Skocz do zawartości
IGNORED

Sony 75" XD94 vs JVC X5500 + Magic Screen 110"


Kojber

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem dziś na testowaniu Sony'ego XE94 oraz... ZD9, oba w 75 calach. Tego drugiego w ogóle nie brałem pod uwagę bo kosztuje 10 tys więcej niż mój budżet na tv lub projektor + ekran ale kierownik mi zaproponował więc z ciekawości porównałem do młodszego i tańszego kolegi.

 

Udało się załatwić testowanie na magazynie z wyłączeniem świateł w tej części pomieszczenia. Pobawiłem się godzinę zawczasu przygotowanymi różnokolorowymi planszami, ustawieniami tv, puszczałem znane mi i lubiane fragmenty filmów wycięte z płyt BD oraz dema, wziąłem też ze sobą Ps 4 Pro i kilka gier z HDRem oraz Nvidie Shield z dyskiem zewnętrznym. Chyba więcej się już nie dało sprawdzić. A i tak ta godzina obcowania ze sprzętem własnym okiem dała mi więcej wiedzy i rozjaśniła w głowie niż tydzień czytania recenzji, testów i tematów na forach.

 

Powiem tak, projektor, który postaram się również przetestować, będzie miał bardzo ciężkie zadanie.

 

Jest pogrom. Tyle mogę powiedzieć na szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadl ZD9 vs XD94? (Mozesz mi napisac na priv). Mam nadzieje ze tesowales na ustawieniu kino pro, tryb gry, tryb HDR. Rozumiem ze jestes zadowolony. HDR na zywo robi wrazenie, prawda? :)

Ja jak rozpakowalem swoj TV I puscilem sobie przez USB dwie demowki z HDR od Sony, przecieralem oczy z zachwytu. Tylko nie moze byc kompletnie ciemno, ledy za ekranem wskazane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności wklepałem przygotowane ustawienia obrazu min. wygaszania strefowego, poprawiacze na off, obróbka, upłynniacz, HDR, tryby i resztę suwaków. Poustawiałem wszystko tak jak się robi pod kalibrację ISF i jak zaleca Pan Maciej Koper w swoich testach oraz inni recenzenci z zachodu, trochę też z tego co wyczytałem na AVS forum od użytkowników tych tv, tyle ile mogłem ustawiłem. Wiadomo, że sam balansu bieli na oko nie ustawię. Poczytałem też wcześniej co dana opcja robi, żeby się mniej więcej orientować ale menu jest tak rozbudowane, że dobrze, że miałem ze sobą wydrukowane ustawienia, pracownik dość ogarnięty w temacie również sporo mi pomagał. Chciałem mieć jak najlepsze w tych warunkach pole wyjściowe do testów. Wiadomo, nie jest to kalibracja profesjonalna, ale na pewno lepiej tak niż ustawienia z pudełka i oglądanie tv we fleszu sklepowych reflektorów, gdzie nawet na IPS jest oledowa czerń. A niektóre suwaki były fabrycznie dość mocno wykręcone. Wtedy musiałbym cały dzień spędzić i porównywać co robi dana opcja i jej kilka stopni ustawienia, konfiguracji jest masa.

 

Oczywiście filmy i gry testowałem na trybach do tego dedykowanych. Input lag kompletnie niewyczuwalny w obu tv, a odpalałem między innymi Wipeout Omega Collection, chyba szybszej gry nie ma.

 

Co do HDR, którego właściwie byłem najbardziej ciekawy, jak dla mnie jest to rewolucja na miarę przejścia z SD na HD. Samo 4k, które mam od dawna na pc, nie robiło takiego wrażenia kiedy wchodziło jak teraz HDR, większa paleta kolorów również na plus. To jest zupełnie inny obraz w porównaniu do zwykłego fullHD. Po szybkim przejściu z materiału 4k/HDR/WCG na 1080p z blu reja zaczyna czegoś brakować. Kolosalna różnica w odbiorze. Te ponad 1000 nitów średniej jasności robi robotę. A i skrawek obrazu podchodzący pod 2 tys jak zmierzyli w testach potrafi dać po oczach laserem.

 

Nie sądziłem, że efekty HDR są takie jasne, tak realistyczne, czasem aż raziło w oczy, zależnie od sceny, bywały momenty, że mrużyłem oczy, np wybuchy, promienie słońca, ogień. Czasem też wydawały się przesadzone. Nie wiem czy 2h takiego seansu by nie zmęczyło wzroku. Ale to też zależy od materiału. Moim zdaniem lepiej HDR wygląda na spokojnych scenach, zachody słońca, pioruny, księżyc, odblaski na wodzie, płomienie, niż na szybkich wybuchach i rozbłyskach. Generalnie żadne zdjęcie ani film tego nie odda, to trzeba zobaczyć na żywo w odpowiednich warunkach i na odpowiednim tv. Nogi się same uginają z wrażenia.

 

Co do wad i zalet lcd jakie zaobserwowałem. Jak pisałem wyżej, udało się przygotować miejsce znacznie lepsze od sklepowego oświetlenia i trybów fabrycznych, nie była to ciemnia całkowita, jak po zgaszeniu światła w nocy ale ekranu tv nic nie oświetlało, powiedzmy odpowiednik pokoju w pochmurny dzień. Bliżej do wieczora niż dnia. Sprawdzałem matrycę pod kątem martwych pikseli, cloudingu, bandingu, dse, niedoświetlonych rogów, efektu halo. I naprawdę nie odnotowałem żadnego z powyższych podczas oglądania/grania na obu ustawionych tv. Dopiero przesuwając podświetlenie na max i wrzucając planszę bieli i szarości oraz dokładnie i z bliska się przyglądając można być dostrzec ciut ciemniejsze rogi lub może nawet krańcowe boki tv, (a może to był efekt kątów w matrycy VA? bo z bliska podchodziłem, a 75 cali to kawał ekranu) ale to dosłownie o 10-15% na oko. Przy normalnym oglądaniu kompletnie niewidoczne. Już bardziej było widać podświetlenie na czarnych pasach podczas efektów HDR w momencie kiedy jasna scena znajdowała się przy górnym bądź dolnym brzegu ekranu, a film był w formacie kinowym. Wtedy pas również się podświetlał w tym miejscu razem ze sceną. Ale to jest moment i zaraz pas staje się czarny. Na pauzie można to dokładniej zaobserwować. Kąty dla mnie zero problemu, oglądałem na wprost i nic się nie działo z obrazem. Dopiero po przejściu mocno w bok ekranu widać, że to VA. Ale ja nie oglądam bokiem. Zdecydowanie rozdmuchany problem jak dla mnie. Jak większość zresztą. Nie wiem i nie znam się na telewizorach bo siedzę głównie na monitorach i ipadzie, być może to "wina" tego, że to topowe modele LCD ale naprawdę mega pozytywnie się zaskoczyłem jakością obrazu, byłem przygotowany na to co czasem widać na prześwietlonych zdjęciach w necie, potworne chmury przy scenach nocnych, napisach i w ciemności, wyprane kolory, szarość zamiast czerni. A czerń była niesamowita, tym bardziej jak przywykłem do IPSów w ipadach i imackach, chociaż pod każdym innym względem uważam retinę na wzór ekranu. Tak jak w produktach apple szczegółowość i ostrość obrazu w ruchu na Soniakach była porażająca, piękne, żywe i szczegółowe kolory w wielu odcieniach, widoczne najmniejsze detale, niesamowity kontrast, głębia i plastyka obrazu, i nie żadna żarówa i cukierkowe kolory jak często piszą o LCD ludzie w sieci, być może tak jest w trybach fabrycznych, nie sprawdzałem. Ja tylko ustawiłem tv zgodnie z zaleceniami profesjonalistów i była bajka, wyobrażam sobie, że po profesjonalnej kalibracji może być jeszcze lepiej. A na pewno kalibrację będę robił niezależnie od zakupu. Na tv przez większość czasu pasy są tak czarne jakby matryca w tych miejscach była wyłączona, bez wątpienia to zasługa systemu podświetlenia strefowego, które działa rewelacyjnie, tam gdzie trzeba wygasza całkiem, a tam gdzie nie trzeba dba o widoczność detali wśród czerni, tv nic nie zjada jeśli o to chodzi na zalecanym ustawieniu. Ale to sobie można ustawić jak kto lubi, pełna dowolność w sterowaniu podświetleniem i jego zakresem działania. Można jeszcze bardziej pogłębić czerń, kosztem krawędzi detali. ja jednak wolę niczego nie tracić w obrazie. Momenty kiedy scena nam się przeradza z ciemnej w jasną są niesamowite, jakieś wyjścia z tuneli, jaskiń, tego typu rzeczy, noc i księżyc, jego blask na wodzie, miasto nocą, las przy zachodzie słońca lub dla kontrastu arktyka o poranku, syberyjskie lub tropikalne lasy, niedźwiedzie grizzly gdzie można liczyć włosy na futrze, kolorowe papugi, czarne pantery i centkowane jaguary, mógłbym wymieniać bez końca, bo sporo na dysku przyniosłem różnorodnych scen lub podawać konkretne momenty z filmów lub demówek lub gier, ale szkoda zachodu, to trzeba zobaczyć samemu, obraz wydaje się bezkresny, nazwałbym to oledową czernią ale oledem się nie bawiłem to nie będę ubarwiał. Żeby nie było. Nie tylko czerń jest świetna, biel i przejścia tonalne również, te tv mają nawet dedykowane funkcje do regulacji tego typu rzeczy, i to faktycznie działa, jeszcze bardziej zwiększając plastykę obrazu, np płomienie lub promienie, sceny kontrastowe i nie dodając sztuczności co ważne. Tyle się naczytałem o problemach z lcd, a w zasadzie żadnego nie odnotowałem na większą skalę, nie twierdzę, że one nie istnieją, na pewno potrafi się trafić gorszy model, w niższych seriach też z pewnością jest to bardziej widoczne, lub przy całkowitej ciemności w pomieszczeniu. Ale na tyle ile byłem w stanie ocenić to mogę swoim okiem stwierdzić, że obraz był idealny. A wzrok jeszcze mam dobry, niedawno badałem. Kolejna rzecz efekt halo, kolejny problem z głowy, oba tv pięknie się wygaszały, tylko w scenach z dużą ilością czerni i np. jakichś obiektów jasnych przesuwających się była delikatna łuna granatu dookoła, zamiast ciemnej czerni ale dysproporcje oceniłbym na 5%. Kolejny raz widoczne dopiero na pauzie i w wolnych scenach. Płynność ruchu idealna w obu tv i zero efektu teatru. Jestem bardzo wyczulony na szarpanie obrazu, dla mnie to nie do przyjęcia. Ale ustawiłem Motionflow zgodnie z zaleceniami i było pięknie. Płynny obraz ale kinowy bez nadmiernej sztuczności i teatralności.

 

Generalnie oba tv wbrew pozorom nie różnią się jakoś drastycznie w mojej ocenie. Na pewno nie na tyle aby zd9 kosztował 10 tys więcej od xe94. Wydaje mi się, że przegięli z ceną. Mowa o rozmiarze 75 cali. Oba są rewelacyjne i niczego im nie brakuje, to jest pewne. ZD9 oceniłbym na 30% lepszy od XE94. I to tylko pod kilkoma względami i w określonych warunkach. W dzień pewnie byłyby nie od odróżnienia.

 

Różnice jakie między nimi zaobserwowałem to lepsza czerń i HDR na ZD9 ale to chyba ze względu na 650 o ile dobrze pamiętam stref podświetlenia zamiast 250 w XE94. Siłą rzeczy te 400 stref więcej jest widoczne i odczuwalne. Jak tv się wygasza, jak tworzy sceny z czernią, jak obrabia napisy, obiekty, jak operuje HDRem na dużych i małych fragmentach scen, halo też jest mniejsze i pasy mniej się rozświetlają. Reszta obrazu wydała mi się bez różnicy, być może po profesjonalnej kalibracji coś by jeszcze wyszło i przy całkowitej ciemności na korzyść ZD9, oceniam tylko to co sam widziałem.

 

Chyba tyle odnośnie tych tv. Niesamowite sprzęty. Bezproblemowa współpraca z konsolą i plejerem multimedialnym tak na marginesie, wszystko mi odtworzyło co puściłem. Nie wiem co mogę jeszcze dodać. Chyba tylko tyle, że nie warto się sugerować zdjęciami i niektórymi opiniami w sieci, bo często nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością ;)

 

Ciekawy jestem co pokaże projektor, łatwo miał nie będzie w tym pojedynku.

 

To tyle mojego amatorskiego opisu.

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że pożądnie się przygotowales i bardzo dobrze!! Z chęcią poczytam Twoje odczucia po zobaczeniu projektora, oczywiście w miejscu do tego przeznaczonym.Jesli miejsce będzie niededykowane w domu to wybór będzie raczej oczywisty.. i bardziej praktyczny dla Ciebie . Z testów można przeczytać że jvc rs420 w pewnych sytuacjach czerń ma kapitalna, ale o hadeerze i efekcie,, wow,, z projektora można zapomnieć skoro od ilus tam nitów wogóle go widać . Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Opisałem tylko to co zaobserwowałem na konkretnych tv, w konkretnych warunkach, na konkretnych ustawieniach i konkretnym materiale. Być może ktoś bardziej doświadczony w temacie wyłapałby więcej niusasów, zalet lub wad, ja to widziałem tak jak powyżej. Tak, starałem się przygotować najlepiej jak się da, najpierw teoretycznie czytając sporo w sieci o tych tv oraz projektorze i ekranie, i o tym jak przetestować tv w sklepie, a następnie praktycznie podczas takiego testu, najważniejsze, że udało się to zorganizować. Bardzo ale to bardzo pouczające dla mnie doświadczenie. Teraz będę kombinował z projektorem ale to już musiałbym się wybrać do stolicy. Zobaczymy jak będzie z czasem. Ale na pewno postaram się porównać oba rozwiązania i wybrać lepsze dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ciekawy jestem, co wybierzesz...

I jak ocenisz HDR na projektorze...

 

Nie chcę nic sugerować więc nie będę pisał co ja myślę o HDR na moim epsonie tw7300. Ale jak już przetestujesz, to napiszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa to wady,, lcd,, wychodzą w całkowitej ciemności i dla jednych to jest mało istotne a dla drugich nie do przyjęcia. Warunki w których oglądałeś jeszcze dość znacznie maskowaly te aspekty.Projekcja + 120 cali może też zrobić wrażenie.Sledze rozmaite fora,równiez zagraniczne, od dość dawna i większości ludzi po przesiadce na projektor, dosłownie nie wyobrażają sobie powrotu do tv,także jak masz czas i wybór zrób to rozsądnie. Może być tak że co nie kupisz to będziesz myślał o drugim heh Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze tresci HDR nie da sie ogladac w pelnej ciemnosci. Musi byc delikatnie oswietlone pomieszczenie, najlepiej za odbiornikiem - swiatla LED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HDR w nowych modelach projektorów JVC , to M.Koper pisał w teście że 110" cali to takie optimum dla wielkości obrazu i efektu HDR... przy tym calarzu mamy magię zarówno wielkości jak i wspomnianego efektu HDR...oczywiście zakładamy jak najbliższy montaż projektora i maksymalny (prawie) zoom dla uzyskania jak największej jasności... bo w przypadku projektorów odległość proja od ekranu ma wielkie znaczenie jeśli chodzi o jasność....

...to do wiadomości dla Tych co zaczynają przygodę z projektorem lub szukają "drogi" do swojego domowego kina przez duże "K"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze tresci HDR nie da sie ogladac w pelnej ciemnosci. Musi byc delikatnie oswietlone pomieszczenie, najlepiej za odbiornikiem - swiatla LED.

 

A skąd takie wnioski ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia. Chcialem tak zobaczyc film w HDR, ograc Uncharted 4 w HDR, nie da sie. Chyba ze lubisz efekt wypalanych oczu.

 

Po chwili wlaczylem swoje LED'y za TV. Olbrzymia ulga. Mowimy o efektach HDR z poziomiu 600-1000 nitow, bo takie wartosci przyjmuje moj TV (XD93) w zaleznosci od sceny. W XD94 bedzie jeszcze lepszy. Wiec tym bardziej, LED'y za ekranem wskazane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten tryb odpowiednio ustawiony. Problem jest w roznicy jasnosci TV LED premium vs projektor. TV LED premium osiaga tu znacznie lepsze wartosci. Taki XE93 czy DX900 wrecz deklasuja projektory za duzo wieksze pieniadze niz te TV - pod tym wzgledem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten tryb odpowiednio ustawiony. Problem jest w roznicy jasnosci TV LED premium vs projektor. TV LED premium osiaga tu znacznie lepsze wartosci. Taki XE93 czy DX900 wrecz deklasuja projektory za duzo wieksze pieniadze niz te TV - pod tym wzgledem.

 

... i sa deklasowane np. w wartości mierzalnej i jakości czerni oraz przede wszystkim w wielkości obrazu.

Proszę porównać kontrast natywny lub zmierzony w testach (takie miejsce z "Polska" i hdtv w nazwie) oraz jakość czerni dla obu telewizorów i projektora np. JVC DLS-RS620. O mierzeniu wielkości obrazu nie wspominam bo to chyba widać już na pierwszy rzut oka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam autor w recenzji pisze ze TV zapewniaja wiekszy efekt. ;)

 

Nie bede sobie zmniejszal jasnosci - obcinal HDR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ każdy ogląda co chce i jak chce.

Znam osobiście takich co kiedyś widzieli HD z n-ki po kabu scart ;).

 

Z doswiadczenia. Chcialem tak zobaczyc film w HDR, ograc Uncharted 4 w HDR, nie da sie. Chyba ze lubisz efekt wypalanych oczu.

 

 

A masz skalibrowany telewizor? Nie sądzę.

Proponuję lody przed spożyciem wkładać do mikrofalówki bo zbyt zimne ;).

 

Sam autor w recenzji pisze ze TV zapewniaja wiekszy efekt. ;)

 

Nie bede sobie zmniejszal jasnosci - obcinal HDR.

 

Lepiej najpierw skalibruj "ten HDR". Wtedy nie będziesz musiał nic obcinać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV mam obecnie na ustawieniach tych + moje drobne korekty - glownie w balansie bieli oraz dopasowania jasnosci. (Ja mam w dzien wskaznik na 20 w nocy na 10 - SDR).

 

 

Mam ten sam model - data wyprodukowania. Profesjonalna kalibracja jest w drodze, choc sam nie wiem , bo obraz jest na oko w 85-90 procentach ustawiony dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co zostalo do skalibrowania to balans bieli, reszta jest tip top. Zareczam. Sony ma ta przewage nad konkurencja ze juz domyslnie jest juz ladnie ustawiony, dwa, latwo sie go dopieszcza. Jakbys zerknal do recenzji to bys wiedzial.

 

Po angielsku (najlepszy portal o TV):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Po polsku masz na znanym Ci portalu z "hdtvpolska" w nazwie.

 

Na przyszlosc zanim wprawisz w ruch klawiature, wpierw sprawdz tresc na ekranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony 75" ZD9 w ciemności.

 

 

I HDR od 1:23. Nieciekawie to na pasach wygląda jak na telewizor za 35 tysięcy.

 

image.png

 

 

 

JVC x7500, czyli model wyższy niź x5000 ale w niezaadaptowanym pomieszczeniu i tak nie będzie różnicy.

 

 

image.png

 

 

Tak to może wyglądać też:

 

od 2.37

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy z YT ktore nie maja opisanych ustawien uzytkownika mozemy sobie darowac, albo podciagnac pod wyzej wspomniany zart. Na oko to sie kamienice "sprzedaje" w Warszawie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.