Skocz do zawartości
IGNORED

Używany wzmacniacz budżet około 3000


gosc_niedzielny_

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mówią, yamahy to zimne dranie :)

 

Potem tworzą się takie mity.

 

Dla mnie było to ważne doznanie: bas Yamahy A-S2000 jest pełny, mocny, schodzi tak głęboko, że aby go w tej dziedzinie pobić, musielibyśmy kupić znacznie droższy piec. Zarazem charakter basu można określić jako konturowy, z naciskiem na atak średniego podzakresu.

Bas właśnie taki jest.

Moj obecny Primare gra nieco innym basem i nie każdemu może to przypaść do gustu, choć nie ma dramatycznych zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem tworzą się takie mity.

 

 

Bas właśnie taki jest.

Moj obecny Primare gra nieco innym basem i nie każdemu może to przypaść do gustu, choć nie ma dramatycznych zmian.

 

Nie pamiętam żeby ktoś chwalił Yamahe za barwe. Teraz mi się przypomniało, że słuchałem na chwilę Yamahe w Katowicach, niestety nie pamiętam modelu ale jakoś szału nie było. No i nie słuchałem na magnatach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również twierdzę, że opinie o współczesnych seriach Yamahy, (bo te znam) jak A-S1xxx i 2xxx są niesłusznie przeniesione z legend internetu :). Uważam, że są one naprawdę dojrzałe brzmieniowo. Sonic, ty chyba masz Atolla IN100, ja bez chwili wahania zamieniłem go na A-S1100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha w wielkim stylu powróciła na rynek stereo z A-S2000. Poszli od razun z grubej rury, bo wykonanie tego pieca na prawdę powala, a jako nowy nie był taki drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również twierdzę, że opinie o współczesnych seriach Yamahy, (bo te znam) jak A-S1xxx i 2xxx są niesłusznie przeniesione z legend internetu :). Uważam, że są one naprawdę dojrzałe brzmieniowo. Sonic, ty chyba masz Atolla IN100, ja bez chwili wahania zamieniłem go na A-S1100.

 

No tak, ale z jakimi kolumnami? W tej cenie taki baltlab E3 to jest nie do pobicia tylko co z tego jak nie zgrywa sie z magnatami?

Tak samo jak S16 hertz to fajne monitory, tylko co z tego jak z atolem grają bułowato itd itd.

 

Żadna firma nie wraca w tych czasach w wielkim stylu. Wszystko jest robione byle ładnie wyglądało. Ostatnio zainteresowałem się gitarami i większość mówi, żeby kupować gitary z lat 80/90 a nie obecne zabawki.

 

A z innej beki, Mam jakieś dziwne trzaski w lewej kolumnie takie jakbym odpalał muzyke z vinyla. Odpaliłem z cdka starego, dalej są. Coś czytałem, żeby odkrzuyć wzmaka. Możliwe, że to pomoże? Chyba już jest po gwarancji więc jutro mógłbym to zrobić. Sorry za OT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem pierwszy.

 

Kupił bys as1000/2000 to takich cyrków byś nie miał. Precyzja i jakość wykonania bije większość konkurencji w tym przedziale cenowym.

 

:)

 

Czy ktoś z was ma w ogóle podpiętą Yamaszke do Magnatów? Bo o takim połączeniu mowa w tym temacie. Czy gadacie tylko, że Yamaha to fajny wzmacniacz? Primare też średnio gra z Magnatami tak swoją drogą. Musical Fidelity albo Atoll to dobra droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech Pacuła w AUDIO napisał: Systemem "2000" można komfortowo słuchać

Tylko nie napisał z jakimi kolumnami tak grało, dziwne.

 

Teraz jak już zakup zrobiony, osłuchaj się wzmacniacza parę dni (żeby trochę emocje zakupowe opadły) i napisz parę słów o brzmieniu.

 

Czy ktoś z was ma w ogóle podpiętą Yamaszke do Magnatów? Bo o takim połączeniu mowa w tym temacie. Czy gadacie tylko, że Yamaha to fajny wzmacniacz? Primare też średnio gra z Magnatami tak swoją drogą. Musical Fidelity albo Atoll to dobra droga.

Może jeszcze jakaś lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę niestety jeszcze poczekać na wzmacniacz.

Facet ma w zakładce że wpłaciłem kasę, mimo to boi się mi go przywieźć póki kasa nie będzie na koncie. A to może potrwać do 3 dni roboczych...

Jakbym nie miał żony to kupiłbym Magnata RV4 za 7999 na allegro. Hmmm... no tylko że wtedy musiałbym wydać jeszcze kolejną kasę na lepsze kolumny.

Może jednak wystarczy, myślę że w założonej kwocie 3000 ta Yamaha będzie najlepszym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro wyplaca pieniadze w jeden dzin. Po to PayU powstalo żeby przyspieszyc transakcję, a nie opoźnić. Rozwalają mnie tacy ludzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym nie miał żony to kupiłbym Magnata RV4 za 7999 na allegro.

Co za brzydactwo (no cóż piękno to rzecz gustu). Nie wiem jak ten konkretny wzmacniacz ale są przykłady także Magnata gdzie stawia się lampę na przodzie wzmacniacza głównie po to aby ładnie świeciła.

 

Moim zdaniem przykładem wydaje się przyzwoicie zrobionych wzmacniaczy hybrydowych są konstrukcje np. Linear Audio Research, Unison Research czy Haiku Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro wyplaca pieniadze w jeden dzin. Po to PayU powstalo żeby przyspieszyc transakcję, a nie opoźnić. Rozwalają mnie tacy ludzie.

Jak wypłacisz kasę z PayU w piątek to na swoim koncie będziesz ją miał w poniedziałek do 16-tej.

Ja oczywiście wysyłam jak widzę, że ktoś dokonał wpłaty :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypłacisz kasę z PayU w piątek to na swoim koncie będziesz ją miał w poniedziałek do 16-tej.

Ja oczywiście wysyłam jak widzę, że ktoś dokonał wpłaty :-)

Na 95% tak, czasami może być dopiero w środę. A obsługa allegro na pytanie co się dzieje odpowie że taki jest regulamin.

 

Jak ktoś mało handluje na allegro to nie ma się co dziwić, jak na każdym kroku polowanie na jelenia. Nawet nie ma się co złościć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wypłata u mnie nie trwała dłużej jak jeden dzień roboczy.

 

 

Jak ktoś mało handluje na allegro to nie ma się co dziwić, jak na każdym kroku polowanie na jelenia. Nawet nie ma się co złościć.

Tak, allegro go oszuka. Po to konfigurował wpłaty PayU żeby klient tydzień czekał na zakupiony towar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wypłata u mnie nie trwała dłużej jak jeden dzień roboczy.

 

 

Tak, allegro go oszuka. Po to konfigurował wpłaty PayU żeby klient tydzień czekał na zakupiony towar.

Może nie skonfigurował sobie PayU, bo można jak wiadomo ustawić automat jak i wypłacić sobie kiedy się chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdażyło się że allegro wypłaciło przelew w środę a wpłata była w piątek.6

 

@rafal735r To nie chodzi o to czy alle oszuka sprzedającego czy nie, chodzi o to że sprzedający tego nie wie...

 

Słyszeliście o przekręcie afrykańskim? Szanse że coś pójdzie nie tak to jak eygrana w totka - ale ktoś wygrywa.

 

Wyróbmy w sobie dobry nawyk, 2 - 3 dni dłużej nie robi żadnej różnicy, wpłata przez PayU chroni kupującego. U mnie jak komuś się mocno śpieszy od razu zapala się czerwona lampka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@rafal735r To nie chodzi o to czy alle oszuka sprzedającego czy nie, chodzi o to że sprzedający tego nie wie...

 

Ustawia się w opcjach wyplate codziennie. W tedy codziennie o 12 w nocy idzie przelew do banku. To jest automat. Potem wszystko zależy od banku, ale zawsze idzie jeden dzień. Jest zawsze koło południa lub po południu jeżeli to poniedziałek.

 

Co do konfiguracji PayU to bym się nie martwił. Z rozmowy wynika że sprzedający dobrze wie o co kaman z PayU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto allegro jest jego żony, rozmawiałem z nią przez telefon i z rozmowy wynikało że jednak zarówno ona jak i jej mąż nie ogarniają w ogóle PayU. Żona twierdziła że żadnego PayU nie udostępniała tylko podała numer konta na który należy zrobić przelew. W porządku poczekam, najdalej do środy powinienem wreszcie posłuchać muzyki z nowego nabytku.

 

W planach mam następny zakup odtwarzacz sieciowy z możliwością odtwarzania muzyki z pendrive. Myślałem o bluesound node2, onkyo NS-6170 bądź yamaha NP-S303. Rafal735r podpowiada jednak że dużo lepszy efekt uzyskam podłączając źródło po XLR, a to oznacza znowu poważniejszy wydatek bo najtańsze odtwarzacze jakie znam z takim wyjściem to cambridge audio cxn, pioneer N-70A czy Oppo Sonica DAC. A może jakiś tańszy odtwarzacz sieciowy z gniazdami XLR? Jeżeli nie ma to z tej trójki który?

Polowanie na używaną Yamahę NP-2000 od kompletu chyba nie ma sensu?

A może jednak nie warto wydawać tyle kasy i lepiej wziąć któryś z tańszej trójki: bluesound node2, onkyo NS-6170 bądź yamaha NP-S303???

(nie chcę żadnych malinek)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto allegro jest jego żony, rozmawiałem z nią przez telefon i z rozmowy wynikało że jednak zarówno ona jak i jej mąż nie ogarniają w ogóle PayU. Żona twierdziła że żadnego PayU nie udostępniała tylko podała numer konta na który należy zrobić przelew. W porządku poczekam, najdalej do środy powinienem wreszcie posłuchać muzyki z nowego nabytku.

 

Wygląda na wałek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załamuj kolegi. Zresztą jak zrobił PayU to chroni go program ochrony kupujących.

Co do XLR to zakup DACa z XLR czy zakup sieciowca z XLR wyjdzie chyba na to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem że na 100% ale jestem przekonany że to nie wałek. Jeżeli wałek to wystawiłby naraz więcej sprzętu i raczej nie angażowałby żony. Poza tym widać było chęć współpracy żeby wyjaśnić sprawę- kilka telefonów do mnie oraz telefon do biura obsługi w PayU

Zresztą allegro jest ubezpieczone od złodziei, już mi raz oddawali kasę (ponad tysiąc) za komplet opon które kupiłem a których nie otrzymałem- gościu oszukał wtedy kilkanaście osób. Złapali go, byłem potem w sądzie, a nie był to wcale właściciel konta na allegro (był z zupełnie innego rejonu Polski).

 

Nie chcę DACa.

Wydaje się mi że Oppo Sonica DAC to streamer sieciowy.

 

Wałek to raczej nie jest, konto nie jest świeże.. tylko sprzedający zielony ze sprzedażą.

 

A skąd wiesz że konto nie świeże? Też obserwowałeś tę aukcje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee ... przyłapałeś mnie :).. tak.

 

"Użytkownik jest na Allegro od 9 lat i 3 miesięcy" - to z opisu na allegro. I ma 99 komentarzy... tylko cholerka wie jakie bo alle zaorało system komentarzy. Wygląda na to że to 1 sprzedaż... pewnie stąd rozterki z PayU.

 

Jak wpłata była z PayU to tranzakcja jest bezpieczna .. nie martw się na zapas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tę aukcje też obserwujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

3100 napisał mi na maila, ale pewnie i do 3000 zejdzie. Wziąłem tamtego bo niedaleko ode mnie i osobiście mi przywiezie a nie kurierem, no i nie podobały się mi te srebrne śruby w czarnym korpusie. Mój ma czarne- na allegro może nie widać ale na olx były zdjęcia w lepszej rozdzielczości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tę aukcje też obserwujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

3100 napisał mi na maila, ale pewnie i do 3000 zejdzie. Wziąłem tamtego bo niedaleko ode mnie i osobiście mi przywiezie a nie kurierem, no i nie podobały się mi te srebrne śruby w czarnym korpusie. Mój ma czarne- na allegro może nie widać ale na olx były zdjęcia w lepszej rozdzielczości.

One nie są srebrne, tylko na zdjęciu tak wyglądają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tę aukcje widziałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sam się nad nim zastanawiałem. W tym sklepie kupowałem kiedyś (nie na allegro, mają sklep internetowy) kable głośnikowe i interkonekt chorda- dali mi 20% upustu + wysyłkę gratis.

 

One nie są srebrne, tylko na zdjęciu tak wyglądają.

 

Może masz racje, ale i przy wyborze przeważyła opcja z transportem.

Na zdjęciach w sieci te śruby bardziej jakoś pasują do całości.

post-67242-0-99728500-1503781148_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem. Teraz na alle są 4 cxa60. Słuchałem go z DM 2/7 i niestety odrobinę podkreśla wysokie, gra mocno i fajnie ale wolał bym coś eksponującego środek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.