Skocz do zawartości
IGNORED

Equilibrium Klub


Media4Home
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dane danymi, proponuje zadzwonić do Zielonej Góry na wsparcie techniczne i zapytać. Jeśli odbierze Pan Kwiatkowski na pewno udzieli co najmniej wystarczającej odpowiedzi. Właściciel/konstruktor. 

Na początku tygodnia udało mi się posłuchać Aqual Evo d6, brzmiało zachęcająco.

Wziąłem w ciemno Ether S6 ze Szczecina na wersji Satori. Grają z Cambridge Audio Dac Magic Plus -> Atoll 100se z kablami głośnikowymi Equilibrium Tune Ultra. Super średnica, dużo detali. Łagodna, szczegółowa nie męcząca góra i spory bas. Zaskakujący jak na 1*6" i tak małe pudełka. Jest go więcej niż w moich poprzednich MA bronze 6. Tam góra i wyższa średnica były momentami męczące w tym zestawieniu. 

24m2. Front kolumny 60cm od tylnej ściany. Prawa front ma 50 od prawej ściany, z tym już nic nie zrobię. Z ustawieniem to jeszcze nie ostatnie słowo. Obecnie są rozchylone szerzej względem stanu ma zdjęciu. Przecięcie mocno za głową. 

 

W ramach eksperymentu wziąłem jeszcze od kolegi z pracy RCA Equilibrium Stage i podmieniłem zamiast mojego Klotza Gy107. Zmiana ma plus. Góra się trochę ożywiła, średnica dostała nieco detali, bas mam wrażenie zrobił się lepiej kontrolowany. Trzeba będzie się rozejrzeć za nowym kablem RCA. 

spacer.png

Spoiler
Spoiler

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, hudykot napisał:

Fajne ustroje, te dwa niebieskie, wiszące.  😉

One sobie tylko stoją. Można też je powiesić. (Akustonik 120/60)

W planach dwie pułapki basowe za kolumny, wtedy spróbuję z nimi pojeździć po ścianie za Tv. 

Akustonik robi pułapki 32/32/100cm. Wejdą idealnie. Lewa strona ma akurat korytarz na całą długość mieszkania. Prawa ten nieszczęsny narożnik. 

 

Zadzwoń do Zielonej. Na pewno uzyskasz informacje. 

 

Słuchałem w sklepie tych nowych Aqual Evo D6. Mniej basu było. Dużo mniej. Podejrzewam, że nowsze modele grają już trochę inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Szczepan88 napisał:

One sobie tylko stoją. Można też je powiesić. (Akustonik 120/60)

W planach dwie pułapki basowe za kolumny, wtedy spróbuję z nimi pojeździć po ścianie za Tv. 

Akustonik robi pułapki 32/32/100cm. Wejdą idealnie. Lewa strona ma akurat korytarz na całą długość mieszkania. Prawa ten nieszczęsny narożnik. 

 

Zadzwoń do Zielonej. Na pewno uzyskasz informacje. 

 

Słuchałem w sklepie tych nowych Aqual Evo D6. Mniej basu było. Dużo mniej. Podejrzewam, że nowsze modele grają już trochę inaczej. 

Heh wiem, że stoją. Ja pisałem o tych co wiszą na drewnianym "koziołku". 

A tak poważnie, próbowałeś ustawić jeden z paneli na prawej ścianie? Tak by był za kolumną i drugi z jej prawego boku. Drugi test zrobić ściankę z tego panela z lewej strony, lewej kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 8.01.2022 o 10:29, areg napisał:

Idea S8 ... dla mnie kolumny kompletne

od niedawana w systemie - poznajemy się 🙂

 

Webp.net-resizeimage.thumb.jpg.9ca290e70a7bccae58cba4a75cbba9c2.jpg

Hey Areg. Napisałbyś kilka słów jak dziś widzisz (słyszysz) te kolumny? Mam Athmos S7 z których jestem bardzo zadowolony, ale chodzi za mną 3-WAY. Zrobiłbym cos by zagęścić dół ale nie np. innym strojeniem BR a dodatkową informacją. Jak je widzisz zwłaszcza w kontekście Twoich poprzednich 2.5? Któryś z kolegów miał też tutaj Eltherię S8, może też by cos kliknął?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ACME napisał:

Hey Areg. Napisałbyś kilka słów jak dziś widzisz (słyszysz) te kolumny? Mam Athmos S7 z których jestem bardzo zadowolony, ale chodzi za mną 3-WAY. Zrobiłbym cos by zagęścić dół ale nie np. innym strojeniem BR a dodatkową informacją. Jak je widzisz zwłaszcza w kontekście Twoich poprzednich 2.5? Któryś z kolegów miał też tutaj Eltherię S8, może też by cos kliknął?

Pozdrawiam

Cześć, kolumny grają pełniejszym pasmem niż 2,5, są dynamiczne i szczegółowe jak większość konstrukcji Equalibrium. Punktowy bas. Na więcej opisów sie nie porwę bo muzyka dla każdego to inne, subiektywne odczucie. Masz ochotę to zapraszam do Krakowa na słuchanie.

 

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, areg napisał:

Cześć, kolumny grają pełniejszym pasmem niż 2,5, są dynamiczne i szczegółowe jak większość konstrukcji Equalibrium. Punktowy bas. Na więcej opisów sie nie porwę bo muzyka dla każdego to inne, subiektywne odczucie. Masz ochotę to zapraszam do Krakowa na słuchanie.

 

Dzięki za info. Powiedz jeszcze jak ze sceną? Są holograficzne (jak to gdzieś ładnie słyszałem) i czy znikają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ACME napisał:

Dzięki za info. Powiedz jeszcze jak ze sceną? Są holograficzne (jak to gdzieś ładnie słyszałem) i czy znikają?

Znikają.  A z tą holografią to już jakaś audiofilska nowomowa 🙂 Scena jest trójwymiarowa z lokalizacją źródeł. Beryl na górze i ceramika na środku robią robotę.

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, areg napisał:

Znikają.  A z tą holografią to już jakaś audiofilska nowomowa 🙂 Scena jest trójwymiarowa z lokalizacją źródeł. Beryl na górze i ceramika na środku robią robotę.

Dzięki. Rozświetla temat to co napisałeś 😉

A jeśli chodzi o audiofilską nowomowę, to i tak nic nie przebije słowa "muzykalny". Słowa mówiącego dokładnie nic o niczym ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ACME napisał:

Dzięki. Rozświetla temat to co napisałeś 😉

A jeśli chodzi o audiofilską nowomowę, to i tak nic nie przebije słowa "muzykalny". Słowa mówiącego dokładnie nic o niczym ;-)))

Ponieważ przez chwilę grałem na wzmacniaczu hybrydowym ,bas był lepiej kontrolowany niż w przypadku lampy odkryłem, że kolumny mają jeszcze spory potencjał w dolnym zakresie. No i co? no i teraz będę miał dwa wzmacniacze aż ostatecznie zdecyduję się czy grać na lampie czy hybrydzie.   

Edytowane przez areg

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, areg napisał:

Ponieważ przez chwilę grałem na wzmacniaczu hybrydowym ,bas był lepiej kontrolowany niż w przypadku lampy odkryłem, że kolumny mają jeszcze spory potencjał w dolnym zakresie. No i co? no i teraz będę miał dwa wzmacniacze aż ostatecznie zdecyduję się czy grać na lampie czy hybrydzie.   

A na czym konkretnie grasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

AVS za nami, a tu taka cisza. Chyba przegapiliście prezentację nowych kolumn 😉 Kto nie posłuchał niech żałuje. Takiego dźwięku jeszcze equi nigdy wcześniej nie wyczarowało. Choć dla tych średnich pokój był trochę za mały, to po podpięciu maluchów pozostało już tylko rozkoszować się muzyczną ucztą. Nie było problemu z puszczeniem jakiegokolwiek repertuaru. Konstruktor nie obawiał się widocznie żadnych niespodzianek. Spięte Atolem pokazały, co to znaczy dobry dźwięk nie za miliony.

A jak tam wasze odczucia? 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Audiothlon (Equilibrium) + Atoll, chyba najciemniejszy dźwięk na wystawie. Lubię ciemne granie ale z wybrzmieniami i wyrafinowaniem góry. Tutaj ewidentnie zabrakło ekspresji wysokich tonów, powietrza i nośności. Szkoda, bo reszta przez to była matowa i słabo oderwana od kolumn. Bas mieścił się w pomieszczeniu. Głowa mogła odpocząć od jazgotu ale zabrakło więcej wyrafinowania i szlachetności w brzmieniu. Poprawcie górę pasma a będzie zdecydowanie lepiej.

 

Audio Video Show 2022 – Czyli jak sobie poprawić humor za 75zł – Recenzje sprzętu HIEND (szymonfaber.pl)

 

Odebrałem to brzmienie zupełnie inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Szczepan88 napisał:

Nie byłem ale widziałem na zdjęciach nowe paczki. Podobne są do zgarnięcia jako prototypy z działu okazję.

Te prototypy to trochę jednak inne konstrukcje. Na AVS grały z membraną bierną 

17 minut temu, owegar napisał:

Odebrałem to brzmienie zupełnie inaczej.

 

Wywodami "diabła" nie ma się co przejmować. Żadna z niego wyrocznia. Każdy ma swój gust. A i pułki cenowe, w której on się porusza to zupełnie inne bieguny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 2.09.2022 o 09:28, ACME napisał:

Słowa mówiącego dokładnie nic o niczym

Jesteś w błędzie. Po prostu jeszcze nie zasmakowałeś czaru muzykalności nigdy.

Ja też długo się zastanawiałem; co to, u licha znaczy? (taka sprawa to już poważniejszy wydatek pieniędzy na klocki).

Jeżeli byłoby mnie stać hehe, powiem że warto 😈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na sprzedaż lecą kable Solar Wind, długość 2,5 m, z jednej strony zakończone bananami  ( przy kolumnach) , przy wzmacniaczu ( widły).  Wstawiam linki na tutejszej giełdzie

Pozdrawiam

Tomek

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dzien dobry, 

Zainteresowalem sie kolumnami ether s6, mam wzmacniacz atoll in200 signature, i szukam do niego kolumn, lubie jazz, elektronike, troszke rocka, zalezy mi zeby juz na nizszych poziomach odsłuchu, gralo dobrze. Aktualnie mam castle knight2, i tam od dolu jest super, ale szukam czegos z lepsza stereofonia, i rownowaga tonalna hmmmm dobry kierunek to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda Athmos S7 ale to podobny litraż i taka sama - mała efektywność tj 85dB. Myslę, że z niskimi poziomami głośności może byc różnie. Mam mocny wzmacniacz, poprzedni też trochę mocy miał i w obydwu przypadkach najbardziej soczysty i otwarty dźwięk jest przy zdecydowanie wyższych poziomach. Co do zszycia, barwy, stereofonii czy znikania kolumn, to Equi są świetnymi kolumnami.

Zadałbym pytanie bezpośrednio u źródła, bo ludzie z Audiothlonu są bardzo bezproblemowi i pomocni, czego sam miałem przyjemność doświadczyć

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2023 o 06:31, bujalone napisał:

Dzien dobry, 

Zainteresowalem sie kolumnami ether s6, mam wzmacniacz atoll in200 signature, i szukam do niego kolumn, lubie jazz, elektronike, troszke rocka, zalezy mi zeby juz na nizszych poziomach odsłuchu, gralo dobrze. Aktualnie mam castle knight2, i tam od dolu jest super, ale szukam czegos z lepsza stereofonia, i rownowaga tonalna hmmmm dobry kierunek to jest?

Moim zdaniem to dobry kierunek, mam te kolumny tylko z Atollem in100se. Myślę,że z 200 Signature może być nawet lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.