Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo


dluginick

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Szukam zestawu do kwoty ok. 7000 zł.

Wymiary pomieszcza, gdzie stanie powyższy zestaw to ok. 65 m^2.

Zostały mi zaproponowane takie zestawy:

1. Maranz PM6006+CD6006+NA6005, Dali Spector 6

2. Yamaha R-N602+CDS300, Bowers&Wilkins 683 S2

3. Onkyo 8270+CD7030, Klipsch RP-28F.

 

Udało mi się słuchać zestawu nr 1, lecz z kolumnami Dali Zensor 5, zestawu nr 2 w takiej konfiguracji oraz zestawy nr 3 z z kolumnami Klipsch 280F.

Ze względu na małą ilość miejsca na sprzęt skłaniam się do zestawu nr 2 i 3. Jeżeli chodzi o mnie to największe wrażenie zrobił na mnie zestaw nr 2, jednak boje się, że w sporym pomieszczeniu jakość zginie. Zestaw nr 3 miał więcej mocy, jednak wydaje mi się, że większa szczegółowość była w przypadku 2.

Na czym się skupić, droższe kolumny czy sprzęt, a może w takiej cenie można dojść do lepszych konfiguracji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Masz bardzo duże pomieszczenie, które wymaga mocnego systemu z wydajnym wzmacniaczem oraz większych kolumn.

Zacznę od elektroniki - masz wybór tak naprawdę pomiędzy dwoma amplitunerami sieciowymi - Onkyo TX-8270 (https://www.q21.pl/onkyo-tx-8270.html) oraz Yamaha R-N602 (https://www.q21.pl/yamaha-r-n602.html). Obydwa urządzenia są mocne, grają dynamicznie i przy odpowiednim doborze kolumn są w stanie prawidłowo nagłośnić Twój salon. Onkyo dodatkowo wyposażone jest w złącza HDMI, Yamaha natomiast ma system MusicCast. Są także pewne różnice w brzmieniu - Onkyo gra bardziej równo, analitycznie, dokładnie. Yamaha natomiast oferuje bardziej otwarte, dynamiczne, koncertowe granie z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma. Wybór jednak zależy od indywidualnych preferencji.

Bardziej w Twoim przypadku skupiłbym się nad kolumnami. Klipsch na pewno prawidłowo nagłośni Twój salon, dodatkowo są to kolumny o wysokiej skuteczności, w niedużym stopniu nawet przy głośnych odsłuchach obciążają amplituner. Natomiast na pewno z innych konstrukcji możesz uzyskać bardziej spójne, plastyczne brzmienie. Bardzo dobą i tanią opcją byłaby polska konstrukcja Pylon Audio Sapphire 31 (https://www.q21.pl/pylon-audio-sapphire-31.html). Natomiast przy trochę wyższym budżecie proponowałbym zestaw, oparty na Focal Chorus 726 (https://www.q21.pl/focal-chorus-726.html) oraz Monitor Audio Silver 10 (https://www.q21.pl/monitor-audio-silver-10.html). Obydwie kolumny bez żadnego problemu nagłośnią dobrze Twój salon.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej na zestaw dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza powyższymi zestawami na miejscu w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które możesz w komfortowych warunkach posłuchać, porównać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Zestaw Yamaha R-N602+CDS300, Bowers&Wilkins 683 S2 to świetny brzmieniowo i bardzo funkcjonalny sprzęt jednak amplituner będzie bardzo obciążony przy nagłaśnianiu tak dużego metrażu.

Na Twoim miejscu przemyślałbym zestaw ze wzmacniaczem Rotel A12 bądź NAD C368.

http://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/rotel-a12-bw-683-s2.html

http://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/nad-c368-bw-683-s2.html

Wzmacniacze stereo wycisną z tych kolumn więcej, dając dynamiczniejszy dźwięk z lepszą sceną i separacją instrumentów.

Po dorzuceniu CD np. Yamaha Cd-S300 przekroczymy budżet ale dźwiękowo będzie półka wyżej.

A może zamiast CD wystarczy odtwarzacz sieciowy?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

eee tam

audiolab m-dac np. są na allegro i one chyba mają pre (ogólnie - dobry dac+pre, nie musi być ten), końcówka mocy audiolaba / roksana i masz ok. 3.500 na kolumny, ja polecam Xaviany / Studio 16h / Kefy / Audio Academy i masz zestaw b. dobrego hi-fi, który zje możliwości nówek w tym budżecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj okazję posłuchać Pylon Audio Sapphire 25 wraz z NAD C338, grało inaczej, ale fajnie.

Chciałbym się zmieścić w założonej kwocie, bo zawsze będzie sytuacja, że warto dołożyć jeszcze trochę i kwota będzie rosła i rosła.

Zdaję sobie sprawę, że używane było by lepszej klasy, jednak chciałbym, aby był to nowy sprzęt.

Ze względy na kolekcję płyt CD nie chcę z nich rezygnować, więc CD jest obowiązkowym punktem, jednak zależało mi również na radiu, a w przypadku NAD C338 nie ma FM, jedynie poprzez aplikację, jednak ten zestaw również mnie urzekł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

To pomieszczenie to olbrzymie jest. Bez względu na to co będziesz chciał kupić system przed zakupem musi w nim wylądować na testy!! Tylko!!

W sali odsłuchowej możesz co najwyżej sprawdzić wygląd sprzętu.

Klipsch rp280, monitor audio silver 10, heco music style 1000

Przy tej kwocie konstrukcje typu spektor czy zensor 5 na pewno odpuść. W zależności od tego które kolumny wybierzesz pomogło byśmy dobrać elektronikę. Oczywiście pojechali by to do ciebie na testy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Muszę cię zmartwić kolego.

Kwota/matraż/nówki - baaardzo ciężko.

 

Jak wyżej.

Kolumny używki sprawdzone (np. Studio16Hz) i do tego brać wzmak do domu na odsłuchy.

O akustyce nie wspomnę ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dzień dobry.

Masz bardzo duże pomieszczenie, które wymaga mocnego systemu z wydajnym wzmacniaczem oraz większych kolumn.

 

To kolejny mit, który, po już wielu obalonych, czeka na swój koniec.

Mit dużego pomieszczenia, które wymaga mocnego systemu. Mój pokój w którym stoi sprzęt, ma około 65 m2 czyli, identycznie jak u autora tematu. To, co w tej chwili gra, bo jest podłączone, to wzmacniacz 2x50W, kolumny po 30W każda. Gra. To, że pomieszczenie jest spore nie oznacza, że ma być nagłaśniane jak sala do dyskotek. Niech się ci, którzy sieją mitologię, zastanowią, jaką wiedzą dysponują, że tak piszą j/w.

Miejsce odsłuchu nie zajmuje 65m2 a jakąś część z ogółu powierzchni. Rozstaw kolumn to najdobitniej określa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejny mit, który, po już wielu obalonych, czeka na swój koniec.

Mit dużego pomieszczenia, które wymaga mocnego systemu. Mój pokój w którym stoi sprzęt, ma około 65 m2 czyli, identycznie jak u autora tematu. To, co w tej chwili gra, bo jest podłączone, to wzmacniacz 2x50W, kolumny po 30W każda. Gra. To, że pomieszczenie jest spore nie oznacza, że ma być nagłaśniane jak sala do dyskotek. Niech się ci, którzy sieją mitologię, zastanowią, jaką wiedzą dysponują, że tak piszą j/w.

Miejsce odsłuchu nie zajmuje 65m2 a jakąś część z ogółu powierzchni. Rozstaw kolumn to najdobitniej określa.

Tak na marginesie - podejrzewam jeszcze jedną rzecz. Odpalając swoją 2x50W na maxa, nie dałoby się pewnie u Ciebie w pokoju wytrzymać. Zbyt głośno...Przeważnie słucha się w okolicy 9-10 tej...czyli nawet nie wykorzystujesz mocy, którą daje wzmacniacz. U siebie mam akurat modele 2x120W/8, 2x125W/8 oraz m. in. końcówkę 2x120W/8, a niedługo będzie i 2x150W/8, przy czym mam również 2x50/8 i bez względu na wzmacniacz, kolumny...to również max godizna 10...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to do końca mit ale też nie uogólnienie. Masz po prostu dobrze dobrany system. W 65 m bardzo łatwo o zgubienie basu.

Dlatego właśnie zachęcam do sprawdzenia systemu w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.