Skocz do zawartości
IGNORED

Cd player używany do 10.000 zł ale jaki ? Moje preferencje w opisie


carpio0

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

W ogóle nie musisz słuchać moich rad.Mam Ayona od 4 lat,nie mam zamiaru go sprzedawać nie jest awaryjny.Gra cudnie.Pozdrawiam. Piotr

Nie za bardzo rozumiem skąd te obruszernie?

Autor wyraźnie zaznaczył, że absolutnie odpada top loader, a Ty polecasz Ayona który ma w ofercie tylko toploadery... To, że Tobie się nie zepsuł nie znaczy że nie są awaryjne, a szczególnie odtwarzacze CD Ayona są wlasnie awaryjne, gdzie ich lichy plastikowy transport dociążony jest ciężkim, audiofilsko wyglądającym dociskiem.

 

Oczywiscie orginlanie nikt takiego docisku nie uwzględniał projektując ten napęd, wiec plastikowe elementy, łożyska silnika nie wytrzymują - temat znany prawie każdemu właścicielowi CD Ayona. Jeżeli uważasz, że gra cudnie to OK, ja nie będę się wypowiadał bo raz, że to kwestia indywidualna, a dwa że nawet nie wiem o jakim konkretnie modelu piszesz. No i sam fakt, że kilka miesięcy po zakupie od krajowego dystrybutora, z gwarancja ciężko za te urządzenia dostać nawet 50% ceny - nie bierze się to znikąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem skąd te obruszernie?

Autor wyraźnie zaznaczył, że absolutnie odpada top loader, a Ty polecasz Ayona który ma w ofercie tylko toploadery... To, że Tobie się nie zepsuł nie znaczy że nie są awaryjne, a szczególnie odtwarzacze CD Ayona są wlasnie awaryjne, gdzie ich lichy plastikowy transport dociążony jest ciężkim, audiofilsko wyglądającym dociskiem.

 

Oczywiscie orginlanie nikt takiego docisku nie uwzględniał projektując ten napęd, wiec plastikowe elementy, łożyska silnika nie wytrzymują - temat znany prawie każdemu właścicielowi CD Ayona. Jeżeli uważasz, że gra cudnie to OK, ja nie będę się wypowiadał bo raz, że to kwestia indywidualna, a dwa że nawet nie wiem o jakim konkretnie modelu piszesz. No i sam fakt, że kilka miesięcy po zakupie od krajowego dystrybutora, z gwarancja ciężko za te urządzenia dostać nawet 50% ceny - nie bierze się to znikąd.

 

Czy jest na forum choć jeden właściciel Ayona z takim problemem ? Bo niestety mam wrażenie, że o tej już chyba 'mitycznej' awaryjności Ayona zapalczywie pisze ciągle ta sama, powiązana towarzysko grupa osób, której intencje bynajmniej nie są uczciwe. O tym, że osoby te Ayona widziały co najwyżej na półce w sklepie, nie wspomnę.

 

Dla twojej informacji - ciężkie krążki dociskowe ma co drugi CD player wyposażony w mechanikę CD-pro, mimo że mechanizm ten został zaprojektowany z myślą o krążku ważącym kilka gramów. I nie, poza zewnętrznym metalowym korpusem, mechanizm ten także jest cały plastikowy w środku. I chodzi bezawaryjnie latami, a jeżeli już po latach pojawią się jakieś problemy to w 99% przypadków związane są one z naturalnym zużyciem lasera, a nie jakiś wyimaginowanych problemów z łożyskowaniem lub silnikiem (który w CD-Pro kosztuje chyba $1).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum choć jeden właściciel Ayona z takim problemem ?

Po prawdzie był taki przypadek opisywany przez jednego Kolegę dotyczący chyba starszego modelu CD2. Kolega zdaje się sam naprawił i dalej używa

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sam CDka Ayona nie mam ale znam kilku właścicieli - akurat o tego typu problemie nie słyszałem poza przypadkiem opisanym powyżej.

 

Co do tej "powiązanej towarzysko grupy osób" - to cóż, chyba niestety trzeba się przyzwyczaić, taki "urok" tego forum:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano własnie. Sam znam kilka osób które używają CD Ayona i nikt nie miał z nimi problemów. Czytam tez zagraniczne fora, wolne od podejrzanych koterii, i tam również nikt nie skarżył się na awaryjność tego sprzętu, a co jak co - takie sprawy szybko wychodzą.

 

Pewnie, jakiś % egzemplarzy ulegnie awarii - CD jako kategoria produktów sa bardziej awaryjne niż dajmy na to przetworniki C/A, ale dokładnie takiej samej awarii ulegają odtwarzacze wyposażone w mechanizmy np. Esoterica (nie znam nikogo kto by naprawiał Ayona, a znam 4 osoby które musiały wymieniać napęd Esoterica w dCS Puccini ...).

 

Z tego wszystkiego, najważniejsze jest chyba aby mechanizm był łatwo dostępny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Czy jest na forum choć jeden właściciel Ayona z takim problemem ? Bo niestety mam wrażenie, że o tej już chyba 'mitycznej' awaryjności Ayona zapalczywie pisze ciągle ta sama, powiązana towarzysko grupa osób, której intencje bynajmniej nie są uczciwe. O tym, że osoby te Ayona widziały co najwyżej na półce w sklepie, nie wspomnę.

 

Dla twojej informacji - ciężkie krążki dociskowe ma co drugi CD player wyposażony w mechanikę CD-pro, mimo że mechanizm ten został zaprojektowany z myślą o krążku ważącym kilka gramów. I nie, poza zewnętrznym metalowym korpusem, mechanizm ten także jest cały plastikowy w środku. I chodzi bezawaryjnie latami, a jeżeli już po latach pojawią się jakieś problemy to w 99% przypadków związane są one z naturalnym zużyciem lasera, a nie jakiś wyimaginowanych problemów z łożyskowaniem lub silnikiem (który w CD-Pro kosztuje chyba $1).

 

Napisałeś, jak rozumiem, ze należę do grupy nieuczciwych osób, napisz proszę co nieuczciwego lub jakie kłamstwo zawarte bylo w moim poście?

 

SARDYN juz podał Ci jeden z przykładów o którym mówię, ja akurat znam przypadek z pierwszej ręki bo. Oj znajomy kupił Ayona i miał problem z tym - dwa razy wysyłał do serwisu, jak w koncu odebrał sprawny od razu zaczął sprzedawać, urządzenie nie mialo roku P, a nie udalo mu sie uzyskać więcej niz 50% ceny...

 

A wiec wszystkie rzeczy które napisalem w poście byly prawdziwe, z Ty nazwałeś mnie nieuczciwym forumowiczem...?

 

Co do uwagi o wspólnej grupie towarzyskiej - która walczy z Ayonem i jego mitycznej awaryjności - może skupmy się na urządzeniach i piszmy o nich rzetelnie, a nie na grupach towarzyskich - bo gdybym mial w to wchodzić, to tez wyszła by inna grupa osób, powiązanych towarzysko, która równie zaciekle broni Ayona, ukrywając jego awaryjnosc.

 

Zresztą wcale nie taka mityczna awaryjności tych Ayonow, skoro w rozmowie z chłopakami z Nautiliusa w Krakowie sami mi przyznali, ze reklamacje Ayonow to poważny problem, we wzmacniaczach mocy lecą trafa, a w CD mechanika tych przypadkow powtarzających sie takich samych usterek mieli sporo wiec można mówić o awaryjności i tyle. Moze obecne modele sa juz poprawione, tego nie wiem, ale skoro piszemy tu o używanym CD to autor raczej mysli o starszym urządzeniu, wiec warto wspomnieć o awaryjności - nie sadzisz?

 

No i na koniec, pragnę zauważyć ze podważasz moją wiarygodność pisac ze ajona co najwyżej widzialem w sklepie, a nie wzbudza Twoich podejrzeń forumowicz, który zarejestrował sie wczoraj, ma jednego posta i od razu wpadł pisac jaki to Ayon fajny? Polecając go w watku gdzie wyraźnie prosi o nie top loadera?

Nie twierdzę, że ten forumowicz robi cos nie tak, ale zaufanie do Niego nabiorę za pare miesięcy i kilkadziesiąt postow dopiero. Moge sie spytać co wzbudziło taką obiektywną ufność do Niego po kilkunastu godzinach jego bytu na forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to,podpisuję się pod opinią j.w.obiema rękami.Podzielam pogląd,że Ayona krytykują głównie Ci,którzy widzieli go na zdjęciach.Sam używam CD-2 od paru lat(kupiony nowy).Jakość i precyzja wykonania są perfekcyjne.Eksploatowany jest solidnie-absolutnie bezproblemowo.Brzmienie,dla mnie bomba,nie czuję potrzeby zmiany.Opinie i recenzje o tym sprzęcie dostępne są w dziesiątkach,w branżowej prasie polskiej i zagranicznej,jednoznacznie pozytywne.Użytkownicy na forach też szczególnie nie narzekają.T to byłoby tyle.

Uwaga,że nie warto słuchać forumowicza który jest jeden dzień na forum-chybiona.W przeciwieństwie do plastika1981,oceniany sprzęt posiada i korzysta z jego walorów od lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja,nie była nachalna.Wynikała po prostu z dobrej znajomości rzeczonego sprzętu.Używam go od lat i mam o nim dobrą opinię.Ot,zwykła życzliwość.Ty natomiast opowiadasz historię typu,,a kolega szwagra mówił ''Czyli nie masz nic do powiedzenia.Niestety,na tym forum tego typu doradcy są w większości.Elberoth ma rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Otóż to,podpisuję się pod opinią j.w.obiema rękami.Podzielam pogląd,że Ayona krytykują głównie Ci,którzy widzieli go na zdjęciach.Sam używam CD-2 od paru lat(kupiony nowy).Jakość i precyzja wykonania są perfekcyjne.Eksploatowany jest solidnie-absolutnie bezproblemowo.Brzmienie,dla mnie bomba,nie czuję potrzeby zmiany.Opinie i recenzje o tym sprzęcie dostępne są w dziesiątkach,w branżowej prasie polskiej i zagranicznej,jednoznacznie pozytywne.Użytkownicy na forach też szczególnie nie narzekają.T to byłoby tyle.

Uwaga,że nie warto słuchać forumowicza który jest jeden dzień na forum-chybiona.W przeciwieństwie do plastika1981,oceniany sprzęt posiada i korzysta z jego walorów od lat.

No tak po co słuchać forumowicza z jednym postem jak można takiego z ośmioma i rejestracja dwa dni temu :-D

 

Kłócić sie z Tobą nie będę, ale kolejny raz pragnę zaznaczyć kwestię tego iż autor BARDZO WYRAŹNIE DAL ZNAĆ ZE NIE INTERESUJĄ GO TOPLOADERY. Wiec jakiekolwiek pisaniem Ayonach w tym watku powinno byc traktowanie jako trollowanie, bo wszystkie Ayony sa toploadermi...

 

I jeszcze jedna uwaga, nie pisz ze krytykują tylko Ci ktorzy nie widzieli jajona na oczy, bo skad możesz wiedzieć ile jajonow dane mi bylo w życiu posluchac i w jakich warunkach? To ze nigdy nie mialem żadnego to fakt, bo po co miałbym kupować sprzęt do ktorego nie jestem przekonany, uwazam za przeciętny i przeszacowany to po cholerę miałbym go kupować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrącę , ale ten wątek przypomina mi jedną z kolejnych prowokacji na forum typy kolega ma 200 tys. do wydania i chce nabyć fajny sprzęt..Śmieszne jest ze tyle osób daje się podpuszczać , przecież odtwarzacz spełniający tak wyimaginowane oczekiwania założyciela wątku nie istnieje.Powinien go sobie sam zbudować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie oceniaj wszystkich wg siebie ..... nie chcesz nie pisz ale tez nie krytykuj - wg ciebie nie ma ok

Opisałem swoje potrzeby może ktoś inny podpowie

buduje to się domy a nie cd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie oceniaj wszystkich wg siebie ..... nie chcesz nie pisz ale tez nie krytykuj - wg ciebie nie ma ok

Opisałem swoje potrzeby może ktoś inny podpowie

buduje to się domy a nie cd

Wiesz mam znajomych w kilku salonach Hi-FI i powiem co jest dla nich największa zmorą . Jak przychodzi klient na odsłuch z tak zwanym " znafcą ". Ten " znafca " ma słuch absolutny , niesamowite doświadczenie w odsłuchach i nie zdarzyło się aby obsługa sklepu mogła by go czymś zadowolić .

To nie jest jakakolwiek złośliwość w twoja stronę , tylko wielokrotnie ja podkreślałem że sprzęt ustawiamy pod swoje ucho , ewentualnie aspiracje prestiżowe ( dla wielu osób to jest ważniejsze niż sam dźwięk ) i ja sobie nie wyobrażam ze ktoś może decyzje podjąc za nas samych. Zawierzysz opinią , może i doświadczonych kolegów z tego forum ? Nie chce mi się wynotowywać co ci tu już zaproponowano , ale wydaje mi się że już prawie wszystko co jest wartościowego na rynku . I co ? wybrałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś przypadek Ayona jest ewidentny, w końcu jego dystrybutor to ważny klient po kątem wynajmu powierzchni na wystawie :)

To jest kwintesencja całej działalności wspomnianego Pana. AS się zbliża a właściwie AVS bo teraz więcej TV i gadżetów niż porządnego audio , dystrybutor chińskiej wydmuszki tupnął nóżką więc trzeba robić dobry PR. Inaczej nie zapłaci kolejnym sprzętowiem, które będzie można opylić hagramanicą. Może w tym roku będzie rozliczenie w Dżajonach?

Moim zdaniem nie ma co zniechęcać ludzi do jajonków. To są takie kije samobije, niech audiofile sami spróbują jak smakuje "hajend" z kraju Hitlera a potem próbują sprzedać ten "okazyjny" zakup. Chętni już walą drzwiami i oknami.

 

Panie Elberoth wszyscy pamiętamy jak zarzekałeś się, że pomagasz sprzedawać sprzęty bezinteresownie i za darmola. Jak wytłumaczysz poniższe ogłoszenie, ktoś się pod ciebie podszywa czy interes przysiada?

Ta kwota 500+ to jest przypadek czy nowe otwarcie? Rozumiem, że narodziła się nowa... Tradycja.

Mam dwa klocki za 3999 euro pomożesz opylić?

 

Jak będę w solarce na Bolkowskiego to wpadnę na herbatkę.

 

a znam 4 osoby które musiały wymieniać napęd Esoterica w dCS Puccini ...).

A ja znam najbardziej awaryjnego DCSa w Polsce... DCS Elgar nr 144 :)

Dostanę nagrodę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, każdy ma prawo zarabiać na własny chleb umiejętnościami i możliwościami biznessowymi jakie sobie wypracował.

Bardzo poważnie ostrzegam przed prowadzeniem na naszym forum wojen pomiędzy branżą. A najbardziej przed forma zwalczania konkurencji, czy wzajemnych animozji, za pomocą ataków personalnych!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, każdy ma prawo zarabiać na własny chleb umiejętnościami i możliwościami biznessowymi jakie sobie wypracował.

Bardzo poważnie ostrzegam przed prowadzeniem na naszym forum wojen pomiędzy branżą. A najbardziej przed forma zwalczania konkurencji, czy wzajemnych animozji, za pomocą ataków personalnych!

Super dziękuje moderatorowi z zwrócenie uwagi

Jak ktoś nie chce zabrać głosu merytorycznego niech sobie daruje założyłem ten wątek nie po to żeby słuchać

Frustratów zakompleksiencow i innych panów którzy często nie maja nic do powiedzenia w życiu i wylewają wizje na forum

Chciałem otrzymać od Was drodzy koledzy tylko wskazówki w która stronę warto się zwrócić sprzetowo żeby odsiać ziarna od plew i nie tracić czadu na testy w domu czegoś co już znacie i odradzanie

A do Ciebie kolego stairway czytaj ze zrozumieniem ja prosiłem jedynie o podpowiedzi a nie deklarowałem ze kupiec coś co mi poleca w ciemno

Amen

Tak myśle ze chyba czas kończyć ten wątek bo jak to w naszej kochanej Polsce jest kilku merytorycznie uczestniczących za co dziękuje a reszta ..... bez komentarza kłótnie przepychanki wylewanie frustracji

przysrywanie czy tak się leczy swoje kompleksy chyba tak bo jest się tu anonimowym

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.