Skocz do zawartości
IGNORED

Polska manufaktura


krzychu9667

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Jeśli kogoś do DIY skłaniają wyłącznie względy ekonomiczne to raczej trzeba omijać szerokim łukiem takie produkty. Jeśli chęć szukania brzmienia, pasja do wykonania czegoś samemu (zwłaszcza jeśli mamy wiedzę z zakresu elektroniki) to można trafić na ciekawy wzmacniacz ale jak już było pisane w tym budżecie raczej ciężko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad kwotą 2k a tu już poprzeczka poszybowala na 10k za używany. Za 4k jest nowy fezz silver luna

 

Trochę drogo jak za takie bebechy

 

10.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na etapie poszukiwania wzmacniacza lampowego. Czy możecie mi polecić kogoś ze Śląska lub okolic Krakowa kto robi takie wzmacniacze?

 

Jurek Karzełek :)!!

Piotrowice !!

 

Mam taki na EL 156 :)

Polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Jeżeli układ gra i jest dopracowany to cena jest ok. Każda firma chce zarobić , przecież po to produkuje swoje wyroby.

Gdzie tu widzisz dopracowanie ? Ten czerwony kolor, czy potecjometr z silnikiem bez podłączenia gdziekolwiek......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dakar

(Konto usunięte)

Gdzie tu widzisz dopracowanie ?

 

Jest to poukładane sensowanie. Znasz schemat tej konstrukcji ?

 

Gdzie tu widzisz dopracowanie ? Ten czerwony kolor, czy potecjometr z silnikiem bez podłączenia gdziekolwiek......

 

Kolor to kwestia gustu , są również inne o ile się nie mylę. A potencjometr z silnikiem to ukłon w stronę kupującego. W razie montażu sterownika nie trzeba wymieniać potencjometru :) :)

 

Są inne fajne konstrukcje hybryda haikuaudio . Za 4k można też kupić używanego amplifona wt40 , bywają tez phasty i inne ciekawe stwory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lampach się nie znam, nigdy nie miałem. Obecnie mam wzmacniacz onkyo A 9050 i kolumny Tannoy Merkury 7.4. Chciałbym spróbować brzmienia lampowego

Jeśli chcesz spróbować brzmienia lampowego, to umów się z kimś na odsłuch. Na przykład ze mną. Zapraszam.

Jolida, Xindak lub inne chińskie wzmacniacze wymagają wymiany lamp na starcie - tak piszą znawcy tematu. To dodatkowe koszty. Wzmacniacze zrobione przez ludzi robiących je z pasją są gotowe tak sądzę

A sądzisz że DIY w takiej cenie nie będzie wymagał? Naprawdę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd.moich poszukiwań

1. Yaqin MC-5881 A - używany

2. Wzmacniacz White Bird Amplification - klasy B 2*20W na lampach EL84

Proszę o opinię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja przeszedłem z tranzystora - Marantz Pearl Lite na lampy - dwa monobloki i przedwzmacniacz no i powiem nie chce już słyszeć o tranzystorach - brzmienie rewelacja, tylko że w budżecie 2 tys. to raczej będzie ciężko, trzeba też pamiętać o dobrym okablowaniu bo to podstawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba też pamiętać o dobrym okablowaniu bo to podstawa

 

Oczywiście że podstawa. Dlatego te szerokopasmowce polskie na wystawie Audio Show były okablowane... Klotzem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu...: Wyciągnąłeś jakieś wnioski z rad kolegów ze wszystkich postów tego wątku?

wyciągnąłem żeby poniżej 4k dać sobie spokój. Ale dalej mnie kusi aby coś zmienić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu9667, Poczekaj chwilę, wiem ,że Fezz Audio szykuje premierę (na AVS 2017) kolejnego wzmacniacza, jak się dowiedziałem z Facebooka, będzie to model o nazwie Lupi, konstrukcja Push Pull (2 x 10 Watt) z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym. Moim zdaniem zapowiada się ciekawie. Sądzę,że trafi w Twój budżet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby zeszli na Ziemię i zrobili wzmacniacz na kieszeń Kowalskiego? Niewiarygodne, aczkolwiek możliwe, bo lampy "telewizyjne" PCL86 są (jeszcze) tanie jak barszcz. Co innego taka ECL86, aktualnie kosztuje powyżej 100zł za sztukę.

 

22281579_1555107671216551_2753257041820770875_n.jpg?oh=b7d7fbe5ccbe044e6730352d4e878b63&oe=5A73CF6B

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby zeszli na Ziemię i zrobili wzmacniacz na kieszeń Kowalskiego?

 

Możliwe, ale pamiętaj,że Fezz nie tylko sprzedaje w Polsce, ale na całym świecie, a u nas niestety nie zarabia się w Euro.Silver Luna czy nawet Titania nie są dużym wydatkiem np. dla Niemca.

Sądzę,że chcą wejść w niszę i jeżeli Alpha Lupi zagra na poziomie, to może być hit sprzedaży także w Polsce. Zobaczymy, posłuchamy i ocenimy. Ja, trzymam kciuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lampach ecl86 łódzka firma JAG robi wzmacniacze od dłuższego już czasu. Bardzo przyzwoicie to gra, i w budżecie może się zmieścić. Polska manufaktura lampowa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie było takiego niewypału jak ich pierwszy wzmacniacz Laura SE deluxe na PCL86, choć wtedy dopiero "raczkowali", więc można im to wybaczyć -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używany haiku audio bright mk2? Wiem że już wyszedł z oferty.

 

Jeśli mogę, a nie jestem "ekspertę" w lampach choć paru słuchałem i ogólnie musisz też patrzeć, ja przynajmniej tak robiłem na cenę lamp jeśli chodzi o eksploatacje. Moją pierwszą i w sumie jedyną lampą była lampa Manta V5. Po przerwie odnośnie jej sprzedaży wróciłem do tranzystora, ale niesmak po tranzystorze niestety pozostał. Myślałem o chińskich - np. o Yaqinie 300B, ale niestety ceny jak dla mnie są zbyt wysokie, nie śpię na kasie - to był model 300C, na EL34 nie są głupie zwłaszcza, że też cena lamp oczywiście poza PSVANE jest stosunkowo niska.

 

Co ja zrobiłem z niskim budżetem powróciłem do Manty V5 (według papierów 2x25W) z racji, że budżet niski i pojawiły się zestawy z kolumnami dedykowanymi do niej (przetworniki niby Vifa). Tutaj można kupić za psi grosz sterujące po bodaj 17 zł/sztuka na lampyelektronowe.pl, lampy pre po 12 zł - lampy mają odpowiedniki (właściwie same są odpowiednikami zachodnich), akurat tutaj, chcę sprawdzić lampy pre 5670 Jan - te są droższe bo po 39, ale to też mały pieniądz.

 

Był prawie 4-5 lat temu boom na forum na tę lampę, tutaj link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest obecnie jedna sztuka z kolumnami dostępna na OLX tutaj link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jako wstęp do lampy jest to według mnie w sam raz, chociaż mógłbyś po negocjować ze sprzedającym - myślę, że w okolicach 900-1000 zł to cena akurat.

 

Brzmi to bardzo ładnie jak na moje ucho, ale ktoś powie w dupie byłem, gówno widziałem, ale jeśli chcesz to zapraszam na odsłuch, jak coś priv.

 

Nie zrażaj się, że ktoś Ci mówi, że zabawa zaczyna się od 4000 zł, wszystko trzeba obsłuchać i zgrać i moim zdaniem wywalanie od razu 4 tys. mija się z celem. Można też kupić skromne, ale zawsze lampy powiedzmy EL34 i też będzie dobrze - ma to nieraz 10W, ale moce piecyków lampowych inaczej się mają do tranzystorów. Za ten budżet można kupić wzmacniacz i fajne źródełko ;-)

 

Miłego dnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- nie głupio powiedziane!- na początek lepiej właśnie coś tańszego , by poczuć/odczuć lub nie odczuć różnice/zmiane.... i w razie czego mniejsza strata przy odsprzedaży jest....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.