Skocz do zawartości
IGNORED

Equilibrium Klub


Media4Home
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam, od jakiegoś czasu przymierzam się do tych kolumn z Firmy Equilibrium, ale do Zielonej Góry kawał drogi, jest ktoś z kujawsko pomorskiego kto posiada jakieś głośniki tej firmy? Ceny początkowe na poziomie- potem z drugiej ręki już duużoo taniej. Może dałoby radę gdzieś w okolicy posłuchać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio wszedłem w posiadanie Equilibrium Ether D6 (obudowa zamknięta). Mam do nich zwodowanego nada c356bee. Kolumienki grają bardzo kulturalnie i spokojnie z szybkim lekko twardym basem. Góra jest lekko wycofana. Jaki wzmacniacz do nich polecacie aby było trochę mniej basu i lekko rozjaśnić górę? NAD fajnie zgrywał się ze szczegółowymi Audio Physic, a w połączeniu z EQ jest za ciemno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szymek_47295 napisał:

Witam, ostatnio wszedłem w posiadanie Equilibrium Ether D6 (obudowa zamknięta). Mam do nich zwodowanego nada c356bee. Kolumienki grają bardzo kulturalnie i spokojnie z szybkim lekko twardym basem. Góra jest lekko wycofana. Jaki wzmacniacz do nich polecacie aby było trochę mniej basu i lekko rozjaśnić górę? NAD fajnie zgrywał się ze szczegółowymi Audio Physic, a w połączeniu z EQ jest za ciemno. 

Dobrą kontrolą dołu i wyraźną górę ma Hegla H80, ewentualnie  Exposure 2010S2, który na jeszcze  żywsze całościowo granie od Hegla, ale nie męczące🙂

Fajne kolumny, sam nad nimi myślałem, ciekawi mnie jak OZ by się u mnie sprawdziła.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź @Prewwit. Bas z nich jest obszerny :) Nie schodzi tak nisko jak dużych kolumn BR i nie ma subwooferowych pomruków ale ogarnia praktycznie wszystko co się dzieje w muzyce. Szczerze to się zdziwiłem bo myślałem, że będzie gorzej patrząc na parametry deklarowane przez producenta. Myślę, że najlepiej odnajdą się pomieszczeniu około 20 mkw. Bałem się, że basu może być z nich mniej niż z AP ale jest odwrotnie. U gościa, od którego je kupowałem grały pod tym względem zupełnie inaczej ale miały więcej przestrzeni wokół siebie i były lepiej ustawione. Są ciemniejsze niż AP, które lekko eksponują wysokie tony. Grają bardzo wyrównanym pasmem ale w moim kącie niestety trochę duszą się... Poza tym grają  mega przyjemnie, z kulturą i dociążonym dźwiękiem. Kolumny, do których mógłbym je porównać pod względem sygnatury brzmienia to Cariny 247.4 ale ze zdecydowanie lepszą kontrolą basu i mocniejszym uderzeniem. Nasyceniem średnicy w niczym nie ustępują trójdrożnym Superiorom. Wysokie tony są szczegółowe, delikatne i nie ma mowy o jakimkolwiek cykaniu i jazgocie. Testowałem sporo kolumn u siebie i w moim ustawieniu najlepiej pod względem basu sprawdziły się dwudrożne podłogówki na 18 cm midbasie -  Mayhemistic Mastema z br od przodu. 

Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2021 o 09:21, Szymek_47295 napisał:

Witam, ostatnio wszedłem w posiadanie Equilibrium Ether D6 (obudowa zamknięta). Mam do nich zwodowanego nada c356bee. Kolumienki grają bardzo kulturalnie i spokojnie z szybkim lekko twardym basem. Góra jest lekko wycofana. Jaki wzmacniacz do nich polecacie aby było trochę mniej basu i lekko rozjaśnić górę? NAD fajnie zgrywał się ze szczegółowymi Audio Physic, a w połączeniu z EQ jest za ciemno. 

Porównywałem D6 z S6 u producenta. W S6 zdecydowanie lepszy dźwięk, większa przestrzeń i bas lepiej kontrolowany i niżej schodzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Szymek_47295 napisał:

Nie miałem okazji ich porównywać ale z wcześniejszych komentarzy wynika, ze w D6 jest lepsza kontrola basu kosztem zejścia. Ma to jakieś uzasadnienie w typie konstrukcji obudowy. 

OK, źle napisałem, kontrola trochę słabsza, ale ogólnie ten bas bardziej mi się podobał i takie czyli S6 kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@Prewwit kupiłem Exposure 2010s2 na spróbowanie do tych kolumn i ten wzmacniacz okazał się strzałem w 10 🙂. Producent zalecał mi Atolla in100 jako swietnie się z nimi grajacy ale czytałem, ze Atoll to ciepły wzmak, a ja chciałem nieco dodać pazura w dźwięku, no i udało się. Nie spodziewałem się, ze te kolumny mogą tak dobrze zagrać z innym wzmakiem. Obudowa zamknięta okazala się piękna sprawa. Z żadnych kolumn nigdy nie miałem tak dobrego basu w moim kącie. Jest bardzo dobrze zróżnicowany. Dodatkowo potrafi zagrać twardo oraz miękko w zależności od nagrania. Bębny to bębny, stopa perkusji to stopa perkusji, gitarka basowa to gitarka basowa 🙂 Nie doskwiera mi brak niskiego basu  bo w moim ustawieniu, żadne kolumny nie schodzily niżej od nich. Całkiem inny efekt niż z br. Bas jest szybki i ma swietny atak. Nie ma subwooferowego rozlewania ani poduszki tylko jebniecie i cisza. Warunkiem do kolumn okazał się szybki i dosyć jasny wzmacniacz. Swietne zestawienie do rocka ale i dobrze grające pozostałe gatunki.  NAD mial do nich za dużo basu i za slaby atak w wysokich. Zastanawiam się zatem teraz jak grają trójdrożne Equilibrium  🙂

Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymek_47295 cieszę się, że tak Tobie ten Exposure podpasywał. Badziewia bym nie polecał🙂, a wiem co on potrafi. Powiem, że całościowo nawet granie jego jest bliżej poziomu Hegla H200, niż H80. W kwestii dynamiki przebija nawet H200, ale tu jest kwestia, kto czego szuka i jakie ma kolumny. Tak jak mówisz Exposure ma tzw. "jebnięc.e".

2 godziny temu, Szymek_47295 napisał:

Zastanawiam się zatem teraz jak grają trójdrożne Equilibrium  🙂

Może ktoś z klubu się wypowie, jak to trójdrożnymi vs dwie i pół drogi od Equi. Katalogowo nowe mają dosyć spore ceny. Ale używki Eltheria S8 widziałem ostatnio koło 8k się pojawiały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
19 godzin temu, Prewwit napisał:

Ciekawe kolumny, rzadko pojawiają się na rynku, może coś napiszesz w skrócie jak grają te kolumny z Seasami? Wcześniej jak widziałem ten model to z midwooferami Sb Acoustics.

Fakt ciekawa konstrukcja na dobrej jakości przetwornikach. Trudno mi pisać o dźwięku bo to bardzo subiektywne. Jak wszystkie kolumny Equilibrium mają  drive i dobrze kontrolowany bas.  Każdy  kto słuchał kolumn z tej stajni wie o czym mowa.  Polecam odsłuch.

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 😉

obserwuje ten wątek od dłuższego czasu, więc i ujawnie się ze swoim sprzętem.

Equilibrium Athmos S7 + MA7000 + MCD301 i alternatywnie Revox B225

Kolumny rozstawione metoda prób i błędów. Dość przyzwoicie znikają, maja piekielnie niskie zejscie jak na swoje gabaryty. Fajne, sprężyste granie (choc na Krellu pokazywały - siłą rzeczy - ową spręzystośc bardziej) Do tego doskonałe zszycie.

equi1.jpg

equi2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomek_waw napisał:

@ACME bardzo ciekawe połączenie. Co spowodowało,że wybrałeś akurat te kolumny ?  Ta piękna elektronika przekracza wartość tych kolumn chyba dosyć znacznie 🙂

Właśnie w tym rzecz, że wartość tych kolumn jest ABSOLUTNIE nie proporcjonalna do tego co oferują. Trafiły kiedyś do mnie jako przejściowe, gdy zmieniałem system. Wiedziony samymi superlatywami trafiłem na nie za śmieszne pieniądze. Gdy trafił do mnie Mak i gdy je podłączyłem - zagrały przepięknie. Są to kolumny na których doskonale się słychać muzyki. Być może będę kiedyś ewoluował jak każdy, niemniej wiem, że w pierwszej kolejności będę się rozglądał za Equi. Gdyby te kolumny miały metkę AP bądź SF kosztowałyby bardzo grubo. 

A już sam fakt, że to Polska firma i chłopaki z bliskiej mi Zielonej Góry jest wisienką na torcie.

Edytowane przez ACME
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, ACME napisał:

Właśnie w tym rzecz, że wartość tych kolumn jest ABSOLUTNIE nie proporcjonalna do tego co oferują.

pełna zgoda - zresztą na każdym AS ludzie wychodzili z pokoju zazwyczaj zdziwieni o ile wcześniej nie znali marki.

 

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja na Equi też trafiłem trochę przypadkiem ( mam model S6) . Tak samo były podłączone do dobrej elektroniki i zrobiły niesamowite wrażenie. Było to jeszcze spotęgowane tym,ze same kolumny nie są raczej niewielkie ale grają na prawdę potężnym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
14 godzin temu, pierote napisał:

Tylko Ethery 2,5d.  D6 były OZ?

Były może 2 drożne 2 głośnikowe zamknięte najlepiej na Elipsarze?

Ether D6 są 2,5 drożne i w obudowie oz. Na elisparze sa jeszcze 2 drożne Ethery s7 z br w dół oraz można czasami spotkać 2 drożne Athmos s6 również z br w dół. Nie widzialem 2 droznych w oz na elipsarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.02.2022 o 17:46, pierote napisał:

🙁

Pamiętam pierwsze elipsarowe 2-way były z wooferami na ryflowanych membranach visatona (a może też seasa?)

Teraz to już tylko w najdroższych spotykane.

Fajnie brzmiały na AS.

 

 

Ups! To było polączenie  Equilibrium Elipsar by SEAS oraz ryflowany Eton na dole. Połączenie wody i ognia 😄, miękkich membran z właściwościami twardych, akuratny i dynamiczny dźwięk bez ostrości.

Cholera, ten fajnie prowadzący gościówa często mówił o edycjach specjalnych na indywidualne zamówienie a więc i tak pewnie było.

Noo nic, trzeba się będzie wrazie czego satoriami posiłkować 😬

Edytowane przez pierote

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od sprzedającego opis to wstawię tutaj gdyby ktoś jeszcze szukał

konstrukcja dwudrożna, bassreflex

przetwornik niskotonowy SB ACOUSTICS 6 cali, membrana Carbon/Rohacell

przetwornik wysokotonowy ELIPSAR by SEAS 1 cal, kopułka tekstylna

efektywność 84 dB

moc nominalna 60W

zalecana moc wzmacniacza 20-60W@8Ohm

impedancja 4Ohm

wymiary obudowa pochylona 5 stopni,900x210x210mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.