Skocz do zawartości
IGNORED

Dali Grand. Jaki wzmacniacz UŻYWANY do 5-6tyś zł


adams84

Rekomendowane odpowiedzi

Może i dla kogoś śmieszne ale grają poważnie..

Te "białe membrany" są stalowo-szare i jest to ceniona wersja na przetwornikach Polyglass Focala

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) produkowanych do dziś i uważanych za jedne z najlepszych membran papierowych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś dziwna wersja Expresion.

Rozumiem, że to te same?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o paczki a w zasadzie paki moim zdaniem lepsze od Grandów, bas potęga, szybki ,sprężysty, głęboki i obfity ale tylko wtedy kiedy trzeba a nie obecny cały czas jak w grandach. Wysokie tony bardziej precyzyjne, przestrzenne i przejrzyste, no w średnicy grandy są lepsze, może nie lepsze lecz bardziej ubarwione, podkolorowane..co kto lubi.

Nie wiem skąd wzięły się opinie o tym poluzowanym basie. Nie pierwszy raz czytam o tym. Ja jako użytkownik stanowczo dementuję takie stwierdzenia. Grandy mają wspaniały, zróżnicowany, głęboki bas którego jest tyle ile powinno być. W moim pomieszczeniu(zdjęcie w temacie "Klub poznańskich melomanów ") z Primare A30 i DAC Teac bas jest:

1. Jak trzeba przywalić, przywali

2. Jak ma byc szybki jest szybki

3. Jak jest go dużo w utworze jest go dużo

4. Jak jest go mało jest mało

Wszystko zależy od tego co jest nagrane na płycie.

Kilka osób mówiło że wolą bardziej poluzowany bas.

Uważam, że jeżeli ktoś mówi że Grandy to mają luźny bas to znaczy że były żle wysterowane czytaj brak kompatybilności z resztą toru. Przestrzeń tych głośników, barwy, to jak grają równo to totalny high end. Polecam posłuchać. Kilku moich znajomych w Poznaniu (potwierdza) moją opinie. Osłuchanych. Proszę o Grandy zapytać choćby właściciela Studio 16HZ.

 

Niektórych wygląd zewnętrzny Zollerów może trochę odstraszać ale stosunek ceny do jakości zdecydowanie przyciąga nie tak jak w grandach , które moim zdaniem ceny za te kolumny poszybowały w kosmos.

 

ludzie chcą płacić za stare, słabe Grandy dużą kasę :) Przypadek?

 

Jedne i drugie kolumny nie są jeszcze moimi kolumnami docelowymi, więc jeśli ktoś poważnie zainteresowany to są do odsprzedania.. zapraszam na odsłuch, więcej na priv.

Ja po te gąbki się zgłaszam :) (to nie złośliwość tylko żart )

Aleko rozumiem, że możesz miec własne zdanie i szanuję. Ja natomiast będę bronił Grandów i dobrego słowa i nich jak niepodległości. Z całą stanowczością polecam te kolumny i uważam je za total high end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem grandy i nie obsmarowuje ich bezlitośnie a cenię bo to były pierwsze moje lepsze kolumny i długo uważałem że najlepsze. Darze je do dziś sentymentem ale uważam że w tym przedziale cenowym można lepiej by najmniej jeśli chodzi o moje wyobrażenie brzmienia. Swoje kupiłem okazyjnie bo gość kupił w ciemno i po podłączeniu był rozczarowany właśnie dudnieniem basu..u mnie było lepiej a nawet dobrze ale później tu i ówdzie usłyszałem że można jeszcze lepiej..Rzeczywiście Pan od którego kupiłem napędzał je Yamahą M80 bodajże i nie dawała rady. U mnie grały pod mocną lampą na KT120. Szczerze to chętnie bym posłuchał dobrze wysterowanych Grandów..

Co do gąbek to nie ma problemu jak już uporam się z projektem adaptacji, dyfuzory,absorbery itp.obecnie na etapie budowy(żmudnie to idzie) to te gąbki będą do wzięcia a na razie pełnią rolę experymentarną :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleko jakie inne lepsze glosniki proponowalbys w tej kwocie zamiast Grandow.Pytanie z czystej ciekawosci bo wielokrotnie slyszy sie ze za ta kase mozna lepiej wiec dobrze jest to poprzec przykladami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Pan od którego kupiłem napędzał je Yamahą M80 bodajże i nie dawała rady. U mnie grały pod mocną lampą na KT120. Szczerze to chętnie bym posłuchał dobrze wysterowanych Grandów..

Uważam, że analogowe czyt. równe, bez podbić i sztucznych wyostrzeń brzmienie Grandów spasuje się tylko z mocnym dobrym tramzystorem. Myślę, że kolega mircysko potwierdzi moją opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu z pewnością nie chodzi o cenę lecz o moc. 5-6 tyś to budżet wystarczający do zakupu mocnej tranzystorowej używki. W tej cenie da się w Norwegii kupić h300,no może ciut drożej. 450W wysteruje Grandy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleko jakie inne lepsze glosniki proponowalbys w tej kwocie zamiast Grandow.Pytanie z czystej ciekawosci bo wielokrotnie slyszy sie ze za ta kase mozna lepiej wiec dobrze jest to poprzec przykladami.

Nie chcę zaśmiecać bo wątek o wzmacniaczach do Grandów i rzeczywiście rzecz biorąc pod uwagę jeszcze raz to Grandy na kolcach z granitami napędzane potężną jednostką w dość dużym pomieszczeniu 25mkw+ mogą zagrać dość zdyscyplinowany basem, tak jak mówię chciałbym w takim zestawieniu tego posłuchać. W pomieszczeniach do 20mkw ze wzmacniaczami ze średniej półki w to nie uwierzę, no chyba że dla kogoś potęga basu niczym subwoofer jest wykładnikiem jakości brzmienia. Wracając do propozycji w tej cenie 7-8tyś. bo niestety takie są teraz ceny tych paczek można kupić choćby prawie nowe YB Audio na świetnych przetwornikach, ProAc response jak dobrze poszukać,Harpia Acoustic, troche inne brzmienia to Klipsch serii Heritage, a do większych pomieszczeń Zollery nt. przykład. Jest w czym przebierać tylko trzeba szukać,jeździć słuchać a nie czytać i dopiero wybrać to co najlepsze dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.