutaj zostane wyśmiany, ale nie rozumiem jednej rzeczy. Za dzieciaka miałem gramofon i były 2 prędkości - 33 i 45. Teraz część gramofonów ma przełączniki prędkości a niektóre nie mają nic (Pro-Ject Debut Carbon)... czy przycisk jest ukryty, czy przekłada się jakiś pasek czy tylko 45? Przepraszam, za tak prymitywne pytanie ale serio nie wiem.

 

5. Na niemieckim ebayu znalazłem dużo odnowionych gramofonów. Niektóre wyglądają fantastycznie, co myślicie na przykład o takiej ślicznotce:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt cię tu nie wyśmieje :) . Te ampli ma wbudowane pre phono więc na początek może być

 

1. Z tym jest zawsze problem .

 

4. Tak w Pj zmienia się pasek ręcznie ale można dokupić Speedboxa i po kłopocie .

 

5. Mimo wszystko to dalej używany gramofon jest .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał styczność z ebay niemieckim lub angielskim ? Mam problem z wysyłaniem wiadomości. Po wysłaniu jednej wiadomości dostaję informację, że dzienny limit został wykorzystany i kolejną wiadomość mogę wysłać jutro. Czy w jakiś sposób mogę to ominąć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Nie mam pojęcia w jaki sposób edytować post, dlatego zmuszony jestem pisać pod swoim poprzednim - admin jak możesz to proszę zrób korektę.

 

Finalnie po dłuższym - bądź nie - czasie udało mi się znaleźć gramofon. Wybór padł na Thorens TD320 . Paczka już czeka w domku na piątkowe testy. Teraz przymierzam się do zakupu przedwzmacniacza . Posiadam wzmacniacz stereo Roksan K3 z wbudowanym pre , aczkolwiek sądzę , że nie podoła on zadaniu. Dlatego zastanawiam się nad nabyciem Linear Audio LPS-1. Czy ktoś miał styczność z tym pre ? Chyba ,że macie jakieś inne propozycje w cenie do 2000zł ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia w jaki sposób edytować post, dlatego zmuszony jestem pisać pod swoim poprzednim - admin jak możesz to proszę zrób korektę.

 

Finalnie po dłuższym - bądź nie - czasie udało mi się znaleźć gramofon. Wybór padł na Thorens TD320 . Paczka już czeka w domku na piątkowe testy. Teraz przymierzam się do zakupu przedwzmacniacza . Posiadam wzmacniacz stereo Roksan K3 z wbudowanym pre , aczkolwiek sądzę , że nie podoła on zadaniu. Dlatego zastanawiam się nad nabyciem Linear Audio LPS-1. Czy ktoś miał styczność z tym pre ? Chyba ,że macie jakieś inne propozycje w cenie do 2000zł ?

Co tak szybko chcesz pre już kupić , Thorens z jaką jest wkładką ? Wypakuj 320 podłącz do Roksana i posłuchaj - jak coś będzie nie pasować to poszukamy jakiejś alternatywy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak szybko chcesz pre już kupić , Thorens z jaką jest wkładką ? Wypakuj 320 podłącz do Roksana i posłuchaj - jak coś będzie nie pasować to poszukamy jakiejś alternatywy :)

 

Masz rację , nie ma co wariować. Wszystko po kolei.

 

Na ten moment jest wkładka Stanton TH500-A .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację , nie ma co wariować. Wszystko po kolei.

 

Na ten moment jest wkładka Stanton TH500-A .

Posłuchaj wszystkiego na spokojnie aż emocję opadną :) . Już widzę najsłabsze ogniwo w tym co masz ale jak pisałem - pograć trzeba tym co masz !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj wszystkiego na spokojnie aż emocję opadną :) . Już widzę najsłabsze ogniwo w tym co masz ale jak pisałem - pograć trzeba tym co masz !

 

Dokładnie . Najpierw odsłuchy a potem zobaczymy. Najważniejsze, że baza już jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.