Skocz do zawartości
IGNORED

Słaba jakość nagrań na płytach


ala63

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie. Jest wiele wydań na SACD, które przebijają jakością brzmienia inne.

Inna sprawa, że to nie jest reguła.

 

Oczywiste, jeśli zła jakość wychodzi już ze studia to żaden nośnik ani sprzęt nic lepszego ni wyciągnie , bo z czego ?

 

Jest tyle samo dobrych co gniotow... Albo i nawet gniotow więcej w sumie.

 

Przeszedłem okres sacd chyba dwa lata temu. Też myślałem, że będzie skok jakości i Bóg wie jakie kwiatki...no i sprzedałem odtwarzacz sacd na rzecz cd po kilku miesiącach testów. Najbardziej mnie chyba mfsl wtedy rozczarował z tego co pamiętam.

 

Ala63 napisz mi te pierwsze wydania cd i sacd jakie masz... Chociaż kilka. Mfsl, black triangle, harvest z jpn, DCC, shm, sacd, hdcd i inne cokolwiek tam masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokrywa się to z prawdą. 90% to mastery z archiwalnych taśm analogowych jak np. kolekcje Milesa Davisa. Wydanie Sony "Kind of Blue" posiada prócz wersji stereo oryginalną wersję 3.0 to jeszcze odtworzone jest właściwą prędkością. Stwierdzona jest powszechna przewaga nad zwykłymi CD. Ze swoimi stwierdzeniami jesteś odosobniony.

 

Kind of Blue...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) o to Ci chodzi? To remaster :) Bluspec z 2013 nie byl remasterowany z tego co widze I wydanie MFSL... :) reszta pociachana przez inzynierea produkcji.

 

To co to za sprzet na ktorym trzeba sluchac...no napiszesz czy nie...co za czlowiek. Klepiesz juz kolejny post bez odpowiedzi na moje pytanie o watku, ktory sam zaczales :) Jak uwazasz, ze trzeba miec dobry sprzet to napisz mi co. Moze jeszcze raz sprobuje.

 

Taaa..sam jak palec...plus te dziesiatki tysiecy melomanow zabijajacych sie o stare nagrania z lat 80 wciaz dostepne w pojedynczych sztukach na rynku za setki zlotych (albo tysiace zlotych) plus clo :)

 

"90% obecnie wydawanych plyt to mastery z archiwalnych tasm"...a ta informacja to skad? Ja widze same remastery na polkach w sklepie.

 

<br />Posłuchaj dobrych płyt sacd na dobrym sprzęcie i wypowiedz się ponownie.<br />

 

Dla jasnosci dodam, ze sacd czesto graja lepiej od plyty cd wydanej w tym samym czasie :) Ale wtedy pora wrocic do tego, ze obecnie plyty cd nagrywa sie skandalicznie zle I w porownaniu do wydania z lat 80 czesto przychodzi "objawienie" po odsluchu. Odnosnie nowej muzyki nie ma niestety tego luksusu, zeby wrocic do czegos co bylo 30lat temu.

 

Majac do wyboru na polce w domu nowe wydania np shm platinum itd i ta sama plyte pierwsze wydanie z JPN z lat 80, zawsze siegne po pierwsze wydanie.

 

Sa tez inne wydania na bliuspec, shm, hdcd itd...kazde mialo byc lepsze z zalozenia. Czesto te plyty sa wyczyszczone, czystsze, wrecz sterylinie czyste, ale brak im tego nalotu muzykalnosci starszych wydan. Barwa starych plyt, dynamika, balans tonalny...jest zazwyczaj duzo lepsza. To, ze graja ciszej, albo nie sa sterylnie obrobione to dla mnie maly problem akurat :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cieszy mnie ta zagorzała dyskusja, ja chyba rozgryzłam swój jeden wzmacniacz.... podobno bardzo inteligentny i gra zajefajnie. Włączyłam opcję automatycznego doboru tonów i teraz jest ok. Na razie na radio, na płytach może być gorzej.

 

Bardzo cieszy mnie ta zagorzała dyskusja, ja chyba rozgryzłam swój jeden wzmacniacz.... podobno bardzo inteligentny i gra zajefajnie. Włączyłam opcję automatycznego doboru tonów i teraz jest ok. Na razie na radio, na płytach może być gorzej.

 

Pierwsze przesłuchania cd wypadło ok, w miarę ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość D.S.D

(Konto usunięte)

To co to za sprzet na ktorym trzeba sluchac...no napiszesz czy nie...co za czlowiek. Klepiesz juz kolejny post bez odpowiedzi na moje pytanie o watku, ktory sam zaczales :) Jak uwazasz, ze trzeba miec dobry sprzet to napisz mi co. Moze jeszcze raz sprobuje.

 

Kup sobie choćby Sony DVP-NS900 za ok. 500 zł i wymień w nim opama wyjściowego i kondensatory na coś lepszego i posłuchaj.

 

"90% obecnie wydawanych plyt to mastery z archiwalnych tasm"...a ta informacja to skad? Ja widze same remastery na polkach w sklepie

 

To przestań chodzić do tego sklepu. W dzisiejszych czasach już jest powszechnie net dostępny. A ty tkwisz w technologii z przed niemal 40 lat. CD to muzeum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Kup sobie choćby Sony DVP-NS900 za ok. 500 zł i wymień w nim opama wyjściowego i kondensatory na coś lepszego i posłuchaj.<br />

 

Brawo...moj system chyba tego nie uciagnie. :)

 

<br />To przestań chodzić do tego sklepu. W dzisiejszych czasach już jest powszechnie net dostępny. A ty tkwisz w technologii z przed niemal 40 lat. CD to muzeum.<br />

 

Jakies 99% mojej muzyki kupuje z Japonii przez internet (od Japonczyka z ktorym sie prywatnie dogadalem poza discogs, albo ebay JPN/UK). Napisales (przeczytaj swoj wczesniejszy post), ze 90% plyt wydawanych to mastery orginalnych tasm analogowych... To pokaz mi te plyty na internecine...te 90%...Gdzie one niby sa? W sklepach ich nie ma. Na discogs tez, cdjapan tez nie...gdzie to ten super sklep jest z tymi milionami plyt z masterami pierwszych tasm zalewajacymi market? W Rosji?

 

Ten Twoj Miles to remaster, to, ze ma napisane na okladce, ze nagrane orginalnie bylo to 50 lat wczesniej nie ma nic wspolengo z orginalnym dzwiekiem z tamtych czasow.

 

Vinyl to juz powinien byc pod ziemia z Twoim mysleniem...

 

A hdcd nie jest lepsze od sacd? Albo Bluspec, albo shm, albo laser disc, albo uhqcd...tego jest/bylo pelno. Co kilka lat staraja sie wcisnac czlowiekowi ten sam material w "nowym formacie", ktory zrewolucjonizowal dzwiek. Nawet MP3 sie przerabia na "geste pliki" I sprzedaje jako rarytas...ludzie zachwalaja a jak...przeciez musi grac. Do tego walna cene 10x wyzsza niz normalna I jest OK...robi sie audiofilsko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To chyba jakaś inna płyta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dokładnie o tej płycie pisałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Generalnie jeśli ktoś ma pełną płytotekę różnych gatunków muzycznych w CD to życzę szczęścia skompletowania jej w SACD. Marzenie, o tym wiele się pisało, nie ma sensu powielać słowa pisanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jest to niemozliwe, bo sacd to najczesciej tez remastery... Wiec nawet to co jest dospepne nie zagra tak jak oryginalna plyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie choćby Sony DVP-NS900 za ok. 500 zł i wymień w nim opama wyjściowego i kondensatory na coś lepszego i posłuchaj.

 

Miałem ten odtwarzacz. Właśnie sprzedałem go za 500 zeta ładne lata temu. wymieniałem mu różne opampy, kondy wyj. zwarłem i nic mu nie pomogło. Dla początkowego słuchacza może być, dla wymagającego klocek tylko do DVD. Bawiłem się na tym trochę w muzę dookólną w SACD, ale jak posłuchałem dobrego stereo to dałem sobie spokój - pomyślałem nie tędy droga i się pozbyłem.

Może byłby fajny jako transport stereo do dobrego daca, tacka fajnie chodziła, szybki odczyt i przeskok, ale nie sprawdziłem. Na szczęście też kupiłem za 500 zł, więc nie szkoda było pozbyć się tego w cholerę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w SACD, i w CD są dobre i złe wytwórnie . Nie słyszałem dotąd wydawniczego gniota Alia Vox czy Alpha

Jak dla mnie kiepsko nagrana plyta....https://www.hraudio.net/showmusic.php?title=4801

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość D.S.D

(Konto usunięte)

Miałem ten odtwarzacz. Właśnie sprzedałem go za 500 zeta ładne lata temu. wymieniałem mu różne opampy, kondy wyj. zwarłem i nic mu nie pomogło. Dla początkowego słuchacza może być, dla wymagającego klocek tylko do DVD. Bawiłem się na tym trochę w muzę dookólną w SACD, ale jak posłuchałem dobrego stereo to dałem sobie spokój - pomyślałem nie tędy droga i się pozbyłem.

Może byłby fajny jako transport stereo do dobrego daca, tacka fajnie chodziła, szybki odczyt i przeskok, ale nie sprawdziłem. Na szczęście też kupiłem za 500 zł, więc nie szkoda było pozbyć się tego w cholerę.

 

Mój był na testach porównawczych w KAIMie. Nie było sugestii by go sprzedać. ;)

W zeszłym roku jego następca serwer muzyczny Sonego HAP-Z1ES w mojej modyfikacji grał na Audioshow 2016 w pokoju DIY pliki DSD również z bardzo dobrym skutkiem.

Jak będziesz miał na sprzedaż zgłoś się do mnie.

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie kiepsko nagrana plyta....https://www.hraudio.net/showmusic.php?title=4801

 

O, to przepraszam - akurat tej nie znam Te z okresu renesansu i baroku w moim odczuciu nagrane są bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z okresu renesansu i baroku w moim odczuciu nagrane są bardzo dobrze.

 

Wówczas nie nagrywano wiele ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio dostałem płytę George Winston "Autumn" z 83 roku z jpn. Fenomenalny dźwięk. Może ciut za dużo góry, ale ogólnie bajka a płyta starsza niż ja. Nie wspominajac już o wydaniach rca Bowie'go czy Jacksona czy Pink Floyd.

 

Dlatego gdy szukam czegoś na Rutrackerze to zawsze wybieram Japan (jeśli jest). :0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.