Skocz do zawartości
IGNORED

Polska manufaktura


krzychu9667

Rekomendowane odpowiedzi

I na początek się zrazić lub nabrać złych wzorców odnośnie lampowego grania. Polecam nie kupować tylko wypożyczać.

 

Wzorce wzorcami, ale za, że wspomnienia odżyły dałbym się poćwiartować. Nie wiem, powiedziałbym, że każdy pierwszy raz słuchający lampy z pewnością zauważy inne podejście do ulubionych utworów niż ma to miejsce w przypadku oklepanego tranzystora.

 

Ale mącenie w stylu gadania o 4000 by poczuć lampę mija się stanowczo z celem - warto też kolegę ostrzec, że pakowanie się w „mega” koszty to nieraz tak jak kolega wcześniej pisał ogromny problem z odsprzedażą, a porywanie się na aukcyjne BCM spowoduje tylko problemy - to jest nisza, chodź fajna.

 

Ja może i mam lipny w twoim mniemaniu wzmacniacz, ale mnie cieszy a tu chyba o to chodzi.

 

Ja słuchając kilku wzmacniaczy chodź głównie chińskich i też i nie, napaliło w sensie marzeń na 300B, ale z racji choroby nie mogę też na zadowolenie narzekać.

 

Z jednej strony właściwie co jest tak naprawdę wzorcem? moim zdaniem poza własnymi uszami i poziomem zadowolenia z doznań to nie ma uniwersalnego.

 

Miłego już właściwie dnia :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

W przypadku wzmacniacza lampowego 4000 to nie są "mega" koszty - abstrahuję czy kogoś na to stać czy nie. Jeśli wzmacniacz ma być na dobrych częściach, złożony porządnie i bezpiecznie to nie będzie kosztował mniej. Tańszy wzmacniacz zazwyczaj objawia się albo brakiem basu albo bas jest "zamulony" albo góra za ostra albo... i zaczyna się upgrade, wymiana lamp, wymiana kondensatorów, wymiana... i szybko robi się 4000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w moich monoblokach producent dodał przełącznik ze sprzężeniem lub bez. Według mnie bez sprzężenia jest o wiele lepsze brzmienie, tylko ze sprzężeniem jest trochę mniejszy brum. Ciekawe od czego to zależy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dakar

(Konto usunięte)

No w moich monoblokach producent dodał przełącznik ze sprzężeniem lub bez. Według mnie bez sprzężenia jest o wiele lepsze brzmienie, tylko ze sprzężeniem jest trochę mniejszy brum. Ciekawe od czego to zależy

 

Od wzmocnienia przykładowo.

 

Dlatego przydaje się regulacja barwy, której "audiofile" nie tolerują... i nawet sprzężenia zwrotnego.

 

Nie tolerują , bo analogowa regulacja to zazwyczaj degradacja dźwięku. Jednak za 4000 nie będzie hi-endu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od wzmocnienia przykładowo.

 

Nie tolerują , bo analogowa regulacja to zazwyczaj degradacja dźwięku. Jednak za 4000 nie będzie hi-endu :)

 

Magiczny hi end, zależy czy ktoś chce szukać jak najdroższego zestawu, czy więc szukamy optymalnej jakości dźwięku czy bycia zaliczanych do audiofili? Moim zdaniem jak ktoś pytał o bas to samymi różnymi wersjami lamp można korygować jego barwę. Również jak ktoś napisał, że regulacja barwy dźwięku go degraduje, więc po co w takim układzie chwalić lampę, która też jest elementem który go oczywiście degraduje wyczuwalnie stąd jest ceniona za inne podejście do dźwięku. Ja lubię ten dźwięk jaki daje lampa i też uważam, że zaczynanie od tanich wzmacniaczy to nie jest zły pomysł sam kupiłem stary bo z lat 70 wzmacniacz diy na lampie bo był tani a ja wciąż jestem ciekaw co on może i chętnie oddał magikowi jakiemuś do przeglądu i uruchomienia, jednak obecnie mam zapewne zbyt mało kasy by się na to zdecydować na tę usługę nawet nie wiem na jakie koszty muszę się nastawić a ciekawym chyba iest okazem bo miał regulację barwy i przełącznik źródeł, tylko nie wiem nawet na ile ohm ma odczepi, gdyż transformatory ma niestety odłączone ale są.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dakar

(Konto usunięte)

Również jak ktoś napisał, że regulacja barwy dźwięku go degraduje, więc po co w takim układzie chwalić lampę, która też jest elementem który go oczywiście degraduje wyczuwalnie

 

W jaki sposób sama lampa degraduje dźwięk ? Myślę, że jak już rozważać w taki sposób to cały układ a nie tylko jeden element , który zazwyczaj jest liniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W jaki sposób sama lampa degraduje dźwięk ? Myślę, że jak już rozważać w taki sposób to cały układ a nie tylko jeden element , który zazwyczaj jest liniowy.

 

Lampa elektronowa w rozumieniu moim zdaniem elektroniki jest układem prymitywnym, tranzystor jest jej następcą dążącym do perfekcji i jak ktoś kiedyś powiedział, że sam muzyk nowej ery zazwyczaj tworzy muzykę w swoim mniemaniu taką by była odtworzona tak jak on chce by było, lampa jednak degraduje dźwięk w sposób taki, by nieraz było słychać ewentualne rzeczy, których niekoniecznie by chciał autor utworu, bywa jak powiedział cytowany przez mnie człowiek, bywa, że ktoś słyszy np. sprężynę danego instrumentu i sam fakt, że w odczuciu może być jak to, że muzyka jest jak by bliżej słuchacza. Widziałem kiedyś film pokazujące, że głośniki i wzmacniacz sprawiają, że dźwięk jest przyjemniejszy dla ucha niż w sali koncertowej. To wszystko jest para filozoficzne i stąd jest moje zdane, że nawet lampa go degraduje dodając np. wyższych harmonicznych etc

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dakar

(Konto usunięte)

Lampa elektronowa w rozumieniu moim zdaniem elektroniki jest układem prymitywnym, tranzystor jest jej następcą dążącym do perfekcji i jak ktoś kiedyś powiedział, że sam muzyk nowej ery zazwyczaj tworzy muzykę w swoim mniemaniu taką by była odtworzona tak jak on chce by było, lampa jednak degraduje dźwięk w sposób taki, by nieraz było słychać ewentualne rzeczy, których niekoniecznie by chciał autor utworu, bywa jak powiedział cytowany przez mnie człowiek, bywa, że ktoś słyszy np. sprężynę danego instrumentu i sam fakt, że w odczuciu może być jak to, że muzyka jest jak by bliżej słuchacza. Widziałem kiedyś film pokazujące, że głośniki i wzmacniacz sprawiają, że dźwięk jest przyjemniejszy dla ucha niż w sali koncertowej. To wszystko jest para filozoficzne i stąd jest moje zdane, że nawet lampa go degraduje dodając np. wyższych harmonicznych etc

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Dalej piszesz o całym układzie a nie o samej lampie. Nie dogadamy się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dalej piszesz o całym układzie a nie o samej lampie. Nie dogadamy się :)

 

To zmień lampy i np. zestaw kolumn, czy każdy element całości w najróżniejszy sposób a on zdegraduje go w inny sposób. Ale sens moich wszystkich wpisów w tym wątku tyczy się jednego, że zniechęcanie autora, że kupowanie wzmacniaczy tylko od kwoty 4000 tys zł, ja uważam inaczej, że tańszy też może zagrać dobrze i fajnie, że niektórzy zachęcają go do brania sprzętu, czy odwiedzin odsłuchowych z danymi kolumnami.

 

Taka mała dygresja, że nie pamiętam już która topowa marka była krytykowana za włączenie w układ zestawu ledów pod lampami by pokazać niby obrazowo sekwencje startu.

 

Ale konkludując każdy element całości jako całość jak i poszczególny element zdegraduje dźwięk na swój sposób

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich zasadach i gdzie można pożyczyć sprzęt do odsłuchu w domu?

Jeśli nie kontaktowałeś się z osobą wskazaną na PW, to spróbuj tu porozmawiać -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak się okazuje Haiku-Audio to nie tylko produkty hybrydowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dakar

(Konto usunięte)

To zmień lampy i np. zestaw kolumn, czy każdy element całości w najróżniejszy sposób a on zdegraduje go w inny sposób. Ale sens moich wszystkich wpisów w tym wątku tyczy się jednego, że zniechęcanie autora, że kupowanie wzmacniaczy tylko od kwoty 4000 tys zł, ja uważam inaczej, że tańszy też może zagrać dobrze i fajnie, że niektórzy zachęcają go do brania sprzętu, czy odwiedzin odsłuchowych z danymi kolumnami.

 

Taka mała dygresja, że nie pamiętam już która topowa marka była krytykowana za włączenie w układ zestawu ledów pod lampami by pokazać niby obrazowo sekwencje startu.

 

Ale konkludując każdy element całości jako całość jak i poszczególny element zdegraduje dźwięk na swój sposób

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Po co mam coś zmieniać. Nie polegam tylko na swoim słuchu ale wykonuje pomiary. Tanie lampy grają "fajnie" przez swoje niedoskonałości.

 

A co do sekwencji startowej led to mcintosh był oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja od miesiąca jestem na lampie - przedwzmacniacz i monobloki i nie wyobrażam sobie obecnie słuchania muzyki bez lamp i zmiany na tranzystor - a miałem w miarę wysoki model Marantza. Miałem miała usterkę w jednym monobloku ( z mojej winy ) i musiałem na kilka dni wrócić do tranzystora - nie dało się słuchać tak mi lampa podpasowała. Mi sprzęt na lampach robił Andrzej Witek z Sonus Oliwa ( Gdańsk ) inny teren Polski ale zadzwoń na stronie jest telefon, może zrobi w przystępnej dla Ciebie cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę się oderwać od słuchania, bardzo to też pomaga mi w mojej depresji i to mnie cieszy. Szkoda tylko, że nikt mi w moim wątku nie napisał jak mają się 6670 Jan do 6n3P, i jeszcze jedno jakie są odpowiedniki dla 6p1p-EW?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Pomyłka 5670 oczywiście

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie kontaktowałeś się z osobą wskazaną na PW, to spróbuj tu porozmawiać -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak się okazuje Haiku-Audio to nie tylko produkty hybrydowe.

Produkty Haiku - Audio to nie mój przedział cenowy. Rozmawiałem z nimi i 4000-5000 to cena wyjściowa za wzmacniacz lampowy. Jeżeli chodzi o DIY to chyba dam sobie spokój bo jak to któryś z Was zauważył trudniej jest je odsprzedać chociaż muszę oddać szacun dla ich konstruktorów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tańsze chińskie np. Coś z music angel etc

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

 

5 sekund w google

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

6N7

 

ECC40

 

6N1

 

6N1P

 

6N1P-EV

 

Czy mam rozumieć, że one są odpowiednie również w sensie takim, że nie wymagana jest inna podstawka etc?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Produkty Haiku - Audio to nie mój przedział cenowy. Rozmawiałem z nimi i 4000-5000 to cena wyjściowa za wzmacniacz lampowy. Jeżeli chodzi o DIY to chyba dam sobie spokój bo jak to któryś z Was zauważył trudniej jest je odsprzedać chociaż muszę oddać szacun dla ich konstruktorów

 

Posłuchaj mojej rady i protestuj sobie własny zestaw głośników Chińskie też dają radę, ja nie narzekam na mój, chociaż kiedyś będę chciał zmienić głośniki do niego, bo te z zestawu są dobre, ale ja jednak bardziej preferuję podłogówki.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dakar

(Konto usunięte)

Więc tańsze chińskie np. Coś z music angel etc

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

 

 

6N7

 

ECC40

 

6N1

 

6N1P

 

6N1P-EV

 

Czy mam rozumieć, że one są odpowiednie również w sensie takim, że nie wymagana jest inna podstawka etc?

 

 

 

Nie, ta lampa nie ma odpowiedników 1:1 . Przynajmniej tak mi się wydaje, kiedyś się nią bawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Produkty Haiku - Audio to nie mój przedział cenowy. Rozmawiałem z nimi i 4000-5000 to cena wyjściowa za wzmacniacz lampowy. Jeżeli chodzi o DIY to chyba dam sobie spokój bo jak to któryś z Was zauważył trudniej jest je odsprzedać chociaż muszę oddać szacun dla ich konstruktorów

 

Może zainteresuje Cię Manta V7 mocniejszy brat mojej V5. V5 2x25w V7 2x50w. Zestaw jest dostępny na Allegro na licytacji od 1300 zł - w zestawie są też oryginalne głośniki dodawane do zestawu przez producenta - przetworniki Vifa. Aplikacja na 2 parach EL34. Przyznam niezła okazja, dodam od siebie, że gra to ładnie, kable głośnikowe zmzestawu są też całkiem całkiem, gra to również bardzo fajnie.

 

Innym allegrowym wartym przemyślenia wzmacniaczem jest również na EL34 wzmacniacz Music Angel.

 

Sprawdź te opcje bo możliwe, że dało by to możliwość odsłuchu przed kupnem.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby zeszli na Ziemię i zrobili wzmacniacz na kieszeń Kowalskiego? Niewiarygodne, aczkolwiek możliwe, bo lampy "telewizyjne" PCL86 są (jeszcze) tanie jak barszcz. Co innego taka ECL86, aktualnie kosztuje powyżej 100zł za sztukę.

 

22281579_1555107671216551_2753257041820770875_n.jpg?oh=b7d7fbe5ccbe044e6730352d4e878b63&oe=5A73CF6B

 

100 zera można jeszcze zaakceptować,ale już ceny 300B są niestety wysokie i nie mam na myśli Western Electric bo te są niestety nieosiągalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się naczytałem że nie warto wchodzić w tanie wzmaki lampowe a na 4tyś mnie nie stać, że postawiłem na chińskiego Yaqina ms30l

Czekam aż przyjdzie

Dzięki za wyrażone opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę się oderwać od słuchania, bardzo to też pomaga mi w mojej depresji i to mnie cieszy. Szkoda tylko, że nikt mi w moim wątku nie napisał jak mają się 6670 Jan do 6n3P, i jeszcze jedno jakie są odpowiedniki dla 6p1p-EW?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Pomyłka 5670 oczywiście

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Kompendium wiedzy na twoje bolączki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek dotarł. Pierwsze wrażenie to mega ciężki. Nie wiem czy mi się szafka nie rozkraczy. Moje poprzednie Onkyo to było piórko.

Pierwsze wrażenia muzyczne bardzo pozytywne. Na razie słucham Dire Straits i rzeczywiście muzyka jest jakaś inna. Wysokie nie męczą, bas ok, wokal dla mnie czysty, gitary grają pięknie.

Na początek super

 

Jutro jak dzieci pójdą do szkoły zapodam sobie Metallicę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.